Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

Знайомство з книгою-ювіляром 2021 року

Шановні друзі! Пропонуємо Вам зануритися у світ літератури, відзначити читанням книги-ювіляри 2021 року, шедеври світових творів:

1. 700 років від закінчення написання Д. Аліг'єрі "Божественної комедії";

2. 420 років від закінчення написання У. Шекспіром трагедії "Гамлет";

3. 300 років від закінчення написання Д. Дефо роману "Робінзон Крузо";

4. 195 років від закінчення написання Ф. Купером роману "Останній із могікан, або Розповідь про 1757 рік";

5. 190 років від публікації роману Стендаля "Червоне і чорне";

6. 190 років від публікації роману О. де Бальзака "Шагренева шкіра"

7. 190 років від закінчення В. Гюго роману "Собор паризької богоматері";

8. 180 років від публікації роману Ф. Купера "Звіробій, або перша тропа війни";

9. 175 років від публікації роману О. Дюма-батька "Граф Монте-Крісто";

10. 170 років від публікації роману Г. Мелвілла "Мобі Дік, або Білий кит";

11. 165 років від публікації роману М. Ріда "Квартеронка";

12. 165 років від написання Г. Флобером роману "Пані Боварі";

13. 160 років від написання Ч. Діккенсом роману "Великі сподівання";

14. 155 років від публікації роману М. Ріда "Вершник без голови";

15. 150 років від публікації повісті-казки Л. Керролла "Аліса у задзеркаллі";

16. 130 років від публікації роману Е. Золя "Гроші";

17. 130 років від публікації книги А. Конан-Дойля "Пригоди Шерлока Холмса", яка започаткувала серію повістей і оповідань про Шерлока Холмса;

18. 115 років від написання Дж. Лондоном роману "Біле ікло";

19. 85 років від публікації роману М. Мітчелл "Віднесені вітром";

20. 85 років від публікації роману К. Чапека "Війна із саламандрами";

21. 75 років від публікації роману Е.-М. Ремарка "Тріумфальна арка";

22. 70 років від публікації повісті Дж. Селінджера "Над прірвою у житі";

Читайте та насолоджуйтесь!

Добро починається з тебе

11 листопада 2020 року в шкільній бібліотеці для учнів 6-го та 9-го класів проведено інтегрований захід "Структура книги та основні її елементи". Шестикласники проаналізували інформацію, отриману від завідуючої бібліотекою Блохи І М., закріпили знання на практиці, а ще вчилися мистецтву спілкування та навичкам взаємодопомоги.

Захід був спрямований на формування в учнів сердечності, людяності, адже його гаслом було: "Від щирого серця даруймо доброту!" Дівчата 9-го класу підготували майстер-клас з ремонту книги. Всі разом обновили та подарували друге, чи навіть третє життя друкованним виданням, які дуже цього потребували. У всіх учасників заходу був гарний настрій, викликаний спільною роботою та щирими добрими справами.

"Влаштуй мозку перезавантаження"

Чи любите Ви математику? Чи від почутого слова <математика> Ви відчуваєте побоювання та жах? Роль великої науки в житті людини очевидна, наприклад: новітні технології. які супроводжують нас кожен день, неможливо створити без використання законів та розрахунків. Президент України Володимир Зеленський оголосив 2020-2021 навчальний рік Роком математичної освіти в Україні. У рамках Всеукраїнських заходів у нашій бібліотеці створена виставка цікавої літератури: "Влаштуй мозку перезавантаження", яка допоможе Вам у навчанні, розумінні того, що ви ще не знали, але почули, розкриє розум та логіку, врятує у вирішенні життєвих завдань.

Шкільна бібліотека - учням

Читаємо залюбки!

Хто сказав, що учні на карантині не читають?! Таку думку спростовують учні-другокласники, які люблять і вміють читати. Вони із задоволенням читають для батьків, бабусь та дідусів, навіть домашніх улюбленців. Бо читати - цікаво, читати - весело, читати - задоволення для себе та інших, а головне - корисно для розвитку мозку!

