Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

ЗНО

запрошень-перепусток для участі у ЗНО

Учасник для допуску до пункту проведення ЗНО має пред'явити:

1. Сертифікат(оригінал);

2. Паспорт або інший документ, назва, серія (за наявності) та номер якого зазначені в Сертифікаті (оригінал);

3. Запрошення-перепустку для участі у ЗНО. Загрузити.

Крокуємо до ЗНО

20 лютого всім учням 11-го класу заступник директора з навчальної роботи Чоломбитько О.В. вручила індивідуальні конверти, що містять сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, реєстраційне повідомлення учасника зовнішнього незалежного оцінювання та інформаційний бюлетень, які надійшли від Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Вручення засвідчено особистим підписом кожного випускника у відомості видачі індивідуальних конвертів. Можемо впевнено константувати: реєстрацію учнів Коммунального закладу "Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Харківської обласної ради на ЗНО-2019 успішно пройдено!

Прес-реліз для ЗЗСО та ЗПТО Харківської області від 18.01.2019

Відкрити

До уваги учні старших класів!

Прийом - 2019. Читати

Реєстрація на участь у пробному ЗНО

8 січня 2019 року почалася реєстрація на пробне ЗНО. Вартість пробного тесту -132 гривні.

14 січня вісім випускників 11 класу Кочетоцької школи-інтерннату зареєструвалися на участь у пробному ЗНО. Кожен з учнів обрав по два навчальні предмети. З 29 лютого 2019 року в <Особистому кабінеті учасника пробного ЗНО> можна роздрукувати запрошення на пробне ЗНО. Нагадуємо про терміни пробного ЗНО

16 березня

23 березня

Українська мова  і література

Історія України, математика, біологія, географія, фізика,  хімія, англійська мова

Результати пробного ЗНО-2019

На виконання регіонального освітнього проекту "Модернізація змісту та форм роботи з підготовки до зовнішньогго незалежного оцінювання в закладах загальної середньої освіти", з метою якісної підготовки одинадцятикласників до проходження ЗНО-2019 за розробленими тестовими завданнями для контрольного тестування за зразками сертифікаційних робіт КВНЗ "Харківська академія неперервної освіти" у грудні 2018 року випускники 11 класу взяли участь пробному ЗНО з семи навчальних предметів. Відкрити

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗНО-2019

Відповідно до проекту Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти України 2019 року для вступу до закладів вищої освіти зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017, 2018 та 2019 років. З англійської, іспанської, німецької та французької мов прийматимуть результати 2018 та 2019 років. Реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Кожен учасник зовнішнього оцінювання має право скласти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів з переліку:

 • української мови і літератури
 • історії України
 • математики
 • біології
 • географії
 • фізики
 • хімії
 • англійської мови
 • іспанської мови
 • німецької мови
 • французької мови

Українська мова і література

23 травня

Англійська мова

28 травня

Фізика

30 травня

Історія україни

04 червня

Біологія

06 червня

Географія

11червня

Хімія

13 червня

Про особливості реєстрації на пробне зно у 2019 році

Читати

Контрольне ЗНО 2018-2019 н.р.

7 листопада 2018 року розпочалося контрольне тестування з навчальних предметів, які обрані учнями для складання ЗНО, за матеріалами, розробленими КВНЗ "Харківська академія неперевної освіти" у рамках регіонального освітнього проекту "Модернізація змісту та форм робот з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання в закладах загальної середньої освіти". Першим було тестування з української мови та літератури. Контрольне тестування дає учням можливість ознайомитися з різними формами тестових завдань, розрахувати час роботи з тестовими зошитами, визначити власний рівень знань, а найголовніше - психологічно адаптуватися до основної сесії ЗНО та скорегувати підготовку до неї.

Програми, характеристики та критерії оцінювання ЗНО-2019

Читати

PISA-2018 в Україні

Із 16 травня в Україні проводився основний етап міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018. Фінальна вибірка закладів освіти, які були залучені до дослідження, була сформована міжнародним партнером PISA компанією WESTAT на підставі даних про всі заклади освіти країни, де навчаються 15-річні підлітки. Усього для участі в основному етапі із цих закладів освіти було відібрано 6334 учні/студенти.

