Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня


Безпека та здоровий спосіб життя

Відпрацювання дій учасників освітнього процесу на випадок пожежі

В кінці березня проведено відпрацювання дій учасників освітнього процесу на випадок пожежі. Тренування пройшло чітко, організовано. На майданчику, де зібралися діти було організовано перевірку наявності всіх учасників освітнього процесу, евакуйованих з будівлі за списком і журналами обліку навчальних занять. Інженер з охорони праці Захарова Л.В. проаналізувала вибрані найнебезпечніші евакуаційні шляхи і виходи до безпечної зони у найкоротший термін з урахуванням осередку займання.

Дай роботу тілу - відпочине голова!

Саме під час занять фізичною культурою активно відпочиває наш мозок, насичується киснем! У вільний від занять час у нашій школі учні відвідують спортивні секції під керівництвом Чоломбитька С.Л. Протягом грудня-січня відбулися змагання між учнями 5-7-х класів з піонерболу та між учнями 8-10-х класів - з волейболу.

А які ж змагання без переможців?! Серед волейболистів І місце посіла команда 10 класу, ІІ - команда 9-го класу і на ІІІ місці - восьмикласники. У змаганнях з піонерболу серед дівчат і хлопців І місце виборов 6-й клас. На ІІ місці - команди дівчат і хлопців 7-го класу. ІІІ місце посіли команди 5-го класу.

Дуже доречним тут буде вислів одного відомого письменника: "Без фізичної культури не буває здорового тіла, не буває й розумних думок у голові". Тож, займайтеся спортом! Це додасть вам не тільки здоровя, а й розуму!

Квест "Вогняне коло" - гра з правил пожежної безпеки

Для учнів 5-8 класів був проведений квест "Вогняне коло" на протипожежну тематику. Учасникам запропонували пройти 8 станцій: "Знавці пожежних знаків", "Театр-експромт", "Мікрофон", "Знавці пожежної справи", "Пазломанія", "Школа витримки", "Творча", "Відеотека".

Під час квесту учні відгадували загадки, надавали першу медичну допомогу при опіках, складали пам'ятку для учнів про пожежну безпеку за допомогою прислів'їв, показували навички користування засобами безпеки, відчули себе в ролі пожежних, розгортаючи пожежний кран. Учасники квесту дізналися багато корисної та цікавої інформації.

І місце посів 5-й клас, ІІ - команда 8-го класу, ІІІ місце - шестикласники.

Всеукраїнський конкурс "Молодь за безпеку дорожнього руху"

Члени клубу "ЮІР" взяли участь у Всеукраїнському конкурсі "Молодь за безпеку дорожнього руху". З керівником клубу Рой Н.В. вони створили відео соціальної реклами, спрямоване на пропаганду безпечної поведінки поблизу проїзджої частини вулиці. В ньому діти розкрили проблему дорожньо-транспортного травматизму, що виникає з вини дітей, які, граючись поблизу дороги, нехтують небезпекою.

Приєднуйся до соціальної інформаційної кампанії "Стривай!"

Кожен навчальний рік починається з 1 вересня. А перше вересня - з дороги до школи. І всі: батьки, вчителі, учні - сподіваються, що ця дорога буде безпечною. Саме з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а також роз'яснення суті правил, методів та засобів захисту від травмування та загибелі в ДТП в нашій школі була проведена соціальна інформаційна кампанія "Стривай!". Діти переглянули 5 анімаційних музичних роликів про 5 головних факторів ризику на дорозі, які в Україні та світі є найпоширенішими.

Super-малята

Традиційно серед учнів 1-4-х класів у рамках місячника здоров'я, фізкультури і спорту "Здоров'я і спорт ідуть поруч" пройшли веселі змагання. Цього року змагалися команди "Бджілки" і "Веселка". У дружній і веселій атмосфері пройшли конкурси "Передача олімпійського вогню", "Склади сонечко", "Переправа через "болото", "Стрічка для віночка".

А як вболівали за своїх однокласників ті, хто не зміг узяти участь у цікавих змаганнях на швидкість, спритність і витримку! Естафети пройшли в цікавій і напруженій боротьбі. Змагання виявились справжнім святом для малечі, які завзято бігали, стрибали, долали перешкоди. Учасники отримали море позитивних емоцій, а головне - бажання вести активний, здоровий спосіб життя.

Вчись бути здоровим

З метою пропаганди здорового способу життя з 17.09.2018 по 21.09.2018 проведено тиждень фізичної культури і спорту, присвячений темі "Вчись бути здоровим".

Учителі творчо підійшли до організації та проведення цього тижня. Кожному заходу, який проводився, передувала ретельна підготовка. Діти із задоволенням взяли участь у проведенні конкурсів, змагань, ігор. Підбито підсумки участі учнівських колективів, команд у проведенні тижня та визначено переможців конкурсів.

Так у змаганні на скакалці серед учнів початкових класів переможцями стали учениця 2 класу Навала Марія та учень 4-А класу Гоменюк Назарій.У змаганнях з міні-футболу серед учні 4-9-х класів у напруженій боротьбі переможцями стали учні 4-А, 6-го, 9-го класів. Зацікавленість учнів початкової школи викликав виступ медичної сестри на тему "Про користь загартування". Яскраво продемонструвала прагнення дітей бути здоровими та вести здоровий спосіб життя виставка малюнків на тему "В здоровому тілі здоровий дух".

Марафон здоров'я

В рамках декади здоров'я "Здоровим будь!" учні початкових класів узяли участь в спортивній грі "Марафон здоров'я", яку для них підготували вихователі Чудик Л.В. та Горейко Т.І.

Переможцями стали команди "Чемпіон" 4-го класу та "Кмітливі" 3-Б класу, які розділили 1 місце. Команди учнів 2-го класу "Пізнайко" та учнів 3-А класу "Вогник" поділили між собою 2-ге місце.

Учні дізналися багато корисної інформації, яку зможуть використати у повсякденному житті, отримали допомогу у формуванні культури здоров'я через різноманітні види виховної діяльності.

Не жартуй з вогнем!

З метою закріплення знань учнів з питання пожежної безпеки, відпрацювання навичок швидко оцінювати небезпечну ситуацію, приймати оптимальні рішення щодо її подолання, рятування свого життя під час пожежі, вихователем Фартушко Л. В. проведено тематичну вікторину "Не жартуй з вогнем". У вікторині змагалися учні 5-7-х класів. Найбільш активними виявилися учні 5-го класу (класний керівник Клят Н.В.), вони набрали найбільшу кількість балів і посіли 1 місце. Учні 6-7-х класів розділили 2 місце (класні керівники Усевич Т.В., Лубенцова Р.І.).

Що я знаю про СНІД?

На цю тему спілкувалися представники Чугуївського районного ЦСССМД. Спочатку гості розповіли школярам про те, що СНІД - одна з найважливіших і трагічних проблем, що виникли перед людством наприкінці XX сторіччя. Щоденно в Україні ВІЛ-інфікується 48 осіб, діагноз СНІД ставлять 12 людям, а помирають від СНІДу - восьмеро. Також в Україні зростає кількість ВІЛ-інфікованих жінок. Слабка поінформованість людей про шляхи передачі інфекції - це основна причина високих темпів поширення хвороби.

Спеціалісти центру Кабалева Тетяна та Малета Альона навели сумну статистику і зауважили, що певну частину ВІЛ-інфікованих становлять підлітки віком від 15 до 17 років. Це переважно неповнолітні з послабленими родинними зв'язками та нерозвиненими життєвими навичками. Більшість цих підлітків є ін'єкційними споживачами наркотиків, частина отримала ВІЛ-інфекцію статевим шляхом. Серед ВІЛ-інфікованих підлітків 75% хлопчиків і 25% дівчаток. Майже половина з них перебуває у конфлікті з законом, 80% проживають у родинах, 75% яких є неблагополучними.

