Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Шкільне життя

Юні інтелектуали знову готові до змагань

І знову традиційно в листопаді відбулося відкриття клубу "Інтелектуал" (керівник - Усевич Т.В.). Учні 5-7-х класів узяли участь в інтелектуальній грі "Калейдоскоп професій". Учасники клубу вчилися орієнтуватися у світі різних спеціальностей, а також розв'язували інтелектуальні задачі та застосовували свої знання на практиці. У ході гри юні інтелектуали мали змогу не тільки перевірити і поповнити свої знання, а й поринути у світ гумору та проявити свої акторські здібності.

Поїздка до дитячої бібліотеки

Працівники дитячої бібліотеки м. Чугуєва влаштували для учнів 2-го класу тематичну зустріч, присвячену осені. Діти не тільки повторили осінні зміни в рослинному та тваринному світі, але й дізналися про народні прикмети,які допомагають передбачити зиму. Особливо їм сподобалися веселі конкурси, пов'язані з осінню. Учні нашого класу продемонстрували свої поробки з природнього матеріалу, а кращі були нагороджені цікавою книжкою та солодощами. В кінці зустрічі дітей пригостили смачними яблуками.

Зупинимо торгівлю людьми разом!

Проблема торгівлі людьми на Україні продовжує набирати актуальності. За І півріччя 2018 року Національною поліцією України зафіксовано близько 200 фактів цього злочину. Учні 5-11-х класів долучилися до проблеми торгівлі людьми, взявши участь у конкурсі соціальних відео "Зупинимо торгівлю людьми!". Найкращі ролики пропонуємо до перегляду. Не варто нехтувати інформацією з цього питання. Можливо, у відповідальний момент вона знадобиться саме вам.

Обираємо професію

25 жовтня 2018 року група учнів 9-11-х класів з метою профорєнтації відвідала Національний фармацевтичний університет. Викладачі кафедри економіки ознайомили учнів із специфікою кафедри, спеціальностями, які пропонує вуз та умовами навчання. Дітям запропонували прослухати лекцію з екології, відвідати українознавчий музей університету та взяти участь в економічній грі "Цінова стратегія". Ініціатором організації екскурсії була вчитель біології Даниленко Н.М.

Веселий ярмарок

І знову осінь запросила нас на чудове свято, де можна насолодитися дарунками матінки-природи! Готувалися до нього всі дуже ретельно! Кожен клас продумав естетичне оформлення свого торгового місця, асортимент товарів, зазивання покупців, акції. Чого тільки не було на ярмарку:і вареники,і випічка,і різноманітні солодощі,напої,фрукти та овочі;а також поробки з природничого матеріалу, зроблені власними руками.

Біля 1-го класу можна було зробити фото напам'ять з чарівними осінніми парасольками. Біля 2-го - неможливо не затриматися у завзятій грі "Спіймай бублика". Учні 5-го класу влаштували "Веселу стрибалку". Третьокласники та шестикласники запам"яталися завзятими зазивалами. 7-й клас здивував справжнісінькою фотозоною в етнографічному стилі. А в 3-му та 8-му класах можна було відвідати салони краси. Жоден покупець не залишився байдужим перед будинком з сала та ковбаси, що виготовили учні 5-го класу! Своїми акціями привертали увагу присутніх до товару майже всі класи.

Весела метушня, завзяті продавці, що навперебій розхвалювали свій товар, розгублені покупці, в яких очі розбігалися від розмаїття солодощів - все, як на справжньому ярмарку. Товару було стільки, що під кінець торгу продавці були змушені знижувати ціни і знову без спочину запрошували до своїх "прилавків".

Жарти і сміх лунали звідусіль, гості, батьки та учні раділи, веселилися, купували солодощі. Як і на справжньому ярмарку лунали веселі українські пісні про осінь, рідний край, про ярмарок. Зібрані на ярмарку кошти підуть на екскурсійні поїздки.

Нехай кожна осінь дарує нам багаті врожаї і запашні короваї!

День смайлика "Хай сонце світить дітям України" до Дня закінчення Другої світової війни

День 4 вересня вже другий рік поспіль пройшов під гаслом "Хай сонце світить дітям України". А присвячений він був Дню закінчення Другої світової війни. Символом дня став Смайлик, який асоціюється у всіх з веселим настроєм, теплими усмішками та добром.

Діти власноруч виготовляли та малювали веселих смайликів як символ дружби та миру. Вони збагнули розумом і серцем, що треба прикладати усі зусилля для збереження миру на землі. Що посмішка - джерело щастя і довгого життя. Той, хто посміхається, легше йде по життю. Посмішка може створити справжнє диво! День смайлика завершився. Та він залишив у серці кодної дитини краплинку добра і любові, а значить світ став трішки добрішим!

Свято Букваря

Кажуть, великий шлях починається з маленького кроку. Свято Букваря, здавалося б, невеличкий, але дуже важливий крок у житті. Відтепер першокласники вміють читати та писати, опанували найважливішу книгу в своєму житті - буквар.

15 травня для учнів 1-го класу відбулося свято "Букварику, прощай!" (вчитель Друзенко О.В., вихователь Попова В.І.)

З великим захопленням школярі декламували вірші, співали веселі пісеньки, рахували, танцювали. Маленькі артисти були задоволені своїми виступами, про що свідчили іскорки в їхніх очах, щирі усмішки та гордість. Особливо уважно усі гості свята стежили за казковими героями, які бажали зареєструватися у face-букварі . Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався!

Праці ми шану співаємо

У 1 класі проведено свято <Праці ми шану співаємо>. Цей захід по праву можна назвати родинним святом - учасниками його були діти разом із батьками, представниками різних професій. Емоційної забарвленості святу додали ігри, пісні, танці. Захід пройшов весело, цікаво та подарував позитивні емоції всім присутнім.

Ти і поліція

19.03.2018 року на уроці-тренінгу "Ти і поліція" учні 9-11-х класів вчилися спілкуватися з сучасною поліцією та захищати себе в разі неправомірної поведінки представників закону. На тренінгу було представлено навчальні мультфільми серії "Ти і поліція" , створені Асоціацією УМДПЛ. Дякуємо представнику правозахисної групи Чумаку Юрію Володимировичу за представлену цікаву, актуальну та повчальну інформацію.

Засідання правового клубу "Право і закон"

21 березня 2018 року відбулося чергове засідання правового клубу <Право і закон>, яке проходило в рамках щорічного тижня з гендорної рівності <Ми рівні, бо ми того гідні!>. Було проведено диспут <Гендерна політика держав та реалізація прав жінок> з учнями 10-11- х класів.

Мова йшла про сутність і поняття гендерної рівності, відображення рівності прав і можливостей жінок й чоловіків у законодавстві. Члени клубу <Право і закон> Сіроштан Софія та Вертіховська Дар'я ознайомили учнів із законодавством України про гендерні відносини, допомогли зрозуміти суть гендерних відносин у родині, сформулювали визначення про основні гендерні поняття.

Під час засідання учні мали змогу:

 • зрозуміти значення основних понять, що стосуються теми гендерної рівності;
 • навчитися аналізувати свої соціальні ролі та визначати себе як особистість, аналізувати особливості гендерної соціалізації в різні періоди історії;
 • характеризувати державну політику з утвердження гендерної рівності в Україні.

Після активної дискусії, учням було запропоновано перегляд відеосюжету "Проект "На рівних".

Гнучкість розуму може замінити красу

Під такою назвою відбулося ток-шоу за участю учнів 8-10-х класів під керівництвом Кисіль О.О. Під час заходу учасники намагалися знайти відповідь на питання "Який він - еталон справжньої краси?". Кожен присутній, звичайно, має свою думку з цього питання та зробив свої висновки. А ви як вважаєте?

Ігри ерудитів

Члени клубу "Інтелектуал" провели цікаве ерудит-шоу "Это мы не проходили, это нам не задавали", участь у якому взяли учні 5-7-х класів. Це інтелектуально-конкурсна програма не тільки на знання шкільної програми, в ході якої було виявлено найбільш ерудовану команду, а й на кмітливість, почуття гумору, швидку реакцію. Програма складалася з п'яти конкурсів. Більшу зацікавленість викликали в учнів творчий конкурс на створення агітаційного плакату для свого кандидата на Діда Мороза та відгадування сюрпризів, які знаходилися в "чорному ящику". Вболівальники теж мали можливість, правильно відповівши на питання, принести бали своїм командам. Більш ерудованими виявилися п'ятикласники. Нагородження команд відбулося на шкільній лінійці.

У країні дитячих прав

14 грудня для учнів 2-го класу пройшла гра-подорож <У країні дитячих прав>. Дітлахи разом з членами клубу <Чомучки>, під керівництвом Бабути Тамари Іванівни, зробили перші кроки в країну правових знань. Казкові герої Попелюшка, Коза-Дереза, Котик та Півник ознайомили усіх учасників із їхніми основними правами та обов'язками.

На зустріч були запрошені юристи, які розповіли про права та свободи, викладені в Конвенції про права дитини.

Турнір ораторського мистецтва

9 листопада до Дня української писемності і мови в школі-інтернаті пройшов турнір <Я знаю силу слова>, в якому брали участь учні 8-11-х класів.

Основна мета турніру - формування і розвиток комунікативної культури, здібностей до аргументування думок.

Учні старших класів мали змогу позмагатися у красномовстві та вмінні оволодіти аудиторією.

Переможцями стали Солодухіна Анна та Гетманова Дар'я, учениці 10 класу.
ІІ місце розділили між собою учениця 11 класу Григор'єва Анастасія та учениця 8 класу Чепенко Діана.
ІІІ місце посіла учениця 8 класу Кривоус Аліна.

А глядачі високо оцінили ораторське мистецтво учня 11-го класу Кандали Марка, який вивчає українську мову перший рік. Кожний з учасників засвідчив неперевершений талант закоханого в рідне слово читця.

До Дня української писемності

9 листопада 2017 року в День української писемності та мови учні 8-11-х класів та вчителі долучилися до написання радіодиктанту національної єдності, який транслювався на Першому каналі українського радіо. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор підручників і посібників української мови Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему - "Наші пісні". Девіз радіодиктанту - "Нас багато. Ми різні. Але нас об'єднує спільна мета".

Зупинись, людино, на мить і відчуй, як планеті болить!

Нас оточують дерева, квіти, птахи, тварини, вода, повітря. Усе це природа, але ми зазвичай не помічаємо її, бо надто замиловані самими собою. Давайте зупинимося на хвилину й поглянемо навкруги. Дійсно краса! Але якщо придивитися, то можна побачити, як забруднено річки і пляжі, засмічено ліси, замулено й зруйновано джерела... Цей перелік можна довго продовжувати... Ландшафт спотворено, повітря отруєно, надра вичерпано...

Недаремно кажуть, що природа - це сувора, але справедлива мати. Якщо зараз ми вибачимося перед нею за бруд й намагатимемось обмежити свої потреби, то вона обов'язково надасть людству ще один шанс.

Що ж можемо зробити ми, діти і дорослі, для збереження природи? Виявляється, дуже багато. Наприклад, даремно не витрачати воду, не засмічувати вулиці, брати участь у різноманітних природоохоронних акціях.

Такою традиційною акцією у нашій школі стала екологічна стежина "Зупинись, людино, на мить і відчуй, як планеті болить!"

День смайлика "Хай сонце світить дітям України" до Дня закінчення Другої світової війни

Перший день навчального тижня у цьому році, 4 вересня, пройшов під гаслом "Хай сонце світить дітям України". Символом дня став Смайлик, який асоціюється у всіх з веселим настроєм, теплими усмішками та добром.

Другокласники власноруч виготовили веселих смайликів як символ дружби та миру. Вони збагнули розумом і серцем, що треба прикладати усі зусилля для збереження миру на землі. Учні 3-А класу створили живий смайлик,взявшись за руки та подарувавши один одному щирі посмішки. Дітлахи зробили висновок, що з посмішками світ стає добрішим. А вихованці 3-Б класу подарували смайлики, виготовлені вдома, своїм однокласникам, бажаючи всього найкращого, що символізує мирне життя на планеті. Учні 5-го класу, що входять до складу центрів учнівського самоврядування "Патріот" та "Творчість", вийшли 4 вересня на шкільне подвір'я, щоб прикрасити його яскравими малюнками на асфальті. Діти захоплено вимальовували крейдою оригінальні посмішки, висловлюючи при цьому свою активну життєву позицію: "За мир, за дитячий сміх!" Вихователь 6-го класу провела з вихованцями хвилинку історії про події Другої світової війни. А щоб таке більше не повторилося у нашому житті та житті майбутніх поколінь ми повинні дарувати один одному посмішку, любов і повагу. Це символічно відобразилося в смайликах, які отримали діти від вихователя та прикріпили їх на навчальні приладдя. У 7 класі випущено газету "Смайлик миру". Цього дня панувала атмосфера піднесеного настрою та побажань, учні дарували посмішки та сувенірні смайлики, виготовлені своїми руками, промовляючи: "Усміхайтеся частіше, оточуйте себе добром і світ буде щасливим!" Восьмикласники переглянули документальний фільм про події тієї війни, потім намалювали смайлики та подарували один одному. У 9 класі відбувся конкурс малюнка "Сонячному миру - ТАК!". На своїх малюнках учні писали побажання людям всього світу - добра, миру, щастя, добробуту. Старшокласники весь день ходили з намальованими смайликами на щоках як з символом мирного життя на Землі!

День смайлика завершився. Та він залишив у серці кодної дитини краплинку добра і любові, а значить світ став трішки добрішим!

Пріоритети подружнього життя

Для учнів 9-10-х класів практичним психологм Пугачевою О.Л. та вихователем Чаплею Д.В. проведено тренінг Quot Пріоритети сімейного життя".

Головна мета тренінгу - сформувати уявлення про роль сім'ї в нашому суспільстві, пріоритети в сім'ї.

Під час тренінгу діти виконували різні практичні вправи: "Очікування", "Сім'я - це", "Пріоритети сімейного життя", "Партнерство в сім'ї".

Старшокласники мали змогу попрацювати в групах над вправою "Притча - поміркуємо", побули в ролі скульпторів у грі "Скульптура сім'ї".

Під час рефлексії стало зрозуміло, що багатьом з учнів відкрилися нові знання про сімейні цінності. Усі були задоволені результатами роботи на тренінгу.

Екологічна акція "Чистий берег"

Вода - не тільки джерело кисню і водню, але і найбільш значна складова частина тіла всіх живих істот: у тілі людини вона складає близько 70% маси, у рослинному організмі - до 95%.

3 травня 2017 року учні 3 класу взяли активну участь у екологічній акції "Чистий берег", яка проводилась у рамках весняноі декади довкілля. Діти на власному прикладі продемонстрували бажання відновити чистоту кринички селища Кочеток.

Метою акції було очищення зони водойми від самовільних звалищ і сміття в місцях, де відпочивають мешканці та гості міста.

Основні завдання цього заходу:
- прибирання території ;
- привернення уваги громадськості на дану проблему;
- виховання правильного ставлення у підростаючого покоління до природи.