За підсумками проведення тестування в усіх відібраних закладах освіти в дослідженні взяли участь понад 90% учнів/студентів від загальної кількості відібраних учасників. Загалом тестування тривало 2 години (120 хвилин) з невеликою перервою після 60 перших хвилин. Тестові зошити містили завдання декількох форматів: на вибір одного з варіантів відповіді, на надання короткої відповіді або розгорнутої відповіді. Кожен учень/студент виконував свій власний варіант (усього варіантів тестових зошитів було 30). Оскільки провідна галузь циклу 2018 року - читацька грамотність, усі учасники виконували тестові завдання, що стосувалися текстів (художніх, інформаційних, пізнавальних). Крім того, одна частина учасників відповідала на завдання, спрямовані на оцінювання математичної грамотності, а інша - природничо-наукової грамотності.

Бліц-опитування, проведене спостерігачами, які перебували на пунктах тестування, свідчить, що учасників зацікавили тестові завдання PISA, зокрема учні/студенти відзначали оригінальність текстів і ситуацій, щодо яких пропонувалися завдання з різних галузей у тестових зошитах. Разом із тим учасники наголошували, що зміст окремих стимулів та завдань для них був складним, через те, що в закладі освіти вони не стикалися з подібним навчальним матеріалом.

Після виконання тестів учасники впродовж 35 хвилин відповідали на питання анкети. Крім учнів/студентів, було проанкетовано також керівників тих закладів освіти, у яких проводилося тестування. Це один із важливих складників дослідження, адже інформація з анкет допоможе простежити зв'язок між тим, як учні виконують завдання PISA, і різними чинниками, які можуть упливати на навчальну успішність (наприклад, міграційні процеси в державі, гендерна політика, соціально-економічне становище учнів/студентів, їхнє ставлення до закладу освіти, використання вчителями різних освітніх практик тощо). Дані анкетування допоможуть реалізувати ще одне важливе, окрім оцінювання читацької, математичної та природничо-наукової грамотності учасників, завдання - вивчення чинників ефективності навчання для вдосконалення освітніх практик.

Звіт за результатами проведення PISA-2018 в Україні буде оприлюднений у грудні 2019 року. Відповідальність за його підготовку покладено на Інститут освітньої аналітики.

http://testportal.gov.ua

Особливості ЗНО-2018

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) пройде з 22 травня до 14 липня 2018 року. Читати

Участь в пробному ЗНО

З 9 по 31 січня 2018 року триває реєстрація осіб, які виявили бажання брати участь в пробному незалежному оцінюванні. Одинадцятикласники школи-інтернату 17 січня теж зареєструвалися для участі в пробному ЗНО. Кожен обрав два навчальних предмети. Учать у такій пробній процедурі допоможе учням психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання, навчитись ефективно розподіляти час та оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Вимоги до реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року
(Наказ Харківського РЦОЯО від 05.12.17 № 81-О)

Загрузити

Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Загрузити

ЗНО - 2018

Загрузити

НАКАЗ № 1278 від 11.12.2015 Про затвердження Порядку реєстрації осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

Читати

Пробне ЗНО - 2018

Пробне ЗНО проходить з метою ознайомлення всіх охочих із процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, структурою та змістом тестового зошита, порядком доступу до пункту тестування та робочого місця. Читати Загрузити листівку Загрузити презентацію

ЗНО та моніторинг: питання підготовки до проведення

Презентація Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти. Читати

Особливості ЗНО-2017

У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться з 12 навчальних предметів: української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, російської та французької мов. Кожен зареєстрований учасник матиме право виконати сертифікаційні роботи не більше ніж із чотирьох навчальних предметів.

ЗНО розпочнеться з 23 травня і триватиме до 15 липня 2017 року.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року.

Так, випускники-2017 складатимуть українську мову і літературу (українську мову), математику або історію України (період XX - початок XXI століття), а також один навчальний предмет за вибором випускника.