Учні 7-11-х класів проявили неабияку зацікавленість, адже інформація надавалася їм в інтерактивній формі. Підлітки ще раз повторили шляхи передачі вірусу та профілактичні заходи з цього питання.

Super-малята

У рамках декади здоров'я, фізкультури і спорту проведені спортивні змагання "Super-малята" для учнів початкових класів, які підготувала вихователь Караченцева Наталія Олександрівна. Суворий доктор Айболить розпочав свято з медичного огляду малят, а мавпочка Анфіса разом з дівчатами 2-го класу провели веселу музичну зарядку.

Казкові герої надихнули команди до великих спортивних досягнень. На шляху було багато цікавих естафет, атракціонів, які подолали вихованці завдяки дружбі, колективізму. І цим вони показали, що сонце, повітря і вода - їх найкращі друзі, а займатися спортом потрібно завжди.

Здоров'я і спорт

Сонячного вересневого дня в школі-інтернаті відбулася легкоатлетична спартакіада, проведена в рамках тижня фізкультури і спорту. Учні вишукувались на стадіоні, а фізорги класів здали рапорти про готовність команд до змагань. З привітальним словом до учасників спартакіади звернулася директор школи Пенкіна Н.І., яка побажала учням якнайбільше перемог.

Змагалися учні двох вікових груп: учні 5-8-х класів та учні 9-11-х класів. На стадіоні лунала музика і слова підтримки вболівальників. Підсумки спартакіади підведені на шкільній лінійці. 39 дипломів одержали переможці у різних видах змагань . Закінчилося урочисте привітання колективним фото на пам'ять.

План проведення внутрішньошкільних спортивних змагань

Загрузити

Акція ""Бережи себе"

Під час довготривалих травневих свят діти часто залишаються вдома без догляду дорослих. Тож, повторити ще раз правила безпеки в побуті не завадить нікому. Напередоні вихідних пройшла акція "Бережи себе". Одним із заходів акції став захист презентації "Знати правила безпеки - значить бути в безпеці" учнями 10-го классу (вихователь Чапля Д.В.)

Старшокласники нагадали учням 5-го класу правила безпечної поведінки в побуті, які закріпили цікавими вправами та конкурсами.

Гра-вікторина "Обережно, вогонь"

За давньою легендою Прометей подарував людям вогонь, який повинен їх зігрівати і допомагати. Він хотів полегшити їм життя, але Бог, дізнавшись про вогонь прогнівався. І з цього часу вогонь не лише приносить користь людям, а й є великим горем, інколи, навіть, забираючи життя їх самих.

Саме з метою навчання дітей правил пожежної безпеки та дотримування їх у повсякденному житті у школі 10 лютого проведена гра-вікторина "Обережно, вогонь". У вікторині брали участь команди 4-А і 4-Б класів. Команда переможців була нагороджена медалями "Юний пожежний"

Спорт для всіх

26 січня 2017 року в школі-інтернаті серед учнів 5-7-х класів проведені спортивні змагання під гаслом "Ти зможеш, якщо зміг я". Ініціатором фізкультурно-оздоровчого заходу стало комунальне підприємство "Спорт для всіх". Три команди змагалися у таких видах: згинання та розгинання рук в упорі лежачи, кидки баскетбольного м'яча у кошик, піднімання тулуба із положення лежачи в сід, перетягування канату. А підсумком змагань стала гра "Піонербол". За підрахунками суддівства у запеклій боротьбі перемогла команда, у склад якої увійшли: Горбунов Дмитро і Столпець Дар'я, учні 5 класу, Фініка Антон і Валкова Юлія, учні 6 класу, та семикласники Ткаченко Максим і Титаренко Анастасія. Жоден не залишився без подарунків. Переможці отримали ліхтарики, а команди, які посіли ІІ та ІІІ місця - набори кулькових ручок і фломастери.

Правила поведінки в зимовий період

+ Натиснить, щоб читати далі

Правила поведінки на водоймах, покритих льодом

 • Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на лід: у разі різкого навантаження він може провалитися.
 • Категорично забороняється дітям грати на незміцнілому льоду.
 • Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше виникають промоїни, тріщини й розриви льоду.
 • На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).
 • Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де розливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.
 • Переходь річку тільки у встановлених місцях, товщина льоду має бути не менше за 15-20 см.
 • Катайся на ковзанах лише в перевірених та обладнаних для цього місцях.
 • Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, відходь повільно, не відриваючи ступнів ніг від льоду.

Обережно: бурульки!

 • Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі - сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.
 • Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.
 • Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.
 • У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

Правила поведінки під час ожеледиці

 • Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку повільно.
 • У разі порушення Рівноваги швидко присядь - це найбільш реальні шанс утриматися на ногах.
 • Падай із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися - удар, спрямований на тебе, зменшиться.
 • Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
 • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування
 • Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик підковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
 • Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці, пам'ятай, що через ожеледицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
 • Якщо ти впадеш і деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.

Правила поведінки під час сильного морозу

 • Не вживайте алкогольних напоїв - алкогольне сп'яніння сприяє високій утраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла.
 • Не паліть на морозі - паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;
 • Носіть просторий одяг - це сприяє нормальній циркуляції крові.
 • Не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу.
 • У вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом.
 • Не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас.
 • Слідкуйте за обличчям друзів, особливо за носом, вухами та щоками, звертайте увагу на зміну їх кольору.
 • Повернувшись додому після довготривалої прогулянки по морозу, обов'язково впевніться у відсутності обмороження кінцівок, спини, вух та носа.
 • В разі необхідності своєчасно розпочинайте лікування обмороження. Несвоєчасне надання допомоги може призвести до гангрени та втрати кінцівки.
 • Якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення - магазину, кафе, під'їзду - для зігрівання та огляду місць потенційного обмороження.
 • Ховайтеся від вітру. На вітрі вірогідність обмороження зростає.
 • Не мочіть шкіру - вода проводить тепло швидше ніж повітря.
 • Не виходьте на мороз із вологим волоссям.
 • Перед виходом на мороз бажано поїсти - вам необхідна додаткова енергія.
 • Пам'ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігрітися в теплому приміщенні.

Відкриття клубу ЮІР

20 жовтня 2016 року відбулося відкриття клубу ЮІР. Учні 4-А класу разом з вчителем підготували цікаву виставу для учнів 1-4-х класів. Цікава пригода Сірого Вовка та Баби Яги нагадали учням початкової школи правила дорожнього руху. Вистава була весела та повчальна.

Декада основ здоров'я

В рамках проведення декади основ здоров'я в початковій школі в кожному класі відбулися цікаві заходи, які були направлені на формування бажання у вихованців піклуватися про своє здоров'я.

Так у першому класі проведена година здоров'я "Пригоди маленьких зубчиків". Під час спілкування малюки училися розпізнавати прекрасне у собі, усвідомлювати цінність власного здоров'я. Завдяки цікавим віршам та захоплюючій інсценізації, діти зробили висновки як дотримуватись правил особистої гігієни та життєвої потреби бути завжди здоровим.

У 2-А класі проведено урок-тренінг з основ здоров'я "Навчання і відпочинок. Користь активного відпочинку" Діти під час заняття закріпили знання про значення активного відпочинку для здоров'я людини, вчилися правильно піклуватися про нього як в школі, так і в сім'ї.

Учні 3 класу провели пізнавальну вікторину "Хочеш бути здоровим-будь!", під час якої розгадували цікавий кросворд. Працюючи у групах, повторили правила догляду за власним тілом та одягом. Діти змагалися у кмітливості з відгадування загадок, що навчали їх правилам здорового способу життя, відпочивали, танцюючи разом із мультгероями.

У 4-Б класі проведена вікторина "Здоров'я людини". Діти із задоволенням прийняли участь у цікавій вікторині, завзято відповідали на запитання, із зацікавленістю переглядали слайди презентації.

У 7-ому класі проведено відкритий урок "Принципи безпечної поведінки і життєдіяльності".