Екскурсія до аграрного ліцею

Вибір професії - один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. А задача педагогів - допомогти учням зорієнтуватися у великому вирі професій. Однією з найефективніших форм професійної орієнтації є екскурсії на підприємства та до навчальних закладів району і області.

Саме таку екскурсію до професійного аграрного ліцею міста Чугуєва здійснили учні 7-8-х класів 24 квітня 2017 року. Педагоги та учні ліцею радо зустріли екскурсантів. Пригостили чаєм і тістечками, які спекли майбутні кухарі, провели цікаву екскурсію ліцеєм, показали фільм про свій заклад. Крім звичайних навчальних кабінетів, учні з великою зацікавленістю розглядали спеціальні кабінети, де готують водіїв, зварювальників, шліфувальників, трактористів, бульдозеристів, проводять практичні заняття з кухарями. Неабияке враження справила на школярів виставка кондитерських виробів, створена учнями ліцею. Ліцеїсти показали, як треба правильно засервирувати стіл. А учасники художньої самодіяльності підготували невеликий концерт, який став заключним акордом екскурсії. Дорогою додому восьмикласники і семикласниками ще довго ділилися враженням від побаченого та почутого, а декілька хлопців реально зацікавилися професією зварювальника та водія.

В гостях у Незнайки

29 березня, під час шкільних канікул, 1-й клас відвідав Харківський театр юного глядача. Подивившись виставу "Незвичайні пригоди Незнайки", наші вихованці задумалися над цінністю читання, любові до книжок, доброзичливих стосунків в колективі. Глибокий психологізм стосунків та персонажів, показаний автором через, на перший погляд, не важливі, звичайні побутові дрібниці захоплює глядача з перших хвилин дійства і тримає в напрузі до самого завершення вистави, адже кожен наступний момент готує несподіванки і кардинальні зміни у стосунках героїв, розвитку сюжету і навіть оформленні сценічного простору.

В гостях у "ЛандауЦентр"

02.04.2017 року учні 4-А класу відвідали навчальний центр "ЛандауЦентр" Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. Тема інтерактивного заняття: "Мікроби як люди". Діти все пізнавали через гру і тому навчання перетворилося на задоволення. Учні ознайомилися з видами мікробів, їхньою будовою та значенням в природі. Це заняття нікого не залишило байдужими.

Шевченківські дні

09 березня відбулася музично-літературна композиція "Життєві шляхи Т.Г.Шевченка". Діти більше дізналися про творчість та життєвий шлях Т.Шевченка, слухали вірші та пісні, які покладені на вірші поета.

Інтелектуальна гра <Славетні українці>

Чи знаємо ми славетних українців? Україна славиться своїми талановитими людьми. Це і діячі минулого, відомі актори, співаки, спортсмени, які творять історію нашої держави.

"Чомучки". Між учнями 2-4-х класів проведено інтелектуальну гру <Славетні українці>. У ході напруженої боротьби на краще знання знаменитих українців переможцем стала команда 4-Б класу. Всі команди були нагороджені дипломами.

Діти переконались, що ті, хто досяг найбільших висот у житті, як правило, досягали всього своїми зусиллями, своєю власною важкою працею. Вони є прикладом служіння своєму народу і справжнім взірцем. <./

Подорож до Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна

У рамках декади української мови 14 березня 2017 року для учнів 1-го та 2-Б класу було проведено віртуальну подорож до Художньо-меморіального музею І.Ю.Рєпіна.

Розпочалася заочна екскурсія з відвідин Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка". Все на цій землі особливе, чаруюче і неповторне. Діти доторкнулися до її краси, відчули трепет її животворящої сили, її таємничість і чистоту.

Працівник музею, Анастасія Валеріївна, провела цікаву, пізнавальну та доступну для дітей екскурсію, під час якої малята ще більше дізналися про життєвий та творчий шлях видатного поета та художника. А закінчилася ця подорож виготовленням листівок за творчістю великого Кобзаря.

День подарков

Кто не любит день рождения?! Особенно в детстве! Ощущение чего-то очень радостного, грандиозного, яркого охватывает тебя задолго до самого праздника.

Что такое день рождения?
Я отвечу без сомнения:
День подарков, пирогов,
День улыбок и цветов!

А когда приходит этот день, даже самый хмурый дождик не может его омрачить. Вот и 24 февраля в нашем 1 классе прошел праздник, которого все ждали несколько дней - "День именинника". И не простой день!

Порцию пожеланий и отдельного внимания получили все. А помогли в этом мультяшные герои, которые пришли к нам в гости: Поли - это маленькая полицейская машинка - робот трансформер и скорая помощь Эмбер.

И, конечно, всех именинников ждало вкусное угощение! Праздник удался на славу!

День рідної мови

Напередодні Дня рідної мови учні 1-5-х класів зібралися в актовій залі, щоб сказати теплі і ніжні слова про нашу українську мову. Саме вона є найбільшим національним скарбом нашого народу, що виділяє нас серед інших народів світу. Для кожного своя мова - найкраща, але ніхто не буде заперечувати, що українська за милозвучністю та співучістю - одна з найкращих.

Подорожуючи зупинками "Історичною", "Поетичною", "Казковою", "Ігровою", діти ще раз упевнилися, що мова наша багата, щира, барвиста, калинова, світанкова, джерельна - наймиліша і найрідніша для кожного з нас.

Екскурсія до культурного центру імені М.К. Реріха

На початку березня 2017 року учні 4-А класу разом з вчителем Друзенко О.В. і вихователем Клят Н.В. відвідали виставку робіт юної художниці Олександри Путрі "Одинадцять кроків у вічність". Виставка проходила у культурному центрі імені М.К. Реріха в місті Харкові.

Розповідь екскурсовода про життя цієї дивовижної, незвичайно талановитої та унікальної дівчинки вразила дітлахів. Її знають не лише в Україні, а й в усьому світі: відбулось більше ста персональних виставок у десяти країнах. Життя маленької українки було яскравим спалахом. Проживши одинадцять років, Саша залишила після себе великий творчий спадок- більше двох тисяч малюнків і композицій. Маленька художниця посмертно була нагороджена медаллю Христа спасителя "За життя, гідне людини" та орденом святого Миколи Угодника "За примноження добра на землі". Історія життя і картини Саши Путрі не залишили байдужими четверокласників. Після закінчення екскурсії діти ще довго не відпускали екскурсовода: безліч питань не давало їм спокою. І дійсно, є над чим замислитися

Свято "Праця годує, а лінь марнує"

Кожного року у лютому в школі-інтернаті проходить декада профорієнтації та трудового виховання "Праця - джерело життя". І цього року вона була насичена різноманітними заходами.

Кульмінацією декади стало свято "Праця годує, а лінь марнує", яке підготувала вихователь 1-го класу Караченцева Н.О. зі своїми вихованцями. У ході заходу діти зрозуміли, що праця - всьому основа, з'ясували, яка людина <працьовита>, а яка <ледача>. А допомогли їм у цьому казкові герої, які завітали на свято зі своєю казкою на новий лад "Колосок": веселі бешкетники Мишенята, розсудливий Півень, бізнесмен-мельник, комп'ютерні віруси. А ще була несподіванкою для присутніх виставка поробок "Я не чарівник, я тільки вчуся", яку підготували першокласники разом з батьками. Всі в залі отримали заряд позитивних емоцій.

Ким бути?

В рамках декади профорієнтації та трудового виховання "Праця - джерело життя" учні 8-го класу побували на екскурсії в Чугуївському районному центрі зайнятості. Працівники центру розповіли дітям про те, чим займається центр; показали, як працює профорієнтаційний термінал, з чим він може ознайомити та чим допомогти дітям. Діти пройшли тестування, в результаті чого вони дізналися про свої нахили (здібності) щодо того чи іншого виду діяльності. Під час опитування у дітей виявили, до якого типу професій вони мають схильності. Працівники центру розповіли, що таке резюме, про основні вимоги щодо його написання та складання; ознайомили з інтернет-тестуванням з профорієнтації для старшокласників за європейською методикою. Тест дає максимально повну картину психологічних характеристик, що впливають на успіх у професійній діяльності. Учні отримали багато корисного від екскурсії і були дуже задоволені.

Музейне заняття та майстер-клас на тему "Рєпінські витинанки"

12 січня 2017 року співробітники Краєзнавчого музею м.Чугуєва знову порадували учнів 2-3-х та 7-го класів своїм взитом і провели музейне заняття та майстер-клас на тему "Рєпінські витинанки". Діти дізналися про життєвий шлях та внесок в українську культуру знаменитого художника І.Ю.Рєпіна, про славетне минуле міста Чугуєва та Слобожанщини. Дуже цікавою та актуальною виявилась екскурсія. Учні отримали багато позитивних вражень під час виготовлення витинанок. Тож чекаємо з нетерпінням на наступну зустріч!

Веселі новорічні канікули!

28 грудня учні 1-го класу відвідали чудове новорічне дійство та подивилися цікаву виставу в Харківському Академічному театрі ляльок ім. Афанасьєва.

В залі майоріли різнокольорові прикраси, все світилося вогниками, а зелена красуня нагадувала всім, що Новий Рік вже на порозі. Дитячі щирі посмішки, очі з вогниками і метушливі рухи створювали атмосферу запального новорічного свята, яке супроводжували чудові казкові герої: роботи з віртуального світу, білочки, зайченята та Снігуронька з Дідусем Морозом.

Новий рік

22 грудня з радістю поспішали до святково прикрашеної зали з чарівною ялинкою і вихованці школи-інтернату, і дорослі! Адже на них чекала яскрава новорічна пригода про доброго й щедрого Морозка, який поспішав до дітей із подарунками. На його важкому шляху зустрічалися лиходії, що зажадали вкрасти гостинці, заплутати Морозка. На допомогу добрим силам прийшли і зебра Мартин, і улюблена кмітлива Снігуронька. Діти не лише спостерігали за гостросюжетними подіями, а й були активними їх учасниками. Малеча допомагала виручити Морозка з біди веселими хороводами, танцями, піснями, віршами й цікавими загадками. За свою допомогу та любов кожен із маленьких помічників був нагороджений довгоочікуваними солодощами!

Вітаймо святого Чудотворця!

Дев'ятнадцятого грудня - День Святого Миколая. Це найбажаніший день у році для дітлахів. У цей день діти чекають на подарунки, в повітрі витає запах мандаринів і все навкруги сповнене дивами. Вихованці школи-інтернату теж чекають його з нетерпінням, бо це ще й день, коли всіх чекає подорож у казку назустріч святому Миколаю.

Цього року її героями стали учні 4-А класу (вихователь Клят Н.В., класний керівник Друзенко О.В.). Вони запросили всіх до казкового лісу, в якому звірята разом з чарівною Нічкою, ученицею 7 класу Клят Д., змогли перевиховати навіть піратів Карибського моря. А святий Миколай з янголятами приніс чемним дітям солодощі та слова настанови на майбутній рік.

Це свято стало незабутнім дійством як для організаторів, так і для гостей, адже кожна людина, маленька чи доросла, чекає новорічного дива, безліч подарунків, здійснення усіх мрій та побажань. Нехай кожна дитина, кожен маленький мешканець Харківщини та України отримає бажане і всі їхні мрії обов'язково здійсняться.

Чомучки

У світі багато казок,
Сумних та кумедних.
І прожити на світі
Нам не можна без них.

17 листопада відбулося відкриття клубу "Чомучки". Добра, мудра, чарiвна казка запросила учнів 2-4 класів на гостини, щоб дiзнатися, чи добре вони її пам'ятають.

Діти мандрували шляхами казок народів усього світу. Співали пісні разом з улюбленими героями. У казки на гостинах побувала й лисичка-сестричка, яка влаштувала малечі різноманітні казкові випробування.

Нехай герої казок
Дарують нам тепло,
Нехай добро навіки
Перемагає зло!

У вирі інформаційних технологій

Під такою назвою з 14 по 23 листопада 2016 року у школі - інтернаті вчителями Лісаком Б.І. та Фартушко Р.В. проведено декаду інформатики. З програмою декади учні були ознайомлені заздалегідь.

Серед учнів 5 - 10 класів проведено конкурс-змагання "Найкращий друкар". За обмежену кількість часу учні в текстовому редакторі повинні набрати якомога більше символів. Переможцями конкурсу стали: учениця 10 класу Рало Тетяна з результатом 803 символи за 5 хвилин, Ємельянова Катерина, учениця 9 класу - 785 символів, Скрипнік Діана, учениця 8 класу- 758 символів.

Учні 6 класу стали учасниками інтелектуальної гри "Подорож до Комп'ютерленду". Діти показали гарні знання та вміння, проявили творчі здібності. У найзапеклішій боротьбі за перемогу обидві команди набрали однакову кількість балів.

Дві команди 5 класу "Вірус" і "Інтернет- соколи" змагалися у вікторині "Підкаже Інтернет". Учасники вікторини показали вправність, зібраність і кмітливість. З рахунком 32 бали одержала перемогу команда "Інтернет-соколи".

23 листопада проходив турнір знавців інформатики серед учнів 9-10-х класів. Творчу активність, допитливість, логічне мислення в турнірі показали учні 10 класу. Дев'ятикласники не проявила почуття колективізму, відповідальності, вміння працювати в команді, тому програли.

Серед школярів молодших класів проходив конкурс на найкращій малюнок в середовищі TuxPaint. Діти створювали пейзажі зими.

Проведення таких заходів викликає інтерес учнів до вивчення інформатики, розвиває творчу уяву, художній смак, навички змагання, логічне та просторове мислення, посилює пізнавальну мотивацію.

У світі - мир, а в душах - доброта!

У переддень Всесвітнього дня доброти, який щорічно відзначається 13 листопада, учні 4-А класу з вихователем Клят Н.В. провели флешмоб "Доброта без меж", чим долучилися до Всесвітнього руху доброти. Символічні посмішка і серце - це те, що діти подарували світові в цей день. Гаслом флешмобу стали слова: "У світі - мир, а в душах - доброта!".

Відкриття клубу "Еко"

Традиційно у листопаді відбулося відкриття клубу "Еко". Члени агітбригади висвітлили проблему забруднення навколишнього середовища та неякісного харчування в еко -казці "Колобок". Після перегляду учні молодших класів зробили висновок, що чисте довкілля залежить від кожного з нас.

Радіодиктант

09.11.2016 року відбувся Всеукраїнський радіо диктант Національної єдності, приурочений Дню української писемності та мови.

Наша школа також взяла участь у цьому заході. Учні 8-10-х класів та вчителі перевірили свої знання з української мови.

Ярмарок "Дари ланів" - кульмінація екологічного тижня

Традиційно наприкінці вересня - початку жовтня у школі пройшла декада "Збережемо красу природи". Завершилась вона яскравим святом - Веселим ярмарком.

На подвір'ї школи зібралась вся дружня шкільна родина: адміністрація, вихователі, вчителі, учні, їх батьки, жителі селища. На "прилавках" учні виставили на продаж власноруч приготовані короваї, тістечка, торти, печиво, кекси, пряники та іншу випічку. Справжньою окрасою ярмаркових столів стали осінні дари - яблука, виноград, груші, гарбузи, баклажани, цибуля, помідори та інші овочі.