Календар ЗНО-2017

Календарний план підготовки та проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти(витяг з наказу МОНУ від 31.08.2016 №1055)

 № з/п        

Строк виконання         

Зміст заходу

1

з 23.01.2017

Реєстрація громадських спостерігачів

2

06.02-17.03.2017

Подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання

3

06.02-17.03.2017

Формування та відправлення до РЦОЯО комплектів реєстраційних документів випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів

4

06.02-31.03.2017

Унесення за вимогою учасників зовнішнього незалежного оцінювання змін до реєстраційних даних

5

з 03.04.2017       

Видача дублікатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, виданих у 2017 році

6

до 28.04.2017    

Розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні

7

 

 

23.05.2017

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання:

українська мова і література

8

29.05.2017

англійська мова

9

31.05.2017

математика

10

02.06.2017

історія України

11

06.06.2017

російська мова

12

08.06.2017

біологія

13

12.06.2017

географія

14

14.06.2017

фізика

15

16.06.2017

хімія

Пробне ЗНО-2017. Особливості реєстрації на пробне ЗНО-2017

Вимоги до реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2017 року

+ Натиснить, щоб читати далі

Загальні положення

1. Дія цих вимог поширюється на закріплені за Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі - ХРЦОЯО) області для обслуговування (Полтавська, Сумська, Харківська).

2. Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, здійснюється на підставі заяв таких осіб (далі - реєстраційна заява).

3. У реєстраційній заяві має бути вказана така інформація про особу: прізвище, ім'я, по батькові, дата народження, місце проживання, контактний телефон, електронна адреса, перелік навчальних предметів із зазначенням мови, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту, населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО (з установленого переліку), категорію випускника (випускник ЗНЗ поточного року, або випускник минулих років, ПТНЗ, ВНЗ І-ІІ р.а.).

4. У разі одночасного проведення пробного ЗНО з декількох навчальних предметів особа може зареєструватися для складання тесту лише з одного із цих навчальних предметів.

5. Реєстрація для участі в пробному ЗНО вважається завершеною після надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО з обраного(их) особою навчального(их) предмета(ів) на рахунок регіонального центру, зазначеного у квитанції, що формується одночасно з реєстраційною заявою, а також оформленої реєстраційної заяви.

Формування та оформлення реєстраційної заяви

6. Для реєстрації особа повинна самостійно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті ХРЦОЯО.

7. Для кожної особи на веб-сайті ХРЦОЯО створюється інформаційна сторінка "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО", доступ до якої здійснюється за персональним кодом та РІN-кодом (визначеними особою). На інформаційній сторінці розміщується:

 • згенерована реєстраційна заява;
 • реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
 • інформація щодо отримання заяви;
 • інформація щодо отримання оплати;
 • запрошення;
 • сервіс з визначення результатів пробного ЗНО.

8. Після ознайомлення із Положенням про пробне зовнішнє незалежне оцінювання та створення реєстраційної заяви, особа:

 • роздруковує реєстраційну заяву та реквізити для сплати кожного замовленого предмета окремо;
 • оформляє реєстраційну заяву та надсилає поштою до ХРЦОЯО;
 • оплачує послуги в будь-якому банку протягом трьох робочих із дня створення реєстраційної заяви;
 • перевіряє оплату та надходження заяви через десять робочих днів із дня оплати та відправки реєстраційної заяви.

9. Протягом періоду реєстрації особа може додати предмет пробного ЗНО. У такому разі особа має надіслати реєстраційну заяву повторно.

10. Не пізніше ніж за два тижні до проведення пробного ЗНО особа отримує доступ до інформації про місце та час проходження пробного ЗНО. Інформування здійснюється у формі запрошення на пункт проведення пробного ЗНО.

ЗНО - 2017

Читати

Нормативна база ЗНО - 2016

+ Натиснить, щоб читати далі

Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 № 1095 (в редакції постанови КМУ від 08.07.2015 № 533);

Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.09.2015 № 923 "Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти" (із змінами), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.09.2015 № 1152/27597;

Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.09.2015 № 940 "Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році";

Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.10.2015 № 1050 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 вересня 2015 р. № 940" (Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році), зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2015 № 1270/27715;

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.10.2015 № 1108 "Про підготовку до проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти";

Наказ Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 № 1121 "Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти" в редакції наказу МОНУ від 05.11.2014 № 1276;

Наказ Міністерства освіти і науки України від 05.11.2015 № 1143 "Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти".

