Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Поради соціального педагога

Вчимося протистояти булінгу

19 січня 2019 року вступили в дію зміни до Законів України, які спрямовані на боротьбу з булінгом (цькуванням). Проблема булінгу є насправді серйозною для усіх шкільних колективів.

15.11.2019 року представником сектору ювенальної превенції Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області для учнів 5-11-х класів була проведена бесіда на тему: <Профілактика булінгу в учнівському середовищі. Кримінальна відповідальність>. Поліцейський розповів про поняття шкільного булінгу, види шкільного цькування та надав практичні поради, як протидіяти фізичному і психологічному терору з боку однокласників. Особливу увагу правоохоронець приділив питанню терпимості та поваги один до одного, адже кожен має право бути собою, розповів про штрафи та покарання, які передбачені законодавством за булінг.

"Якщо ви опинилися у ситуації булінгу або стали її свідками, можете звернутися до свого педагога або в поліцію. Звертайтеся також за порадою до батьків або до людини, з якою у вас довірливі відносини", - наголосив інспектор. А для отримання інформаційних, психологічних та правових консультацій необхідно звернутися на безкоштовну дитячу "гарячу лінію" за номерами 0800 500 225 або 772.

"Я маю право"

26.09.2019 року в рамках клубу "Право і закон" відбулася зустріч старшокласників Кочетоцької санаторної школи з фахівецем Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрієм Чумаком. Він провів з учнями 10-11-х класів урок-бесіду "Я маю право".

Зустріч проходила у невимушеній обстановці. Учні осмислювали власну позицію щодо поняття "Я маю право на безпечний простір", вчилися виражати своє бачення щодо майбутнього України в умовах соціальної справедливості, з'ясовували стан соціального і правового захисту осіб незалежно від віку, статі, віросповідання, національної приналежності. Під час виступів учні представили власні проекти, підготували змістовні та цікаві презентації, вдало підібрали відео. Юрій Чумак розказав про послуги, які надає Чугуївський місцевий центр, надав контакти "гарячої" телефонної лінії системи БПД та Національної дитячої "гарячої" лінії. Юнаки та дівчата очікують на нові зустрічі.

Булінгу - НІ!

Бесіда на тему "Попередження булінгу у шкільному середовищі" проведена соціальним педагогом Кащавцевим К.К. з учнями 7-11-х класів. Мова йшла про види насильства, передумови їх виникнення та можливості запобігання.

Учениці 11-го класу Вертіховська Дар'я та Сіроштан Софія розіграли інтерактивні ситуації. По закінченню захода учні отримали відповіді на свої запитання.

Булінгу - "СТОП"

08.02.2019 року предстаниками сектору ювенальної превенції Чугуївського відділу поліції ГУНП в Харківській області Усевичем О.А.. та Малявіним О.С. для учнів 6-11-х класів була проведена лекція на тему: <Профілактика булінгу в учнівському середовищі. Кримінальна відповідальність>. Поліцейські розповіли педагогам, школярам про поняття шкільного булінгу та надали практичні поради, як протидіяти фізичному і психологічному терору щодо дитини з боку однокласників. Особливу увагу правоохоронці приділили питанню терпимості та поваги один до одного, адже кожен має право бути собою.

"Якщо ви опинилися у ситуації булінгу або стали її свідками, можете звернутися до свого педагога або в поліцію. Звертайтеся також за порадою до батьків або до людини, з якою у вас довірливі відносини", - наголосив інспектор сектору ювенальної превенції Малявін Олександр Сергійович. Після лекції школярі поспілкувалися із правоохоронцями і дізналися, що для отримання інформаційних, психологічних та правових консультацій необхідно звернутися на безкоштовну дитячу <гарячу лінію> за номерами 0800 500 225 або 772.

Булінгу - НІ!

30.12.2018 року предстаниками Чугуївського РЦСССМД Кабаловою Т.О. та Малетою А.П для учнів 6-11-х класів була проведена лекція на тему: "Що я знаю про домашнє насильство та булінг серед дітей". Лекція мала на меті ознайомити школярів з причинами та наслідками булінгу у школі, піднімалися питання про психологію шкільного віку, його ознаки.

Працівники Чугуївського РЦСССМД цікаво, змістовно і доступно доводили учням інформацію і відповідали на всі запитання. Учні проявили неабияку зацікавленість, адже інформація надавалася їм в інтерактивній формі. Зустріч завершилася виробленням рекомендацій щодо протидії булінгу та обговоренням цитат видатних людей історії та сучасності, яку засуджують жорстокість, насилля та байдужість.

Правовий захист від насильства над дітьми в сім'ї

Жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров'ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. Читати далі

Захисти себе від ВІЛ

04 травня 2018 року проведено тренінг для учнів 10-го класу із формування толерантного ставлення до людей, які живуть із ВІЛ.

Учасники тренінгу дізнались, що формування так званої "СНІДофобії" відбувається через недостатню обізнаність більшості населення з питань інфікування на ВІЛ. Під час тренінгу учні актуалізували власні знання з цієї теми, навчились розрізняти поняття "стигма", <дискримінація> та <порушення прав>, визнали недопустимість цих явищ в суспільстві. Цікаві та змістовні вправи, групова робота, мозковий штурм - все це сприяло усвідомленому сприйняттю інформації та знайшло емоційний відгук у групі. Дуже важливим є навчання учнів, адже вони є саме тими людьми, які в майбутньому стануть батьками.

Тому, щоб бути компетентним у цьому питанні, а також надавати поради та допомогу нашим вихованцям, школа-інтернат продовжує працювати над темою консультацій з питань ВІЛ/ СНІДу та продовжує факультативну роботу за проектом "Школа проти СНІДу" (курс "Захисти себе від ВІЛ").

Засідання клубу "Право і закон"

Відбулось чергове засідання правового клубу "Право і закон", на якому учасники обговорювали поняття та особливості злочинності неповнолітніх, причини й умови скоєння злочинів неповнолітніми, знайомились із видами юридичної відповідальності підлітків та засобами реалізації політики попередження злочинності неповнолітніх. Учні 10-11-х класів Гриценко Валерія, Світайло Юлія, Сіроштан Софія, Григор'єва Анастасія досить відповідально підійшли до підбору інформаційних матеріалів. До участі <в круглому столі> були запрошені учні 8-9-х класів, соціальний педагог Кащавцев К.К. та вчитель з правознавства Усевич Т.В.

Метою засідання клубу було з'ясувати суть понять "кримінальна відповідальність неповнолітніх" і "свободи людини"; опрацювати міжнародні документи щодо прав людини і прав дитини; ознайомитися з механізмом захисту прав людини та дитини; розкрити особливу роль прав і свобод людини у відносинах людини і держави.

Обговорення даної тематики сприяє формуванню правової свідомості та розуміння відповідальності за протиправну поведінку, спонукає учнів до позитивної мотивації на здоровий спосіб життя, допомагає усвідомити важливість дотримання норм права.

