Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

Правопросвітницький проект "Я маю право!"

16 днів проти насильства

Учні школи активно долучилися до Міжнародної акції " днів проти насилля". Разом з вихователями вони підготували колажі, в яких відобразили своє бачення цієї проблеми та висловили свої бажання у вигляді гасел "Щасливе дитинство - це світ без насилля", "Наші руки нікого не вдарять", "Бити не можна, любити", "Ні насильству!", "Ми - за дитинство без насилля", "Я проти насилля. А ти?". І ми впевнені, що кожна дитина мріє про світ, який змалювала у своєму вірші Ірина Супрун:

Мій улюблений світ - без насильства,
Без жорстокості, болі і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова...
Мій улюблений світ - це не казка,
А реальне щасливе життя,
Бо, звільнивши наш світ від насильства,
Можна сміло іти в майбуття.

Терпимість та повага один до одного - запорука правового суспільства

Інспекторами сектору ювенальної превенції Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області Жугой С.В. та Малявіним О.С. для учнів 7-9-х класів була проведена лекція на тему: "Профілактика булінгу в учнівському середовищі. Дитяча жорстокість: причини та шляхи подолання проблеми. Насильство у сім'ї". Поліцейські розповіли педагогам, школярам про поняття шкільного булінгу та надали практичні поради, як протидіяти фізичному і психологічному терору щодо дитини з боку однокласників. Особливу увагу правоохоронці приділили питанню терпимості та поваги один до одного.

Після лекції школярі поспілкувалися із правоохоронцями і дізналися, що для отримання інформаційних, психологічних та правових консультацій необхідно звернутися на безкоштовну дитячу "гарячу лінію" за номерами 0800 500 225 або 772.

Проєкт "Я МАЮ ПРАВО!" продовжено до 2022 року

Уряд підтримав ініціативу Міністерства юстиції продовжити реалізацію проєкту "Я маю право" на строк до 2022 року. Проєкт спрямований на те, щоб підвищувати юридичну грамотність населення, рівень обізнаності українців про свої права та механізми їх захисту; формувати нову правову культуру у суспільстві, а також популяризувати правові способи вирішення проблем людей в Україні.

Детальніше читайте за посиланням: https://minjust.gov.ua/news/ministry/proekt-ya-mayu-pravo-prodovjeno-do-2022-roku

Всеукраїнський проект "DOCU/тиждень проти боулінгу"

Кочетоцька санаторна школа долучилася до участі у Всеукраїнському проекті "DOCU/тиждень проти боулінгу", який проходив у школі з 21 по 25 жовтня. Дякуємо громадській організації "Докудейз", організаторам кампанії проти кібербулінгу за надані матеріали. Діти пережили емоції, які переживали герої фільмів "Джованні та балет на воді", "Булер". Обговорення було бурхливим. Тренінги дали можливість розібратися, як поводитися дитині в ситуації, якщо вона стала жертвою булінгу та до кого звертатися за допомогою. А з батьками було проведено лекторій "Кібербулінг. Як захистити дітей". Тепер вони знають, як психологічно та юридично захистити своїх дітей від цькування не тільки у реальному житті, а й у віртуальному світі.

"Я маю право"

26.09.2019 року в рамках клубу "Право і закон" відбулася зустріч старшокласників Кочетоцької санаторної школи з фахівецем Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрієм Чумаком. Він провів з учнями 10-11-х класів урок-бесіду "Я маю право".

Зустріч проходила у невимушеній обстановці. Учні осмислювали власну позицію щодо поняття "Я маю право на безпечний простір", вчилися виражати своє бачення щодо майбутнього України в умовах соціальної справедливості, з'ясовували стан соціального і правового захисту осіб незалежно від віку, статі, віросповідання, національної приналежності. Під час виступів учні представили власні проекти, підготували змістовні та цікаві презентації, вдало підібрали відео. Юрій Чумак розказав про послуги, які надає Чугуївський місцевий центр, надав контакти "гарячої" телефонної лінії системи БПД та Національної дитячої "гарячої" лінії. Юнаки та дівчата очікують на нові зустрічі.

Зупинимо торгівлю людьми разом!