З текстом нормативних документів можна ознайомитися на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (http://testportal.gov.ua) або на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти (http://zno-kharkiv.org.ua).

Поради батькам: як розумно підготувати свою дитину до іспиту чи ЗНО ?

Ви не раз захоплювалися вчителями, які вміють тримати увагу учнів? Сьогодні ми поділимося з вами декількома секретами, яким чином можна зацікавити вашу дитину навчанням. Читати далі

Календарний план підготовки та проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

(витяг з наказу МОНУ від 05.11.2016 №1143)

+ Натиснить, щоб читати далі

№ з/п

Строк виконання

Зміст заходу

1.

01.02-04.03.2016           

Подання реєстраційних документів особами, які проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання

2.

01.02-18.03.2016

Внесення за вимогою учасників зовнішнього незалежного оцінювання змін до реєстраційних даних

3.

з 21.03.2016

Видача дублікатів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, виданих у 2016 році

4.

 

 

до 15.04.2016

 

до 30.05.2016

Розміщення на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання запрошень-перепусток для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні:

з української мови і літератури, математики, історії України

 

з російської та іноземних мов, біології, фізики, хімії та географії

5.

 

05.05.2016

11.05.2016

13.05.2016

03.06.2016

06.06.2016

07.06.2016

08.06.2016

09.06.2016

10.06.2016

13.06.2016

15.06.2016

17.06.2016

Проведення зовнішнього незалежного оцінювання:

українська мова і література

математика

історія України

російська мова

іспанська мова

англійська мова

німецька мова

французька мова

біологія

фізика

географія

хімія

6

 

 

 

05-12.05.2016

11-17.05.2016

13-19.05.2016

03-09.06.2016

06-10.06.2016

07-13.06.2016

08-14.06.2016

09-15.06.2016

10-16.06.2016

13-17.06.2016

15-21.06.2016

17-23.06.2016

Подання  до регіональних центрів оцінювання якості освіти заяв щодо участі в додатковій сесії з певного предмета учасниками зовнішнього незалежного оцінювання, які не змогли взяти участь в основній сесії через причини, які не залежали від їх дій та волі, та на які вони не можуть вплинути:

українська мова і література

математика

історія України

російська мова

іспанська мова

англійська мова

німецька мова

французька мова

біологія

фізика

географія

хімія

7

до 31.05.2016

Надсилання загальноосвітнім навчальним закладам відомостей результатів державної підсумкової атестації з української мови, математики, історії України

Про пробне ЗНО 2016

Пробне ЗНО - це добровільне тестування осіб, що мають намір вступати до вищих навчальних закладів, яке дає можливість їм ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

+ Натиснить, щоб читати далі

Участь у пробному ЗНО дасть змогу:

 • ознайомитися із процедурою проведення;
 • психологічно адаптуватися до процедури ЗНО;
 • навчитися працювати із зошитом та бланками відповідей;
 • правильно розраховувати час на виконання завдань ЗНО;
 • отримати результат з певного предмета тощо.

КАЛЕНДАР ПРОБНОГО ЗНО-2016

02 квітня 2016: українська мова і література

09 квітня 2016: англійська мова, біологія, географія, іспанська мова, історія України, математика, німецька мова, російська мова, фізика, французька мова, хімія

Пробне ЗНО проводиться на платній основі

Що?   

Коли?

Де?