Відкрили ярмарок учні 9-го классу. Дівчата та хлопці в національних костюмах розказали цікаву історію традиції ярмаркування та показали приклад яскравого оформлення ярмаркових столів (керівник Кураксіна Н.Л.). А далі розпочалося справжнє дійство.

Біля торгових місць скоморохи зазивали до товару, циганки пропонували нагадати кращої долі, розповідали байки та небилиці кум з кумою, а торгівлю вели спеціально запрошені знатоки торгівельної справи, щоб жодна гривня не пройшла мимо.

Весело та завзято представляли учні свій товар, де чого тільки не було: і огородина, і мед, і консервація, і печива. Вразили оформленням усі прилавки: прикрашені арки, оригінальні цінники, рушники, калина, батьки і діти в національних костюмах - всього не перерахуєш. Чого тільки коштує груба, на якій готували чай батьки 2-Б та 3-го класів!

У повному складі учнів та батьків ярмаркували першокласники. Вразили своєю емоційністю зазивали 2-А класу. П'ятикласники запросили завзятих циган, а сьомикласники пропонували веселе фото з веселими "бабами".

Бадьорий настрій, завзяте спілкування, вибух емоцій подарував ярмарок усім присутнім.

Знайомство з професіями батьків

У рамках проекту "Знайомство з професіями моїх батьків" 15 вересня вихованці 3-го класу школи-інтернату зі своїм класним керівником Соколовою Н.І. відвідали Чугуєво-Бабчанський лісний коледж. Щире захоплення у школярів викликала екскурсія дендропарком, що мальовничо розкинувся навколо коледжу. Викладач коледжу Солодовник Валерій Миколайович розповів найцікавіші факти про представників місцевої флори. У приміщенні музею коледжу екскурсовод Прокопенко Марина Вікторівна розповіла про історію та досягнення коледжу, його найвідоміших випускників - наших земляків, педагогічну працю викладачів закладу. У ході екскурсії майстернями коледжу третьокласники побачили величезну колекцію опудал місцевих звірів та птахів, змогли доторкнутися до справжнього хутра тварин та насіння й плодів дерев, побачити пристрої, за допомогою яких валять та оброблюють деревину, познайомитися із шкідниками лісу та методами розмноження рослин. У всіх хлопців класу неабияку зацікавленість викликав кабінет механіки, де вони побачили внутрішню будову механізмів та власноруч мали змогу завести справжній трактор! Як одна мить сплив час, переповнений суцільним позитивом, що подарували дітям працівники коледжу. Із щирістю учні подякували викладачам за незабутньо проведений час. А учні, батьки яких працюють у коледжі, переповнялися гордістю за своїх татусів.

Шкільне життя

Вручення кінопремії "Оскар" випускникам 2016

27 травня випускники Кочетоцької школи-інтернату побували на справжній церемонії нагородження премії кіномистецтва "Оскар 2016". Головним режисером фільму "11 незабутніх років" виступила директор школи Н.І. Пенкіна, помічниками режисера - заступники директора О.В. Чоломбитько та О.М.Степанова, спонсорами - батьки. А в ролі номінантів на премію "Оскар", звичайно, випускники і вчителі. Кожен з них став переможцем у номінації <"ращий актор (актриса) першого плану". Випускники як справжні зірки, пройшли по червоній доріжці до святкової сцени, де їм були вручені атестати.

З вітальним словом до випускників звернулися директор Нелля Іванівна та депутат райради Мерсон Ю.Л.

Завітала на свято "відома екстрасентс" Ємелянова Катерина, яка вміло вгадувала думки і мрії випускників.

Прозвучала відповідь випускників зі словами подяки всім-всім, хто вчив, годував, прибирав. Особливо зворушливим було звернення до класного керівника та батьків.

Чарівні звуки вальсу ... І випускний підходить до свого завершення. Звучить остання пісня батьків і випускників "Ми йдемо красиво"... І всі прощаються з найкреативнішим класом школи-інтернату!

Удачі вам, випускники!

Останній дзвоник - 2016

27 травня продзвенів довгожданний останній дзвінок для учнів, їх батьків та працівників школи-інтернату. У цьому році свято було незвичайне. На шкільний Олімп піднімалися переможці предметних олімпіад, обласних творчих конкурсів, спортивних змагань, тобто - найталановитіші учні закладу, а також учителі, що підготували переможців.

Кращі учні нагороджені за різними номінаціями: "Інтелект - найкраща сила", "Наука - цариця розуму", "Юні таланти", "Юні аматори", "Творчий педагог".

Окрім відзнак учні отримали цінні подарунки від наших спонсорів ПАТ "Харківгаз". Це і флешки, і настільні ігри, і спортивний інвентар, і набори для творчої діяльності.

На захід були запрошені начальник управління паливно-енергетичного комплексу Харківської облдержадміністрації Белоцький О.О., представники ПАТ "Харківгаз", начальник відділу інфраструктури Чугуївської райдержадміністрації Оніщенко Ю.В. Вони привітали всіх присутніх із чудовим заходом та побажали учням та їх наставникам творчих злетів та натхнення.

Окрім урочистостей присутніх порадували своїм співом учні Солодухіна А. та Степанов М., а ансамбль естрадно-спортивного танцю "Фантазія" подарували запальні танці. На шкільному майданчику панувала позитивна, святкова атмосфера.

Акція "Чисте джерело"

Вода - найважливіший дар Природи, найдорогоцінніший мінерал, без якого неможливий будь-який прояв життя.

У народі здавна шанують джерело, отой дивний струмочок, що наблукавшись у надрах землі, пробивається на її поверхню. Джерело - найцінніший скарб для спраглої людини.

Учні 4-го класу не були байдужими і взяли активну участь в акції <Чисте джерело>. Вони прибрали сміття біля джерельця, вирубали бур'яни, розчистили стежку.

Хай буде йому приємно від нашої турботи!

Акція "Дзвони Чорнобиля": експрес-повідомлення на шкільній лінійці

26 квітня в пам'яті українського народу - день чорнобильского лиха та великого суму. Ось уже 30 років забути це й викреслити з нашої пам'яті неможливо.

Напередодні, 25 квітня, у школі-інтернаті проведена загальношкільна лінійка пам'яті трагедії на Чорнобильскій АЕС. Учні 8-го класу, що підготували лінійку, своїм виступом довели небайдужість нового покоління до тієї жахливої події.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім, хто, ризикуючи своїм здоров'ям і життям заради нас, брав участь у ліквідації аварії. Священна пам'ять тим, хто поклав своє життя, захистивши нас від радіаційної загрози

Засідання клубу "Інтелектуал"

15 квітня відбулося засідання клубу "Інтелектуал", присвячене правилам здорового способу життя.

Діти з цікавістю відповідали на запитання вікторини, висловлювали свою думку щодо необхідності дотримування здорового способу життя, наводили приклади наслідків шкідливих звичок.

Особливо сподобався конкурс "10 кроків до здорового способу життя", де кожній групі пропонувалося зобразити на папері свої кроки у напрямку вибору здорового способу життя з подальшою презентацією.

Вітаємо переможців!

22 березня відбулися змагання між учнями 7-11-х класів з настольного тенісу. У напруженій боротьбі перемогу одержав учень 11 класу Новічков Володимир. ІІ місце виборов Одод Максим, учень 11 класу, ІІІ- Вітковський Денис, учень 9 класу. Вітаємо переможців!

Екскурсія на підприємство

6 квітня учні 7 класу побували на екскурсії в санітарній лабораторії КВ "Вода".

Вони дізналися, що питна вода має певні властивості (колір, смак, прозорість, температура, показник рН, жосткість, хлоридність, наявність різних мікроорганізмів та інше) і повинна відповідати Державним санітарним нормам та правилам. В лабораторії ми побачили як визначають показники мутності, вмісту аміаку, наявність нітритів, нітратів( визначається колориметричним методом за допомогою спеціального приладу КФК - 2 (колориметр фотоелектричний концентраційний)).

Лужність, окиснюваність, наявність хлоридів визначають методом титрування.

Діти мали можливість роздивитися мікроорганізми які присутні у річковій воді.

Під час екскурсії учні дізналися про велике значення для здоров'я людей постійного контролю за показниками якості води.

Заочна подорож до Чугуївського краєзнавчого музею І.Ю.Рєпіна

14 березня для 2 та 4 класів відбулася заочна подорож до Чугуївського краєзнавчого музею І.Ю.Рєпіна. Розпочали її з Національного заповідника "Батьківщина Тараса Шевченка", який налічує 43 об'єкти культурної спадщини, що мають історичну наукову та культурну цінність.

Великий інтерес викликала у присутніх подорож до Національного музею Тараса Шевченка в Києві. Побували і в Каневі у Шевченківському національному заповіднику. На екрані побачили сучасний вигляд Шевченківського меморіалу: Тарасову гору, зали оновленого музею Шевченка, музейну колекцію. Звучали поезії та уривки з творів, пісні на слова великого Кобзаря.

8 Березня

Зі святом, дорогі жінки!

Кожен рік, тільки-но на поріг ступає весна, ми святкуємо Міжнародний жіночий день. Саме в цей день людство вшановує жінку: жінку - господиню, жінку - трудівницю, жінку - кохану, жінку - берегиню життя на Землі. А перш за все - жінку-матір.

Усіх жінок, які зібралися в актовій залі школи-інтернату, привітали зі святом учні. У цьому році діти підготували жінкам-педагогам, лікарям святковий мюзикл "Кошкин дом".

Шановні жінки! З роси, з води - на добру сотню літ,
Людського щастя, благ людських по вінця!
Здоров'я шлем міцного, як граніт!
Щоб теплих весен сонячні промінця
Будили в серці ніжні почуття.
Щоб не торкалась скронь зими пороша.
Щоб залишались ви на все життя
Такі, як є - вродливі і хороші!

Землю сонце прикрашає, а людину - праця

11 лютого у рамках декади профорієнтації та трудового виховання <Праця - джерело життя> в початковій школі проведено свято "Землю сонце прикрашає, а людину - праця", яке підготували вихователі 1-х класів Ткаченко І.В. та Горейко Т.І. зі своїми маленькими вихованцями. Під час свята школярі дізналися про цікавий світ професій, важливість і значення кожної з них, навчилися поважати людей праці. Свято пройщло в ігровій формі, діти із задоволенням виконували всі завдання і, напевно, всі зробили висновок: в даний момент вони теж мають дуже важливу професію - ШКОЛЯР.

Україна вшановує пам'ять жертв Голокосту

27 січня була проведена загальношкільна лінійка пам'яті жертв Голокосту. Розповідь учнів 8-го класу про той жахливий час, хвилина мовчання, запалювання свічі пам'яті,траурна музика. Все це, як наш священний обов'язок - зберігати в пам'яті і глибоко вшановувати наших предків, тих людей, котрі становили наше родинне дерево, єднали наступність наших родин і пішли у вічність насильницькою, мученицькою смертю.

На крилах Різдвяної пісні

18 січня у школі на учнів чекали цікаві заходи у рамках декади "Різдвяний настрій". Ось, скажімо, учні 1-4-х класів зібралися у музичній вітальні "На крилах Різдвяної пісні" . Керівник вокального гуртка Лозовик О.Д. запросила дітлахів у чарівне царство музики, в якому вони мандрували на крилах зимових мелодій. У піснях і танцях діти слухали зиму - і красиву, і казкову, і веселу, а часом і сувору, і грізну, і холодну!

Декада фізики

З 23 листопада по 2 грудня 2015 року у школі-інтернаті проведено декаду фізики. Учні 7-11-х класів взяли участь у конкурсах "Розв'яжи задачу - отримай оцінку!", "Саморобні фізичні прилади", "Великі учені фізики", іграх "Вірю - не вірю", "Найрозумніший", різноманітних вікторинах. Жваво і цікаво пройшов захід <Цікавий світ фізики>. Учні демонстрували логічний підхід до розв'зування пропонованих завдань, раціональність мислення, кмітливість, спостережливість, вміння аналізувати. Найактивнішими виявилися учні 7-го та 9-го класів.

Змагання ерудитів

19.11.2015 року в школі-інтернаті розпочав роботу шкільнмй клуб "Інтелектуал". В змаганні ерудитів свою обізнаність показали учні 5-7 класів. Найкращими знавцями виявилися Гоменюк М. (5 кл.), Дульцева С. (5 кл.), Адамян А. (6 кл.), Ломкко В. (6 кл.), Любунець А. (6 кл.), Скрипнік Д. (7 кл.), Кодацький В. (7 кл.). Найкращою була команда "Вікторія" (7 кл.).

Вітаємо переможців!

Відкриття клубу "Чомучки"

Чтобы воды бурных рек повернули вспять,
Надо в наш научный век всё на свете знать.
Чтоб не лить напрасных слёз и не ведать бед,
Надо на любой вопрос точный знать ответ.

18 листопада відбулося відкриття клубу "Чомучки". Проведено інтелектуальну гру "Найрозумніший" між 2-4 класами школи. Діти разом із Знайком і Незнайком завітали в місто Всезнайок, де казкові герої провели розумникам і розумницям випробування. В ході напруженої боротьби переможцями стала команда 3-А класу, яка була нагороджена солодкими призами.

Ярмарок "Дари ланів" - кульмінація екологічного тижня

З 5 по 9 жовтня у школі пройшов екологічний тиждень "Збережемо красу природи". Завершився він яскравим святом - ярмарком "Дари ланів".

На подвір'ї школи зібралась вся дружня шкільна родина: адміністрація, вихователі, вчителі, учні, їх батьки, жителі селища. На "прилавках" учні виставили на продаж власноруч приготовані короваї, тістечка, торти, печиво, кекси, пряники та іншу випічку. Справжньою окрасою ярмаркових столів стали осінні дари - яблука, виноград, груші, гарбузи, баклажани, цибуля, помідори та інші овочі.

Відкрили ярмарок учні 8-го класу, члени клубу <ЕКО>. Дівчата та хлопці в національних костюмах розказали цікаву історію традиції ярмаркування та показали приклад яскравого оформлення ярмаркових столів (керівник Кураксіна Н.Л.). А далі розпочалося справжнє дійство.

Біля торгового місця 9, 11 класів скоморохи зазивали до товару, циганки пропонували нагадати кращої долі, розповідали байки та небилиці кум з кумою, а торгівлю вели спеціально запрошені знатоки єврейської національності, щоб жодна гривня не пройшла мимо.

Весело та завзято представляли свій товар учні 7-го класу, де чого тільки не було: і огородина, і мед, і консервація, і печива. Четверокласники підготували цілу виставу з циганом, ведемедем та самою Ярмаркою. Учні 3-А класу запросили на ярмарок царівну Осінь і веселих скоморохів, що співали коломийки. Вразили оформленням своїх столів учні 3-Б та другокласники: прикрашені арки, оригінальні цінники, рушники, калина, батьки і діти в національних костюмах - всього не перерахуєш. Чого тільки коштує груба, на якій готували чай батьки 2-го класу!

Бадьорий настрій, завзяте спілкування, вибух емоцій подарував ярмарок усім присутнім.

