Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

2014 рік - Рік Тараса Шевченка

Вітаємо переможців шкільного конкурсу читців творів Т.Шевченка "Тарасові слова - то правда жива"

Серед учнів
1-2-х класів

Серед учнів
3-6-х класів

Серед учнів
7-11-х класів

І місце:
Галич Микола (1 клас);


ІІ місце:
Походенко Віолета (2-а клас);
Руденко Анастасія (2-а клас);

ІІІ місце:
Філатова Вероніка (1 клас)

І місце:
Коваль Яніна (4 клас);

ІІ місце:
Клят Дар’я (5 клас);

ІІІ місце:
Захарова Софія (3 клас).

І місце:
Ушаков Антон (10 клас);


ІІ місце:
Головко Анна (9 клас);            Гриценко Валерія (7 клас);

ІІІ місце:
Склярова Єльвіра (8 клас).

Козаччина у творчості Т.Г. Шевченка

14 жовтня в Україні святкується "День українського козацтва". Часи козаччини - це героїчні часи нашої Держави, славні сторінки подвигів і слави. Запорізька Січ - один із світових феноменів, над яким замислювались, який намагалися розгадати багато поколінь дослідників. Дух давніх козацьких часів захоплював видатного українського письменника Тараса Григоровича Шевченка, бо він був справжнім сином України. До цієї визначної дати у бібліотеці школи-інтернату для учнів 6-7 класів проведено урок "Козаччина у творчості Т.Г. Шевченка". У ході уроку діти ознайомилися з поемами письменника: "Гамалія", "Іван Підкова", "Тарасова ніч", "Гайдамаки" та ін. Великий Кобзар пишався героїчним минулим українського народу, оспівував героїв - козаків у своїх поемах, бо хотів, щоб вони назавжди залишалися в пам'яті народу і стали прикладом для нащадків. Ми повинні знати свою історію і пишатися нею, бо без минулого у нас немає майбутнього.


Фестиваль ораторського мистецтва. Дякуємо тобі, Анно!

21 жовтня 2014 року у приміщенні КВНЗ "ХАНО" відбувся обласний фестиваль ораторського мистецтва під гаслом: "Тарас Шевченко - взірець українського патріотизму", що присвячений 200-річчю від дня народження митця. Нашу школу на фестивалі представила учениця 9-го класу Анна Головко.

Дякуємо тобі, Анно, за щирий, палкий виступ, що, сподіваємось, змусив глядачів переглянути своє ставлення до феномену Великого Кобзаря!

Флешмоб "Пам'яті Шевченка"

Творчість Тараса Шевченка - перлина української літератури. Його поезії ніжні і мелодійні, багато з них покладено на музику. Саме тому учні школи вирішили організувати флешмоби під час перерв та прогулянок, де звучать пісні у сучасній обробці на слова Т.Шевченка


Інформаційний вісник "Шевченко-художник"

Загрузити у форматі PDF

Куточки, присвячені Т.Шевченку

До ювілейної річниці з дня народження Великого Кобзаря у кабінетах початкових класів обладнано динамічні куточки, присвячені митцеві та його творчості. Тут і портрети Т.Шевченка, і відомості з його життя, і виставка творів поета та про поета, і вироби, що зробили діти своїми руками в дар людині, що прославила Україну на весь світ.


Подорож до віртуального Національного музею

З нагоди 200-річчя народження геніального українського поета, художника, борця за волю народу 26 березня учні 2-3 класів здійснили заочну подорож до віртуального Національного музею Тараса Шевченка в м. Київ. Діти із зацікавленістю перегорнули сторінки його життя. Також вони побачили картини, речі, які знаходяться в музеї.

Конкурс "Шкільна Шевченкіана"

24 березня вчитель української мови та літератури Мелет Т.С. з учнями 9 класу провела конкурс "Шкільна Шевченкіана", ушанувавши пам'ять Кобзаря. Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка, дізналися про невідомі напрями літературної діяльності Кобзаря. Метою заходу було формування духовної культури, виховання почуття любові та поваги до традицій свого народу, збереження і розвитку інтелектуального потенціалу учнів.

Учитель української мови та літератури Василевська І.О. разом з учнями 10-11 класів провела інтелектуальну гру "Відомий і невідомий Шевченко" ,де учні розкрити нові грані постаті Т.Г. Шевченка, які ще більше увиразнили його особистість, стали ще одним доказом його феноменальності.