Реєстрація на участь у пробному ЗНО        

5-30 січня 2016 року

Сайт Харківського РЦОЯО розділ «Пробне ЗНО. Реєстрація»

Розміщення на інформаційних сторінках

«Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» інформації про час і місце проходження пробного ЗНО

12.03.2016 року

Сайт Харківського РЦОЯО розділ «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» (електронне запрошення)

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з
української мови і літератури

02.04.2016 року

За адресою, що буде зазначена в електронному запрошенні

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії

09.04.2016 року

За адресою, що буде зазначена в електронному запрошенні

Розміщення результатів пробного ЗНО з української мови і літератури на інформаційних сторінках «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО»

з 11.04.2016 року

Сайт Харківського РЦОЯО розділ «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» (для осіб, які скористалися сервісом)

Розміщення результатів пробного ЗНО з англійської мови, біології, географії, іспанської мови, історії України, математики, німецької мови, російської мови, фізики, французької мови, хімії на інформаційних сторінках «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» (для осіб, які скористалися сервісом)

з 20.04.2016 року

Сайт Харківського РЦОЯО розділ «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» (для осіб, які скористалися сервісом)

Накази щодо підготовки до проведення ЗНО в 2016 р.

Відкрити папку

Шість факторів успіху на ЗНО

Щоб скласти ЗНО на високий бал недостатньо протягом року ретельно вчити матеріал, регулярно відвідувати репетитора та виконувати всі його вказівки. Насправді, варто враховувати значну кількість чинників, які безпосередньо чи опосередковано, але обов'язково визначають ступень успіху на ЗНО з будь-яких предметів.

Психологи провели дослідження і визначили шість основних факторів, які так чи інакше впливають на якість результату складання ЗНО.

+ Натиснить, щоб читати далі

Фактор 1. Ступінь розвитку основних психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення, уяви тощо)

Так, досвід показує, що різні, але відповідальні учні, відвідуючи одного і того ж самого репетитора, навчаючись за одними і тими ж самими матеріалами пишуть ЗНО на різний бал. А інколи ця різниця просто разюча! У 30-40 балів! Чому ж так? Насправді, відповідь криється в ступені розвитку психічних процесів.

Так, одному учню достатньо 20 хвилин, щоб розібратися з матеріалом, зрозуміти, вивчити його та запам'ятати надовго. Але інший витратить на це декілька годин, у той час як третій взагалі не зможе до кінця усвідомити матеріал, буде намагатися його механічно завчити та все одно забуде за декілька днів. На жаль, це так. У свою чергу, на розвиток психічних процесів впливає генетика, яку вже не змінити, але також, і це найважливіше, - ТРЕНУВАННЯ. Так, пам'ять, увагу, мислення та уяву можна і треба тренувати протягом усього свого життя, якщо ми хочемо зберегти ясний розум у глибокій старості. Але наразі не про це. Мова йде про те, що якщо учень протягом 10 років навчання в школі недостатньо тренував свої психічні процеси, то за рік підготовки до ЗНО він не зможе їх якісно покращити! А тренувати їх дуже просто: читати матеріали, вчити напам'ять вірші, переказувати тексти, розв'язувати задачі тощо, тобто, по суті, відповідально виконувати те, що вимагають у школі. Є один нюанс, найактивніше психічні процеси формуються ще у дошкільному та молодшому шкільному віці. Якщо цей час втрачений, то наздогнати буде дуже важко. Таким чином, в останній рік перед вступом до ВНЗ учні починають готуватися до ЗНО, маючи неоднаковий ступінь розвитку психічних процесів. В юнацькому віці за рік підготовки можна якісно засвоїти матеріал, але суттєво покращити пам'ять, мислення та увагу -надзвичайно важко, а інколи -неможливо. Саме тому важливо об'єктивно оцінити свої здібності та можливості для того, щоб поставити собі за мету реальну кількість балів на ЗНО.

Фактор 2. Мотивація

Людина із шаленою мотивацією здатна подолати будь-які перешкоди на шляху до своєї мрії. І це дійсно так. Сильна мотивація компенсує навіть недостатній рівень розвитку психічних процесів. Тобто, незалежно від здібностей та можливостей, маючи сильну мотивацію, можна скласти ЗНО на високий бал. Але при цьому дійсно мотивація повинна бути шаленою, коли вдень і вночі живеш лише однією мрією вступу до ВНЗ, нічого і нікого не помічаючи навкруги! Тому варто поставити собі питання: чи щиро я бажаю вступати у ВНЗ та позитивно скласти ЗНО? Чи можливо це вимагає суспільство, тиснуть батьки, впливають друзі, а мені насправді вже набридло вчитися і десь глибоко у душі я не хочу ні високого балу ЗНО, ні навчання в престижному ВНЗ? Спробуй поставити собі ці запитання та дати на них відповідь для себе...