Декада математики 1

"ЦИФРИ НЕ КЕРУЮТЬ СВІТОМ, ВОНИ ПОКАЗУЮТЬ, ЯК КЕРУЄТЬСЯ СВІТ", - казав відомий німецький поет Г.Гейне. А видатний український педагог В.А.Сухомлинський стверджував, що "математика здає фортеці тільки сильним та сміливим". Справді, математика, та й усі інші природничі науки, здає фортеці лише сміливим. Щоб полегшити таку складну справу, як вивчення точних наук, необхідно перетворити її на гру, тому вивчення цього складного предмета перетворилося на свято під назвою "Декада математики".

+ Натиснить, щоб читати далі

Відкрилася декада урочистим відкриттям на загальношкільній лінійці, яку підготували учні 8-го класу.

Протягом декади школярі опановували премудрості математики методом акції "Зароби гроші власним розумом" (5-11 класи), за що отримували шкільну валюту "піфагорчики".

Проводилася виставка "Кращий робочий зошит з математики" (5-11 класи).

Напруженою і захоплюючою виявилася вікторина для учнів 5-го класу "Математичний калейдоскоп", де учні дізналися цікаві факти з життя видатних математиків та змагалися в знаннях з математики.

Неперевершені роботи продемонстрували учні 6-го та 8-гокласів у конкурсі стіннівок "Математичні цікавинки". Вони вразили шкільну спільноту креативністю мислення, нестримною фантазією.

Кульмінацією декади став математичний аукціоном, де кожен учень зміг придбати за здобуту власним інтелектом валюту "піфагорчики", цінні речі.

Отже, точні науки - дивовижні вчителі в мистецтві спрямовувати думки, наводити порядок там, де вони не впорядковані, викорчовувати безглуздя, фільтрувати брудне і наводити ясність.

З 28.09.2015 року в школі - інтернаті розпочалася декада математики. На шкільній лінійці проведено відкриття декади, на якій учні ознайомилися з планом проведення заходів.

План проведення предметної декади з математики для 5 - 11-х класів

План проведення декади фізичної культури

Загрузити

Вітаємо переможців змагань з настільного тенісу

У другій половині квітня  в школі- інтернаті пройшли  загальношкільні змаганя з  настільного тенісу. Змагання проходили   у двох вікових групах:  серед  учнів 5- 8-х класів  та 9- 11-х класів.

Перемжцями стали:

Хлопці

Група

Класи

Місця

І

ІІ

ІІІ

І група

5-8

6клас
 Смирнов В.

8клас Вітковський Д.

8 клас
Великородний Р.

ІІ група

9-11

10 клас
Новічков В.

9клас
Іваненко Р.

11 клас
Строгов С.

 

Дівчата

Класи

Місця

І

ІІ

ІІІ

8- 11

11 клас
Жадан Т.

10 клас
Хлопова Є.

8 клас
Колесніченко Т.

На шкільній лінійці призеріів нагороджено  дипломами. Так тримати!

Бджола мала, а й та працює

Ви бачили, як бджілка збирає пилок з квіточки? Вона перелітає з квіточки на квіточку і, хоч така маленька, а працює без відпочинку. Навіщо це їй треба?

"Щоб не померти з голоду", - скажете ви. Так. А навіщо треба працювати людям? Чи могли б люди жити на землі і не працювати?

На ці важливі питання намагалися відповісти собі учні 1-4-х класів, які були запрошені на свято "Бджілка мала, а й та працює". Вихователь Чудик Л.В. розповіла дітям про роботу батьків, їхні професійні обов'язки, ставлення до них. Більшість молодших школярів знають, де працюють їхні батьки, але чимало й таких, для яких робота мами й тата - це щось невизначене, незрозуміле, тяжке, нецікаве, про що їм ще рано або непотрібно знати.

Готувати молодших школярів до певної професії, звичайно, рано. Але у ці роки треба підготувати грунт для розуміння необхідності й важливості праці.

По закінченні заходу діти мали зрозуміти, що без праці неможливо бути щасливим, немає справжньої людини взагалі.

Фотовиставка "Територія пригод-2014"

З 8 березня!

Кожен рік, тільки-но на поріг ступає весна, ми святкуємо Міжнародний жіночий день. Саме в цей день людство вшановує жінку: жінку - господиню, жінку - трудівницю, жінку - кохану, жінку - берегиню життя на Землі. А перш за все - жінку-матір.

Усіх жінок, які зібралися в актовій залі школи-інтернату, привітали зі святом учні. У цьому році діти підготували жінкам-педагогам, лікарям святковий мюзикл "Муха-цокотуха".

Шановні жінки! З роси, з води - на добру сотню літ,
Людського щастя, благ людських по вінця!
Здоров'я шлем міцного, як граніт!
Щоб теплих весен сонячні промінця
Будили в серці ніжні почуття.
Щоб не торкалась скронь зими пороша.
Щоб залишались ви на все життя
Такі, як є - вродливі і хороші!

Лицарський турнір "Зростаємо мужніми"

В рамках декади патріотичного виховання "Герої завжди поміж нас" 25.02.2015 року молодші школярі зібралися на чергове засідання клубу "Чомучки". Керівник клубу Захарова Н.Ю. запросила учасників узяти участь у Лицарському турнірі "Зростаємо мужніми". В ігровій формі школярі ознайомилися з епохою Середньовіччя, дізналися про сім лицарських чеснот і дали клятву бути сміливими і відважними у житті. В ході цікавих і веселих конкурсів "Верхова їзда", "Дама серця", "Компліменти", "Мисливці", "Ораторське мистецтво" та ін. команди "Лицарі серця" та "Лицарі добра" достойно виборювали перемогу. А на завершення учасники отримали медалі і були посвячені у лицарі.

Конкурс довів, що на нашій землі ростуть справжні захисники, здатні проявити чоловічий характер, сміливість, винахідливість та кмітливість.

І хоча проносяться роки,
Лицарі потрібні в будь-які часи!

До нових зустрічей у клубі "Чомучки"!

Інтелектуальна гра на знання пам'ятних дат України

9 лютого 2015 року відбулася інтелектуальна гра між учнями 5-7-х класів на знання пам'ятних дат України. Метою конкурсу було розширення та поглиблення знання про свою країну, виховання любовы до рідного краю, його традицій і обрядів, формування високих якостей: людяності, доброти, милосердя та працьовитості. Перемогу у грі здобула команда 6-го класу.

Конкурс "Театр-експромт"

Поринути в таємничий світ театру надала можливість учням 5-11-х класів вихователь Болотна О.О. Дві команди акторів показали глядачам свої акторські здібності, підготувавши міні-спектаклі лише за 5 хвилин.

Новорічні пригоди в зимовому лісі

25 грудня 2014 року у нашій школі пройшли новорічні ранки, де учнів та їх батьків чекало справжнє диво. Святковий настрій, яскраві костюми та приємна атмосфера доповнювали гарну гру акторів - Гриценко Валерії, учениці 7 класу, Ушакова Антона, учня 10 класу, Головко Анни, учениці 9 класу, Редько Н.В., класного керівника 6 класу, Караченцевої Н.О., вихователя 3 класу та Курасіної Н.Л., вихователя 7 класу. А особливу подяку хочемо висловити педагогу-організатору Прасол І.В. за творчість, креативність, інноваційний підхід до підготовки свята.

На свято завітали наші давні друзі - ПАТ "Харківгаз", які порадували дітлахів подарунками.


Свято "Миколая зустрічайте в цей величний час"!

Святий Миколай-Чудотворець - найвизначніший святий християнської церкви. Його щиро вшановують і православні, і католики. А за які ж такі діяння святого Миколая пам'ятають і люблять? Люди, серед яких жив Отець Миколай, відзначали його милосердя і благодійність. Він допомагав тим, кому потрібна була допомога - бідним, хворим і дітям.

Тому саме діти з особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святого Миколая - веселе свято й подарунки.

Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить невидимий, подарунки підкладає під подушку.

А 19 грудня чудове світле свято Миколая прийшло й до нашої школи. А разом із ним до нас завітали й гості - студенти Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка.

Тож, усі хлопчики й дівчатка нашої школи отримали в цей день щедрі подарунки, щирі побажання і веселий настрій, а не срібні різочки з настановою виправитись до наступного року.

Славимо ж Святого Чудотворця, що загостив до нашого краю!

Новий рік, новий рік вже ступає на поріг

Виставка малюнків та поробок

Козацькі розваги: "Наша слава не вмре, не загине."

19 листопада 2014 року в рамках декади історії у школі відбувся розважальний захід козацькі розваги "Наша слава не вмре, не загине.". В ході заходу учні ознайомилися з цікавою інформацією про історію українського козацтва, Запорізької Січі, гетьманів, основними історичними фактами козаччини. Конкурси мали як інтелектуальний характер, так і розважальні, що дуже сподобалося дітям.
З перемогою вітаємо команду 9-го класу "Задунайці".

Гра Ерудит

20 листопада 2014 року в рамках декади історії проводилася науково-розважальна гра &qut Ерудит" між учнями 7-8-х класів. Гра складалася з 6-ти конкурсів, які були не тільки різноманітними та цікавими за змістом,а ще і мали пізнавальне значення. Метою заходу було активізувати й стимулювати творчу діяльність учнів, дати можливість узагальнити їхні знання з історії у невимушеній, творчій атмосфері, порівнювати свої можливості, відчути себе переможцями.
Перемогу отримали учні 7-го класу.

Путешествие сказочными планетами

Интеллектуальный конкурс для младших школьников "Путешествие сказочными планетами" был посвящен открытию клуба "Почемучки" 13 ноября 2014 года.

Космос. С глубокой древности звёздное небо манило человека, но побывать в космосе смогли совсем недавно. Долгим и трудным был путь человека в космос.

Ребята совершили путешествия на планеты Сказок, Загадок, Музыки и Фантазии. Среди команд "Умники и умницы" и "Всезнайки" разворачивалась не детская борьба. Дети проявили смекалку, незаурядные интеллектуальные способности. Для болельщиков был организован шуточный конкурс "Лучшее перевоплощение".

В интересной борьбе победила дружба!

План проведення декади історії (17.11 -27.11)

+ Натиснить, щоб читати далі

№ п/п

Назва заходу

Клас,в якому про-
водиться захід

Дата про
ведення

Час
прове-
дення

Місце прове-
дення

Відпові-
дальний

1.

День художника.
Конкурс історичних малюнків

5-11

17.11.2014

15.00

Каб.№25

Усевич
Т.В.

2.

Козацькі розваги  «Наша слава не вмре,не загине…»

8-9

19.11.2014

15.00

Актовий зал

Усевич
Т.В.

3.

Гра   «Єрудит»

7-8

20.11.2014

14.10

Каб.№25

Усевич Т.В.

4.

Мандрівка в Королівство минулих часів

6

21.11.2014

14.10

Каб.№25

Усевич Т.В.

5.

Інтелектуальний марафон

6-7

24.11.2014

15.00

Каб.№25

Усевич Т.В.

6.

Ігрова шоу-программа
«Міс  історія»

9-11

26.11.2014

15.00

Актовий зал

Усевич Т.В.

7.

 Підведення підсумків декади

5-11

27.11.2014

15.00

Актовий зал

Усевич Т.В.

Свято "Миколая зустрічайте в цей величний час"!

Святий Миколай-Чудотворець - найвизначніший святий християнської церкви. Його щиро вшановують і православні, і католики. А за які ж такі діяння святого Миколая пам'ятають і люблять? Люди, серед яких жив Отець Миколай, відзначали його милосердя і благодійність. Він допомагав тим, кому потрібна була допомога - бідним, хворим і дітям.

Тому саме діти з особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святого Миколая - веселе свято й подарунки.

Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить невидимий, подарунки підкладає під подушку.

А 19 грудня чудове світле свято Миколая прийшло й до нашої школи. А разом із ним до нас завітали й гості - студенти Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка.

Тож, усі хлопчики й дівчатка нашої школи отримали в цей день щедрі подарунки, щирі побажання і веселий настрій, а не срібні різочки з настановою виправитись до наступного року.

Славимо ж Святого Чудотворця, що загостив до нашого краю!

Новий рік, новий рік вже ступає на поріг

Виставка малюнків та поробок

Виставка чобітків "Новорічна композиція"

ХІ Мандрівний Docudays UA в гостях у школі

25 листопада 2014 року, напередодні Всеукраїнського тижня права, для учнів 9-11-х класів школи-інтернату відбувся кінопоказ документальних фільмів ХІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Колишній викладач історії нашого інтернату, голова Центру правових та політичних досліджень " ДУМА" Юрій Чумак представив увазі старшокласників короткометражні документальні фільми " Полум'яні голоси" та " Лізо, ходи додому!" .

1-а кінострічка ізраїльського режисера Ноа Левіна оповідає про 17-річного ізраїльтянина ефіопського походження, відторгненого системою освіти, який працює прибиральником і пише пісні, мріючи стати відомим репером. Тексти пісень його гурту " Полум'яні голоси" - це історії про молодь із невеликого містечка. Коли ефіопи починають виступи проти поширення расизму, головний герой трансформує свої почуття в слова пісні й стає голосом протесту.

А 2-й фільм режисерки Оксани Бурої (Литва, Естонія) оповідає історію дівчини, яка примудряється переживати нескінченні запої батьків, і при цьому не піддатися темряві гнітючих подій. У стрічці немає спроб подати якийсь соціологічний зріз - це радше результат бажання якомога правдивіше зафіксувати світ крізь незіпсутість дитячого сприйняття.

По закінченні перегляду відбулося обговорення фільмів.

Довідка:

Docudays UA - єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Він проходить щороку впродовж останнього тижня березня у Києві. У 2014 році фестиваль у Києві відвідали 38 200 глядачів.

Посвята в читаті

Книга - це мудрість поколінь минулих. Книга - це друг і порадник сьогодні. Вона зберігає у собі красу рідного слова, чарівність мови. Виховання любові до книги розпочинається саме з тієї митті, коли дитина вперше перегорне сторінки гарно ілюстрованої книги.

Вивчаючи Буквар, дитина формує інтерес до читання, підвищується її зацікавленість, бажання самому прочитати книжку. Від тісної співпраці бібліотекаря з учителями великою мірою залежить те, чи стануть діти активними читачами, чи полюблять книжку.

12 листопада 2014 року в школі-інтернаті проведено свято для учнів 1-го класу "Посвята в читачі". Учні зустрілися з мешканцями нашого чудового Читай - міста. Вступаючи в ряди читачів, урочисто пообіцяли виконувати всі правила користування книгою, бути активними читачами бібліотеки, усе життя не розлучатися з дорогим другом - книгою. А наприкінці подорожі Королева Книга посвятила першокласників у читачі.

170-річчя з дня народження І.Ю. Рєпіна

В серпні 2014 Чугуївщина та все прогресивне людство відзначало 170-річчя з дня народження всесвітньовідомого художника Іллі Юхимовича Рєпіна, який все своє життя служив високому мистецтву. Ілля Юхимович належав до тих майстрів, які безроздільно віддали народу, Батьківщині своє світле дарування. У його творчості втілено найкращі риси прогресивного мистецтва планети другої половини ХІХ століття. Творчість Рєпіна - правдивий літопис життя дореволюційного періоду. Глибоке за змістом і досконале за майстерністю, воно і зараз є неперевершеним взірцем високого мистецтва. І це не випадково, адже саме мистецтву, красі та культурі художник служив усе своє життя.