Протягом Шевченківських днів учителями-словесниками на уроках української літератури були проведені бібліографічні хвилинки, присвячені вшануванню життя та творчості Т.Г.Шевченка.

І місце в молодшій віковій категорії Всеукраїнського відкритого конкурсу читців

12 березня 2014 року у Комунальному закладі "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" відбувся обласний етап Всеукраїнського відкритого конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У конкурсі взяли участь 14 учнів навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкуванняі, які продемонстрували високий рівень виконавчої майстерності, сценічної культури, національної свідомості та любові до Батьківщини.

Нашу школу на конкурсі представляла учениця 6 класу Гриценко Валерія. Вона читала уривок з поеми Т.Шевченка "Мар'яна-черниця". За рішенням журі учасниця нашої школи посіла І місце в молодшій віковій категорії та нагороджена дипломом І ступеня. Вітаємо тебе, Валеріє! Ти - молодець!

Конкурс на кращого знавця творчості Т.Г.Шевченка

18 березня 2014 року в 4 класі пройшов конкурс на кращого знавця творчості Т.Г.Шевченка (вихователь Чудик Л.В.) Конкурс проведено у вигляді вікторини, на якій діти закріпили свої знання про долю Т.Г.Шевченка, його мистецьку спадщину.

Учні активно відповідали на запитання, читали напам'ять вірші поета.


"Віртуальна світлиця. Т.Г.Шевченко - борець за волю України"

17 березня 2014 року в 1-Б класі проведений виховний захід "Віртуальна світлиця. Т.Г.Шевченко - борець за волю України" (вихователь Захарова Н.Ю.)


Виставка малюнків "Тарасе, ми тебе пам'ятаємо"


Урок тітоньки Сови "Тарас Шевченко. Казки картинної галереї"

11 березня 2014 року з учнями 1-А класу вихователь Калтухчан О.Б. провела виховну годину Урок тітоньки Сови "Тарас Шевченко. Казки картинної галереї", присвячену 200-річчю з Дня народження Т.Г.Шевченка. Діти з великим зацікавленням слухали розповідь та вірші Шевченка, які декламували їхні однокласники.


Брейн-ринг "Шевченкова весна"

Благословен той день і той час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас,
Малими босими новаги

Такими словами розпочався брейн-ринг <Шевченкова весна>, який підготували учні 5 класу. Брейн-ринг склався з двох турів: І тур - "Біографія Т.Г.Шевченка", ІІ тур - "Творчість Т.Г.Шевченка". Мета виховного заходу - розширити знання дітей з життя та творчості великого Кобзаря; виховувати любов і повагу до спадщини, яку нам залишив поет.


Корисні посилання

Цікава інформація про Тараса Шевченко. Не пропустить віртуальні музеї та тури, а також крилаті вислови та із життя поета

+ Натиснить, щоб читати далі

Виртуальный музей: http://museumshevchenko.org.ua/point-1_ua.swf

Вебсайт музея: http://museumshevchenko.org.ua/

Виртуальные туры По Шевченковским местам: http://museum3dtours.com/php/museums.php

О Шевченко

Крилаті вислови Т Г. Шевченка:


Літературно-музична вітальня "Кохані жінки Тараса Шевченка"

Молодість і кохання. Дві спокуси людського життя, дві принадні сестри, увінчані квітами. Де вони з'являються разом, там вже є і третя - поезія. Сотні сторінок архіву вивчено, щоб відтворити образи тих, кого кохали Пушкін, Сосюра, Шевченко та інші відомі поети.

14 лютого, в День закоханих, для учнів 8-11 класів відчинила свої двері літературно-музична вітальня. Тема - "Кохані жінки Тараса Шевченка". Разом з вихователем Ревуцьким О.В. діти ще раз перегорнули сторінки життя великого Кобзаря і дізналися, як палко умів кохати поет.

Багатьом з нас доводилося переживати моменти закоханості. Чи можна єдине кохання пронести через усе життя, чи все ж таки можуть бути інші закоханості?

Так, кохання може піднести людину до небес, а може розбити душу, кинути її в прірву. Така доля спіткала і Шевченка - від палкого кохання до глибокого жорстокого розчарування. Судилося поету кохати, але не судилося з'єднати свою долю з жодною жінкою. Шевченка чекала самотність аж до трагічного кінця.


Конкурс читців

Творчість Шевченка - це книга буття українців, своєрідна візитна картка українського народу. Недаремно Шевченків <Кобзар>, як найбільшу святиню й чи не єдине посвідчення про особу брали з собою до невідомої Канади наприкінці XIX століття перші українські переселенці. "Учітеся, читайте і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь" - ці слова великого українського поета ніскільки не втратили своєї актуальності й сьогодні.

