Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

Історія Кочетка

Назва населеного пункту та її походження

На початку ХУІІ століття втікачами від панського гніту було заселене село Кочеток. Воно розташувалося в долині, де ріка Тетлежка впадала в ріку Донець, біля заболоченого місця. Часто в трясовині гинули прими, свині, коні, навіть люди.

Називали це місце гиблим і обходили його стороною. Тому перша назва Мни була Гибелівка. / 3 переказів сторожилів Проскуріна П.О., Любжиної

II 'І' / ІЗ історичних документах ця назва не зафіксована. З 40-х років ХУІІ і часу поселення на цих землях служилих солдат, селу дали назву рип-гок. Версій про походження назви багато, але найбільш поширені дві:

Коли дивитись з Чугуєва, з Репінської гори, на наші місця, то здається, що верхівки лісу, розрізаного глибоким яром нагадують голову і хвіст півня, по-російському "кочета" /простонародна назва/.

II. В далекі від нас часи на правому березі Дінця, в диких лісах, жив ВТІКАЧ з Придніпров'я, на прізвище Кочет. Ріка тоді була судоходного, по ній купці з Бєлгорода перевозили товар на продаж в Чугуїв і далі аж до Дону. КОЧЕТ з товаришами - розбійниками часто нападав на баржі і грабував купців. Одного разу військові охоронці піймали Кочета. На допиті він зізнався, що його дозорці, побачивши здалеку купецькі баржі, передавали один одному сигнал: Ку-ку-рі-ку!.

Кочет встигав підготуватися до нападу. Купці боялись цього страшного місця і попереджали інших: Будьте обережні там, де кричать кочети . Пізніше слово Кочет трасформувалось в російське прізвище Кочетков, а село стало називатись Кочетком.

Російський письменник Л.Толстой в листах до М.Я.Грота писав Кочетки. Ця версія записана від старожителя Раздорського В.Ф.