Жорстоке поводження з дітьми.

Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї є внутрішньою проблемою цієї сім'ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім'ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.Читати далі

Правильний вибір професії - запорука життєвого успіху

Для кожної людини дуже важливо обрати професію, яка буде задовольняти як матеріальні потреби, так і морально-духовні. Тому профорієнтація старшокласників є пріритетним напрямом роботи соціального педагога. З цією метою проводяться тренінги, анкетування, діагностична робота, лекції та зустрічі з представниками навчальних закладів ІІ-ІІІ рівнів акредитації. Наприкінці травня у школі-інтернаті професійну агітацію провели представники професійних училищ м.Харкова.

Готуємося до життя

06 жовтня 2016 року в рамках роботи клубу <Право і закон> відбулося засідання круглого столу на тему: Соціальна справедливість, як ключовий принцип у реалізації соціальної політики держави. У дружній обстановці учні 8-10-х класів разом з соціальним педагогом, вчителем з правознавства намагалися визначити та осмислити власну позицію щодо поняття "соціальна справедливость", уявити майбутнє України в умовах соціальної справедливості. Мова йшла й про стан соціального і правового захисту осіб незалежно від віку, статі, віросповідання, національної приналежності та як можливо привернути увагу державних органів влади до питання соціальної справедливості.

Після виступів соціального педагога та вчителя з правознавства від присутніх учнів посипалася низка різноманітних запитань стосовно політики зайнятості й охорони прав працівників на підприємстві, підтримки сім'ї та материнства, турботи про безробітних, старих, молодь, розвитку доступної для всіх освіти, культури та багато інших.

На всі ці питання члени клубу "Право і закон" отримали відповіді від доповідачів.

Продовжила роботу круглого столу практичний психолог школи Пугачева О.Л., яка ознайомила присутніх із результатами проведеної діагностичної та корекційної роботи серед вихованців закладу, учнів старших класів, стосовно розумінні поняття "соціальна справедливість", провела кілька психологічних вправ.

Учасники круглого столу в ході конструктивного діалогу дійшли до спільної думки щодо консолідації дій профспілок, роботодавців, органів державної влади, місцевого самоврядування та громадськості у напрямку забезпечення соціального добробуту та соціальної справедливості для мешканців нашого району та України вцілому, що ідеї соціальної справедливості мають бути ключовим принципом в реалізації соціальної політики держави.

Робота з профілактики негативних проявів серед учнів школи-інтернату у 2015/2016 навчальному році

Вибір способу поведінки у молодої людини існував завжди, але сьогодні в умовах поширення бездоглядності та безпритульності, пов'язаних із соціальним сирітством, кризою сімейних взаємин, збільшенням числа неблагополучних сімей, послабленням виховної функції сім'ї, вільної пропаганди алкоголю, тютюну, поширення ВІЛ/СНІД та наркоманії, діти складніше піддаються реабілітаційним заходам, часто не прагнуть змінити вироблений стиль життя, а іноді цей вибір зробити непросто і часто він робиться не на користь дитини. Читати далі

Екскурсія учнів 9,11 класів до Чугуївського райнного ценру зайнятості

04.02.2016 року учні 9,11 класів відвідали Чугуївський районний центр зайнятості, де дізналися про діяльність установи, пройшли тестування з метою підбору майбутньої професії та мали змогу познайомитися з актуальними на ринку праці професіями.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Шандула Світлана Анатоліївна в цікавій та доступній формі розповіла школярам про необхідність правильного та усвідомленого вибору майбутньої професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці. Учням було проведено екскурсію центром зайнятості, під час якої вони детально ознайомились з роботою кожного відділу, їх функціями та основними завданнями. Найбільше їх зацікавили папки з описами професій та паспорти навчальних закладів області. Продовжила профорієнтаційну зустріч із дітьми провідний фахівець з профорієнтаційного відділу активної підтримки безробітних Дергаченко Тетяно Володимирівно, яка провела інтерактивне заняття щодо ознайомлення із світом професій, де вони брали активну участь в різних вправах та іграх, ознайомила із класифікацією професій за предметом праці по Клімову, формулою "Хочу, можу, треба", барометром професій.

Він дозволяє приблизно окреслити коло бажаних спеціальностей. У ньому професії розділені на групи.

 • "Людина - природа"
 • "Людина - техніка"
 • "Людина - людина"
 • "Людина - знакова система"
 • "Людина - художній образ"

За результатами комп'ютерного тестування "АРМ-Профконсультант" вихованці школи-інтернату разом зі спеціалістом з профорієнтації обміркували результати тесту, обрали сфери діяльності, у яких можна застосувати виявлені свої нахили та здібності. Фахівці центру зайнятості порекомендували учням навчальні заклади, в яких можна освоїти підходящі їм професії. Залишилося багато позитивних вражень від побаченого і почутого.

Агресія та насилля у підлітків

Сім'я - це первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро.

Майбутнє кожної людини і людства в цілому потенційно залежить від підростаючого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист безумовно є основним завданням сучасності, у вирішенні якої має бути зацікавленим все світове співтовариство.

Дуже часто дорослі і не замислюються, що своїми вчинками дискримінують права дитини, тому і дітям і дорослим буде корисним знати, в яких випадках права дитини порушуються, здійснено насилля. Читати далі

Нормативно-правове забезпечення в роботі соціально-психологічної служби в системі освіти.

Соціально-психологічна служба системи освіти є важливою складовою державної системи охорони фізичного і психічного здоров'я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-пси- хологічних умов для розвитку особистості. Особливо ця функція служби важлива в умовах складної соціально-політичної ситуації в країні. Читати далі.

Як обрати професію?

Професія - це вид трудової діяльності людини, що вимагає розвитку певного рівня спеціальних знань, умінь і навичок, яка служить джерелом доходів.

+ Натиснить, щоб читати далі

У ситуації сумніву вибирайте ту професію, де Ваші здібності будуть максимально реалізовані, у цій діяльності Ви досягнете найбільшого успіху.

Другою умовою успіху є зовнішня активність. Дізнавайтеся, цікавтеся, з'ясовуйте, домагайтеся. Навколо нас існує світ, який відповість на всі питання. Джерелами інформації можуть бути: батьки, вчителі, друзі, знайомі, книги, журнали, довідники, Інтернет. Чим більше Ви знаєте про світ професій, тим ясніше уявляєте те з чого вибирати.

Професія - це вид трудової діяльності людини, що вимагає розвитку певного рівня спеціальних знань, умінь і навичок, яка служить джерелом доходів.

Професія об'єднує у собі групу споріднених спеціальностей (наприклад, професія "водій" містить в собі спеціальності: "водій автобуса", "водій тролейбуса" і т.д.). А також варто пам'ятати, що директор школи- це посада, а професія в нього - вчитель

Спеціальність - окрема галузь науки техніки майстерності чи мистецтва.

