Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Шкільна бібліотека - учням

"Знавець народної душі"

Степан Васильченко (1879-1932)

08.01.2019 року виповнюється 140 років від дня народження українського прозаїка, визначного художника-реаліста Степана Васильовича Васильченка (справжнє прізвище Панасенко). Він написав десятки оповідань, залишив низку драматичних творів, кіносценаріїв, інсценізацій, нарисів, літературних та театральних рецензій. З нагоди цієї події у нашій бібліотеці оформлена книжкова виставка "Знавець народної душі". Запрошуємо прочитати чудові оповідання видатного представника української літератури.

Усі професії важливі

У рамках ІІ-го засідання клубу "Чомучки", який відбувся під гаслом "Умій учитись, щоб уміти трудитись ", в актовій залі створена інформаційна виставка літератури: "На світі тисячі професій - одна із них твоя ", "Усі професії важливі ". Представлений матеріал допоможе учням-чомучкам розібратися в різноманітті професій. Щоб уникнути типових помилок під час вибору професій, варто прислухатися до порад фахівців уже сьогодня!

Великі свята жовтня

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше - Свято Покрови Божої Матері, друге - День українського козацтва, третє свято, дуже молоде - День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов'язані й виникали послідовно.

З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорізькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. Саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Регулярні напади на українські землі кримських татар й турків, примушували українців боронити території. Ставши помітною воєнною силою пізнього Середньовіччя, козаки виступали як оборонці своєї землі від агресивних кочівників степу, що загрожували не тільки Україні, а й сусіднім країнам: Польщі, Молдові, Угорщині, Австрії та інш.

Повна версія фільму: "Країна. Історія українських земель. Козаки"

Відродження духовності

У рамках заходів до Дня української писемності та мови у школі-інтернаті 8 листопада 2017 року проведена тематична лінійка "До словечка, до слов'ятка притулися, може, так хоч мови рідної навчишся". Захід провели учні 7-го класу (Корнейко А., Білоконь Є., Кутепов К., Кофанов О., Забєлін М., Коваль Я.). Допомогу у проведенні лінійки надала завідуюча бібліотекою Блоха І.М.

Ведучі поглибили знання учнів про виникнення писемності, дали поради щодо вивчення української мови та побажали постійно розвиватися, вдосконалюватися, бути допитливими.

День української писемності та мови - свято, яке гуртує нас на шляху відродження духовності та зміцнення державності.

Радимо прочитати

(5 травня) 95 років від дня народження Анатолія Дімарова

"Духовний батько "Шістдесятників"

Майбутній письменник народився у Миргороді (Полтавська область) в сім'ї заможного селянина Андроніка Федотовича Гарасюти. Мати була дочкою священика. Після закінчення середньої школи був мобілізований до армії. У цей час розпочалася ІІ Світова війна, письменник воював, побував у окупації, був поранений, після одужання деякий час партизанив. Увесь цей життєвий досвід пізніше відбився в його творах. Радимо прочитати:

"Син капітана" - розповідається про розвідників, про мужність і винахідливість наших воїнів, що в час Великої Вітчизняної війни самовіддано захищали свою Батьківщину від фашистських загарбників.

Невелика повість "Жінка з дитиною" відбиває уже повоєнний час. Вона пройнята глибокою повагою до жінки-матері.

Повість "Напоруки" - це часом веселі, часом сумні оповідки про наших сучасників, про їх малі й великі діла, про печалі й радості, про свята і трудові будні, без яких не можливе життя.

(15 травня) Визначаємо 160 років від дня народження Андрія Чайковського

"Співець козацької вольниці"

Український письменник, громадський діяч, доктор права, адвокат у Галичині. Народився Андрій Чайковський в сім'ї дрібного службовця, в місті Самбір, що належало до королівства Галичини та Володимиро-Австрійської імперії, нині Львівська область.

Радимо завітати до бібліотеки та прочитати історико-пригодницькі повісті видатного автора: "На уходах", "За сестрою"

Дві повісті відомого українського письменника відтворюють героїчне минуле українського народу, боротьбу козацтва з татаро-турецькою експансією. Орієнтуючись на юного читача, Андрій Чайковський вибудував захопливі пригодницькі сюжети і разом з тим правдиво показав козацькі звичаї, побут, військову тактику, створив переконливі образи відважних і мужніх підлітків, козаків та селян, які задля шляхетної мети - захисту рідної землі від татарських набігів та визволення краян з татарського полону й турецької неволі - долають численні перешкоди й небезпеки.

Книга - найкращий порадник й інформатор

20 лютого у 6-ому класі проведена виховна година "Книжковий калейдоскоп."

Діти дізналися історію створення книги, згадували вислови видатних людей , прислів'я і незмінного наставника - Т.Г. Шевченка. Учні переглянули цікавий матеріал з книги рекордів Гіннесса та Червоної книги.