Дуже любив Ілля Юхимович Рєпін свій рідний Чугуїв і його околиці. У своїх листах він писав: "Чугуїв - це чистий скарб. Ну, що за оригінальні пейзажі. Тут в Чугуєві я так насолоджуюся красотами. Я і не підозрював, що народився і виріс серед такої гарної і грандіозної природи". Любив художник і чарівні пейзажі селища Кочеток під Чугуєвом. Саме тут він написав свою знамениту картину "Червоний хід в дубовому лісі". Чугуївщина досі по-особливому тепло відноситься до свого земляка і шанує його.

З нагоди цієї ювілейної дати в школі-інтернаті проведена культурна програма "Прагни до прекрасного", яка розпочалася з посвяти в юні художники. Діти з захопленням брали участь у цікавих вікторинах, конкурсах на звання "Юний репінець", ближче познайомилися з біографією та творчістю великого земляка. Юні художники прагнуть бути гідними свого великого земляка.


Виставка квітів "Вчительська доля - зоря висока"

Що найчарівніше буває,
Що може душу розбудити?
Скажіть мені, хто відгадає:
Ви правильно назвали - квіти.

Золотокоса осінь щедра на свята. Одне з них - День учителя. Саме до цього дня учні школи-інтернату запрсили вчителів та вихователів на виставку квітів "Вчительська доля - зоря висока", присвячену їхньому професійному святу. Школярі створили для своїх наставників осінні квіткові дива, перетворивши вестибюль школи в яскраву різнобарвну залу квітів. Квітуванням осінніх барв учні та вчителі милуватися ще кілька днів.

Вітаємо переможців в конкурсі квіткових композицій "Вчительська доля - зоря висока":

Гран-прі конкурсу - 1 клас

 • 1 місце - 3, 7, 10-11 класи.M
 • 2 місце - 2-А, 2-Б, 4, 5, 6 класи
 • 3 місце - 8, 9 класи

Флешмоб "Пам'яті Шевченка"

Творчість Тараса Шевченка - перлина української літератури. Його поезії ніжні і мелодійні, багато з них покладено на музику. Саме тому учні школи вирішили організувати флешмоби під час перерв та прогулянок, де звучать пісні у сучасній обробці на слова Т.Шевченка


170-річчя з дня народження І.Ю. Рєпіна

В серпні 2014 Чугуївщина та все прогресивне людство відзначало 170-річчя з дня народження всесвітньовідомого художника Іллі Юхимовича Рєпіна, який все своє життя служив високому мистецтву. Ілля Юхимович належав до тих майстрів, які безроздільно віддали народу, Батьківщині своє світле дарування. У його творчості втілено найкращі риси прогресивного мистецтва планети другої половини ХІХ століття. Творчість Рєпіна - правдивий літопис життя дореволюційного періоду. Глибоке за змістом і досконале за майстерністю, воно і зараз є неперевершеним взірцем високого мистецтва. І це не випадково, адже саме мистецтву, красі та культурі художник служив усе своє життя.

Дуже любив Ілля Юхимович Рєпін свій рідний Чугуїв і його околиці. У своїх листах він писав: "Чугуїв - це чистий скарб. Ну, що за оригінальні пейзажі. Тут в Чугуєві я так насолоджуюся красотами. Я і не підозрював, що народився і виріс серед такої гарної і грандіозної природи". Любив художник і чарівні пейзажі селища Кочеток під Чугуєвом. Саме тут він написав свою знамениту картину "Червоний хід в дубовому лісі". Чугуївщина досі по-особливому тепло відноситься до свого земляка і шанує його.

З нагоди цієї ювілейної дати в школі-інтернаті проведена культурна програма "Прагни до прекрасного", яка розпочалася з посвяти в юні художники. Діти з захопленням брали участь у цікавих вікторинах, конкурсах на звання <Юний репінець>, ближче познайомилися з біографією та творчістю великого земляка. Юні художники прагнуть бути гідними свого великого земляка.


Планетарій

29 октября 2-Б класс посетил Харьковский планетарий им. Ю. А. Гагарина. После просмотра захватывающей программы дети посетили в космический музей планетария. Экспонаты музея впечатлили учащихся. Интересную и увлекательную экскурсию в мир космоса провел работник планетария.

Мы узнавали о звёздных порядках,
И о космических загадках
Что таит в себе Вселенная
Бескрайняя и необыкновенная!

У каждого человека свои звезды. Одним - тем, кто странствует, - они указывают путь. Для других это просто маленькие огоньки. Для ученых они - как задача, которую надо решить. Антуан де Сент-Экзюпери. Маленький принц.


Здорова природа- здорова людина

10 вересня відбулось відкриття клубу "ЕКО". Учні 7-го класу підготували виступ агітбригади у формі КВК.

Під час виступу учні намагалися довести глядачам важливість турботливого ставлення кожної людини до нашої планети.

Закінчився захід піснею "Прохання" на слова Р.Рождественського, яка стала для дітей поштовхом для подальших міркувань та дій.


Міжнародний день похилого віку

1 жовтня - Міжнародний день людини похилого віку - свято, яке покликане звернути увагу всього людства на потреби старшого покоління. Повага до старших - одна з головних цінностей людської моралі. Саме тому в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення про заснування Міжнародного дня літніх людей. У нашій школі в перший день жовтня пройшла акція "Найвеличніше в людині - милосердя". В рамках цієї акції 6 клас зібрався на виховну годину "Немає місця на Землі, де б засуджувалося милосердя". У групах діти малювали "сонце людяності", аналізували різні ситуації з життя і дійшли висновку - всі люди хотять, щоб до них ставилися з турботою і милосердям, а особливо їх потребують літні люди, хворі та діти.АРХШВ

Архів 2013-2014 н.р. Натиснить, щоб читати далі

Екопарк

5 червня учні 1-4 класів разом з вчителями, вихователями та батьками відвідали у місті Харкові Екопарк Фельдмана. Діти були у захваті від краси парку, тварин, розважальних атракціонів. А найсміливіші навіть спробували пройти дуже непросту канатну стежину.


Випускний 2014

Затуманились грустью родные глаза
Одноклассников, прежде весёлых,
И хрустальной росинкой скатилась слеза,
До свиданья, любимая школа!


Останній дзвоник

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас прекрасне свято - свято Останнього дзвоника. Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і смутку. Для багатьох цей день - початок канікул, а для учнів 4, 9, 11 класів - бентежна мить. Четвертий клас хвилюється, бо закінчив першу ступінь навчання і переходить до другої ланки. Для деяких дев'ятикласників - це остання шкільна лінійка. А для 11 класу - мить розлуки зі школою, з дитинством. Тож хай тільки добром відзивається у серцях випускників цей останній дзвінок, який прозвучав разом з голосами маленьких дзвіночків учнів і злився в один голос - голос весни, щастя і юності!


Вітаємо Солодухіну Анну

Вітаємо Солодухіну Анну, ученицю 6 класу, яка під керівництвом своєї наставниці Лозовик Ольги Дмитрівни посіла ІІ-е місце в номінації "Вокальне мистецтво" в обласному відкритому фестивалі-конкурсі дитячої художньої творчості "Таланти третього тисячоліття".

Інсценізований пізнавальний захід "Живи Земля, ти-наше багатство" (День Землі)

27 травня 2014 року членами клубу "ЕКО" (6 клас) проведено інсценізований пізнавальний захід "Живи Земля, ти-наше багатство", присвячений Міжнародному Дню охорони оточуючого середовища. Учасники змогли довести учням початкових класів зв'язок між природними явищами та діяльністю людини.

Військово-патріотична гра "Зарниця"

Минулий тиждень, присвячений 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизнягній війні, пройшов під гаслом "Згадаємо величні ті роки". Діти з 1 по 11 клас завітали до ветеранів війни, вдів, жінок, що працювали в тилу, та привітали всіх зі святом Перемоги. Багато з них не стримували сльози, бо дуже добре пам'ятають, якою ціною залишилися жити. Протягом тижня пройшли години спілкування, "круглі столи", конференції, усні журнали, які були присвячені подіям ВВв. Серед учнів 1-4 класів завзято пройшов конкурс малюнку на асфальті "Хай буде мир на Україні!". А завершився тиждень військово-патріотичною грою "Зірниця": і шикування, і здача рапортів, і девізи, і військово-спортивна естафета, і оформлення бівуаків, і, звичайно, польова каша. У естафеті учні 5-11 класів мали можливість показати свою силу, витривалість та кмітливість, що найкраще вдалося учням 6 класу. Кращим командиром свого загону виявився Адамян Артем, учень 4 класу. Учні 6 класу зустріли журі у справжньому військовому бівуаці - захисна сітка, бінокль, котелки, алюмінієві кружки - все допомагало відтворити воєнні часи. А учні 2 класу приготували справжню польову кашу з перловки. Слід зазначити, що активну участь у цьому святі взяли батьки учнів 1-8 класів. А батьки учнів 1а класу прийшли майже в повному складі. Під час гри учні зрозуміли, що захист Вітчизни - почесна, відповідальна та нелегка справа.

Виставка-акція "SOS вернісаж, або друге життя відходів"

В рамках екологічної декади, присвяченій Міжнародному Дню Землі та Дню Довкілля, з 14 квітня по 24 квітня 2014 року відбулася виставка-акція "SOS вернісаж, або друге життя відходів". Головна мета виставки - підвищення рівня екологічної культури та формування у школярів, учнівської молоді небайдужого ставлення до довкілля, привернення уваги громадськості до проблем відходів, розвиток творчих здібностей дітей.У цьому році у виставці-акції взяли участь 58 учнів. Всі роботи яскраві, наповнені почуттям любові до природи рідного краю, висвітлюють небайдужість до проблем довкілля. Вітаємо всіх учасників виставки-акції! А Щукіній О., Столпець О., ученицям 2 класу, Лісаку І., учню 3 класу, Строгову С., учню 10 класу, побажаємо успіхів у обласній виставці!


Обласне свято-огляд дитячої художньої творчості "Весняні посмішки"

Учениця нашої школи Солодухіна Анна взяла участь в обласному святі-огляді дитячої художньої творчості "Весняні посмішки" у номінації "вокал". За рішенням журі вона запрошена до участі в ІІ-му етапі обласного відкритого фестивалю дитячої художньої творчості "Таланти ІІІ тисячоліття". Бажаємо тобі успіхів, Анно!


Виствка -конкурс писанкарства "Українська Великодня писанка"

"Нехай у серці віра і добро панують,
Хай щиру радість писанки дарують"

За чисте довкілля

Впродовж березня-квітня в школі-інтернаті в рамках Всеукраїнської акції "За чисте довкілля" проводяться заходи, спрямовані на поліпшення та благоустрій території закладу. В акції приймають участь всі вихованці та працівники школи-інтернату. Упорядковуються шкільний парк та спортивні площадки, клумби та зелені насадження, висаджуються дерева та кущі.


І місце в молодшій віковій категорії Всеукраїнського відкритого конкурсу читців

12 березня 2014 року у Комунальному закладі "Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості" відбувся обласний етап Всеукраїнського відкритого конкурсу читців, присвяченого 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. У конкурсі взяли участь 14 учнів навчальних закладів інтернатного типу обласного підпорядкуванняі, які продемонстрували високий рівень виконавчої майстерності, сценічної культури, національної свідомості та любові до Батьківщини.

Нашу школу на конкурсі представляла учениця 6 класу Гриценко Валерія. Вона читала уривок з поеми Т.Шевченка "Мар'яна-черниця". За рішенням журі учасниця нашої школи посіла І місце в молодшій віковій категорії та нагороджена дипломом І ступеня. Вітаємо тебе, Валеріє! Ти - молодець!

Свято Букваря для учнів 1-х класів

17 травня в школі відбулося свято "Прощавай, букварику!"

Є чудових свят багато
На листках календаря.
От нарешті й наше свято...
Вшанування Букваря!

Дуже весело гуляти
Нам на святі Букваря,
Та прощальну заспівати
Нам пора уже, пора!


Військово-патріотична гра "Зарниця"

Минулий тиждень, присвячений 69-й річниці Перемоги у Великій Вітчизнягній війні, пройшов під гаслом "Згадаємо величні ті роки". Діти з 1 по 11 клас завітали до ветеранів війни, вдів, жінок, що працювали в тилу, та привітали всіх зі святом Перемоги. Багато з них не стримували сльози, бо дуже добре пам'ятають, якою ціною залишилися жити. Протягом тижня пройшли години спілкування, "круглі столи", конференції, усні журнали, які були присвячені подіям ВВв. Серед учнів 1-4 класів завзято пройшов конкурс малюнку на асфальті "Хай буде мир на Україні!". А завершився тиждень військово-патріотичною грою "Зірниця": і шикування, і здача рапортів, і девізи, і військово-спортивна естафета, і оформлення бівуаків, і, звичайно, польова каша. У естафеті учні 5-11 класів мали можливість показати свою силу, витривалість та кмітливість, що найкраще вдалося учням 6 класу. Кращим командиром свого загону виявився Адамян Артем, учень 4 класу. Учні 6 класу зустріли журі у справжньому військовому бівуаці - захисна сітка, бінокль, котелки, алюмінієві кружки - все допомагало відтворити воєнні часи. А учні 2 класу приготували справжню польову кашу з перловки. Слід зазначити, що активну участь у цьому святі взяли батьки учнів 1-8 класів. А батьки учнів 1а класу прийшли майже в повному складі. Під час гри учні зрозуміли, що захист Вітчизни - почесна, відповідальна та нелегка справа.

Виставка-акція "SOS вернісаж, або друге життя відходів"

В рамках екологічної декади, присвяченій Міжнародному Дню Землі та Дню Довкілля, з 14 квітня по 24 квітня 2014 року відбулася виставка-акція "SOS вернісаж, або друге життя відходів". Головна мета виставки - підвищення рівня екологічної культури та формування у школярів, учнівської молоді небайдужого ставлення до довкілля, привернення уваги громадськості до проблем відходів, розвиток творчих здібностей дітей.У цьому році у виставці-акції взяли участь 58 учнів. Всі роботи яскраві, наповнені почуттям любові до природи рідного краю, висвітлюють небайдужість до проблем довкілля. Вітаємо всіх учасників виставки-акції! А Щукіній О., Столпець О., ученицям 2 класу, Лісаку І., учню 3 класу, Строгову С., учню 10 класу, побажаємо успіхів у обласній виставці!


Екологiчна гра "Знавці природи"

22 квітня 2014 року в рамках екологічної декади "Здорова планета - здорова людина" між командами учнів початкової школи проведена екологiчна гра "Знавці природи". Вона проходила під девізом: "Природа рiдна - наша втiха, тож хай вона не знає лиха". Учні змагалися в декількох конкурсах: "Калейдоскоп загадок", "Зелена аптека", "У світі казкових тварин", "Майстерня художників-екологів", "Впізнай мене", "Що я їм?", "Показуха". Діти показали високі природничі знання, вміння творчо мислити, узагальнювати. Перемогла дружба, а в подарунок діти отримали розмальовки.