А між учнями 8-9 класів відбулася інтелектуальна гра <Крок за кроком до здоров'я>, яка об'єднала найбільш ерудованих та допитливих учнів. Мета заходу : формування свідомого ставлення учнів до особистого здоров'я.

Хочеш бути здоровим - будь ним

Спорт - це не тільки веселі жарти, а й серйозність і зібраність. У рамках декади здоров'я і спорту "Хочеш бути здоровим - будь ним", з метою формування здорового способу життя проведено свято "Сильні та спритні" вихователем 2-Б класу Ткаченко І.В. 20 вересня у спортивній залі зібралися учні 1-4-х класів. З їх числа обрано 2 збірні команди - "Промінчик" та "Сонечко". Яких тільки змагань тут не було! "Не загуби м'яча", "Пінгвіни", "Переправа з кільцями", "Стрибки боком", "Стрибки по купинах". Година захоплюючої, емоційної боротьби принесла велике задоволення всім учасникам змагань. У спортивному залі панувала приємна, дружня атмосфера.

У таких змаганнях школярі зміцнюють здоров'я, набувають морально-вольових якостей: наполегливості, працелюбства, сміливості. Діти починають розуміти значення слова "дружба".

Спартакіада

Це свято з нетерпінням чекали діти. Сонячного вересневого дня, 16 вересня 2016 року, на спортивному майданчику школи відбулася шкільна спартакіада з легкої атлетики, присвячена Дню фізкультурника. Її проведення стало доброю традицією в нашій школі.

+ Натиснить, щоб читати далі

Змагалися команди двох вікових груп: І группа: учні 5-7 класів ; ІІ група: учні 8-10 класів.
  Змагання проходили за такими видами: підтягування  на перекладині, згинання і розгинання рук в упорі лежачи, стрибки у довжину з місця,  перетягування каната, човниковий біг, метання малого м’яча на дальність.
За підсумками   змагань переможцями стали: в І групі – 7  клас;   в ІІ групі- 9 клас.
А найспритніші  учні  відзначились  в особистих  заліках.
Стрибок у довжину з місця

Хлопці 5-7 клас

Дівчата 5-7 клас

Хлопці 8-10 клас

Дівчата 8-10 клас

Ткаченко М.,
 7 клас: 2 м

Клят Д.,
7 клас: 2м 2 см

Корнейко П.,
9 клас: 2м 50 см

Вертіховська Д.,
 9 клас: 2м 8 см

Метання малого м’яча на дальність


Хлопці 5-7 клас

Дівчата 5-7 клас

Хлопці 8-10 клас

Дівчата 8-10 клас

Леоненко І.,
 6 клас: 28 м

Валкова Ю.,
6 клас: 26 м

Шевердін Д., 9клас: 39 м

Гриценко В.,
 9 клас: 26 м

 Підтягування  на перекладині


Хлопці 5-7 клас

Хлопці 8-10 клас

Ломако В., 7 клас: 10 разів

Корнейко П.,  9 клас: 23 рази

 Згинання і розгинання рук в упорі лежачи

Дівчата 5-7 клас

Дівчата 8-10 клас

Шаповалова С, 5 клас: 60 разів

Ющук А., 8 клас: 51 раз

Підсумком шкільної спартакіади стала урочиста лінійка, на якій  були нагороджені переможці.

Акція "Ми - за безпечний рух!"

Перед літніми канікулами учасники клубу "Юний інспектор руху" (керівник Клят Н.В.) організували і провели флешмоб-акцію "Ми - за безпечний рух". Діти поставили за мету закликати учасників дорожнього руху до виконання правил на дорозі. Водії переважно позитивно сприймали цю акцію, деякі з них призупинялися, вітали дітей сигналами і підтримували словами "Ми теж за безпечний рух". Учасники флешмобу спостерігали, як виконують правила дорожнього руху безпосередньо на дорозі.

Обережно! Вибухонебезпечні предмети!

Що треба знати, щоб уникнути враження мінами і вибухонебезпечними предметами

Витяг з листа Міністерства освіти і науки України від 30.07.2014 р. № 1/9-385 "Методичні рекомендації щодо проведення бесід з учнями загальноосвітніх навчальних закладів з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами"

Міни і вибухонебезпечні предмети забрали і скалічили безліч людських життів. Цей жах триває і зараз.

Декілька загиблих щороку - трагічна реальність. Гинуть дорослі, намагаючись здати небезпечну знахідку до пункту прийому металобрухту або при спробі розібрати пристрій з метою отримати вибухову речовину; гинуть діти, які з цікавості підкладають боєприпаси у багаття. Читати далі

Виставка-конкурс плакатів "Наша модель здоров'я"

"Хто здоровий - той багатий, тільки цього не знає!" Це мудрий вислів стає нам до кінця зрозумілим тільки лише після того, як ми починаємо втрачати своє безцінне багатство. Навряд чи на Землі є що-небудь більш значиме і цінне ніж здоров'я, але, на жаль, усвідомлення цього приходить до нас з великим запізненням. Погодьтеся, коли ми хворіємо - все інше йде на другий план - немає тієї радості, яку хочеться відчувати кожен день. Адже спочатку Природа наділяє людину всім, що необхідно для повноцінної і гармонійного життя. Але, до нещастя, часто ми цього не цінуємо і не дбаємо про те, щоб правильно розпорядитися цими дарами. Часом буває достатньо всього декількох десятків років, щоб привести своє тіло в жахливе стан. Ми змушуємо його задихатися від сигаретного диму, страждати від надлишку алкоголю і неправильного харчування, піддаємо фізичній бездіяльності. А коли спохвачуються - виявляється, що виправляти помилки куди складніше, ніж їх уникнути.

А формула здоров'я, по суті, гранично проста і всім добре знайома. Саме над нею працювали учні школи, щоб кінцевий результат вивести на плакатах.

До уваги журі були представлені яскраві, а головне - змістовні роботи, де кожен клас запропонував свою модель міцного здоров'я.

Тож, місця розподілено було таким чином:
- серед учнів початкових класів
І місце - 3-Б кл. (вих. Захарова Н.Ю.), 4 кл. (вих. Караченцева Н.О.)
ІІ місце - 2 кл. (вих. Чудик Л.В.), 3-А кл. (вих. Клят Н.В.)

Гра "Марафон здоров'я"

В рамках декади здоров'я "Здоровим будь!" до всесвітнього Дня здоров'я в початковій школі відбулася гра "Марафон здоров'я". Кожен клас представляла команда з 10 учнів, яка на старті отримала маршрутний лист, де були указані 5 зупинок: "Ромашка", "Здоров'язнайка", "Веселі стрибки", "Скакалка", "Жабка". Цей захід сприяв вихованню в учнів таких важливих рис, як наполегливість, воля до перемоги, сміливість, колективізм, дружба, уміння згоджувати інтереси, подолання труднощів та зміцнення здоров'я.

По закінченню гри були підбиті підсумки: І місце - 4 кл. (76 балів), ІІ місце - 2 кл. (66 балів) та 1-А кл. (65 балів), ІІІ місце - 3-А кл. (63 бали) та 3-Б (62 бали), ІV місце - 1-Б кл. (59,5 балів).

Засідання клубу "Інтелектуал"

15 квітня відбулося засідання клубу "Інтелектуал", присвячене правилам здорового способу життя.

Діти з цікавістю відповідали на запитання вікторини, висловлювали свою думку щодо необхідності дотримування здорового способу життя, наводили приклади наслідків шкідливих звичок.

Особливо сподобався конкурс "10 кроків до здорового способу життя", де кожній групі пропонувалося зобразити на папері свої кроки у напрямку вибору здорового способу життя з подальшою презентацією.

Першість школи з баскетболу

9 лютого пройшли змагання на першість школи з баскетболу. Змагалися учні двох вікових груп: 5-6 класи і 7-9 класи. Спортивна зала була повною: це вболівальники прийшли підтримати свої команди. У першій групі перемогли шестикласники. Дуже напруженою виявилася гра другої групи. У запеклій боротьбі І місце посіла команда учнів 7 класу. Переможці під гучні оплески вболівальників нагороджені дипломами.