Проблема торгівлі людьми на Україні продовжує набирати актуальності. За І півріччя 2018 року Національною поліцією України зафіксовано близько 200 фактів цього злочину. Учні 5-11-х класів долучилися до проблеми торгівлі людьми, взявши участь у конкурсі соціальних відео "Зупинимо торгівлю людьми!". Найкращі ролики пропонуємо до перегляду. Не варто нехтувати інформацією з цього питання. Можливо, у відповідальний момент вона знадобиться саме вам.

Нетрадиційний урок

10 травня 2018 року юнакам та дівчатам 9-го класу був запропонований незвичний урок правознавства у формі екскурсії до Чугуївського відділу поліції. Учні спілкувалися з працівниками ювентальної превенції, ознайомилися зі знаряддями та спецзасобами поліції, побували у приміщенні ізолятору тимчасового тримання, переглянули автопарк відділу поліції, а також дізналися від експерта- криміналіста про цікаві моменти збору доказів у карних справах. Поліцейські розповіли про профілактику правопорушень у підлітковому середовищі, надали змогу школярам відчути себе на кілька хвилин правооохоронцями, що несуть службу у спорядженні або за кермом сучасної поліцейської автівки.

За організовану зустріч, змістовну, практично спрямовану екскурсію ми вдячні правозахиснику Юрію Чумаку, старшому інспектору Олексію Усевичу, інспектору Олександру Малявіну, експерту-криміналісту Дмитрію Морозову та патрульним поліцейським Богдану Мандрику та Олексію Безуглому.

Захід відбувся за сприяння начальника Чугуївського відділу поліції Олександра Парфьонова та начальника кадрового забезпечення Кирила Сазонова.

Засідання правового клубу "Право і закон"

21 березня 2018 року відбулося чергове засідання правового клубу "Право і закон", яке проходило в рамках щорічного тижня з гендорної рівності "Ми рівні, бо ми того гідні!>. Було проведено диспут <Гендерна політика держав та реалізація прав жінок" з учнями 10-11- х класів.>

Мова йшла про сутність і поняття гендерної рівності, відображення рівності прав і можливостей жінок й чоловіків у законодавстві. Члени клубу "Право і закон" Сіроштан Софія та Вертіховська Дар'я ознайомили учнів із законодавством України про гендерні відносини, допомогли зрозуміти суть гендерних відносин у родині, сформулювали визначення про основні гендерні поняття.

Під час засідання учні мали змогу:

  • зрозуміти значення основних понять, що стосуються теми гендерної рівності;
  • навчитися аналізувати свої соціальні ролі та визначати себе як особистість, аналізувати особливості гендерної соціалізації в різні періоди історії;
  • характеризувати державну політику з утвердження гендерної рівності в Україні.

Після активної дискусії, учням було запропоновано перегляд відеосюжету "Проект "На рівних".

У країні дитячих прав

Для учнів 2-го класу пройшла гра-подорож "У країні дитячих прав". Дітлахи разом з членами клубу "Чомучки", під керівництвом Бабути Тамари Іванівни, зробили перші кроки в країну правових знань. Казкові герої Попелюшка, Коза-Дереза, Котик та Півник ознайомили усіх учасників із їхніми основними правами та обов'язками.

На зустріч були запрошені юристи, які розповіли про права та свободи, викладені в Конвенції про права дитини.

Ти і поліція

19.03.2018 року на уроці-тренінгу "Ти і поліція" учні 9-11-х класів вчилися спілкуватися з сучасною поліцією та захищати себе в разі неправомірної поведінки представників закону. На тренінгу було представлено навчальні мультфільми серії "Ти і поліція", створені Асоціацією УМДПЛ. Дякуємо представнику правозахисної групи Чумаку Юрію Володимировичу за представлену цікаву, актуальну та повчальну інформацію.

ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

Загальнонаціональний правопросвітницький проект "Я МАЮ ПРАВО!" реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета проекту - підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Одним із ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту "Я МАЮ ПРАВО!", є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

До уваги презентація проекту

Джерело: http://pravo.minjust.gov.ua Я маю право!

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №361/2017
Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!"

Читати