Чугуївський професійний аграрний ліцей

17 квітня 2014 року з метою профорієнтації учні 8 класу (класний керівник Василевська І.О, вихователь Фартушко Л.В.) відвідали Чугуївський професійний аграрний ліцей. Ліцеїсти зустріли восьмикласників святковим концертом, запросили на чаювання в лабораторію кухарів та кондитерів. У дівчат викликали інтерес спеціальності "Оператор комп'ютерного набору. Конторський службовець"(бухгалтерія) та "Кухар. Кондитер". Хлопців найбільше зацікавила майстерня "Електрозварювальник ручного зварювання. Рихтувальник кузовів" та кабінет правил дорожнього руху.

Для себе учні одержали багато нової і корисної інформації.


Етичний тренінг

27 березня 2014 року практичним психологом Пугачевою О.Л. та вихователем Болотною О.О. з учнями 8-10 класів проведений етичний тренінг &Шануй батька й матір&. Мета тренінгу: інформування дітей про найбільш розповсюдженні труднощі в спілкуванні підлітків із батьками та виховання в них шанобливого ставлення до батьків та членів сім'ї.


Картинна галерея

26 березня 2014 року учні 5 класу здійснили навчальну екскурсію до картинної галереї КЦ &Імідж& м.Чугуєва, де проходила персональна виставка Харківського художника Олександра Федяєва. Полотна митця вражають не тільки великим форматом, а й різною манерою виконання робіт, різноманітністю сюжетів.

Ведуча виставки в доступній формі розповіла дітям, що таке натюрморт, пейзаж, передній і задній плани картини, відповідала на цікаві запитання гостей, стверджуючи, що тільки справжнє мистецтво може змінити людей, зробити їх добрішими, милосерднішими, витонченішими.


Інтелектуальна гра "Відкрий для себе Україну"

Свою Україну любіть, любіть її .
Вовремя люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть

Т. Шевченко

Україна - це наш рідний край, наша земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і мудрими, талановитими людьми.

24 лютого 2014 року серед учнів 5-7 класів вчителем математики Кузьменко Н.Є. проведено інтелектуальну гру "Відкрий для себе Україну". Учні змагалися в знанні фактів з історії України, її символів, традицій, звичаїв та обрядів. Перемогу у грі здобула команда 7 класу.

Агітбригада "Юний пожежний"

30-31 січня у школі пройшла традиційна акція "Небезпечний вогник".

"Прагнемо всім, всім розказати,
Що із вогнем вам не слід жартувати.
Пустощі з ним можуть вік вкоротити,
Матеріальні скарби спопелити".

Такими словами було розпочато виступ агітбригади "Юний пожежний", під час якого діти повторили правила пожежної безпеки.


Просвітницька робота з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму

14 грудня співробітниками ДАІ була проведена просвітницька робота з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму. У ході зустрічі інспектори нагадали хлопчикам та дівчаткам про елементарні правила поведінки на дорозі, а діти закріпили знання правил дорожнього руху, адже для всіх найголовніше завдання - зберегти здоров'я та життя наших дітей!


Всеукраїнська українознавча гра "Соняшник"

Інтерактивні конкурси - це можливість всім бажаючим спорбувати свої сили. 4 березня 2014 року в школі-інтернаті проведено Всеукраїнську українознавчу гру "Сонішник-2014", у якій взяли участь 56 учнів. Діти чекали на цей конкурс, участь у якому вже стало традицією для багатьох учнів. На цей раз школяри спробували свої сили на знання життєвого і творчого шляху Кобзаря. Сподіваємось, що результати будуть гідними.

Бути здоровим модно!

З давніх-давен мода, як правило, супроводжувала життя людини, прикрашаючи її своїми новинками. Мода присутня в усіх життєвих сферах - це і нові тенденції одягу, і новинки в раціоні харчування, і, звичайно, нові підходи до способу життя людини. Але, безумовно, вічним, сучасним і виправданим є лозунг "Бути здоровим модно!" Саме під такою назвою у школі пройшла декада до Всесвітнього Дня здоров'я. Відкрили її змаганнями з волейболу та піонерболу між учнями 8-10 класів. У 1-7 класах пройшли веселі спортивні змагання. Про негативний вплив шкідливих звичок на здоров'я людини та способи його зміцнення розповіла учням 10-11 класів Соколова О.П., медична сестра школи-інтернату. А завершилася декада диспутом під керівництвом практичного психолога Пугачевої О.Л. за участю учнів 8-10 класів "Безпека та здоровий спосіб життя чи життя в своє задоволення".

Тож, будьте здорові, бо нині це дуже модно!

Звіт про проведення декади української мови та літератури

З 4 по 15 березня 2013 року у школі-інтернаті проходила декада української мови та літератури, присвячена 199 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка.


4 березня відбулося відкриття декади на урочистій лінійці, яку підготували учні 3 класу.

Протягом тижня школярі брали участь у конкурсі на кращий малюнок до творів Т.Шевченка.

Кращими були відзначені малюнки учнів
1 класу: Стовпець Д., Водолазького Д., Шаповалової С., Савченка Є., Кілюшик В., Бородая М.;
2 класу: Корнейко А., Дульцевої С., Єлізєвої І.;
3 класу: Ковалик А., Адамяна А., Ткаченка М., Кулинич Р., Чепенко Д., Бардакової О., Гашинова В., Василенко Д., Криволапової К., Єршової А., Стардник А.;
4 класу: Павлюка Д., Зозулі А.

13 березня проводилася інтелектуальна гра-шоу для учнів 5-7 класів "Слово-рідне, мово рідна..." з метою узагальнення та поглибьлення знань учнів про значення рідної мови в розвитку культури людини; формування внутрішньої потреби постійного удосконалення мовної культури.

Серед учнів 5-7 класів І місце посіла команда 5 класу, ІІ місце - команда 6 класу, ІІІ місце - команда 7 класу.

14 березня старшокласники відвідали поетичну вітальню "Пісня закоханого серця" (Інтимна лірика Т.Шевченка).

Активну участь у підготовці цього заходу взяли учні школи-інтернату Філатова А., Трутнєва І., Іваненко Р., Ягова К., Олефіренко К., Жолтіков Д.


Міжнародний жіночий день

Кожен рік, тільки-но на поріг ступає весна, ми святкуємо Міжнародний жіночий день. Саме в цей день людство вшановує жінку: жінку - господиню, жінку - трудівницю, жінку - кохану, жінку - берегиню життя на Землі. А перш за все - жінку-матір. Всіх жінок, які зібралися в актовій залі школи-інтернату, привітали зі святом учні чудовою концертною програмою. Піснями, жартами і веселими таночками подарували святковий настрій діти й жінкам ПАТ "Харківгаз", відвідавши з концертом своїх шефів у м.Харкові.

Шановні жінки!
З роси, з води - на добру сотню літ,
Людського щастя, благ людських по вінця!
Здоров'я шлем міцного, як граніт!
Щоб теплих весен сонячні промінця
Будили в серці ніжні почуття.
Щоб не торкалась скронь зими пороша.
Щоб залишались ви на все життя
Такі, як є - вродливі і хороші!21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. В ній - історична доля, духовна могутність та національна суть. З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2014 року вчителями української мови та літератури Василевською І.О. та Мелет Т.С. з учнями 5-10 класів проведено цікаві заходи, присвячені рідній українській мові: подорож Королівством Граматики, конкурс "Виправ помилки", презентація проекту "Моя рідна мова".

Вчителі 1-х класів провели конкурс виразного читання віршів. А вчителями 2-3-х класів підготовлений та проведений урок - гра "Мова моя - найдивніше диво".


Літературно-музична вітальня "Кохані жінки Тараса Шевченка"

Молодість і кохання. Дві спокуси людського життя, дві принадні сестри, увінчані квітами. Де вони з'являються разом, там вже є і третя - поезія. Сотні сторінок архіву вивчено, щоб відтворити образи тих, кого кохали Пушкін, Сосюра, Шевченко та інші відомі поети.

14 лютого, в День закоханих, для учнів 8-11 класів відчинила свої двері літературно-музична вітальня. Тема - "Кохані жінки Тараса Шевченка". Разом з вихователем Ревуцьким О.В. діти ще раз перегорнули сторінки життя великого Кобзаря і дізналися, як палко умів кохати поет.

Багатьом з нас доводилося переживати моменти закоханості. Чи можна єдине кохання пронести через усе життя, чи все ж таки можуть бути інші закоханості?

Так, кохання може піднести людину до небес, а може розбити душу, кинути її в прірву. Така доля спіткала і Шевченка - від палкого кохання до глибокого жорстокого розчарування. Судилося поету кохати, але не судилося з'єднати свою долю з жодною жінкою. Шевченка чекала самотність аж до трагічного кінця.


Труду ми славу оспівуємо

12 лютого для учнів початкової школи проведено свято "Труду ми славу оспівуємо", яке підготували учні 2 класу. Цей захід пройшов урочисто, але і захоплююче - весело. Діти вирушили в подорож по "Країні професій". Змагаючись, вони дізналися багато цікавого, були активними, уважними.

Конкурс читців

Творчість Шевченка - це книга буття українців, своєрідна візитна картка українського народу. Недаремно Шевченків <Кобзар>, як найбільшу святиню й чи не єдине посвідчення про особу брали з собою до невідомої Канади наприкінці XIX століття перші українські переселенці. "Учітеся, читайте і чужому научайтесь, і свого не цурайтесь" - ці слова великого українського поета ніскільки не втратили своєї актуальності й сьогодні.

У нашій школі нещодавно відбувся конкурс читців"Тарасові слова - то правда жива", присвячений 200-річчю з дня народження поета, де прозвучало живе слово Тараса Шевченка. Під час декламування поезій учні ще раз переконалися у поетичній величі та неперевершеності сили таланту Кобзаря. У конкурсі взяли участь 28 учнів 1-11 класів, серед яких журі обрало 10 найкращих читців, які будуть готуватися до обласного конкурсу. Це Захарова Софія, Кілюшик Вероніка, 2 клас, Чубукін Сергій, Гриценко Валерія, Чернишова Дар'я, 6 клас, Гарбуз Давид, 7 клас, Іваненко Роман, Головко Анна, 8 клас, Одод Максим, 9 клас, Філатова Анастасія, 11 клас.

Поет прекрасно знав і розумів душу українського народу , а тому закликав:

Наша дума, наша пісня
Не вмре, не загине.
От де, люде, наша слава,
Слава України!

І ми, як вдячні діти, маємо за честь пом'янути цю величну людину України - Тараса Григоровича Шевченка.


"Афганістан - болить в душі моїй"

До 25 річчя виводу радянських військ з Афганістану 11 лютого 2014 року для учнів 4-5 класів було проведено зустріч з воїнами-інтернаціоналістами "Афганістан - болить в душі моїй". Гостями цієї зустрічі були воїни афганці:

 • Драннік Олександр Іванович;
 • Корнейко Дмитро Миколайович;
 • Степанов Володимир Олексійович;
 • Гризлов Юрій Борисович;
 • Лисяк Олександр Іванович.

Через розповіді про події під час афганської війни, фотографії з місць подій, пісні під гітару воїни-афганці змогли передати біль тієї війни, емоційний накал, почуття обов'язку перед Батьківщиною.

Олімпійський урок

Нет ничего благороднее солнца,
дающего столько света и тепла.
Так и люди прославляют те состязания,
величественнее которых нет ничего, - Олимпийские игры.

Пиндар


07 лютого 2014 року в школі інтернаті проведено Олімпійський урок, присвячений урочистому відкриттю ХХІІ зимових Олімпійських ігор в Сочі (Россія). Уроки провели в 5-11 класах вчитель фізичної культури Чоломбитько С.Л., в 1-4 класах- вчитель початкових класів Орініч О.В.

Учні ознайомились з історію виникнення Олімпійських ігор та дізналися про відрождження сучасних Олімпійських ігор. Окрема сторінка уроку була присвячена зимовим видам спорту і Олімпіаді в Сочі. У фіналі уроку прозвучав гімн Сочинської олімпіади. З піднесеним настроєм учні виходили з уроку.


Перший міжнародний Харківський марафон

12 квітня 2014 року у місті Харкові відбудеться перший Міжнародний Харківський марафон. Цей спортивний захід здатен зайняти гідне місце серед відомих марафонів, які проводяться у світі та стати візитною карткою міста Харкова.

У рамках проведення Марафону організуються забіги на дистанції 42 км, 21 км, 10 км, 3 км. Детальна інформація про маршрут Марафону надається на сайті: http://kharkivmarathon.com/martshryt.html

Участь у Марафоні приймуть тисячі бігунів з різних країн світу, як професійні спортсмени, так і любителі легкої атлетики у тому числі народні депутати, керівники міста Харкова та Харківської області, організацій та установ, банкіри та бізнесмени.

Запрошуємо прийняти участь у марафоні на одній з дистанцій (враховуючи стан здоров'я).

Виставка кращих зошитів

Недавно дуже дивним
Здавалося мені:
І як писати рівно
Ці літери трудні?
Старався я не марно:
Кривуль ніде нема!
І літеру, і кому
Я гарно напишу.
І вже батькам додому
"Дванадцятки" ношу!

Дійсно, не кожному під силу навчитися писати грамотно та каліграфічно. Але недарма кажуть: "Зошит - обличчя учня". І наші учні початкової школи це пам'ятають! Тому на виставці кращих зошитів, яка проведена 23 січня, кожен клас представив не менш шести зошитів. А найкращими журі визначило зишити 8 учнів: Дорошевої Д., Столпець Д., Щукіної О.(2 кл.), Коваль Я., Кутепова К. (3 кл.), Криволапової К., Стадник А., Любунець А. (4 кл.).

Так тримати і надалі!


Музична вітальня "Музика зими"

Нарешті ми дочекалися справжньої зими: із снігом, морозцем, зимовими розвагами. А якою ж бачать зиму у своїх творах композитори та автори пісень? Діти 1-4 класів мали можливість знайти відповідь на це питання, відвідавши 17 січня музичну вітальню "Музика зими". Її привітна господиня - учитель музики Лозовик О.Д. - познайомила своїх гостей з музичними творами "Пори року" П.Чайковського, "Зима" А.Вівальді, "Метель" Г.Свиридова. А у виконанні самих учнів прозвучали пісні "Три белых коня", "Снежинки", "Біла казка", "Рождественская песенка".


Конкурс-огляд стройової пісні до Дня Захисника Вітчизни

Традиційно до Дня Захисника Вітчизни у школі проходить конкурс-огляд стройової пісні. В цьому році в ньому взяли участь учні 4-11 класів, які вразили присутніх своєю підготовкою. І тому, як ніколи, членам журі, було дуже важко виявити переможців конкурсу. Тож, за номінаціями кращими стали:

 • в номінації "Кращий командир" - командир загону 8 класу Одод Максим;
 • в номінації "Кращий мундир" - загін 5 класу;
 • в номінації "Кращий стрій" - загін 9 класу;
 • в номінації "Краще виконання пісні" - загін дівчат 10-11 класів.