Безпека на льоду

В Україні протягом декількох зимових місяців озера, річки та ставки покриваються льодом та снігом. В цей час дуже популярними бувають ковзання на лижах та ковзанах на замерзлих водосховищах, а також підльодовий лов риби.

+ Натиснить, щоб читати далі

Про товщину та міцність льодового покриву можна судити за його кольором:

 • блакитний - найміцніший;
 • білий - міцність у два рази менше;
 • сірий - вказує на присутність води;
 • лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики), поблизу кущів, очерету, під кучугурами снігу, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

Як надати допомогу потерпілому, в тому числі самому собі під час нещасного випадку на льоду?

Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера, широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися.

Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена.

Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі.

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов'язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.

Діти! Щоб уникнути нещасних випадків, катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

Фізкультурно-оздоровчий захід "Ти зможеш, якщо зміг я"

Вже стало доброю традицією напередодні Нового року проведення в нашій школі Комунальним підприємством <Спорт для всіх> фізкультурно-оздоровчого заходу "Ти зможеш, якщо зміг я". Ось і цього року 28 грудня, вібувся такий захід. Три команди, "Жовті", "Червоні", "Помаранчеві", змагалися у таких видах: стрибки у довжину з місця, стрибки на швидкість на скакалках за 30 секунд, згинання та розгибання рук в упорі лежачи, піднімання тулуба з положення лежачи в сід, естафета "Рукохід". Найбільший відгук як у команд, так і у вболівальників викликало перетягування каната. Спритнішою виявилася команда "Жовті", яка посіла І місце. В особистих заліках результативнішим були: Гриценко В. (8 клас), Ковалик А. (6 клас), Чепенко Д. (6 клас), Шевердін Д.(8 клас). Переможці нагороджені дипломами, а всі учасники змагань - настольними іграми. А закінчилось свято фотографуванням біля ялинки-красуні.

Безпека під час канікул

Чудова пора -канікули! Це і захоплюючі подорожі з рідними, і веселі ігри з друзями. А ще - цікаві пригоди під час прогулянки або риболовлі, несподівані зустрічі. Відпочинок на канікулах завжди йде на користь, якщо не трапляється надзвичайних пригод. І всюди на відпочиваючих, за їхню необережність, чатує небезпека. Як не прикро, але саме під час канікул у нещасних випадках гине велика кількість дітей і дорослих. Щоб відпочинок не приніс нам небажаних проблем ми маємо подбати про свою безпеку, причому заздалегідь.

Пам'ятка учневі та батькам на канікули 2015/2016 н.р. Загрузити

Відкриття клубу "ЮІР"

Традиційно у вересні відбулося відкриття клубу "Юний інспектор дорожнього руху" (керівники Клят Н.В., Друзенко О.О.). Учні 1-4-х класів зібралися у актовій залі, щоб згадати, а дехто щоб дізнатися, про правила дорожнього руху. Учні 3-А класу, члени клубу, підготували цікаву театралізовану розповідь про дорожні знаки та правила поведінки поблизу автошляхів, наголосивши на тому, що їх треба не тільки знати, а й виконувати.

Тематична лінійка до місячника здоров'я

Місячник здоров'я, фізкультури і спорту розпочався у школі тематичною лінійкою, яку підготували учні 5-го класу (вихователь Сідорова А.М.). Діти розповіли про відомих усьому світові українських спортсменів, що прославили нашу країну своїми спортивними досягненнями. А наприкінці побажали учням бути сильними, спритними і здоровими, гідними нащадками своїх предків - козаків.

Веселі старти

10 вересня відбулися спортивні змагання "Веселі старти" серед учнів 1-4-х класів у рамках місячника здоров'я, фізкультури і спорту "Хочеш бути здоровим - будь ним".

Як же вболівали за своїх однокласників ті, хто не зміг взяти участь у цікавих змаганнях на швидкість, спритність і витримку! Діти змагалися між собою в естафетах "Подорож по горах", "Біг у три ноги", "Жонглер", "Павучок", "Зберіть урожай" та інші. Змагання були спрямовані на розвиток фізичних якостей дітей: спритності, швидкості, витривалості, точності.

Дев'ять естафет пройшли в цікавій і напруженій боротьбі. Під час змагань діти проявили неабияку силу волі та прагнення до перемоги, сконцентрованість та витримку. Перемогу здобула команда "Смайл" на чолі з капітаном Степановим Максимом.

Осіння спартакіада школярів

11 жовтня року в нашій школі пройшла осіння спартакіада школярів, в якій взяли участь учнів 5-11-х класів. Усі ми мріємо бути здоровими, сильними, спортивними, витривалими та на довгі роки зберігати бадьорість, працездатність. А щоб наші мрії здійснилися, потрібно до глибокої старості самим підтримувати рухову активність і всіляко залучати до вправ дітей. Результати змагань

Сподіваємось, що кожен з учасників цього свята спорту виніс для себе, що навіть найменшої перемоги не досягти без напруженої, щоденної праці на біговій доріжці чи у спортивний залі, бо шлях до перемоги не завжди легкий і короткий. Головне - не втратити тих задатків, якими нагородила тебе природа, розвивати їх. У нелегкій боротьбі команди класів змагалися за першість.

Безпека вдома

Життя - найвища цінність! А цінувати його діти вчаться і вдома, і в школі. У травні нас традиційно чекає низка вихідних днів, коли іноді діти можуть залишатися вдома без догляду дорослих. Щоб попередити випадки побутового травматизму, у школі був організований конкурс-виставка малюнків "Безпека вдома".

День цивільного захисту

+ Натиснить, щоб читати далі

На виконання наказу по школі від 06.04.2015 №65 "Про підготовку і проведення Дня цивільного захисту" 30 квітня 2015 року в школі- інтернаті проведено День ЦЗ.

Основна мета та завдання Дня ЦЗ:

 • - практична перевірка здатності учнів грамотно і чітко діяти для захисту свого здоров'я та життя у надзвичайних ситуаціях;
 • - формування в учнів упевненості в ефективності заходів, які проводяться;
 • - формування та розвиток в учнів високих моральних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності.

Чітко та злагоджено проведено збір керівного складу. Класні керівники провели уроки, на яких були розкриті основні завдання з вивчення тем цивільного захисту населення та основ безпеки життєдіяльності дітей. Чітко і організовано проведено евакуацію персонального складу школи за сигналом "Увага, всім!".

На загальношкільній лінійці викладач предмету "Захист Вітчизни" Котенко О.П. оголосив основні завдання цивільного захисту населення та програму Дня ЦЗ. Учні 10- 11-х класів ознайомили присутніх із основними засобами індивідуального захисту населення та надали долікарняну допомогу "потерпілим". Учні 5-11-х класів показали належні знання у конкурсах: "Надай першу долікарняну допомогу", "Поведінка у надзвичайних ситуаціях", "Дії рятівника", "Дії при пожежі".

Штаб ЦЗ, педагогічний та учнівський колективи із завданням впоралися. Підбиття підсумків Дня цивільного захисту відбулося на загальношкільній лінійці.


Вітаємо переможців змагань з настільного тенісу

У другій половині квітня  в школі- інтернаті пройшли  загальношкільні змаганя з  настільного тенісу. Змагання проходили   у двох вікових групах:  серед  учнів 5- 8-х класів  та 9- 11-х класів.

Перемжцями стали:

Хлопці

Група

Класи

Місця

І

ІІ

ІІІ

І група

5-8

6клас
 Смирнов В.

8клас Вітковський Д.

8 клас
Великородний Р.

ІІ група

9-11

10 клас
Новічков В.

9клас
Іваненко Р.

11 клас
Строгов С.

 

Дівчата

Класи

Місця

І

ІІ

ІІІ

8- 11

11 клас
Жадан Т.

10 клас
Хлопова Є.

8 клас
Колесніченко Т.

На шкільній лінійці призеріів нагороджено  дипломами. Так тримати!