10 знаменитых персонажей, списанных с реальных людей

Героев известных книг и фильмов мы порой воспринимаем как хороших знакомых, но все же помним о том, что это персонажи вымышленные. И тем интереснее узнать, что писателей на их создание вдохновили реальные люди. У них авторы позаимствовали внешность, привычки и даже любимые словечки. Читать далее

Співець страждань народних

У бібліотеці нашого закладу відкрита виставка до 195-річчя від дня народження Миколи Некрасова.

Народний поет, співак страждань, поет-демократ - по-різному його називають. Некрасівська Муза - "Муза помсти і печалі", страдниця, що оспівує народ, що кличе до боротьби за його звільнення, яка протестує, співчуває усім пригнобленим.

М. Некрасов був заступником народу, виражав його інтереси, служив йому і намагався вивести його на таку дорогу, яка, на думку поета, принесе мужику достаток і щастя. Свою особисту долю, свої сльози М. Некрасов назавжди з'єднав з долею, сльозами, стражданнями всього народу.

Міжнародний день шкільних бібліотек

21 жовтня 2016 року

За ініціативою ЮНЕСКО, починаючи з 1999 року, останнього понеділка жовтня відзначають Міжнародний день шкільних бібліотек.

Основна мета цього дня - привернути увагу суспільства до бібліотек, які залишаються найважливішим культурно - освітнім, виховним і науково-методичним центром для підростаючого покоління.

Незвичайні бібліотеки світу

Подорож сторінками життя та творчості Кобзаря

Напередодні святкування 202-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря молодші школярі школи-інтернату прийняли участь у циклі занять, головним гаслом якого були рядки українського поета: "Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь.". Учні 2 класу завітали до шкільної бібліотеки, де їх чекала подорож сторінками життя та творчості Кобзаря. До уваги школярів була представлена виставка художніх видань про Т.Г.Шевченка.

Бібліотекар Блоха І.М. розпочала зустріч з розповіді про дитинство Тараса. А допомагали їй юні читачі Ніка й Миколка. Найбільше сподобалося малюкам відповідати на питання вікторини "Що ти знаєш про Тараса?" та поетичний марафон декламування віршів поета.

Книжковий драйв "Коміксоманія"

У шкільній бібліотеці триває конкурс Книжковий драйв "Коміксоманія" під гаслом "Моя країна - Україна". Учні 1-4-х класів ознайомились з видами та жанрами коміксів, літературою потрібної темитики та залюбки взяли участь у самому конкурсі.

Усі бажаючі запрошуються до бібліотеки на перегляд робіт.

Всеукраїнський день бібліотек.

Є багато див на Землі, створених природою і зроблених людиною. Та чи не найбільше диво з див - книга. У ній весь неосяжний світ. Тому зовсім не випадково у рік тисячоліття літописання і книгодрукування (1998) Президент України своїм указом проголосив 30 вересня Всеукраїнським днем бібліотек, відзначення якого свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства, зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації, підкреслює історичну роль друкованого слова у житті суспільства.

В нашій школі проведено свято для учнів 5-8-х класів. Діти познайомилися з незвичайними бібліотеками світу, учні 5-го та 6-го класів (Коваль Я., Кутепов К., Гоменюк М.) підготували вірші про бібліотеку і роль книги в житті людини та представили їх слухачам. На свято завітали гості: Духовність, Бездуховність та й ще заблукавша Вірка Сердючка. Поспілкувавшись з ними, учні ще раз впевнились у тому, що хто багато читає, той багато знає. Закінчився захід грою "Все про бібліотеку". Хлопці та дівчата залюбки відповідали на питання, найкмітливіші й розумніші всезнайки були нагороджені солодкими подарунками.

Тож віри вам, читачі, у власні сили, надії на те, що ви більше будете відвідувати бібліотеку, більше читати і шанувати книги, любові від вас, користувачі, і мудрості у здійсненні ваших планів.

Міжнародний день рідної мови

Рідна мова - це та ланка, яка поєднує людину з її країною, її народом, із попередніми поколіннями. Рідна мова вміщує в собі традиції, історію, поезію, саму душу народу. В усі часи мова була важливим елементом самосвідомості. Однак бурхливі історичні хвилі нерідко змивали мови багатьох народів, прирікаючи ці народи на розчинення, зникнення. Зважаючи на ту величезну роль, яку відіграє рідна мова в житті та історії народу, ЮНЕСКО 1999 р. ухвалила відзначати 21 лютого як Міжнародний день рідної мови.

В бібліотеці нашого закладу створена виставка, призначена до дня рідної мови. Література, яка увійшла до цієї виставки, обов'язково викличе цікавість у Вас, дорогі читачі, як в художньому, так і в пізнавальному плані.