Спеціалізація - процес надбання спеціальних знань і навичок у будь-якій області.

Кваліфікація - рівень загальної і спеціальної професійної підготовки людини, ступінь розвитку професійних знань і навичок, ступінь і вид професійної навченості, необхідні для виконання конкретного виду роботи. Кваліфікація визначається, в першу чергу, присвоєними професіоналові розрядами.

Посада - трудові обов'язки людини, які вона повинна виконувати, займаючи певне положення в штатній структурі підприємства чи установи.

Сьогодні існує безліч різних класифікацій професій. Наприклад, за предметом праці виділяються типи професій: людина-людина, людина-природа, людина-техніка, людина-знакова система, людина-художній образ; за засобами праці - відділи: ручної праці; машинно-ручної; автоматичних та автоматизованих систем, приладів, пристроїв, функціональних знарядь праці; простих мовно-голосових проявів тощо; за характером праці - класи: виконавські, творчі та керівні.

Як вибрати професію? Обираючи професію, Ви плануєте свій професійний шлях далеко вперед, тому важливо вивчати і історію професій. Світ дуже швидко змінюється, з появою нових потреб суспільства, з'являються нові технології, що народжують нові професії, на зміну одних приходять інші. Колись жодне підприємство не могло обійтися без машиніста друкарської машинки, поштових пересилань, телефонний зв'язок забезпечувався величезним штатом телефоністів, тепер на зміну приходять комп'ютери, мобільний зв'язок, Інтернет. Але також існують і "вічні" професії, які ніколи не втратять своєї актуальності (лікар, вчитель).

Цінуйте час - ще одна важлива порада. Зараз Ви вирішуєте питання вибору професії, а завтра вже буде необхідно вибирати вуз, а потім шукати роботу - життя так влаштоване, не можна втрачати ні хвилини. Будьте готові до розумного вибору.

Основні кроки вибору професії

1. Складіть список професій, які Вам подобаються, Вам підходять.

2. Складіть список своїх вимог до професійного майбутнього.

3. Визначте важливість кожної вимоги.

4. Оцініть відповідність вимог професій до Ваших якостей.

5. Проаналізуйте, яка професія більше за інші підходить саме Вам.

6. Оцініть свій вибір з батьками, вчителями, друзями, фахівцями.

7. Визначте практичні кроки до успіху.

Також можеш знайти інформацію про вузи на http://www. abiturient. in.ua

Довідка про стан виконання Комплексної програми профілактики правопорушень у 2014/2015 навчальному році

Відкрити

Кримінальна та адміністративна відповідальність

17.03.2015 року представники ВКМСД Чугуївського РВ ГУМВС України старший лейтенант Малєвін О.С. та майор міліції Маланова О.В. провели профілактичну бесіду з учнями 9-11-х класів на тему "Кримінальна та адміністративна відповідальність за вчинення правопорушень, вживання тютюнових виробів, алкогольних напоїв та наркотичних засобів". Головну увагу акцентували на палінні тютюну, вживанні наркотичних засобів, дрібних крадіжках. У доступній формі вони розповіли вихованцям школи - інтернату про можливі правопорушення та їх наслідки, навели приклади зі своєї практики. Між дітьми та працівниками міліції відбулося жваве обговорення життєвих ситуацій, в які може потрапити кожен. Діти засвоїли основне правило життя: дотримуйся закону і тоді можна уникнути кримінальної відповідальності, не нашкодивши собі та своїм рідним.

Користуючись нагодою, що зустріч відбулася напередодні весняних канікул, представники ВКМСД ознайомили учнів й з основними правилами поведінки поблизу водоймищ, у лісі, під час грози, сильного вітру, шквалів і буревію, при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Такі зустрічі сприяють глибокому усвідомленню дітьми своїх прав та обов'язків.

Моя професія - мій життєвий вибір

Кожний випускник навчального закладу, розмірковуючи над своїм майбутнім, перш за все вирішує, яку професію йому обрати. І в цей особливий період життя підлітків доречною буде допомога у оволодінні навичками самостійного вибору майбутньої професії.

З метою допомогти учням зорієнтуватися у світі сучасних професій, здійснити професійне самовизначення з урахуванням психолого-індивідуальних особистісних властивостей проведено профорієнтаційний тренінг "Твій вибір у світі професій" Загрузити у форматі PDF

До всесвітнього дня боротьби зі снідом

5 грудня 2014 року добігає кінця проведення заходів, присвячених Всесвітньому дню порозуміння з ВІЛ-інфікованими в рамках шкільної акції "Молодь за здоровий спосіб життя". За планом тижня проведено виставку книжок та малюнків на тему "Зупинимо СНІД", лекції "Запобігання ВІЛ/СНІДУ серед молоді" (8-11 кл.), "Міфи про СНІД", заняття з елементами тренінгу "Захисти себе від ВІЛ" за проектом "Школа проти СНІДУ", зустріч з представниками районого Центру сім'ї та молоді Чугуївської РДА.

Учні 5-11-х класів продивилися та обговорили документальний фільм "Що таке ВІЛ/СНІД", кожен з них отримав пам'ятку з інформацією про дії щодо уникнення хвороби, а також про толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей. Для учнів 10-11-х класів соціальним педагогом підготовлено та проведено тренінгове заняття "ВІЛ/СНІД в Україні". Учні взяли участь в опитуванні щодо правильного розуміння небезпеки ВІЛ-інфекції, яке засвідчило, що 90% учнів мають чітке уявлення про способи недопущення цього захворювання та усвідомлення, що єдина людина, хто може нас врятувати від СНІДу, - це ми самі.

Алгоритм дій педагогічного працівника школи-інтернату у разі виявлення випадку насильства над дитиною

+ Натиснить, щоб читати далі

1. У випадках, коли ви маєте підозри жорстокого поводження з дитиною або є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, інших працівників навчального закладу або інших осіб), ваші дії:

- Повідомити про це в усній чи письмовій формі адміністрацію навчального закладу.

- Самостійно письмово повідомити про це територіальний підрозділ служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

- Самостійно повідомити про виявлений факт жорстокого поводження з дитиною кримінальну міліцію у справах дітей або будь-якого працівника органів внутрішніх справ.

2. У випадках, коли до вас звернулася дитина з усною скаргою щодо жорстокого поводження з нею, ваші дії:

- Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до адміністрації навчального закладу;

- Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до територіального підрозділу служби у справах дітей;

- Оформити звернення дитини у письмовій формі та передати його до органів внутрішніх справ;

- Повідомити про це в усній чи письмовій формі від свого імені вказані (перераховані) вище органи.