Відпрацювання дій під час пожежі

20 березня 2015 року проведено відпрацювання дій учасників навчально-виховного процесу на випадок пожежі. Тренування пройшло чітко, організовано, з дотриманням вимог та правил пожежної безпеки.

Увага! Хлор

В програмі комплексних навчальних занять <Безпека життєдіяльності учнів> важливе місце займають тренування по виконанню практичних заходів користування засобами індивідуального захисту, діями за сигналами оповіщення цивільного захисту.

Таке заняття відбулося в нашій школі 21 січня 2015 року.

За командою "Увага! Хлор" учні 1-11-х класів негайно піднялисяся на третій поверх спального і шкільного корпусів.

Напередодні вихователями класів і класними керівниками з учнями були вивчені пам'ятки щодо дій у надзвичайних ситуаціях, а саме в ситуації викиду хлору.

Дії дорослих і дітей були злагодженими і швидкими. Учні ще раз закріпили навички організованих дій в надзвичайній ситуації.

ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ. Загрузити у форматі PDF

ПЛАН ЗАХОДІВ щодо проведення у школі місячника здоров'я, фізкультури і спорту "Нас об'єднує спорт і здоров'я" (08.09.2014-30.09.2014)

+ Натиснить, щоб читати далі

№ за/п

Назва заходу

Класи

Термін
та місце проведення

Відповідальні

1

Тематична лінійка «Хто спортом займається, той здоров’я набирається»

5-11

08.09
хол

Прасол І.В.,
педагог-організатор
Горейко Т.І.,
вихователь 8 класу

2

Конкурс малюнків «Хочу і можу бути здоровим»

1-11

До 09.09

Прасол І.В.,
педагог-організатор
Вихователі
Центр “Здоров’я”

3

Першість школи з футболу

5-11

09.09-12.09
спортивний майданчик

Чоломбитько С.Л.,
учитель фізкультури
Центр “Здоров’я”

4

Дружня зустріч футбольних  команд школи-інтернату та Кочетоцької ЗОШ

8-11

11.09
спортивний майданчик

Чоломбитько С.Л.,
учитель фізкультури

5

Виставка малюнків «Хочу і можу бути здоровим»

1-11

11.09-30.09
виставковий стенд

Прасол І.В.,
педагог-організатор
Прес-центр

6

Шкільна спартакіада з легкої атлетики

5-11

15.09-19.09
спортивний майданчик

Чоломбитько С.Л.,
учитель фізкультури

7

Перегляд художнього фільму «Іван-сила»

3-4

16.09
кабінет 4 кл

Рой Н.В.,
класний керівник 4 класу

8

Показовий виступ
з традиційних єдиноборств

1-9

16.09
актова зала
о 15.30 год

Литвинов С.А., керівник гуртка з хортингу

9

Вікторина «Що ти знаєш про літню юнацьку олімпіаду?»

2-а,
2-б

16.09

Орініч О.В., класний керівник 2-Б класу

10

Гра «Найсильніший Першоцвіт»

1-4

17.09

Друзенко О.В., класний керівник 2-А класу

11

Спортивні змагання «Веселі старти»

2-4

18.09
шкільний майданчик

Захарова Н.Ю.,
вихователь 2-Б

12

Коллаж «Які я знаю види спорту?»

2-а,
2-б

19.09

Друзенко О.В., класний керівник 2-А класу

13

Свято «Подорож до країни Здоров’я»

3-4

19.09

Рой Н.В.,
класний керівник 4 класу

14

Виступ членів клубу «ЮІР»

1-4

23.09
актова зала

Калтухчан О.Б.,
вихователь 2-А

15

Туристична естафета до Дня туризму

1-4
5-11

26.09

Степанова О.М.,заступник директора по ВР
Назаренко О.І., заступник директора районного ЦТК 
(за згодою)

16

Виховні години щодо формування ціннісного ставлення до свого здоров’я

1-11

Щовівторка

Вихователі


Марафон здоров'я

В рамках декади здоров'я <Здоровим будь!> учні початкових класів узяли участь в спортивній грі "Марафон здоров'я", яку для них підготували вихователі Чудик Л.В. та Горейко Т.І.

Переможцями стали команди "Чемпіон" 4-го класу та "Кмітливі" 3-Б класу, які розділили 1 місце. Команди учнів 2-го класу "Пізнайко" та учнів 3-А класу "Вогник" поділили між собою 2-ге місце.

Учні дізналися багато корисної інформації, яку зможуть використати у повсякденному житті, отримали допомогу у формуванні культури здоров'я через різноманітні види виховної діяльності.

Спортивні змагання "Зможеш ти, якщо зміг я"

17 грудня 2014 року у рамках Всеукраїнської акції " Зможеш ти, якщо зміг я" за сприяння КП " Спорт для всіх" Чугуївської районної ради Харківської області в школі- інтернаті проведено спортивні змагання між учнями 5-7- х класів.

Змагання розпочалося привітанням команд і перекличкою девізів. Команди " Посмішка" , " Барс" , " Пузирі" в запеклій боротьбі виборювали перемогу. А підтримували учасників змагань щирі вболівальники.

Учні міряли свої сили і спритність в естафетах " Картопля" , з гімнастичною лавою, із скакалками, з баскетбольними м'ячами, в перетягуванні каната. В особистих заліках кращі результати показали: Пащенко Владислав (6 клас), Ковалик Анна (5клас) - згинання та розгинаня рук в упорі лежачи; Чудик Олександр (6 клас), Гриценко В. (7 клас)- піднімання тулуба в сід.

Головний суддя Турчинов Є.І., підбив підсумки змагань. Переможцем стала команда " Посмішка" . І ось найприємніша мить нагородження! Кожен учасник змагань одержує приз: гандбольні м'ячі, шашки, кубіки Рубіка.

Тож кожна з команд отримала задоволення, спортивний азарт, гарний настрій.

Тиждень з основ безпеки життєдіяльності "Небезпека вдома і на вулиці"

З 03.11 до 07.11.2014 року у школі пройшов Тиждень з основ безпеки життєдіяльності "Небезпека вдома і на вулиці". Основна мета проведення заходів - навчити дітей правилам безпеки в умовах надзвичайних ситуацій.

Учні 5-7-х класів узяли участь у відкритті клубу "Юний пожежний" (керівник - вихователь Сидорова Т.К.). Члени клубу підготували театралізований виступ "Не жартуй з вогнем", в ході якого учні повторили правила протипожежної безпеки та дії у разі виникнення пожежі.

Діти 1-4-х класів відвідали засідання клубу "Юний інспектор дорожнього руху" та були залучені до вікторини "Небезпека на дорозі", яку провела вихователь Калтухчан О.Б.

З учнями 8-11-х класів організовано проведення ділової гри "Правила поводження в різних життєвих ситуаціях" (вихователь Фартушко Л.В.)

З учнями, які ночують у спальнях школи-інтернату, під керівництвом заступника директора по виховній роботі Степанової О.М. проведено практичне відпрацювання дій евакуації у разі виникнення пожежі або іншої надзвичайної ситуації.


День туризму

День туризму в цьому навчальному році пройшов у школі незвичайно. Ми запросили в гості Чугуївський районний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій. Працівники Центру на чолі з директором Артеменко Інною Петрівною, по-справжньому закохані у свою роботу, підготували та провели для учнів 1-9-х класів цікаве туристичне свято. Усі учні були поділені на 8 команд, кожна з яких відвідала по 4 станції. Найцікавішими виявилися зупинки "Туристична" та "Орієнтування", де учні не тільки дізналися про ці види туристичного спорту, а й спробували свої сили, проявили кмітливість і товариськість. Свято подарувало дітям багато радісних незабутніх вражень.

Здоровим будь!

З 15 по 26 вересня 2014 в початковій школі проведена декада фізичної культури.

В ході декади використані різні форми позакласної роботи з учнями, які були доступними і цікавими для дітей.