А чи знаєте ви, що:

  • читачу не потрібна калорійна їжа, щоб впоратися зі складнощами нудного життя. Люди, які читають, набагато менше схильні до зайвої ваги;
  • при читанні очі читача, коли дивляться на різні літери, передають різне зображення, а мозок об'єднує їх в одну картинку;
  • при швидкому читанні очі втомлюються менше, ніж при повільному;
  • читання знижує рівень стресу. А також допомагає розслабитися й абстрагуватися від усього навколо. Якщо ви занурюєтеся в книгу з головою, неважливо, що відбувається у вашому власному або навколишньому житті. Проблеми відходять на другий план. Тому дуже корисно знаходити для себе цікаву літературу і віддаватися їй повністю. Труднощів у цей прекрасний момент просто немає.

Ми, школярі, перевірили це!

"Крізь зневіру"

До 130 річчя від дня народження Б.Л. Пастернака (1890-1960) російського письменника, поета українсько-єврейського походження, лауреата Нобелівської премії у галузі літератури- у шкільній бібліотеці створена виставка поетичних творів. Перші віршовані досліди поета припали на 1909 рік. Перша збірка вийшла в світ у 1916 році під назвою "Поверх бар'єрів". У двадцяті роки вийшла ще низка збірок: "Сестра моя - життя" та інш. Наступне десятиліття присвячено роботі над автобіографічними нарисами "Охоронна грамота". Вершина творчості Пастернака - роман "Доктор Живаго", він створювався десять років, з 1945-1955 роки. Однак батьківщина заборонила друкувати роман, тому "Доктор Живаго" був опублікований за кордоном - в Італії в 1957 році. У 1958 році Борису Леонідовичу присудили за роман "Нобелівську премію". Детальніше ви зможете ознайомитися з життєвим та творчим шляхом письменника переглядаючи книжки на нашій виставці: "Крізь зневіру"

Відзначаємо 14 жовтня

Для українців 14 жовтня пов'язують з багатьма подіями. Насамперед, у цей день відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Заступничество Божої Матері над християнами було одним із найголовніших свят козаків. Тому в цей особливий день визначають День українського козацтва.

14 жовтня в нашій державі відзначають День захисника України. Саме цього дня Україна вшановує тих, на чиїх плечах тримається наша державність і незалежність, тих, хто оберігає наше мирне сьогодення і наше щасливе майбутнє. Свято встановлене 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. Цим же указом скасовано указ Президента України Леоніда Кучми 1999 р., яким встановлювалося свято - День захисника Вітчизни, що відзначалося щорічно 23 лютого. https://uk.wikipedia.org

До Дня українського козацтва шкільна бібліотека підготувала книжкову виставку літератури "Подорож козацькими шляхами". У шкільному інформаційно-методичному центрі для вчителів та вихователів нашого закладу відкрита виставка методичної літератури: "Козацтво - слава України". Ці книги дають змогу не лише дізнатись про побут та звичаї козаків, а й відчути дух складних часів української історії.

У шкільній бібліотеці створена виставка "Слава тобі, Захиснику!". Виставка відкриває глядачам найяскравіші сторінки історії українського народу, дарує натхнення та віру в славне майбутнє нашого краю. Книжкова виставка має на меті виховувати повагу до народних традицій, моральних цінностей, спонукати до вивчення історії України.

Великі свята жовтня

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше - Свято Покрови Божої Матері, друге - День українського козацтва, третє свято, дуже молоде - День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов'язані й виникали послідовно.

З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорізькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Регулярні напади на українські землі кримських татар й турків, примушували українців боронити території. Ставши помітною воєнною силою пізнього Середньовіччя, козаки виступали як оборонці своєї землі від агресивних кочівників степу, що загрожували не тільки Україні, а й сусіднім країнам: Польщі, Молдові, Угорщині, Австрії та інш.

Повна версія фільму: "Країна. Історія українських земель. Козаки"

10 знаменитых персонажей, списанных с реальных людей

Героев известных книг и фильмов мы порой воспринимаем как хороших знакомых, но все же помним о том, что это персонажи вымышленные. И тем интереснее узнать, что писателей на их создание вдохновили реальные люди. У них авторы позаимствовали внешность, привычки и даже любимые словечки. Читать далее

Почему наше будущее зависит от чтения

Если у вас есть друзья, которые спрашивают, зачем читать художественную литературу, дайте им этот текст лекции Нила Геймана. Источник: http://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/pochemu-nashe-buduschee-zavisit-ot-chteniya-579605/