Соціальним педагогом заведено журнал обліку звернень про жорстоке поводження з дітьми або загрозу його вчинення:

(У разі звернення дитини, її батьків (осіб, які їх замінюють) або працівника навчального закладу до представника адміністрації навчального закладу щодо жорстокого поводження з нею адміністратор зобов'язаний, якщо звернення (повідомлення) усне, оформити це повідомлення письмово, зазначивши, від кого та коли (дата, час) воно отримано. Звернення має бути оформлене належним чином, відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" (має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання; письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. Необхідно терміново (протягом однієї доби) передати цей документ до територіального підрозділу Служби у справах дітей за місцем проживання дитини.Служба у справах дітей має належним чином зареєструвати це повідомлення відповідно до вимог законодавства України.)

3. У випадках, коли ви стали свідком жорстокого поводження з дитиною, ваші дії:

- Якомога швидше повідомити про цей факт адміністрацію навчального закладу;

- одночасно повідомити територіальний підрозділ служби у справах дітей та міліцію.

https://www.google.com.ua/url...

Специфика работы социального педагога в школе-интернате

Кащавцев К. К. Перейти

Соціально-педагогічна діяльність з дітьми групи ризику

+ Натиснить, щоб читати далі

Соціально-педагогічна робота з дітьми групи ризику має дві основні складові:

 • виявлення дітей цієї категорії в дитячому середовищі та організація роботи з ними;
 • безпосередня індивідуальна або групова робота з дітьми.

У роботі з важкими дітьми важливо реалізовувати наступні напрямки:

 • переклад соціальної ситуації в педагогічну (організація моральної, виховує середовища в мікросоціумі; об'єднання зусиль усіх суб'єктів соціального виховання з метою створення умов для особистісного розвитку дитини, при яких він зможе усвідомити взаємозв'язок і взаємозалежність своїх потреб, прагнень, конкретної роботи над собою і очікуваних досягнень , а також поставлених перед собою цілей);
 • виховання морально-правової переконаності;
 • формування адекватної самооцінки, здатності критично ставитися до самого себе;
 • розвиток емоційної сфери особистості: формування волі, вміння керувати собою, адекватно реагувати на педагогічний вплив;
 • включення в соціально значимі види діяльності, створення ситуації успіху в обраному дитиною виді діяльності;
 • організація педагогічного впливу на думки оточуючих (сім'я, однолітки, педагоги, інші дорослі);
 • попередження невротичних розладів і патологічних потягів (акцентуації характеру, неврози, суїцид, клептоманія і т. д.);
 • забезпечення сприятливого соціально-психологічного клімату;
 • сприяння заповнення прогалин у знаннях.

Робота педагогів з девіантними дітьми і підлітками повинна грунтуватися як на роботі з конкретними симптомами відхилень, так і на профілактичному підході (зняття причин, чинників та умов, їх провокують).

Особливе значення в силу негативної вікової динаміки девіантної поведінки набуває рання профілактика відхилень у поведінці дітей та підлітків.

Діти і підлітки з поведінкою, що відхиляється, як правило, виявляються важкими у спілкуванні. Щоб встановити з ними контакт для будь-якої подальшої роботи, педагогам потрібно докласти досить багато зусиль, які можуть виявитися марними.

Професійну допомогу фахівцям може надати методика контактної взаємодії Л.Б. Філонова.

Контактна взаємодія - це модель поведінки ініціатора контакту, що викликає і підсилює в іншої людини потребу в контакті, продовженні спілкування, потребу у висловленнях і повідомленнях. Автор методики розуміє контакт як довірчі відносини, позитивно пережитий психічний стан, як інструмент дослідження, вивчення і корекції.

Метою застосування методики є скорочення дистанції між людьми і саморозкриття особистості в процесі спілкування.

Взаємодія педагогів з девіантним підлітком розгортається в шести стадіях:

1.Настрій до спілкування.

2.Пошук загального інтересу.

3.Виявлення можливих позитивних для спілкування і демонстративних якостей.

4.Виявлення небезпечних для спілкування і демонстрованих якостей.

5.Потяг до позитивних установок у поведінці партнерів.

На кожній стадії використовується специфічна тактика взаємодії і вирішуються конкретні завдання.

ua-referat.com/


Ризикована поведінка підлітків (батькам!)

+ Натиснить, щоб читати далі

Наскільки гладко і безболісно дитина пройде етапи дорослішання, багато в чому залежить і від батьків, їх власної готовності, розуміння і підтримки своєї дитини. Незважаючи на те, що кожна дитина входить і переживає цей життєвий етап по-своєму, деякі загальні особливості і риси поведінки притаманні більшості дітей цього віку:

 • організм зазнає істотних фізіологічних змін;
 • на формування особистості в цей період значний вплив має процес статевого дозрівання;
 • може змінюватися характер, уподобання, інтереси;
 • чуттєві переживання стають більш глибокими, трапляються різкі перепади настрою, емоційні сплески;
 • провідною діяльністю в підлітковому віці є спілкування з однолітками і суспільно значуща діяльність;
 • підлітки протестують проти батьківського контролю, водночас потребуючи підтримки з боку близьких;
 • зростає вплив однолітків і оточення: самооцінка залежить від зовнішньої оцінки і статусу в підлітковій групі;
 • формується власна система цінностей;
 • діти відчувають протиріччя між відчуттям <дорослості> і ставленням до них як до дитини;
 • проявляється схильність до екстремальної і ризикованої поведінки.

Основними ризиками в підлітковому віці є:

 • куріння; алкоголь; наркотики;
 • ранній початок сексуального життя і як результат рання вагітність;;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ);;
 • сексуальне насильство щодо дітей, підлітків.

Попередження ризиків

Ризикована поведінка властива багатьом, але аж ніяк не всім підліткам. Проте саме цьому віку характерна висока ймовірність того, що ваша дитина спробує випробувати цей світ на міцність. Ризикована поведінка завжди спрямована на освоєння навколишнього простору, високий ризик - це побічний продукт загостреної пізнавальної діяльності. Часто вони навіть не підозрюють, що їх поведінка є небезпечною.

Тому батькам важливо зрозуміти сенс, мотиви та можливі наслідки ризику для кожного підлітка аби вчасно попередити і звести до мінімуму можливі негативні наслідки такої поведінки. Батьки завжди, особливо якщо це їх єдина дитина, прагнуть уберегти її від небезпек і нещасних випадків. Але як позначиться така поведінка батьків на долі їхніх дітей? Такі люди прагнуть уникати ризику - й відповідно і нових ситуацій, нової інформації, нових переживань, будь-якого нового досвіду. Гіперопіка з боку батьків, які позбавляють дітей самостійності, може призвести до того, що дитина не навчиться самостверджуватися в колективі, чинити опір тиску однолітків, буде легко піддаватися на умовляння, може стати жертвою обману або маніпуляцій. До такої ж ситуації може призвести й інша крайність - відсутність контролю з боку батьків, надання дитині повної свободи дій.