Переможці в командних та особистих змаганнях відзначені грамотами та дипломами

Хочу і можу бути здоровим

Місячнику здоров'я, фізкультури і спорту "Нас об'єднує спорт і здоров'я" присвячено конкурс малюнків <Хочу і можу бути здоровим>


Відкриття клубу "ЮІР"

23 вересня 2014 року відбулося відкриття клубу "ЮІР" (керівник - вихователь Калтухчан О.Б.) Учасники клубу - учні 1-4-х класів.


Спартакіада

18 вересня 2014 року відбулася шкільна спартакіада з легкої атлетики, присвячена Дню фізкультурника. Змагалися команди трьох вікових груп: І группа - учні 5-6класів; ІІ група - учні7-8-хкласів, ІІІ група- учні 9-11-х класів. Змагання проходили за такими видами: підтягування на перекладині, згинання і розгинання рук в упорі лежачи, стрибки у довжину з місця, перетягування каната, естафета.

За підсумками змагань переможцями стали: в І групі - команда 6 класу; у ІІ групі- учні 8 класу, в ІІІ групі- 10 клас. А найспритніші й найсильніші учні відзначилися в особистих заліках. Це учні 11 класу Жадан Т., Строгов С., 10 класу - Ушаков А., Карпенко Я., 8 класу - Корнейко П., Грущенко В., 7 класу - Гриценко В., 6 класу - Майстренко К.

Підсумком шкільної спартакіади стала урочиста лінійка, на якій були нагороджені переможці.


Спортивні змагання "Веселые старты"

18 сентября 2014 года состоялся праздник здоровья и спорта "Веселые старты" для 1-4 классов. Дети с удовольствием участвовали в спортивных эстафетах, а болельщики поддерживали команды своими аплодисментами и веселыми ответами в викторинах. В упорной борьбе команда "Здоровые ребята" одержала победу над командой "Спортивные друзья" с разрывом в 1 балл.

Всем спасибо за вниманье,
За задор и громкий смех.
За огонь соревнованья,
Обеспечивший успех!Гра Найсильніший першоцвіт

17 вересня 2014 року на спортмайданчику школи-інтернату відбулася спортивна гра "Найсильніший першоцвіт". У грі брали участь учні 2-4 класів. У кожному класі вибрали найсильнішого хлопчика та найсильнішу дівчинку. Хлопчики виконували вис на турніку, а дівчата - згинання та розгинання тулуба з положення сидячи. Переможцями стали учень 3 класу Войтюк Даниїл та учениця 4 класу Валкова Юлія.Тематична лінійка "Хто спортом займається, той здоров'я набирається

У школі стартував місячник здоров'я, фізкультури і спорту "Нас об'єднує спорт і здоров'я". Розпочався він тематичною лінійкою, яку підготували учні 8 класу під керівництвом вихователя Горейко Т.І. Вони розповіли учасникам заходу про необхідність берегти своє здоров'я, а також нагадали, як це можна зробити.


Бійки та травми знижують IQ підлітка?

Навіть одна бійка здатна знизити рівень інтелекту підлітка, особливо це стосується дівчат. Дві бійки для хлопця дорівнюють пропуску року школи, а для дівчат для аналогічного зниження IQ достатньо однієї бійки.

+ Натиснить, щоб читати далі

Нове дослідження Університету штату Флорида (США) показало, що у хлопчиків-підлітків вже після двох травм, отриманих у бійках, знижується показник IQ. Ця втрата в інтелекті еквівалента відсутності в школі протягом року. Варто відзначити, що проблема більш актуальна для дівчат-підлітків. У них зниження інтелекту спостерігається всього лише після однієї травми, отриманої під час бійки.

Було дивно дізнатися, що хлопчики частіше дівчаток отримують травми у бійках , однак, вчені відзначили, що наслідки травм під час бійок для дівчаток набагато небезпечніший. Це пояснюється фізіологічними особливостями чоловіків, які здатні краще переносити фізичні травми.

Згідно з даними дослідників, кожна травма, отримана в бійці, призводить до втрати 1,62 пункту IQ для хлопчиків. Одна лише травма у дівчаток призводить до зниження показника IQ вже на 3,02 пункту IQ! Попередні дослідження показали, що при пропуску школи протягом року рівень IQ знижується на 2-4 бали.

У даному моніторингу бралися до уваги травми всіх частин тіла, але, як підкреслюють вчені, показник втрат в інтелекті буде ще вище, якщо враховувати тільки травми голови.

Таким чином, важливо розуміти, якої шкоди завдають підліткам бійки та пов'язані з високим ризиком травматизму контактні види спорту. І якщо вченим відомі причини зниження інтелекту, то тепер саме час розробити програми з втручання в цей процес і спробувати мінімізувати втрати інтелекту у підлітків. Адже рівень IQ - не просто красиві цифри, якими можна хвалитися перед товаришами. Зниження рівня IQ пов'язано з більш низьким рівнем освіти і професійної підготовки. Крім того, низький IQ часто асоціюють з психічними розладами, поведінковими проблемами і меншою тривалістю життя.

http://cikavosti.com/biyki-ta-travmi-znizhuyut-iq-pidlitka/


Алкоголь руйнує здоров'я підлітків

+ Натиснить, щоб читати далі

Добре, міцне здоров'я головна умова повноцінного життя. Воно значною мірою залежить від самої людини, її свідомості та поведінки. Хто може навчити дитину обирати стиль життя, що сприятиме збереженню і зміцненню здоров'я? Насамперед сім'я та батьки, які повинні забезпечувати не тільки необхідні умови життя, навчання, а й виховання своїх неповнолітніх дітей.

Дуже шкідливий вплив на стан здоров'я дітей здійснює вживання алкогольних, слабоалкогольних напоїв та ще й у поєднанні з енергетичними напоями, тютюнокуріння.

Причини вживання неповнолітніми алкогольних напоїв різні: бажання потрапити до певного кола однолітків, де вживання спиртного є звичайним явищем, бажання здаватися дорослішим, з метою розвеселитися, задля солідарності з компанією, в якій відпочивають.

Найбільш небезпечний вік для виникнення залежності вживання алкогольних напоїв молодими людьми до 18 років. Бо в період інтенсивного росту клітини мозку та інших органів найбільш чутливі до шкідливих впливів алкоголю та пива. Вміст алкоголю в баночці пива (0,33 л) такий, як у чарці горілки (40 мл) або в келиху вина (150 мл). Пити пиво в необмежених кількостях без ризику для здоров'я не можна, це загрожує роботі серця і печінки, збільшенню цих органів, лікарі їх називають "биче серце" та "бича печінка". Алкоголь із газованих слабоалкогольних напоїв засвоюється швидше, ніж з вина чи горілки. Лікарі спостерігають випадки алкоголізму серед підлітків саме з цієї причини. Ні в якому разі не можна змішувати з алкоголем енергетичні напої, це загрожує раннім гіпертонічним кризом, призводить до алкогольного отруєння.

У дітей алкоголь усмоктується в кров дуже швидко. Через кілька хвилин він уже розноситься по всьому тілу й потрапляє в головний мозок, спричиняє навантаження на серце, впливає на печінку, погіршується координація рухів, збільшується час реакції на зовнішні подразники й час ухвалення рішення. Можуть тремтіти руки, подвоюватись в очах, з'являється емоційна неврівноваженість, порушується здатність оцінювати події адекватно.

Через алкогольне отруєння підліток може знепритомніти та навіть вмерти, вживши дозу, якої не витримає серце, або з якою не впорається печінка. Кількаразове або часте вживання алкоголю буквально спустошливо впливає на психіку підлітка.

В стані алкогольного сп'яніння неповнолітні схильні до неадекватної, асоціальної поведінки: сварок, бійок, порушення громадського порядку, скоєння злочинів, відповідальність за які несуть самі підлітки та їх батьки за неналежне виховання дітей.

Вживши алкоголь, можна стати посміховищем в очах оточуючих, завдати непоправної шкоди власному здоров'ю та здоров'ю своєї майбутньої дитини, втратити контроль над собою й зробити вчинки, яких у тверезому стані ніколи не зробив би.