Місця роподілились таким чином:

 • серед учнів 4-6 класів І місце - загін 5 класу (вихователь Кураксіна Н.Л., класний керівник Кузьменко Н.Є.), ІІ місце - загін 4 класу (вихователь Татарінова Н.В., класний керівник Друзенко О.В.), ІІІ місце - загін 6 класу (вихователь Горейко Т.І., класний керівник Мелет Т.С.);
 • серед учнів 7-11 класів І місце - загін 8 класу (вихователь Ревуцький А.В., класний керівник Усевич Т.В.), ІІ місце - загін 9 класу (вихователь Сидорова Т.К.), ІІІ місце розділили загони 7 класу (вихователь Калтухчан О.Б.) та дівчат 10-11 класу (вихователь Болотна О.О.)


Історія свідчить: єднаймося!

Було це справді піднесено, святково, пафосно. 22 січня 1919 року на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. І думається, що українці - незалежно від того, зі сходу вони чи з заходу, чи ще звідки - хто був справді виходцем з народу, той відчував піднесення, той відчував свято. Це було свято українців.

А у нашій школі таке піднесення відчував кожен учень, який був присутній на тематичній лінійці, підготовленій учнями 6 класу під керівництвом вихователя Горейко Т.І. "Історія свідчить: єднаймося!". Під звуки українського маршу пролунали палкі заклики маленьких українців про єдність всього народу України, про його славне минуле, яким повинен пишатися кожен із нас.

В усіх класах 22 січня пройшли виховні години, які вчили дітей бути справжніми патріотами своєї країни, щоб ніколи, аж поки житимуть наші далекі нащадки з українською кров'ю, жоден кордон не пройшов берегом Дніпра.


Результати моніторингу рівня вихованості учнів за І семестр 2012/2013 навчального року

Загрузити у форматі PDF

Новорічне свято

Новорічні свята - це з дитинства улюблені й святкові дні, наповнені світлом спільної радості, очікування дива й казки, душевного тепла і надії.

Напередодні новорічно-різдвяних свят і у нашій школі відбулися новорічні ранки для дітей. Дід Мороз та Снігуронька разом з казковими героями, у ролі яких виступали самі учні, дарували малечі і присутнім гостям радість та святковий настрій. А завершилося свято, як завжди, отриманням солодких подарунків.

Про підсумки проведення конкурсу Урок року -2013

Вже традиційним стало проведення в нашій школі конкурсів педагогічної майстерності. Не став виключенням і цей навчальний рік.Згідно планом роботи школи на 2012/2013 навчальний рік з кінця листопада по грудень 2012 року був проведений конкурс Урок року-2013 .В ньому взяли участь 5 вчителів. Ними були проведені такі уроки:

Вчитель Клас

Навчальний

предмет
Тема уроку
Коломієць І.В. 7 Іноземна мова (англійська) Свята. Різдво в Австралії
Редько Н.В. 1 Іноземна мова(англійська) Шкільне життя. Тварини
Усевич Т.В. 11 Людина і світ Соціалізація особистості
Чоломбитько С.Л. 5 Фізична культура Гімнастика. Лазіння по вертикальному канату. Стрибки через козла.
Рой Н.В. 2 Українська мова; Узагальнюючий урок Слова- назви предметів

Крім журі, на відкритих уроках були присутні всі бажаючі вчителі школи. Відповідно до оціночної шкали уроки оцінювались за п'ятьма складовими: особистісні якості учителя, оцінка основних характеристик учнів на уроці, зміст діяльності вчителя і учня на уроці, ефективність засобів діяльності вчителя і учнів, оцінка мети і результатів проведеного уроку.

Журі відзначило творчий підхід всіх конкурсантів до проведення уроків. Педагоги показали високий і належний рівень методичної майстерності, володіння ефективними засобами оптимізації навчально-виховного процесу. На уроках вчителі застосовували інтерактивні форми і методи роботи з дітьми, технічні засоби навчання та мультимедійні презентації. З відривом в 0, 06 балів переможцем конкурсу стала вчитель англійської мови Редько Н.В.

Проведення саме таких конкурсів сприяє творчим педагогічним пошукам, удосконаленню фахової майстерності вчителя, підвищенню статусу професії педагога.


спортивне свято Ти зможеш, якщо зміг я

24.12.2012 року відбулося спортивне свято серед учнів 5-7 класів за підтримки комунального підприємства - районного центра фізичного здоров'я населення Спорт для всіх Чугуївської районної ради Харківської області. Перемогу одержала команда Олімпієць. Та найприємнішою кульмінаційною подією стало нагородження в особистих заліках. Діти одержали солодкі подарунки та 14 грамот, найбільше з яких дісталося учениці 5 клас Гриценко Валерії та учениці 7 класу Зайцевій Тетяні. Бажаємо учасникам змагань нових перемог та успіхів у спорті.

Йде на свято Миколай

Святий Миколай-Чудотворець - найвизначніший святий християнської церкви. Його щиро вшановують і православні, і католики. А за які ж такі діяння святого Миколая пам'ятають і люблять? Люди, серед яких жив Отець Миколай, відзначали його милосердя і благодійність. Він допомагав тим, кому потрібна була допомога - бідним, хворим і дітям.

Тому саме діти з особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святого Миколая, бо для них то означає веселе свято й подарунки.

Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить невидимий, подарунки підкладає під подушку.

А 19 грудня чудове світле свято Миколая прийшло й до нашої школи. А разом із ним до нас завітали й поважні, шановні гості: депутат Верховної Ради України Шенцев Дмитро Олексійович, заступник голови Чугуївської районної державної адміністрації Коростильов В'ячеслав Володимирович, заступник голови Чугуївської районної ради Бабієць Антон Анатолійович, виконуючий обов'язки голови правління ПАТ "Харківгаз" Гладир Володимир Миколайович, голова профспілкового комітету ПАТ "Харківгаз" Василенко Ольга Миколаївна, голова Кочетоцької селищної ради Рєхтін Сергій Євсійович, голова профспілкового комітету Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка Артьомов М.П.

Тож, усі хлопчики і дівчатка нашої школи отримали в цей день щедрі подарунки, щирі побажання і веселий настрій, а не срібні різочки з настановою виправитись до наступного року.

Славимо ж Святого Чудотворця, що загостив до нашого краю!

10 січня 2014 року учні 7-го класу разом з вихователем Горейко Т.І. та класним керівником Мелет Т.С. здійснили поїздку до торгово-розважального центру "Караван" м.Харкова, де діти із задоволенням каталися на ковзанах. Повернулися діти з добрими враженнями.


Канікули!... Яка весела та безтурботна пора! На жаль, цьогорічна зима не порадувала дітлахів снігом та морозами.

І тому восьмикласники разом з класним керівником і вихователем вирішили урізноманітнити свій зимовий відпочинок поїздкою до Харкова.

З великим задоволенням відвідали кінотеатр "Познань" і подивилися мультиплікаційний фільм у форматі 3D "Іван Царевич і Сірий Вовк - 2".

Але найбільше позитивних вражень залишила поїздка на головну ялинку Харкова. Ця величезна красуня у супроводі інших ялинок-фрейлін та сніговиків-пажів причарувала школярів. Найбільше запам'яталася запрограмована анімація - то кулі висвічуються, то зірочки. Єдине, що засмучувало - відсутність навколо ялинки снігу.

Новорічна казка

26 грудня 2013 року у нашій школі пройшли новорічні ранки, де учнів та їх батьків чекало справжнє диво. Святковий настрій, яскраві костюми та приємна атмосфера доповнювали гарну гру акторів - Валкової Юлії, учениці 3 класу, Сіроштан Софії та Гриценко Валерії, учениць 6 класу, Жолтікова Дениса та Маркєлова Єгора, учнів 8 класу, Рой Н.В., класного керівника 3 класу та Ревуцького О.В., вихователя 9 класу. Дякуємо педагогам і дітям за подаровану казку "Новорічні пригоди в зимовому лісі".


Вистава "Чарівне дзеркало"

23 грудня 2013 року учні школи-інтернату відвідали Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості, де подивилися театралізовану новорічну виставу "Чарівне дзеркало" та виставку дитячих новорічних виробів.


Свято "Святий Миколаю, до нас завітай!"

Святий Миколай-Чудотворець - найвизначніший святий християнської церкви. Його щиро вшановують і православні, і католики. А за які ж такі діяння святого Миколая пам'ятають і люблять? Люди, серед яких жив Отець Миколай, відзначали його милосердя і благодійність. Він допомагав тим, кому потрібна була допомога - бідним, хворим і дітям.

Тому саме діти з особливим нетерпінням чекають на день пам'яті святого Миколая, бо для нихто означає веселе свято й подарунки.

Темної зимової ночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай сходить із небес до українських малюків, звідки він бачить і знає, як поводяться діти цілий рік. Має він золоті сани з білими золотогривими кіньми, до хати заходить невидимий, подарунки підкладає під подушку.

А 19 грудня чудове світле свято Миколая прийшло й до нашої школи. А разом із ним до нас завітали й поважні, шановні гості: консультант депутата Верховної Ради України Шенцева Дмитра Олексійовича Косьяненко Галина Володимирівна та завідувач громадською приймальнею в Чугуївському районі Борисов Леонід Андрійович, голова профспілкового комітету ПАТ "Харківгаз" Василенко Ольга Миколаївна, студенти Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка.

Тож, усі хлопчики і дівчатка нашої школи отримали в цей день щедрі подарунки, щирі побажання і веселий настрій, а не срібні різочки з настановою виправитись до наступного року.

Славимо ж Святого Чудотворця, що загостив до нашого краю!


Вручення книжки друкованої "Інтелектуальний альбом Дива Слобожанщини"

19 грудня 2013 року на святковій лінійці до Дня Святого Миколая кожному учню 1-4 класів вручено книжку друковану "Інтелектуальний альбом Дива Слобожанщини" від Харківської обласної державної адміністрації.


Гамлет ХХ столетия

09 декабря 2013 года для учащихся 11 класса в рамках работы литературной гостиннной (учитель мировой литературы Лубенцова Р.И.) проведена презентация "Во всем мне хочется дойти до самой сути..." (посвященная творчеству Б.Пастернака). Ребята слушали романсы на стихи поэта, читали его стихи, делились впечатлениями, подготовили мультимедийную презентацию по жизни и творчеству Б.Пастернака - "Гамлет ХХ столетия"

Гамлет ХХ столетия

Шкільний музей Бориса Чичибабіна

05 грудня 2013 учні 10-го класу відвідали шкільний музей Бориса Чичибабіна (школа №1 м. Чугуєва). Інформації про видатного учня цієї школи зібрано дуже багато. Тут є і особисті речі поета, і всі збірки його віршів, і аудіозаписи творчих вечорів, на яких Б.Чичибабін читає свої твори.

Вчитель школи Фурсова Т.С. із захопленням розповідала про життя Б.Чичибабіна: роки навчання, перше кохання, ув'язнення, останню любов. А учні-дев'ятикласники читали напам'ять вірші поета.

Під враженням від почутого десятикласники склали сенкани:

Борис Чичибабін
Високий, худорлявий, сором'язливий
Вчився, закохувався, писав вірші
Сергій Єсенін - його улюблений поет.
Славетний учень школи №1

Ліля Карась - Чичибабіна
Молода, красива, любляча
Допомагала, завжди підтримувала
Була першим слухачем і критиком.
Справжня Муза поета


Відкритий урок вчителя початкових класів Соколової Н.І.

05 грудня 2013 року в рамках проведення атестації педагогів школи у 2014 році вчителем 4 класу Соколовою Н.І. проведено відкритий урок з української мови "Прикметники-синоніми. Прикметники- антоніми. Прикметники в прямому і переносному значенні". Читати далі

Вчора, сьогодні, завтра...

03 грудня 2013 відбулося свято "Вчора, сьогодні, завтра...", присвячене 50-річчю школи-інтернату. На святі були присутні директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Шаповал Р.В., представники Чугуївської районної державної адміністрації та районної ради, представники Харківської обласної організації профспілки працівників освіти і науки, куратори- ПАТ "Харківгаз", шефи - Харківськівський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, директори шкіл обласного підпорядкування, представники громадськості, ветерани праці, випускники різних поколінь, працівники школи-інтернату, учні та батьки. Цікавий, динамічний сценарій нікого не залишив байдужим. На святі були відзначені грамотами, подяками, подарунками працівники і ветерани школи-інтернату.


Виставка малюнків "Наша мрія - вода чиста, земля красива" та тиждень відкриття клубу "ЕКО"

Минулий тиждень (07.10-11.10) пройшов у школі під гаслом "Природа - людині, людина - природі". Захисту природного середовища діти присвятили свої малюнки "Наша мрія - вода чиста, земля красива". Серед них кращими стали роботи Бєлова О. та Бєлова А., учнів 7 та 1 класів, Дмитрієва Р., учня 2 класу, Чудика О., учня 5 класу, Цивуніна Б., учня 6 класу, Бойко Є., учениці 10 класу, Бардакової О., учениці 4 класу. А роботи Дорошевої Д., учениці 2 класу, та Ткаченка М., учня 4 класу, візьмуть участь у обласній виставці.

В рамках тижня, 10 жовтня, вібулося відкриття клубу "ЕКО", керівником якого призначена вихователь Кураксіна Н.Л. Виступ учасників екоклубу запам'ятається присутнім яскравими костюмами Землі, лісових мешканців, еколога, вражаючими відесюжетами та словами, що тронули душі і серця.

Сподівємося, що проведені заходи ще раз нагадали дітям, що

... Земля - не рабиня наша, а мати.
Сонце - не вітчим наш, а батько.
Ліси - наші брати, річки - сестри.
Дощі, вітри, сніги - добрі гості.
А ми на своїй планеті не володарі, а мудрі господарі.Архів 2011-2013 н.р. Натиснить, щоб читати далі

Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.

У школі-інтернаті в цей день зібралися діти, для яких дорослі підготували веселі ігри та конкурси. А прихильники вогнища та сонця провели його серед чудової природи селища Кочеток.

Шановні дорослі! Давайте кожного дня будемо зігрівати теплом свого серця, увагою і ласкою наших дітей, давайте будемо робити все, щоб їх дитинство було схоже на добру казку! Адже саме від нас, дорослих, залежить те, як складеться доля кожної маленької людини, а відтак і нового покоління українців

Свято Останнього дзвоника

У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас прекрасне свято - свято Останнього дзвоника. Скільки в ньому спогадів, мрій, сподівань, радості і смутку. Для багатьох цей день - початок канікул, а для учнів 4, 9, 11 класів - бентежна мить. Четвертий клас хвилюється, бо закінчив першу ступінь навчання і переходить до другої ланки. Для деяких дев'ятикласників - це остання шкільна лінійка. А для 11 класу - мить розлуки зі школою, з дитинством. Тож хай тільки добром відзивається у серцях випускників цей останній дзвінок, який прозвучав разом з голосами маленьких дзвіночків учнів і злився в один голос - голос весни, щастя і юності!