Фактор 3. Загальний режим

Загальний режим -це важливий з чинників успіху у підготовці до ЗНО, яким часто нехтують. Режим включає в себе харчування, сон та фізичні вправи. Не таємниця, що ми є те, що ми їмо. Тому харчування -суттєвий фактор успіху майже в усіх наших справах. Так, як би це дивно не звучало, але від харчування залежить не лише стан нашого тіла, але і наші емоції та навіть думки! Правильне харчування -це гарний настрій, світлий розум, енергія та працездатність. Харчування повинно бути збалансованим, включати м'ясо, рибу, молочні продукти, овочі та фрукти, достатню кількість солодкого тощо. Адже саме глюкоза, яка є в цукрі, активізує роботу головного мозку. Проте надмірна кількість цукру лише зашкодить. Також в дні найбільшої інтелектуальної напруги (особливо перед іспитом) треба вживати вітаміни. Не нехтуй правилами харчування, вони здатні принести значну користь, у тому числі, і в підготовці до ЗНО.

Сон -це поновлення організму. Недостатня кількість сну призводить до нервового напруження. А це, у свою чергу, негативно позначиться на засвоєнні навчального матеріалу. Сон повинен бути 7-8 годин. Найсприятливіші години сну з 22 до опівночі, натомість після 5 ранку сон менш корисний. Але все це індивідуально. Проте обов'язково спати треба достатньо, щоб почуватися бадьоро та енергійно протягом дня. Регулярні фізичні вправи покращують обмін речовин в організмі, що також дуже позитивно впливає на діяльність мозку та всієї нервової системи, покращує засвоєння навчального матеріали тощо. 20-30 хвилин щодня -обов'язковий мінімум для підтримки тіла та розуму в належному стані. Як казали давні греки, ніщо так не руйнує тіло та душу, як фізична бездіяльність!

Фактор 4. Систематична робота над навчальним матеріалом та організований відпочинок

Але, безумовно, ні харчування, ні сон, ні фізичні вправи не призведуть до успіху самі по собі, якщо систематично не працювати над засвоєнням навчального матеріалу. Будь-який навчальний матеріал засвоюється тоді, коли його:зрозуміти; запам'ятати; регулярно повторювати. Звісно, що на ці <процедури> потрібен час. Але час -це найбільший дефіцит у сучасному шаленому світі. Тому успіх на ЗНО напряму залежить від уміння доцільно розподіляти свій час. Треба обов'язково щодня (окрім вихідних) виділяти по 2-3 години на підготовку до ЗНО, на засвоєння та повторення матеріалу. Години активної підготовки варто розбавляти годинами відпочинку, коли розум та тіло повністю переключаються від проблем ЗНО на інші захоплюючі справи.

Фактор 5. Сила волі

Безумовно, щоб постійно протягом року дотримуватись режиму і систематично працювати над навчальним матеріалом треба мати залізну силу волі. Але без неї нікуди не дітися. Ніхто не зможе свої знання перекласти в інші голови без належних зусиль того, хто навчається. Які б не були талановиті репетитори, але все одно учень залишається наодинці з навчальним матеріалом, який треба засвоїти. І дуже часто доводиться себе просто примушувати це робити. Тут і відіграє свою роль сила волі. Варто запам'ятати, що сила волі напряму залежить від мотивації. Чим сильніша мотивація, тим сильніша наша воля. Але краще за все сила волі тренується тоді, коли ми робимо те, що треба робити навіть тоді, коли ми цього не бажаємо!

Фактор 6. Характер особистості.

Характер та інші наші індивідуальні особливості впливають як на нашу підготовку до ЗНО, так і на кінцевий результат. Треба знати власні індивідуальні риси і враховувати як свої сильні, так і слабкі сторони.