Детальніше: http://golossokal.com.ua/cikavo/alkogol-razrushaet-zdorove-podrostkov.html

Змагання з баскетболу

З 24.03.2014 по 27.03.2014 в школі- інтернаті пройшли змагання з баскетболу. Змагалися дві вікові групи: І група- учні 4-6-х класів, ІІ група- учні 7- 9-х класів.

Перемогли команди 5-го і 9-го класів. Вітаємо переможців!


В здоровому тілі - здоровий дух

Ні за яке багатство, ні за які гроші не можна купити життя і здоров'я. А без здоров'я нема щастя - це щира правда.

"Бережи одяг, доки новий, а здоров'я, доки молодий", - каже народна мудрість. Найбільший скарб, найбільше багатство у світі - здоров'я. А в здоровому тілі - здоровий дух. А коли здоровий дух, то людина весела, життєрадісна і щаслива.

+ Натиснить, щоб читати далі

То ж недаремно кажуть, що весела думка - це половина здоров'я, а веселий сміх - це здоров'я. Сміх краще лікує за всі ліки. Отож, не буде ніхто тужити, якщо є здоров'я, сила, настрій, бо тоді людина здатна багато доброго і корисного зробити. Тому і кажуть, що здоровому - усе здорово! А що може зробити здорова дитина? Вчитись, трудитись, допомагати батькам, займатися спортом, музикою, може пізнавати світ, бути постійно в русі. Треба працювати, бути постійно в русі, бо рух - це життя. А от хто багато спить, той і життя просвистить. Та, хто рано встає, той довго проживе. Тому, кажуть люди, треба з курми лягати, а з півнями вставати та братися за роботу. От тоді завжди будеш здоровим, матимеш світлу і розумну голову. А це дуже важливо дізнатися чи здорова, чи хвора дитина можна з його зовнішнього вигляду.? "Поглянь на вид й не питай про здоров'я". Здорова людина струнка, весела, допитлива, швидка. А хвора навпаки: повільна, скривлена, зігнута, понура...

А що потрібно для того, щоб бути здоровим і сильним? Для здоров'я потрібне і правильне харчування. Не можна весь час їсти чіпси, сухарики, солодощі, булочки, тістечка... А потрібна якісна варена їжа. Від правильного харчування залежить здоров'я системи травлення, а від травлення й усе інше. Не можна переїдати і голодувати. Їжу треба приймати в невеликій кількості і повільно. Обов'язково треба вживати супи, борщі, картоплю, каші, макаронні вироби, м'ясо, рибу, овочі і фрукти. "Обід без фруктів - це свято без музики", - каже народна мудрість. Крім того треба щодня вживати часник, цибулю, зелень, щоб не тільки поповнити організм вітамінами, але захистити себе від різних хвороб та бактерій. Кажуть, що часник лікує сім хвороб. Так воно і є. А особливо в зимовий та весняний період. Ці овочі мають бактерицидну дію і запобігають зараженню грипом, ангіною та іншими хворобами. А от булочок і солодощів треба вживати менше, щоб потім ваше тіло не набуло форми булочки.

Саме пряме значення для здоров'я людини має чистота, зокрема чистота рук, бо на них найбільше накопичується всіляких бактерій, мікробів, вірусів. І якщо не мити рук, то ціла армія цих паразитів потрапить до вашого шлунку і буде жити там, підриваючи ваше здоров'я, руйнуючи ваш організм. А ще треба слідкувати за чистотою посуду, з якого ви їсте, за чистотою столу, треба обов'язково мити овочі і фрукти перед їх вживанням. Треба дотримуватись правил особистої гігієни, користуватися індивідуальним рушником, гребінцем, ножицями, обрізати і чистити нігті... Про це треба весь час пам'ятати.

Є таке прислів'я: "Іржа залізо їсть, а чоловіка хвороба".

Куріння, наркоманія, алкоголь, вдихання різних токсичних речовин - це ті страшні звички, які дуже легко набуваються, а позбутися від них не тільки надзвичайно важко, але іноді і неможливо. А всі вони згубно впливають на організм, особливо дитячий, поступово руйнуючи і знищуючи його, що приводить до страшних хвороб і до смерті. Всі ці шкідливі звички викликають небезпечні хвороби: рак легенів і шлунку, цироз печінки і підшлункової залози, хвороби нирок і серця, а найстрашніше те, що людина втрачає розум, здоровий глузд, знищує свою нервову систему, яка не відновлюється і перетворюється така людина на ніщо.

Здорове тіло - продукт здорового розуму. Бо ж хвороба нікого не красить. Пам'ятайте про це і будьте мудрими, бережіть своє здоров'я змолоду, поки воно у вас є, щоб у здоровому тілі був здоровий дух, бо здоровому - все здорово! І тільки здорова людина може бути дуже багатою і щасливою, бо вона вже має надзвичайний скарб - здоров'я!


Формування у дітей та підлітків навичок здорового способу життя

(для класних керівників та вихователів)

Навчання здорового способу життя передбачає систематичний комплекс заходів, спрямованих на усвідомлення здорового способу життя як цінності шкільного колективу, що сприятиме гармонійному розвиткові психофізичних здібностей учнів.

Робота вчителя має бути спрямована на зміцнення фізичного, морального та психологічного здоров'я дітей, на створення оптимального режиму їх фізичної та психологічної адаптації до підвищених вимог навчального навантаження та ефективної системи подолання таких соціально негативних явищ як наркоманія, куріння, зловживання алкоголем серед дітей та підлітків.

+ Натиснить, щоб читати далі

У процесі формування навичок здорового способу життя рекомендуємо керуватися такими пріоритетами:

 • вірити в цінність кожної дитини;
 • дотримуватись конфіденційності;
 • надавати позитивну інформацію;
 • бути порадником, а не моралістом;
 • поважати думку й позицію дитини;
 • акцентувати увагу дитини на власних позитивних рисах, характеристиках і здобутках.

Рекомендуємо дотримуватися таких принципів профілактичної роботи:

 • відповідність змісту роботи потребам особистості: вивчення існуючих потреб та орієнтація змісту, форм роботи на їх задоволення; своєчасне виявлення підлітків "групи ризику" та надання їм допомоги;
 • активізація зворотного зв'язку: надавати можливість учням висловлювати свої думки та почуття;
 • добровільність: мотивувати та пропонувати, а не примушувати та диктувати;
 • залучення батьків, медичних працівників, психологів, соціальних педагогів до пропаганди та сприяння утвердженню у свідомості учнівської молоді принципів здорового способу життя;
 • систематичність: вся профілактична робота з превентивного виховання має передбачати комплекс заходів, спрямованих на формування свідомого ставлення до власного здоров'я;
 • врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей.

Рекомендуємо впроваджувати такі форми організації превентивного виховання:

 • гурткові, клубні та факультативні заняття;
 • анкетування, тестування;
 • облік учнів, схильних до правопорушень, куріння, вживання алкогольних та наркотичних речовин;
 • тематичні лекції, колективні та індивідуальні бесіди;
 • дні, тижні здоров'я та профілактики шкідливих звичок;
 • шкільні спартакіади, естафети, спортивні та туристичні змагання;
 • колективні творчі справи;
 • екскурсії та походи по рідному краю;
 • години спілкування на свіжому повітрі;
 • психологічні тренінги;
 • диспути, дискусії, круглі столи;
 • служба довіри;
 • профілактичні консультації;
 • перегляд та обговорення кінофільмів;
 • співпраця з батьками (з проблеми формування культури здоров'я учнів), підвищення їх педагогічної культури шляхом організації лекцій, круглих столів, бесід, консультацій, розробки пам'яток тощо.

Завданням кожного педагога є створення такого навколишнього середовища, яке сприяло б зміцненню здоров'я.

metodbr.at.ua/DOC/dorovuy_sposib.doc?