Як батьки можуть знизити ризики

Ініціюючи розмову про куріння, вживання алкоголю та інших наркотичних засобів до того, як підліток познайомиться з ними батьки збільшують ймовірність того, що інформація про вплив шкідливих звичок на організм допоможе дитині зробити усвідомлений вибір і зберегти здоров'я. Якщо дитина вже почала експериментувати з сигаретами, алкоголем чи наркотиками, можна разом з підлітком чесно обговорити всі "плюси" і "мінуси" такої поведінки. Уважно вислухавши його аргументи "за", ми можемо допомогти йому знайти якомога більше аргументів "проти".

http://www.reprohealth.info/uk/for/teenagers/growing/featuresІгроманія у дітей та підлітків.

+ Натиснить, щоб читати далі

У владі ігри

Батьки саджають дитину за ноутбук, щоб відпочити після роботи, спокійно подивитися фільм або поговорити з друзями по телефону, - так вони роблять основний крок у бік формування залежності у чада. Їх поведінка звучить так: "Іди від нас, знайди собі якусь справу у віртуальній реальності". Одиниці батьків не надходять таким чином.

Чому у дітей розвивається ігроманія?

Американські вчені провели серію експериментів, в ході яких встановили, що діти і підлітки з відхиленнями психіки з більшою ймовірністю схильні до розвитку ігроманії.

Для дослідження було сформовано три групи добровольців віком від 8 до 18 років. У першу потрапили діти-аутисти, в другу - з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, а в третю - без будь-яких розладів психіки.

Зв'язок між психічними проблемами і схильністю до ігроманії був зафіксований на підставі того, що діти з контрольної групи в середньому проводили за комп'ютерними іграми 1,2 години на день, діти з аутизмом - 2,1 години на день, а діти з синдромом гіперактивності - 1,7 години. Різниця очевидна, крім того, діти з аутизмом та синдромом гіперактивності швидше втягуються в залежність, у них же в кімнаті частіше зустрічалися встановлені ігрові приставки.

Вчені стверджують, що доступність комп'ютерних ігор збільшує шанс підлітка поповнити ряди ігроманів.

Страждаючий від неконтрольованого потягу, підліток не набуває інших життєвих інтересів, які допомогли б йому налагодити контакт з реальністю.

Лікування залежності

Незважаючи на популярну думку про користь комп'ютера для розвитку дитини фахівці стверджують, що це не так. Він не сприяє розвитку уяви та творчого мислення, а підміняє їх технологічним мисленням. Дитина програмується на шаблони вирішення завдань. Крім цього, ігри формують у дітей деструктивна поведінка, негативні цінності, негативні поведінкові установки, заздрість, злість, агресію. Вони виростають руйнівниками, яких заздрість може змусити розстріляти товаришів по службі в офісі. Заздрість і пристрасть до комп'ютера штовхає підлітків на кримінальні вчинки, вони об'єднуються в банди, роблять все, щоб добути кошти для задоволення пристрасті.

У боротьбі з лихом ми повинні усвідомити, що породжувана ігроманію заздрість і агресія пов'язані із зникненням соціального інституту молодіжних організацій, що допомагають дитині адаптуватися в суспільстві і ініціюватися без патологій. Підлітком повинні управляти не заздрість і інтерес до віртуальної реальності, а інші соціальні орієнтації. Батькам потрібно займатися дитиною, привчати його до особистісного спілкування, до хобі і захопленням, існуючим в реальному житті, а не на екрані монітора.

http://vkurse.ua/ua/society/razvivaetsya-igromaniya.html


Інформація для батьків: "чи обов'язково дітям ходити до школи?"

Думка про те, що в школу можна не ходити, приходить не тільки дітям, але і їх батькам. І якщо в першому випадку на ситуацію можна якось вплинути - звернутися до тих же батьків, щоб вжили заходів, то в другому - ситуація здається безвихідною. Чим же керуються батьки, які раз і назавжди вирішили, що їх дітям загальноосвітня школа не потрібна?

Міністерство постійно контролює питання здобуття дітьми і підлітками шкільного віку середньої освіти і координує роботу місцевих органів управління.

Батьки можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності - Повна загальна середня освіта є обов'язковою в Україні. Дане положення закріплено в ч. 1 ст. 53 Конституції, ч. 2 ст. 3 Закону "Про загальну середню освіту", а також у міжнародних актах. Українське законодавство передбачає низку зобов'язань щодо виховання дітей. Ця відповідальність лягає на плечі батьків до досягнення їхньої дитини повноліття. Забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти - це прямий обов'язок батьків, що передбачено ч. 3 ст. 150 Сімейного кодексу України. Більш того, законодавство передбачає відповідальність батьків за неналежне виконання своїх батьківських зобов'язань. Так, відповідно до ст. 184 Кодексу про адміністративні правопорушення невиконання батьківських зобов'язань тягне за собою попередження або накладання штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів. Розмір штрафу залежить від наслідків невиконання батьківських зобов'язань і може зрости до 10-20 неоподатковуваних мінімумів. Сьогодні вже є прецеденти притягнення батьків до адміністративної відповідальності через невідвідування дитиною школи. www.uaua.info

Профорієнтація

Як вибрати професію? У ситуації сумніву вибирайте ту професію, де Ваші здібності будуть максимально реалізовані, у цій діяльності Ви досягнете найбільшого успіху.

+ Натиснить, щоб читати далі

Другою умовою успіху є зовнішня активність. Дізнавайтеся, цікавтеся, з'ясовуйте, домагайтеся. Навколо нас існує світ, який відповість на всі питання. Джерелами інформації можуть бути: батьки, вчителі, друзі, знайомі, книги, журнали, довідники, Інтернет. Чим більше Ви знаєте про світ професій, тим ясніше уявляєте те з чого вибирати.

Професія - це вид трудової діяльності людини, що вимагає розвитку певного рівня спеціальних знань, умінь і навичок, яка служить джерелом доходів.

Професія об'єднує у собі групу споріднених спеціальностей (наприклад, професія <водій> містить в собі спеціальності: "водій автобуса", "водій тролейбуса" і т.д.). А також варто пам'ятати, що директор школи- це посада, а професія в нього - вчитель

Спеціальність - окрема галузь науки техніки майстерності чи мистецтва.

Спеціалізація - процес надбання спеціальних знань і навичок у будь-якій області.

Кваліфікація - рівень загальної і спеціальної професійної підготовки людини, ступінь розвитку професійних знань і навичок, ступінь і вид професійної навченості, необхідні для виконання конкретного виду роботи. Кваліфікація визначається, в першу чергу, присвоєними професіоналові розрядами.

Посада - трудові обов'язки людини, які вона повинна виконувати, займаючи певне положення в штатній структурі підприємства чи установи.

Об'єкт, предмет праці - те, на що спрямована ця праця.

Мета праці - основне призначення професії.