У нашій школі нещодавно відбувся конкурс читців"Тарасові слова - то правда жива", присвячений 200-річчю з дня народження поета, де прозвучало живе слово Тараса Шевченка. Під час декламування поезій учні ще раз переконалися у поетичній величі та неперевершеності сили таланту Кобзаря. У конкурсі взяли участь 28 учнів 1-11 класів, серед яких журі обрало 10 найкращих читців, які будуть готуватися до обласного конкурсу. Це Захарова Софія, Кілюшик Вероніка, 2 клас, Чубукін Сергій, Гриценко Валерія, Чернишова Дар'я, 6 клас, Гарбуз Давид, 7 клас, Іваненко Роман, Головко Анна, 8 клас, Одод Максим, 9 клас, Філатова Анастасія, 11 клас.

Поет прекрасно знав і розумів душу українського народу , а тому закликав:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине.
От де, люде, наша слава,
Слава України!

І ми, як вдячні діти, маємо за честь пом'янути цю величну людину України - Тараса Григоровича Шевченка.


Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття

12 лютого 2014 року Сідоровою А.М., вихователем 3 класу, проведено усний журнал на тему "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття". Учні продовжили знайомство з біографією і творчістю Шевченка, як письменника, так і художника, з перебуванням Шевченка в Україні, з творами, віршами та піснями, які присвячені великому Кобзареві. Учні підготували вірші, присвячені життю і творчості поета, які продекламували перед класом.

Виставка поробок "Уквітчаємо тебе, Тарасе!"

До 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка діти разом зі своїми батьками підготували виставку поробок "Уквітчаємо тебе, Тарасе!". Роботи, які представлені на виставці, а це і малюнки, і витинанки, і вишивки, і аплікації у різних стилях є репродукціями до творів великого митця. Вони, безумовно, допомагають відвідувачам виставки краще пізнати його багатогранну особистість. Хочемо відзначити творчий підхід до представлених робіт учнів 1-А класу (Горошко Б., Калініченко А.), 1-Б класу (Скачкова Є.), 2 класу (Водолазький Д., Кордюков В., Столпець Д., Захарова С.), 5 класу (Явтушенко Я.), 6 класу (Світайло Ю.), 10 класу (Бойко Є.).


Літературна вітальня "Т.Шевченко- борець за волю України"

29 січня 2014 року 6-й клас відвідав літературну вітальню "Т.Шевченко- борець за волю України".

В інсценізації вірша "Мені тринадцятий минало" учні Цивунін Богдан та Сохраніч Ірина яскраво, емоційно відобразили дітей кріпаків та донесли до нас їх ніжні, людські відносини.

Учні почули пісні у виконанні сучасних співаків на вірші Т.Г.Шевченка. Більше 150 років його творам,а вони й надалі набувають все більшої актуальності.


"Україна вшановує пам'ять..."

27 січня 2014 року у 8 класі в рамках декади "Україна вшановує пам'ять..." проведено вікторину "Сторінками Шевченкових творів". Дуже приємно, що учні добре знають твори великого митця, розуміють його величезний вклад у розвиток української літератури.


Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля.
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.

В.Симоненко

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я видатного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Український народ шанує пам'ять свого видатного сина. З 1918р. щорічно відзначається День народження Т. Шевченка. По всій Україні встановлені пам'ятники поетові, відкриті музеї, ім'я поета присвоєно учбовим закладам, науковим установам, театрам, вулицям, площам тощо. Починаючи з 1962р., щорічно присуджуються Державні премії України імені Т.Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва. Масовими тиражами друкуються його твори, перекладаються багатьма мовами. За рішенням ЮНЕСКО, ювілеї поета відзначалися майже в усіх державах світу. До 200-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка в нашій шкільній бібліотеці було створено виставку, присвячену пам'яті талановитого, безсмертного Тараса: "Великий син великого народу".

ПЛАН ЗАХОДІВ комунального закладу "Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Харківської обласної ради з підготовки та відзначення 200-річчя з дня народження Т.Шевченка

+ Натиснить, щоб читати далі

№ за/п

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальний

 1.  

Відкрити на сайті школи окрему сторінку, присвячену висвітленню проведених заходів до святкування 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

До 20.12.2013

Пономарьова О.Є., технік по обслуговуванню ТЗН

 1.  

