Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Професія тижня

Вибір професії - важлива справа кожного

Одним із найважливіших і відповідальнх кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість - одна з умов відчуття життєвої повноцінності.Ось тільки стартував новий 2019/2020 навчальний рік, а до старшокласників Кочетоцької санаторної школи завітали гості з з двох вищіх навчальних закладів міста Харкова, щоб допомогти їм у виборі майбутньої професії.

16 вересня дві випускниці нашої школи, Гриценко В. та Сіроштан С., які стали студентками першого курсу Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця факультету "Економіки і права" провели профорієнтаційну роботу з учнями 10-11-х класів. Дівчата ознайомили їх з історією, освітньо-професійними програмами університету, поділилися лайфаками, як поступити на бюджет. Також поділилися першими враженнями від навчання у вищому навчальному закладі. Більш детально розповіли про свою спеціальність "Журналістика" про те, з якими труднощами зустрілися одразу і як їх подолали. Ознайомили присутніх з цікавими та захоплюючими завданнями, які отримують від викладачів. Загалом дівчата задоволені своїм вибором.

18 вересня до старшокласників завітав декан факультету ракетно-космічної техніки Губін Сергій Вікторович та заступник декана з довузівської підготовки Івановська Ольга Володимирівна національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут". Вони познайомили майбутніх випускників з факультетами і спеціальностями авіаційного інституту. Докладніше зупинилися на спеціальностях саме факультету ракетно-космічної техніки, розповіли про переваги навчання в їхньому закладі, познайомили з навчальними предметами, з яких треба складати ЗНО. Гості з зацікавленням відвідали гурток "Основи робототехніки", поспілкувалися з гуртківцями і його керівником Чаплею Д.В. і висловили бажання до подальшої співпраці. Всім випускникам надали буклети ХАІ і побажали успіхів у виборі майбутньої професії.

Университеты Украины | Список ВУЗов по факультетам.

Алфавитный указатель профессий

Открыть

Бесплатные образовательные ресурсы

Прекрасные ресурсы для изучения многих предметов и подготовки к университету. Список 1 и Список 2

Мультсериал "НАВИГАТУМ: Калейдоскоп Профессий" для школьников о профессии и труде

Тест "Определение типа будущей профессии"

В основу данного теста положена идея о делении всех существующих профессий на 5 типов по признаку предмета или объекта, с которым взаимодействует человек в процессе труда.

  • Человек- природа. Объектом труда являются живые организмы, растения, животные и биологические процессы.
  • Человек- техника. Это группа профессий, в основе которых лежат отношения. Объектом труда служат технические системы, машины, аппараты и установки, материалы и энергия.
  • Человек- человек. Объект труда в данной группе профессий - люди, группы, коллективы.
  • Человек- знаковая система. Объектами являются условные знаки, шифры, коды, таблицы.
  • Человек - художественный образ. Объектом труда здесь служат художественные образы, их роли, элементы и особенности.

Ответив на все вопросы, Вы сможете узнать, какой тип профессий Вам лучше выбрать для достижения успеха в будущей карьере.

Создатель:Центр профориентации и развития личности

Пройти тест

Профессия Логист


Профессия ПоварОт кулинарии - к кулинохимии

Издревле приготовление пищи находилось под покровительством греческой богини Кулины, имя которой дало название кулинарии - искусству создания блюд. Союз этого искусства и химии способствовал рождению новой отрасли науки - кулинохимии. Подробнее

Как правильно выбрать профессию

Интервью с психологом ПятигорскимПрофессия Ветеринар

Узнайте больше о профессии ветеринара, прочитав книги Джеймса Хэрриота. Его книги написаны с большой любовью и тонким юмором и стали настольными книгами у начинающих ветеринаров и просто любителей животных.

Профессия кондитер


Профессия бухгалтер


Профессия "инженер"

Инженер - это специалист с высшим техническим образованием. Название профессии произошло от латинского слова ingenium, что означает "способность, изобретательность". Инженерные профессии относятся к числу самых массовых профессий высококвалифицированного труда. Читать далее

Вибір випускника: як обрати майбутню професію

Робимо вибір правильно

Радимо поставитися до цього рішення максимально відповідально і звернути увагу на типові помилки абітурієнтів при виборі професії.

+ Натиснить, щоб читати далі

Сучасна освіта - сьогодні обов'язкова умова успіху в професійному житті, як би банально це не звучало.

Чим вищий статус університету, вузу, якісніше підготовка базових дисциплін, краще викладацький склад, тим більше затребувані його випускники в професійному середовищі і тим вищий оклад, який запропонує майбутній роботодавець. Заслужити диплом престижного вузу не кожному під силу, але тут спрацьовує принцип: спочатку ви працюєте на диплом, потім він працює на вас.

Більшість людей вибирають професію емоційно і часто необдумано. Коли тобі всього 17-18 років, складно підходити до такого важливого кроку системно. Але, якщо ви хочете знайти своє місце в житті, доведеться постаратися. Вибір професії має бути планомірним і детально обдуманим.

Щоб не розчаруватися в майбутньому, обрана вами професія зобов'язана відповідати трьом головним критеріям.

По-перше, робота повинна бути вам цікава; по-друге - під силу (як не хотілося б, але стати баскетболістом при зрості 1м 50 см неможливо); по-третє - затребуваною на ринку праці.

Цей простий прийом, на думку кадровиків, допоможе відразу виключити ряд професій з вашого списку. Також слід чітко визначити свої схильності до конкретних видів діяльності. Тобто, якщо ви днями займаєтеся розробкою мікросхем для комп'ютера, складно припустити, що вас захопить, приміром, лікування тварин.

Крім того, важливим фактором при виборі справи життя має бути і соціальний попит на професію. І яким би несуттєвим це здавалося для абітурієнта, рекрутери радять поцікавитися потребами ринку праці, почитавши прогнози аналітиків і операторів ринку.


Як не помилитися

Представники кадрових агентств, які щорічно вивчають динаміку потреб ринку праці, визначили п'ять типових помилок при професійному виборі, що допускаються абітурієнтами в останнє десятиріччя.

  • Помилка № 1: гонка за престижем
  • Помилка № 2: батьківський вибір
  • Помилка № 3: захмарні амбіції
  • Помилка № 4: вступ за компанію
  • Помилка № 5: жадібність до грошей

На сьогоднішній день найбільш затребувані люди, кому до снаги стати керівниками Інтернет-проектів (порталів, інтернет-магазинів, спеціалізованих сайтів), а також маркетологи і піар-спеціалісти, які вміють працювати з цільовою аудиторією компанії за допомогою професійних інтернет-спільнот, соціальних інтернет-мереж і спеціалізованих інтернет-порталів.

http://osvita.ua/vnz/career/7994/

Профессия стоматолога

9 февраля - Международный день стоматолога. А что мы знает об этой профессии?

Терапевт - ведет первичный прием, ставит диагноз, лечит зубы, направляет на рентген, подготавливает полость рта под протезирование. Хирург - в его обязанности входят челюстные операции, исправление челюстных дефектов, удаление зубов. Ортопеды стоматологи, которые занимаются протезированием: устанавливают коронки, мосты. Ортодонт занимается проблемами с прикусом. Читать далее

Где готовят стоматологов. Читать далее

10 исторических фактов. Читать далее