Завдання праці - способи і прийоми досягнення мети праці.

Засоби праці - це предмети матеріального світу, що забезпечують оптимальне виконання трудової діяльності; те, за допомогою чого здійснюється праця.

Результат праці - продукт виконаної праці.

Оплата праці - форма винагороди за працю.

Наприклад, об'єктом праці професії "вчитель" є учень, а предметом - знання учня; метою праці - забезпечення процесу навчання згідно з необхідними нормативами; завданням праці - виступ перед класом, проведення контрольних, лабораторних , і т.д.;
засобами праці - клас, парти, стільці, дошка, підручники, відеоапаратура тощо; результатами праці - успішно складені учнями нормативи;
оплатою праці - заробітна плата, соціальні пільги;
вимогами до рівня освіти - вища педагогічна освіта, спеціалізація за предметом;
вимогами до професійно важливих якостей - працьовитість, любов до дітей, цілеспрямованість, товариськість, розвинені організаторські здібності, хороша пам'ять, увага, уява і т.д.

Такий комплексний опис професії називається професіограмою.

Як вибрати професію?

Основні кроки вибору професії

1. Складіть список професій, які Вам подобаються, Вам підходять.
2. Складіть список своїх вимог до професійного майбутнього.
3. Визначте важливість кожної вимоги.
4. Оцініть відповідність вимог професій до Ваших якостей.
5. Проаналізуйте, яка професія більше за інші підходить саме Вам.
6. Оцініть свій вибір з батьками, вчителями, друзями, фахівцями.
7. Визначте практичні кроки до успіху.

Також можеш знайти інформацію про вузи на http://www. abiturient. in.ua


Що потрібен знати майбутній випускник

Для багатьох старшокласників, в житті настає важливий момент, а саме - вибір професії. Вам пропонується ознайомитись з порадами, які допоможуть вам зробити вірний вибір.

+ Натиснить, щоб читати далі

Поради

Якщо ви ще не визначились з професійним напрямком, можна зробити наступне:

 • Запишіть усі професії, які подобаються.
 • Виберіть з них, ті, які максимально збігаються з власними бажаннями та можливостями (можливо їх буде декілька).
 • Запишіть якості, якими ви володієте для обраної професії.
 • Запишіть чого ви зможете досягнути в обраній професії.
 • Пройдіть профорієнтаційне тестування, для визначення професійної направленості.
 • Ознайомтесь з професіограмою.
 • Порадьтесь з батьками, щодо обраних професій, але пам'ятайте - вибір за вами.

Якщо вже приблизно з вибором визначились, то можна зробити наступний крок.

 • Відвідати Дні відкритих дверей різних навчальних закладів, там можна отримати більш детальну професійну інформацію щодо професії.
 • Поспілкуватись зі студентами, які закінчують навчання.
 • Закінчити підготовчі курси, якщо це необхідно і корисно.
 • Зібрати якомога більше інформації про обрану професію.
 • Оцінити свій вибір за допомогою формули вибору професії.

Щоб прийняти правильне рішення, необхідно врахувати безліч факторів, а саме: свої бажання, психологічні особливості й можливості, потреби суспільства.

 • ХОЧУ - бажання, інтереси, прагнення.
 • МОЖУ - здібності, таланти, стан здоров'я.
 • ТРЕБА - стан ринку праці, перспективи та соціально-економічні проблеми регіону.

Зона оптимального вибору професії перебуває в ділянці перетину особистих бажань, інтересів людини, її здібностей і соціально-економічних потреб суспільства в спеціалістах певної професії.

Потрібно врахувати також помилки, яких припускаються при виборі професії:

 • Існуючі думки про престижність професії. Ви з дитинства, напевно, пам'ятаєте слова: "Всі професії важливі, всі професії потрібні". В суспільстві існують професії, які є важливими, але непрестижними. Проте, на жаль, не завжди оволодіння модною професією означає, що вона буде приносити задоволення, відповідатиме вашим здібностям та інтересам. Ви просто змарнуєте час.
 • Недооцінювання своїх фізичних особливостей. Існують професії, до яких висуваються певні медичні вимоги. Медичні протипоказання можна з'ясувати у медичних працівників.

http://center-polygraph.org.ua/ua/project/profconsultation/graduate/


10 універсальних порад вчителеві гіперактивної дитини

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Співпрацюйте з батьками дитини. Якщо ви бачити труднощі дитини, не шукайте винних. Намагайтеся налагодити контакт з батьками дитини. Спробуйте переконати їх у тому, що дитина повинна бути обстежена. Скеруйте до відповідних фахівців. Адже вчитель може тільки запідозрити розлад, але не поставити діагноз.

2. Співпрацюйте з командою шкільних фахівців, зверніться до психолога та соціального педагога. Вимагайте сприяння адміністрації навчального закладу у справі допомоги та реабілітації дитини. Ви не повинні боятися просити про допомогу. Важливо розуміти свої межі і не покладати всю роботу тільки на себе. А якщо у вашому класі декілька дітей з ГРДУ, ви навряд чи дасте собі раду самотужки.

3. Намагайтеся сприймати дитину такою як вона є. Зрозумійте, що не можна повністю змінити когось, що вчитель повинен сприймати усіх дітей, незалежно від їх вад чи чеснот, будьте гнучкими. Пам'ятайте, що саме ви формуєте дитячий колектив і саме від вас залежатиме яким він буде.

4. Усвідомте, що ГРДУ не є синонімом інтелектуальної недостатності.Діти з ГРДУ можуть мати будь який рівень інтелекту. Серед них багато обдарованих дітей. Звичайно розлад обмежує учбові досягнення, але деколи ці діти є більш творчими, здатними подивитися на оточуючу дійсність під нестандартним кутом. Їм також притаманна наполегливість у досягненні своїх цілей, отже, за відповідної допомоги, вони можуть досягти у житті дуже багато.

5. Розвивайте творчі здібності дитини. Заохочуйте дитину бути творчою, давайте дитині роботу, яка відповідає її смакам та бажанням. При необхідності зменшуйте навантаження нецікавою для дитини діяльністю.

6. Піклуйтеся про здорову самооцінку учня з ГРДУ. Здорова самооцінка необхідна будь якій людині. Гіперактивні діти, як ніхто, прагнуть миттєвих заохочень, тому хваліть їх часто, але по заслузі. Стимулюйте бажання працювати, навіть у випадках, коли результат не відповідає вашим очікуванням.

7. Забезпечте зворотній зв'язок у навчанні дитини. Діти з ГРДУ потребують постійної уваги та зворотного зв'язку з боку вчителя, покажіть, що ви цікавитесь діяльністю дитини. Постійно давайте оцінку діям дитини, це буде мотивувати дитину до послідовної діяльності.