Оформити в шкільній бібліотеці тематичну виставку літератури, фотодокументів, тематичного стенду про відомого письменника, поета, художника, мислителя Т.Г. Шевченка "Великий син великого народу"

До
13.01.2014

Блоха І.М., бібіліотекар

 1.  

Створити куточки навчальних кабінетах початкових класів та української мови та літератури, присвячених 200-річчю з дня народження Т.Шевченка

До
13.01.2014

Завідувачі кабінетами

 1.  

В рамках декади "Україна вшановує пам'ять..." провести виховні години:
- усний журнал "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття" (3 кл.);
- літературна вітальня "Т.Шевченко-борець за волю України" (6 кл.);
- вікторина "Сторінками шевченківських творів" (8 кл.)

20.01.2014-
29.01.2014

 

Сідорова А.М., вихователь
Кураксіна Н.Л., вихователь
Мірошниченко О.Л., вихователь

 1.  

Організувати виставку дитячих поробок на тему: "Уквітчаєм тебе  ми,  Тарасе!”

Лютий

Вихователі, керівники гуртків

 1.  

Літературно-музична композиція “Кохані жінки Тараса Шевченка”

14.02.2014

Болотна О.О., Ревуцький О.В.,
Фартушко Л.В., вихователі

 1.  

Тиждень вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка  «Я на сторожі коло їх поставлю слово... », присвячений 200-річчю з дня народження митця:
- конкурс малюнків “Тарасе, ми тебе пам’ятаємо” (1-8 класи);
- урок тітоньки Сови “Тарас Шевченко. Казки картинної галереї” (1а, 1б класи);
- заочна подорож до віртуального Національного музею ТарасаШевченка (2-3 класи);
- конкурс на кращого знавця творчості Т.Г. Шевченка "І досі сниться під горою"(4 клас);
- брейн-ринг "Шевченкова весна" (5-6 класи);
- конкурс "Шкільна Шевченкіана" (7-8 класи);
- інтелектуальна гра "Відомий і невідомий Шевченко" (9-11 класи);

 03.03.2014-
07.03.2014

 

 

 

 

 

Удовиченко О.М., керівник гуртка
Калтухчан О.Б., вихователь

КараченцеваН.О.
вихователь

Чудик Л.В., вихователь

Сидорова Т.К., вихователь
Василевська І.О., Мелет Т.С., вчителі української літератури

 1.  

Випустити інформаційний вісник "Талант Шевченка-художника"

Квітень

Удовиченко О.М., керівник гуртка

 1.  

Організувати демонстрацію документальних та художніх фільмів про життя та творчість Т.Шевченка

Травень

Вихователі

 1.  

Флешмоб "Пам'яті Шевченка"

Травень

Лалетіна В.В., керівник гуртка

 1.  

Перегляд вистав у театрах м.Харкова за творами Т.Шевченка

Червень-серпень

Вихователі

 1.  

Бібліотечний урок "Поезії Т.Шевченка торкнулися моєї душі" (7-9 класи)

Вересень

Блоха І.М., бібліотекар

 1.  

Конкурс читців  "Тарасові слова - то правдв жива" (2-4 класи)

Жовтень

Захарова Н.Ю., вихователь

 1.  

Перегляд та обговорення художнього фільму “Наймичка” (7-9 класи)

Листопад

Горейко Т.І., вихователь

 1.  

Конкурс ораторського мистецтва "Вінок Шевченкові" (5-11 класи)

Листопад

Василевська І.О., Мелет Т.С., вчителі україн- ської  літератури

 1.  

Урочиста лінійка, присвячена закриттю Року Тараса Шевченка

Грудень

Прасол І.В., педагог-
організатор


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 257/2012 "ПРО ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ З ПІДГОТОВКИ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА" Загрузити у форматі PDF

ПОСТАНОВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ "ПРО ПІДГОТОВКУ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА" Перейти

РОЗПОРЯДЖЕННЯ ХОДА ВІД 15.10.2013 №414 "ПРО ПІДГОТОВКУ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ, ПРИСВЯЧЕНИХ ВІДЗНАЧЕННЮ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г.ШЕВЧЕНКА" Загрузити у форматі PDF

ПЛАН ЗАХОДІВ З ПІДГОТОВКИ ТА ВІДЗНАЧЕННЯ У ХАРКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ У 2014 РОЦІ 200-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т.Г. ШЕВЧЕНКА Загрузити у форматі PDF