Головне зрозуміти, що підготовка до ЗНО -це комплексний процес, що залежить від різних чинників, які обов'язково треба враховувати.

За матеріалами журналу "Час ЗНО"

ЗНО
1. Нормативні документи:

 • Наказ МОНУ від 15.10.2014 №1172 "Про затвердження Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2015 році". Загрузити
 • Наказ УЦОЯО від 16.10.2014 №106 "Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2015". Загрузити
 • Наказ МОНУ від 01.10.2014 № 1120 "Про деякі питання проведення ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2015 році". Загрузити
 • Наказ МОНУ від 01.10.2014 року № 1121 "Про програми зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти". Загрузити
 • Наказ МОНУ від 17.10.2014 №1177 "Про підготовку до проведення зовнішнього незалежного оцінювання рез-тів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, для осіб, які виявили бажання вступати до вищих навч-х закладів України в 2015році". Загрузити
 • Наказ МОНУ від 05.11.2014 № 1276 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 01.10.2014 №1121". Загрузити
 • Наказ МОНУ від 27.11.2014 №1393 "Про затвердження Календарного плану підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2015 році". Загрузити

2. ЗНО 2015. Загрузити

3. Дворівневі тести ЗНО-2015. Загрузити

4. Інформація щодо деяких особливостей зовнішнього незалежного оцінювання 2015 року. Загрузити

5. Пробне ЗНО-2015. Загрузити

6. Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання: старі проблеми та нові перспективи. Загрузити

http://zno-kharkiv.org.ua/docs/za-2015-rk.php

7. Календарний план проведення ЗНО-2015 Загрузити

8. Базовий та поглиблений рівні з математики Загрузити

9. Базовий та поглиблений рівні з української мови та літератури Загрузити

10. Критеріальний <порогів бал> (склав/не склав) Загрузити

Як поводитися під час ЗНО: Пам'ятка випускникові

1. Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте - хвилювання, невпевненість.

2. Не слід лякатися та засмучуватися у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.

3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до наступного. Якщо залишиться час, можна буде потім повернутися.

4. Пам'ятайте, що завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які застосували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допо-магають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.

5. Більшість завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати одразу правильйий варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах.

6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити очевидні помилки.

До уваги одинадцятикласників!

9 кроків для проходження пробного ЗНО-2013

1. На сайті ХРЦОЯО (http://zno-kharkiv.org.ua/) у розділі Пробне ЗНО: ознайомитися з умовами проведення; заповнити всі поля та отримати персональний код (зберегти код!); зайти на сторінку Особистий кабінет.

2. Роздрукувати Заяву та квитанції для оплати кожного замовленого предмета окремо.

3. Оформити Заяву та надіслати поштою до ХРЦОЯО.

4. Оплатити квитанції в будь-якому банку протягом 3 робочих днів із дня електронної реєстрації.

5. Перевірити оплату та надходження Заяви на сторінці Особистий кабінет через 10 робочих днів із дня оплати квитанцій та відправки Заяви.

6. Роздрукувати із сторінки Особистий кабінет Запрошення, в якому буде зазначено місце та час проведення (після 1 березня 2013 року).

7. З'явитися на пункт пробного тестування, маючи при собі документ, що посвідчує особу, та Запрошення.

8. Перенести відповіді із паперового бланку до електронного бланку, який розміщений на сторінці Особистий кабінет (після 23 березня 2013 року).

9. Ознайомитись із результатом на сторінці Особистий кабінет (після 5 квітня 2013 року).

Приклади тестів

Зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти (ЗНО-2010). Зразки тестових завдань http://metodportal.net/node/314

Програми ЗНО http://www.osvita.org.ua/ukrtest/progzno/

Тести з української мови та літератури - підготовка до ЗНО 2012 http://osvita.ua/test/training/5013

Тести з історії України - підготовка до ЗНО 2012 http://osvita.ua/test/training/5040

Тестування ЗНО 2012 http://testzno.com.ua/index.php?option=com_jquarks&view=quiz&Itemid=2