Куріння

Куріння - це дуже шкідлива звичка, з якою важко боротися. Звичку куріння самому важко побороти, бо людина до неї звикає, а звичка, як каже народ - це друга натура. А шкідливе куріння для здоров'я тим, що від нього людина набуває багато хвороб, які важко вилікувати або й зовсім неможливо. Це - рак легенів, який найпоширеніший серед курців; це недостатній ріст і розвиток у людей, які в дитинстві почали курити; це хвороби центральної нервової системи, які не дають людині повністю розкрити свої здібності та обдарування; це хвороби серця.

+ Натиснить, щоб читати далі

Людині, яка почала з дитячих років курити, дуже важко мислити, зосередити свою увагу на чомусь одному. Вона швидко втомлюється, має низьку працездатність, частіше від інших хворіє, страждає хронічними хворобами. А хвора людина ніколи не має хорошого настрою, її все тривожить, дратує, втомлює. Вона рідко буває життєрадісною, веселою і щасливою.У такої людини все написано на обличчі, на її фізичному розвитку. Недаремно народна мудрість каже: "Подивись на вид і не питай про здоров'я". Тому треба берегти своє здоров'я змалку, бо якщо його втратиш, то ніколи нічого назад не повернеш. Недаремно люди кажуть: "Бережи одяг, доки новий, а здоров'я - доки молодий". Цигарки, до яких притягує дітей, як магнітом, роблять свою чорну справу.

Вони калічать дитячий організм поступово, але незворотньо. І така дитина росте неповноцінною людиною, хворобливою, нещасною. Дивіться на тих людей, які ведуть здоровий спосіб життя і беріть з них приклад, а не з тих, хто нажив погані звички, а тепер бідкається, що немає здоров'я. Мало того... Цигарковий дим згубно впливає не тільки на тих, хто курить, але й негативно діє на здоров'я тих, хто знаходиться поруч і вдихає цей дим. Їхні легені так само страждають. Хоч це і нелегко, але виробляйте в своєму характері отой невидимий, але твердий стержень, який ніхто не зламає, будьте сильними, незламними, майте завжди свою думку, відстоюйте своє - Я! І не підпадайте під негативний вплив тих хлопчиків та дівчаток, які хочуть вами верховодити, керувати. Вони не завжди бувають хорошими друзями, а частіше навпаки. Якщо важко вам протистояти їхньому натискові, то краще не дружіть з ними, відмовтеся від них, бо з ким поведешся, того й наберешся. Та й хто вони такі, щоб керувати вами? Будьте гордими і чесними самими з собою. Перед вами - весь світ! І від того, як ви себе поведете в ньому, таким буде і ваше життя в майбутньому.Тренінг

04 лютого 2013 року практичним психологом проведено заняття-тренінг в 11 класі за темою "Здоров'я та здоровий спосіб життя".


+ Натиснить, щоб читати далі

Здоров'я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад.

Складові здорового способ життя містять різноманітні елементи, що стосуються усіх сфер здоров'я - фізичної, психічної, соціальної і духовної. Найважливіші з них - харчування, побут, умови праці, рухова активність.

Проблема формування здорового способу життя особливої актуалізації набула у другій половині ХХ століття як у світі в цілому, так й в Україні.

Виявлена обмеженість суто медичного підходу, що визначає здоров'я як відсутність хвороби. За сучасними уявленнями здоров'я розглядають не як суто медичну, а як комплексну проблему, складний феномен глобального значення. Стан власне системи охорони здоров'я обумовлює в середньому лише близько 10% всього комплексу впливів. Решта 90% припадає на екологію (близько 20%), спадковість (близько 20%), і найбільше - на умови і спосіб життя (близько 50%).

Організація дозвілля є одним із важливих завдань на шляху соціалізації молоді. Нереалізованість надлишку вільного часу, відсутність сформованості культури дозвілля призводить до посилення негативних процесів у молодіжному середовищі. Проблема соціалізації молоді та підлітків сьогодні стоїть досить гостро у всьому світі, і викликає інтерес педагогів, вчених, соціальних працівників багатьох країн.

Здоров'я людини не зводиться до фізичного стану, а передбачає психоемоційну врівноваженість, духовне та соціальне здоров'я.Козацькі розваги

6 грудня 2013 року пройшло традиційне спортивно- розважальне свято <Козацькі розваги>, присвячене Дню Збройних сил України. Для учнів це є одним з улюбленіших свят. <Козаками> були вихованці 4-го і 5-го класів.

Як і в козацькі часи учні мірялися силою: піднімали гирю, перетягували канат, плигали в мішках і змагалися в естафетах: <Струмок>, <Перенеси пораненого>, <Влучний стрілок>.

Учні та педагоги отримали безліч позитивних емоцій та впевнилися, що козацькому роду нема переводу!


26.11.2013 - В рамках програми "За здоровий спосіб життя" медичними працівниками школи проведена читацька конференція з учнями 8-11 класів за матеріалами газети "Позакласний час".

Хто здоровий, той сміється

9 вересня у школі-інтернаті почався місячник здоров'я, фізкультури і спорту "Здоровим будь!" тематичною лінійкою "Хто здоровий, той сміється", яку підготували учні 5 класу. А вже 12 вересня в початковій школі відбулося театралізоване свято здоров'я "Веселі змагання з лікарем Айболитом" під керівництвом вихователя Караченцевої Н.О. та класного керівника 2 класу Бабути Т.І. Збірні команди учнів 2-4 класів змагалися у спритності, швидкості та уважності, а учні 1-х класів цього разу були активними уболівальниками. Всі діти отримали заряд енергії, емоцій і гарного настрою.


Назустріч один одному

"Назустріч один одному" - під таким гаслом на футбольному полі Дитячої футбольної академії міста Харкова пройшло спортивне свято, учасниками якого стали й 50 учнів нашої школи-інтернату. Конкурси, веселі змагання, турнір з міні-футболу, солодкі призи - і це ще далеко не все, що подарували дітям організатори свята.

Правила здорового способу життя

Загрузити інтерактивний файл у форматі PDF

Здоровим бути модно

В рамках тижня здоров'я "Здоровим бути модно" (01.04-05.04.2013) в школі були проведені змагання з волейболу між учнями 8-10 класів та піонерболу між командами 5-7 класів. В запепклій боротьбі перемогу в піонерболі одержала команда 7 класу, у волейболі І місце вибороли восьмикласники. На урочистій лінійці команди нагороджені дипломами. Вітаємо переможців!Тато, мамо, я - спортивна сім'я

Сьогодні більшість людей прагне вести здоровий спосіб життя, займатися фізичною культурою, спортом, якомога більше часу проводити у колі сім'ї та друзів. Тож дуже вдалою в цьому плані є форма проведення заходів, коли в них беруть участь і батьки, і діти. У нашій школі вже стало традицією щороку організовувати свята, залучаючи в них членів родин. Одним із таких є спортивно-розважальне свято Тато, мама, я - спортивна сім'я, яке збирає разом дітей, батьків, учителів, друзів і знайомих. Вони можуть позмагатися у спортивній силі, у фізичній вправності, проявляючи товариськість, єдність і повагу один до одного. Сімейні команди формуються заздалегідь, підбирають собі назву та девіз. На самому святі завжди панує чудова атмосфера. Приємно, що на цьому святі не було ні переможених, ні переможців: всі розуміли, що зібралися для того, щоб поспілкуватися, активно відпочити, здружитися. Хоча, за традицією, журі визначило найкращих: І місце виборола сім'я Гриценко Валерії. Хочеться подякувати батькам, їх діткам і побажати:

Живіть щасливо і багато,
Любов до спорту збережіть,
Хай кожен день вам буде святом,
Життям упевнено ідіть!
Любов до спорту передайте
Своїм нащадкам, й кожен день
Щораз із спорту починайте,
Неначе із дзвінких пісень!
Нехай, мов факел, запалає
Любов до спорту у серцях.
І хай ніколи не згасає,
Зігріє вам життєвий шлях.