8. Організуйте навколишнє середовище відповідним чином. Класне середовище повинне бути організоване таким чином, щоб дитині було комфортно, затишно, безпечно. Мінімізуйте сторонні подразники, посадіть дитину, по можливості, ближче до себе, щоб краще контролювати її поведінку.

9. Забезпечте візуальні нагадування. Оскільки гіперактивним дітям буває важко зосередитись та втримувати увагу, облаштуйте середовище таким чином, щоб скрізь були підказки та нагадування. Починаючи від правил поведінки у класі, закінчуючи наклейками на парті та записами у щоденнику про те, що і коли слід зробити.

10. Будьте послідовними та гнучкими у своїх вимогах. Щоб досягти успіхів у роботі з дітьми, необхідна послідовність. Гіперактивна дитина потребує її ще гостріше, оскільки вона має схильність до неорганізованої поведінки сама по собі. Але важливою є також і гнучкість, деколи можливо зменшити навантаження та навіть проігнорувати не зовсім прийнятну поведінку в окремих випадках.

http://www.adhd.org.ua/for_teachers_uk/articles/advices_uk.html


Дружба у підлітковому віці

Шановні батьки!
Дуже часто можна почути від дорослих людей про своїх друзів: &Ми товаришуємо з дитинства&. Вони цінують цю дружбу, тому що вона безкорислива та найміцніша. Але, коли мова заходить про наших дітей, про їх вибір друзів, дорослі перестають розуміти свою дитину, її почуття та бажання.

+ Натиснить, щоб читати далі

&Мій син зв'язався з поганою компанією?&, &Чому дочка товаришує з цими поганими дівчатами?&.Такі скарги батьків можна почути досить часто.

Для початку змінимо постановку запитання: замість &у дитини погані друзі& будемо говорити &його друзі мені не подобаються&. Навіть, якщо вам дійсно не подобаються друзі Вашої дитини, не поспішайте вимагати розриву відносин.

1.Є сенс замислитися: чому друзі доньки чи сина нам неприємні, чи дійсно ці стосунки є небезпечними. Можливо ви боїтесь втратити свій авторитет, прагнете повністю контролювати дії, контакти дитини. Не дивно, що в цій ситуації вона бунтує, конфліктує, або зростає несамостійною.

2.Спробуйте зрозуміти, чому Ваша дитина обирає саме такого друга. Було б дуже добре познайомитись нею ближче, з її сім'єю. Можливо, це багато що вам прояснить у становленні особистості сина чи доньки.

3.Якщо ви впевненні, що такі друзі для Вашої дитині можуть стати провокуючою ситуацію. Обов'язково обговорюйте ваші побоювання. Показуйте дитині всі плюси та мінуси даної ситуації. Частіше говоріть &Я впевнений, що ти в будь - якій ситуації ти поведеш себе гідно. Я довіряю тобі&.

4.Можна піти іншим шляхом - докласти всіх зусиль для того, щоб у Вашої дитини з'явилися нові друзі - її мама і тато. Ви можете зайняти важливе місце в житті підлітка, налагодити з ним психологічний контакт. Для цього потрібно не так багато, і не так мало, а саме: постійне бажання зрозуміти, відчути свою дитину, прийняти її точку зору, нехай неправильну, з розумінням вести розмови з дня в день, не зриваючись на крик і образи, говорити з нею так, як Ви б хотіли, щоб Вона говорила з Вами.

5.Не слід забувати, що спільнота однолітків - це дуже важливий середовище розвитку дитини, канал життєво важливої інформації. Зміни, які відбуваються з дитиною під час контакту з друзями, закономірні. Важливо виховувати особистість, яка критично мислить, відкрито і доброзичливо відноситься до оточуючого світу. А це запорука життєвого успіху, в тому числі і дружби.

http://ukrbukva.net/45874-Problemy-druzhby-i-lyubvi-v-yunosheskom-i-podrostkovom-vozraste.html


Сім основних правил батьківської поведінки в організації навчання

+ Натиснить, щоб читати далі

Сприяйте дитячій автономності (самостійності). Чим більше ви вимагаєте її (самостійності) в усіх сферах повсякденного життя, тим більше зможе ваша дитина працювати з почуттям відповідальності в шкільній сфері. Автономне (самостійне) навчання є тією метою, в напрямку якої ви маєте працювати, тому що самостійність є найважливішим елементом ефективного і тривалого процесу навчання. Хваліть свою дитину за самостійні дії, наприклад, за самостійне розпізнавання помилок.

Якщо ваша дитина потребує допомоги, спонукайте її до того, щоб вона сама знайшла шляхи розв'язання. Допоможіть їй завдяки підказками, такими як, наприклад, вказівка на довідники, знаходження правил, відгадування ребусів та інше, що може привести до шляхів розв'язання. Але не подавайте саме розв'язання. Не спонукайте свою дитину тільки до одного шляху розв'язання.

Дайте своїй дитині можливість перенести знання зі школи на домашній рівень і таким чином практично їх засвоїти.

Визнайте здобутки дитини. Надавайте перевагу похвалі (заохоченню), а не докорам. Похвалою та заохоченням ви досягнете чогось набагато легше та краще, ніж повчанням, нагадуваннями і іншими покараннями. При похвалі звертайте увагу на те, щоб не обмежувати її критикою (дев'ять, звичайно, чудово, але без двох дурних помилок це могла б бути справжня дванадцятка). Будьте обережними в обходженні із заохоченнями (винагородами) як визнанням здобутку (ефективності).

Не ставте перед своєю дитиною надмірні вимоги. Не робіть їх суворішими, ніж вимоги вчителів.

Будьте, як вихователь, зразком у поведінці. Вимагайте від своєї дитини не більше, ніж від себе самого. Дитина, яка, наприклад, бачить своїх батьків, які читають, швидше сама вхопить книгу, ніж дитина, батьки якої часто сидять перед телевізором.

Говоріть, по можливості, якомога позитивніше про школу, вчителів та предмети. Вашій дитині досить того, що вона бореться зі тими власними упередженими думками.

http://osvita.ua/


Поради учням: Сприяння ефективній самоорганізації при виконанні домашнього завдання

Аналіз завдання: Що насправді потрібно зробити? Сформулюй це ще раз своїми словами.

Аналіз матеріалу: Що мені потрібно для виконання завдання? Що я вже маю?

Аналіз мети: До чого я прагну? Як я можу цього досягти? Від чього я можу відмовитись?

Аналіз конфлікту (протиріччя): Чому я не можу піти далі? Що мені заважає? Що я змушую змінити?

Формулювання часткових (проміжних) цілей: Який крок наступний? До цього моменту все правильно! Тепер я вже повністю організований!

Переборювання фрустрації (краху надій): Помилку можна виправити! Я буду старанно працювати!

Вимога до розподілу часу: Одна маленька перерва не може зашкодити! Я зроблю це, я маю час!