Свято Перемоги

Еще тогда нас не было на свете,
Когда гремел салют из края в край.
Солдаты, подарили вы планете
Великий май, победный май!

Свято Перемоги... Це свято - одне з урочистих шкільних свят. Воно дає змогу поглибити знання дітей про героїчне минуле нашого народу, допомогти усвідомити велич подвигу людей у Вітчизняній війні, виховувати в учнів шану і повагу до тих, хто ціною свого життя вистояв лихоліття і здобув перемогу.

З нагоди цього свята ми провели низку заходів: екскурсія до музею бойової слави сел. Кочеток, зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, вшанування пам'яті загиблих біля братської иогили селища.

Фестиваль военной песни "Ах, песни старые, забытые..."

Накануне праздника великой Победы в школе был организован фестиваль военной песни "Ах, песни старые, забытые..." Участники фестиваля, учащиеся 4-11 классов, посвятили свои выступления всем павшим и живым героям той страшной войны 1941-1945.

Песни эти с нами и поныне,
Никогда нам петь не надоест,
Как на запад шли по Украине
и как с боем взяли город Брест.
И что помирать нам рановато,
И про тех, кто дал нам закурить.
Вы спросите сами у солдата,
Мог ли он такое позабыть?
Ах, песни старые, забытые,
Запетые до хрипоты,
В недавнем прошлом знаменитые,
Вы - словно в молодость мосты!

День цивільного захисту (ЦЗ)

Згідно з планом школи на 2012/2013 навчальний рік 25 квітня 2013 року в школі-інтернаті . був проведений "День ЦЗ". У підготовці і проведенні його взяли участь учні 2- 11 класів, учителі школи, технічний персонал.

У ході проведення "Дня ЦЗ" були організовані виставка індивідуальних засобів захисту, стенд щодо дій учнів у надзвичайних ситуаціях, випущені стінні газети, проведені відкриті уроки у 4, 8, 10-11 класах. Певну допомогу у підготовці уроків до "Дня ЦЗ" надала виставка методичної літератури, яка була організована під керівництвом завідуючої бібліотекою Блохою І.М.

Дівчата 8-11 класів змагалися з медико-санітарної підготовки: виготовлення ватно- марлевих пов'язок, надання першої допомоги при кровотечах (накладання джгутів), накладання пов'язок при пораненнях. Найумілішими виявилися учениці 11 та 9 класів а саме: Мельник Вікторія, Сідорова Ольга, Бойко Єлизавета.

Вправно виконали завдання з транспортуванню постраждалого учні Савченко Валадислав і Скачко Павло.

Особливий інтерес в учнів 2-4 класів викликали заняття, проведені учнями 11 класу з використання індивідуальних засобів захисту. Хлопці 6-11 класу змагалися в одяганні протигазів на швидкість. Кращі результати продемонстрували Куценко Данило (6 клас), Одод Максим (8 клас), Коваленко Олексій (9 клас).

Підбиття підсумків "Дня цивільного захисту" відбулося на загальношкільній лінійці.

День довкілля

Щороку, в третю суботу квітня, в час, коли відбувається весняне оновлення землі, колектив працівників та вихованців школи-інтернату приймають активну участь у проведенні Всеукраїнського Дня навколишнього середовища. Відзначенню цього дня в школі попередувало багато заходів, напрямлених на упорядкування території та її озеленення, прибирання шкільного парку та території селища. Поширенню екоологічних знань серед вихованців сприяла екологічна декада "Доля планети в наших руках", в рамках якої проведено виступи членів клубу "ЕКО", засідання клубів "Чомучки" та "Інтелектуал", гра-естафета "Екологічна стежинка", виставка-конкурс поробок з побутових відходів.

Стартувала акція "Первоцвіт"

Перші квіти після тривалої зими приносять величезну втіху для душі. Прогулянка до лісу ранньої весни - просто спокуса. Руки так і тягнуться до квітів. Але не поспішайте рвати це чудо! Всі вони потребують нашого захисту.

Не знищуйте квіти! Квітка у вазі - полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові красуні тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс.

У 2 класі стартувала акція "Первоцвіт". Під час навчального курсу "Я і Україна" та виховних заходів учитель Рой Н.В. та вихователь Сідорова А.М. вчили дітей оберігати надзвичайну красу лісу, дбайливо ставитися до своєї землі та прищеплювали елементарні поняття екологічної культури. Діти під їх керівництвом створили свою класну "Червону книгу України", в яку увійшли тварини і заборонені первоцвіти, зокрема й ті, що ростуть у селищі Кочеток. Разом з вихователем Сідоровою А.М. вони виробили правила поведінки в природі. Під час плідної праці у дітей виникло бажання охороняти й примножувати природні багатства, неповторну красу лісів.

Тож нехай розтануть криги людських сердець, прийде весна в наші душі, а ми об'єднаємося в одну Велику родину, бо всі ми - Діти сонця.


Чорнобиль- біль душі людської

Трагедія Чорнобиля причинила значні економічні, морально-політичні наслідки для України, Білорусії, Росії та багатьох країн Європи. Руйнування будівельних конструкцій блоку призвело до величезного викиду радіактивності, наслідки якої відчутні й тепер, і ще довго відчуватимуться сучасним і прийдешнім поколіннями. Забруднення повітря, грунтів, води- загроза здоров'ю десятків і сотен тисяч людей: такі результати аварії на Чорнобильскій АЕС. Наслідки аварії могли б бути набагато страшнішими, якби не самовідданість людей, що першими прибули до місця вибуху. Вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби відвернути трагедію, вони рятували станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку.

Усі жахіття й проблеми Чорнобиля знайшли відгук у серцях і творах українських письменників. У перші ж дні після катастрофи на сторінках літературних часописів, зокрема в "Літературній Україні", з'явилися пристрасні публіцистичні виступи Олеся Гончара, Бориса Олійника, Івана Драча.

3годом були надруковані поетичні твори Бориса Олійника, Наталки Білоцерківець, Леоніда Горлача, Світлани Йовенко.

Подією в літературі стала поема Бориса Олійника"Сім" (1987). Цей твір присвячено пам'яті відважних шести пожежників, що самовіддано вступили у боротьбу зі смертю, та кінорежисера Володимира Шевченка, який знімав фільм про спробу людей протистояти стихії. "Де ви тепер, матерів своїх діти, колисаєте сон", у традиції народного плачу і скорботи запитує поет, і "мов з козацького реєстру" вичитуємо імена сміливців: Віктор Кібенок, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Микола Титенок, Володимир Тищура, Володимир Правик, Володимир Шевченко. 3авдяки Б. Олгйнику, його продуманому художньому прийому поіменної переклички свгчка пам'яті ropiтиме у віках i нагадуватиме про кожного героя чорнобильських подій.

Всеукраїнській біді присвячена і поема І. Драча "Чорнобильська мадонна" (1988). І у назві поеми, і в образі солдатської матері, босі сліди якої бачимо біля саркофага (там вона шукае свого сина, яким став жертвою атомної сти- хії); і в збережених іменах, фактах, розповідях учасників ліквідації аварії звучить вимога відповідальності перед совістю, перед людством за погублений світ.

У 1987 році побачила світ повість Юрія Щербака "Чорнобиль".

Вона носить документальний характер, бо автор зібрав багатий фактичний матеріал зі слів учасників ліквідації аварії. Цей твір вражає своєю правдивістю. Інтерв'ю, які було взято у ліквідаторів аварії, документи дозволили письменникові піднятися до тієї висоти художньої правди, без якої неможлива справжня література.

3а гарячими слідами катастрофи вийшли два твори В. Губарєва "Саркофаг" та "3аграва над Припяттю". Підкуповує своєю щирістю твір А.В. Аханова <Лаванда. 3 щоденника ліквідатора>.

Кожен з письменників боляче зізнається, що цей куточок землі вже став неживим. Чорнобиль є ще досить актуальною темою для письменників не тільки України. Розкриваючи завісу над <мертвою зоною>, вони не могли сказати всієї правди про Чорнобиль. Адже і на сьогоднішній час є твори, які так і не вийшли друком. 3окрема, це дилогія М. Малахути "Віщун з майбутнього" і "Прощання з Чорнобилем", у якій звучить біль, турбота автора про майбутнє України і загрози екологічної катастрофи всьому світу. Література про Чорнобильську трагедію дозволяє осмислити катастрофу, розкрити правду про події, перейнятися людським болем, людськими стражданнями.

Спогади сучасників подій висвітлюють широке коло моральних питань, змушують замислитися над уроками минувшини й сьогодення людства.

В нашій бібліотеці до дня вшанування ліквідаторів на Чорнобильській АЕС була створена виставка: "Мужність і біль Чорнобиля".

Чорнобиль- біль душі людської

Над Чорнобилем літо сплива,
Спрагла земля пахне хлібом, ріллею.
То чому так стогне земля,
То чому ж невесело над нею?

Вже курличуть вгорі журавлі,
Вже збираються вдалеч гуси.
То чому на отій ріллі
Не стогують снопів стовусих?

А тому, що змертвіла земля,
Скам'яніла від болю і горя.
І невеселий клич журавля
Вже сюди не долине ніколи!

Вітальний концерт до Міжнародного жіночого дня 8 Березня

Земля зітхає ледве чутно
І прокидається від сну...
І березень дарує чудо,
Розпочинаючи весну.
Це чудо-в усмішках чарівних,
У морі квітів навкруги.
Ми Вас вітаємо царівни,
Найкращі, милі, дорогі!


Співчуття - крок до людяності

"Співчуття - крок до людяності" - під такою назвою пройшов у школі тиждень морального виховання до Міжнародного дня інвалідів, в рамках якого вихователями проведені виховні години на формування моральних чеснот "Відкриваємо скриньку добрих справ", "Буду гідним скрізь і всюди, щоб нести Вам радість, люди!", "У добрі справи ти вклади прекрасні прояви душі", "Даруймо радість людям", "Собори наших душ" та інші. Крім цього, діти відвідали інвалідів селища Кочеток, які живуть поблизу школи, та надали їм допомогу у прибиранні присадибних ділянок.

До інтернату завітало документальне кіно про права людини

10 грудня 2012 року відзначався Міжнародний день прав людини - 64-а річниця прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

З нагоди Міжнародного дня прав людини Центр правових та політичних досліджень ДУМА у партнерстві з Центром сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв і Центром правової підтримки та інформації Чугуївської правозахисної групи представляли жителям Харківщини кращі документальні фільми на тему прав людини країн Європи, Америки, Азії та Африки в рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA.

В рамках цьогорічного фестивалю кіно про права людини мали змогу побачити учні й педагоги нашої школи. 7 грудня 2012 року в актовій залі школи-інтернату до уваги старшокласників та вчителів було продемонстроване сучасне документальне кіно про права людини - фільм польських кіномитців Колись ми станемо щасливими.

Представляв кінострічку Юрій Чумак, який раніше викладав історію в інтернаті, а нині очолює Харківську обласну громадську організацію ЦППД ДУМА та є керівником Центру правової підтримки та інформації ЧПГ.

Він зробив цікавий екскурс в історію і повідав про те, як зародилася Загальна декларації прав людини - унікальний документ, що заклав основи міжнародних норм в галузі прав людини.

Також в якості бонусу школярам було показано низку кращих зразків соціальної реклами, присвячених тематиці прав людини.

Залучення до теми прав людини за допомогою документального кіно було з інтересом сприйнято як учнями, так і викладачами нашого інтернату. Можливо, подібні заходи стануть у майбутньому гарною традицією.

Першість школи з настільного тенісу

З 3 по 6 грудня 2012 року в школі відбулися змагання на першість школи з настільного тенісу. В змаганнях брали участь учні 7-11 класів. Переможцями стали:

Місця Хлопці Дівчата
I Лисенко Роман-9 кл. Філатова Анастасія-10 кл.
II Толстой Роман-8 кл. Піхур Вікторія-10 кл.
III Подольський Денис-9 кл. Олефіренко Катерина-7 кл.

Учні були нагороджені грамотами на шкільній лінійці.


Виставка учнівських зошитів з української мови та математики

Відповідно до плану роботи школи на 2012/2013 навчальний рік 23 листопада в школі- інтернаті було проведено виставку учнівських зошитів з української мови та математики. В ній взяли участь учні 1- 4 та 5- 11 класів. Мета виставки - підвищення загальної культури ведення зошитів. Журі конкурсу відмітило кращі зошити таких учнів :Кордюкова Вадима, Щукіної Олександри, Дорошевої Дарії, Захарової Софії (1 клас); Корнейко Анастасії, Дульцевої Софії, Валкової Юлії, Левченко Богдана, Оринка Дениса (2 клас); Чудика Олександра, Зозулі Анни, Скрипнік Діани (4 клас), Сіроштан Софії (5 клас), Стебловської Ксенії (6 клас), Гомон Євгенії, Олефіренко Катерини(7 клас); Ковтун Анни, Кремльової Анастасії(8 клас), Бойко Єлизавети (9 клас), Барбіної Юлії (10 клас), Трутнєвої Ірини (11 клас). Учні були відмічені на ранковій лінійці.


Екскурсія учнів 4-11 класів до меморальних місць пам'яті

Велика Вітчизняна війна - трагічна сторінка життя Харкова та Харківської області. Але ми не повинні забувати своє минуле, яким би тяжким і страшним воно не було. Саме тому учні 4-11 класів виявили бажання відвідати Харківський Меморіал пам'яті жертв тієї жорстокої війни у Лісопарку, побувати в Дробицькому Яру, на Висоті Маршала І. Конєва з відвідуванням музею Харьковщина в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов. Не залишився без уваги і Меморіал пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років, що у Дергачівському районі.

Все побачене глибоко вразило дитячі серця і змусило замислитись над сутністю людського життя.Екологічна декада Подарунки осені

Подарунки осені - під такою назвою пройшла у школі декада екологічного виховання учнів. Розпочалася вона традиційною лінійкою, на якій було оголошено старт акції Листя в землю. Під час декади розпочав свою роботу клуб ЕКО під керівництвом вихователя Сидорової Т.К. Агітбригада з числа членів клубу виступила перед учнями 5-11 класів з програмою Природа - наша мати, треба її оберігати!. А учні 1-4 класів узяли участь у дивовижному святі врожаю Слава дружнім робочим рукам, що мене для достатку зростили. Ініціаторами свята та активними його учасниками стали учні 3 класу під керівництвом класного керівника Соколової Н.І. та вихователя Чудик Л.В. Під час виховних годин були організовані екскурсії до лісу та до річки селища Кочеток.Фотозвіт Планета Океан

2 жовтня учні 8-10 класів відвідали унікальну виставку Планета Океан у Харкові в галереї АВЭК, що організована Міжнародним благодійним фондом Олександра Фельдмана.

Експозиція представлена різноманітними раковинами, скам'яніннями доісторичного періоду та іншими морськими дивами із зібрання Музею приватних колекцій Feldman Family Museum.

Учні здійснили цікаву подорож, пізнали загадковий світ далеких морів і океанів. Побачене глибоко сколихнуло емоції та уяву дітей.