Ода мові людській
Я славлю спільність мов і славлю їх одмінність,
Основу всіх основ - правічну їх родинність:
Це ж - зоряний вінок, братерська необорність,
І в кожній з мов-зірок - чарівна неповторність.
Я славлю інших мов із рідною співзвучність:
Беру й вертаю знов музичність, творчість, влучність.
Міцнію, беручи, віддавши - багатію,
Бо знати всі ключі, джерела всі я мрію,
Щоб виповнений вкрай увесь наш безмір мовний
Хлюпнув за небокрай, мов океан той повний.
Це ж повінь навесні - братерська хвиль могутність.
І в кожнім буруні - безсмертна незабутність.
Ігор Муратов.

Виставка сценаріїв виховних заходів "Іде Святий Миколай"

З метою розширення знань учнів про життя Святого Миколая, виховання у дітей доброти, чуйності, гуманності та милосердя, почуття національної гідності та гордості за українську націю, любов до традицій рідного краю, формування інтересу до вивчення історії українського народу та його культури була відкрита виставка сценаріїв виховних заходів "Іде Святий Миколай", матеріалами якої могли скористатися всі учасники навчально-виховного процесу.

Почему наше будущее зависит от чтения

Если у вас есть друзья, которые спрашивают, зачем читать художественную литературу, дайте им этот текст лекции Нила Геймана. Источник: http://www.adme.ru/tvorchestvo-pisateli/pochemu-nashe-buduschee-zavisit-ot-chteniya-579605/

Посвята в читаті

Книга - це мудрість поколінь минулих. Книга - це друг і порадник сьогодні. Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови. Виховання любові до книги розпочинається саме з тієї митті, коли дитина вперше перегорне сторінки гарно ілюстрованої книги.

Вивчаючи Буквар, дитина формує інтерес до читання, підвищується її зацікавленість, бажання самому прочитати книжку. Від тісної співпраці бібліотекаря з учителями великою мірою залежить те, чи стануть діти активними читачами, чи полюблять книжку.

12 листопада 2014 року в школі-інтернаті проведено свято для учнів 1-го класу "Посвята в читачі". Учні зустрілися з мешканцями нашого чудового Читай - міста. Вступаючи в ряди читачів, урочисто пообіцяли виконувати всі правила користування книгою, бути активними читачами бібліотеки, усе життя не розлучатися з дорогим другом - книгою. А наприкінці подорожі Королева Книга посвятила першокласників у читачі.

Тиждень дитячої книжки

У період з 13.10.2014 по 18.10.2014 в школі проводився тиждень дитячої книжки. Створена виставка літературних казок "Скарбниця духу і добра". Між учнями 2-а та 2-б класів проведена бліц-вікторина "В гостях у казки". У ході подорожі країною казок учні змогли проявити свої знання, творчі здібності, увагу. Перемога дісталась учням 2-б класу. Вони отримали нагородження і маленькі подарунки.

Для найменших учнів нашої школи-інтернату, а саме для знавців казок 1-го классу створена виставка у класі під гаслом: "Прочитай разом з батьками".


Бесіди в бібліотеці

"Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги" К.Паустовський

Згідно плану проведення місячника шкільної бібліотеки, з метою формування читацької компетентності учнів та пропаганди літератури у школі-інтернаті проведено цикл бесід і бібліотечних уроків:

1. Як вибрати книгу;

2. Роздивимося книгу уважно;

3. Як до нас приходить книга;

Учні мали можливість зануритись у давнину і довідатися про книги тих часів, прослідкувати шлях книги від автора до читача, ознайомитися з елементами книги. У ході бесід діти довідалися багато нових "книжкових слів", понять, які зможуть вживати, розповідаючи про книгу.


Позакласне читання

Для учнів 3-го класу в рамках тижня бібліотеки проведені уроки позакласного читання:

  • "Книги, журнали, газети читай - розуму набирай!";
  • "Ознайомлення з довідковою літературою".

Учні довідалися про періодичні видання, які друкуються в Україні переглянули друковані видання, що є в бібліотеці, ознайомилися зі словниками, довідниками та найбільшим за обсягом інформації довідковим виданням - енциклопедією. Діти мали змогу застосувати набуті знання на практиці в ході виконання цікавих завдань.


Урочиста лінійка до Дня бібліотек

"Книга - це віконце, через яке дитина бачить світ і самих себе." В.О. Сухомлинський

Указом Президента України від 14 травня 1998 року 30 верес ня проголошено Всеукраїнським днем бібліотек. В нашій школі цей день розпочався тематичною лінійкою: "Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти". Захід проводився для учнів 5-11 класів. Учнівським бібліотечним активом було підготовлено інсценування уривку з комедії М. Гоголя "Ревізор". У ході лінійки було оголошено ряд конкурсів:

1. "Найкращий читач шкільної бібліотеки";

2. "Книги зберігай - у конкурсі перемагай!"

Змагання триматимуть протягом навчального року.