Оцінювання часткових (проміжних) результатів: Я це зробив! Мені це добре вдалося!

http://osvita.ua/

Нагадування батькам щодо організації літнього оздоровлення дітей

+ Натиснить, щоб читати далі

Законодавча база щодо оздоровлення та відпочинку дітей включає в себе такі нормативні документи:

 • Сімейний кодекс України
 • Закон України "Про охорону дитинства"
 • Закон України "Про позашкільну освічу"
 • Закон України "Про оздоровлення та відпочинок дітей"
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 17.07.2009 № 734 "Про затвердження Порядку направлення дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за рахунок коштів державного бюджету"
 • Наказ Міністерства соціальної політики від 20.03.2012 № 154 "Про затвердження Положення про порядок направлення дітей для оздоровлення та відпочинку до державного підприємства України "Міжнародний дитячий центр "Артек" за рахунок бюджетних коштів
 • Постанова Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1251 <Про затвердження порядку організації виїзду дітей за кордон у туристичну подорож, па відпочинок та оздоровлення>
 • Постанова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 №17 "Про затвердження Порядку фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду з тимчасової втрати працездатності"

Відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" всі діти мають рівні права па оздоровлення та відпочинок.

За рахунок державного та місцевого бюджетів, кошти професійних спілок та фондів здійснюється оздоровлення та відпочинок дітей таких пільгових категорій:

 • дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
 • дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;
 • дітей-інвалідів;
 • дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей;
 • дітей, які перебувають на Д-обліку;

Ви можете звернутися із заявою щодо отримання пільгової путівки до районних та міських відділів молоді та спорту, за місцем реєстрації дитини (для дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей), до служби у справах дітей Чугуївської РДА, служби у справах дітей Чугуївської міської ради, за місцем реєстрації дитини (для дітей-сиріт та дітей, ПБП), до УПСЗН Чугуївського р-ну, Печенізького р-ну, Балаклійського р-ну, за місцем реєстрації дитини (для дітей, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС). Для отримання путівки через Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - до керівництва або уповноваженої особи Фонду Ваших підприємств.

Зверніть увагу, що здоровлення дитини за кошти державного та місцевого бюджетів можливе лише один раз на рік!

За додатковою інформацією звертайтеся до соціального педагога Кащавцева К.К.. за тел.: 057-46-2-62-17

Ігроманія у дітей та підлітків

+ Натиснить, щоб читати далі

У владі ігри

Батьки саджають дитину за ноутбук, щоб відпочити після роботи, спокійно подивитися фільм або поговорити з друзями по телефону, - так вони роблять основний крок у бік формування залежності у чада. Їх поведінка звучить так: <Іди від нас, знайди собі якусь справу у віртуальній реальності>. Одиниці батьків не вчиняють таким чином.

Чому у дітей розвивається ігроманія?

Американські вчені провели серію експериментів, в ході яких встановили, що діти і підлітки з відхиленнями психіки з більшою ймовірністю схильні до розвитку ігроманії.

Для дослідження було сформовано три групи добровольців віком від 8 до 18 років. У першу потрапили діти-аутисти, в другу - з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, а в третю - без будь-яких розладів психіки.

Зв'язок між психічними проблемами і схильністю до ігроманії був зафіксований на підставі того, що діти з контрольної групи в середньому проводили за комп'ютерними іграми 1,2 години на день, діти з аутизмом - 2,1 години на день, а діти з синдромом гіперактивності - 1,7 години. Різниця очевидна, крім того, діти з аутизмом та синдромом гіперактивності швидше втягуються в залежність, у них же в кімнаті частіше зустрічалися встановлені ігрові приставки.

Вчені стверджують, що доступність комп'ютерних ігор збільшує шанс підлітка поповнити ряди ігроманів.

Страждаючий від неконтрольованого потягу, підліток не набуває інших життєвих інтересів, які допомогли б йому налагодити контакт з реальністю.

Лікування залежності

Незважаючи на популярну думку про користь комп'ютера для розвитку дитини фахівці стверджують, що це не так. Він не сприяє розвитку уяви та творчого мислення, а підміняє їх технологічним мисленням. Дитина програмується на шаблони вирішення завдань. Крім цього, ігри формують у дітей деструктивну поведінку, негативні цінності, негативні поведінкові установки, заздрість, злість, агресію. Заздрість і пристрасть до комп'ютера штовхає підлітків на кримінальні вчинки, вони об'єднуються у групування, роблять все, щоб добути кошти для задоволення пристрасті.

У боротьбі з лихом ми повинні усвідомити, що породжувана ігроманією заздрість і агресія пов'язані із зникненням соціального інституту молодіжних організацій, що допомагають дитині адаптуватися в суспільстві і ініціюватися без патологій. Підлітком повинні управляти не заздрість і інтерес до віртуальної реальності, а інші соціальні орієнтації. Батькам потрібно займатися дитиною, привчати його до особистісного спілкування, до хобі і захоплень, існуючим в реальному житті, а не на екрані монітора.

http://vkurse.ua/ua/society/razvivaetsya-igromaniya.html

Формування у дітей та підлітків навичок здорового способу життя

(для класних керівників та вихователів)

Навчання здорового способу життя передбачає систематичний комплекс заходів, спрямованих на усвідомлення здорового способу життя як цінності шкільного колективу, що сприятиме гармонійному розвиткові психофізичних здібностей учнів.

Робота вчителя має бути спрямована на зміцнення фізичного, морального та психологічного здоров'я дітей, на створення оптимального режиму їх фізичної та психологічної адаптації до підвищених вимог навчального навантаження та ефективної системи подолання таких соціально негативних явищ як наркоманія, куріння, зловживання алкоголем серед дітей та підлітків.

+ Натиснить, щоб читати далі

У процесі формування навичок здорового способу життя рекомендуємо керуватися такими пріоритетами:

 • вірити в цінність кожної дитини;
 • дотримуватись конфіденційності;
 • надавати позитивну інформацію;
 • бути порадником, а не моралістом;
 • поважати думку й позицію дитини;
 • акцентувати увагу дитини на власних позитивних рисах, характеристиках і здобутках.

Рекомендуємо дотримуватися таких принципів профілактичної роботи:

 • відповідність змісту роботи потребам особистості: вивчення існуючих потреб та орієнтація змісту, форм роботи на їх задоволення; своєчасне виявлення підлітків "групи ризику" та надання їм допомоги;
 • активізація зворотного зв'язку: надавати можливість учням висловлювати свої думки та почуття;
 • добровільність: мотивувати та пропонувати, а не примушувати та диктувати;
 • залучення батьків, медичних працівників, психологів, соціальних педагогів до пропаганди та сприяння утвердженню у свідомості учнівської молоді принципів здорового способу життя;
 • систематичність: вся профілактична робота з превентивного виховання має передбачати комплекс заходів, спрямованих на формування свідомого ставлення до власного здоров'я;
 • врахування вікових та індивідуальних особливостей дітей.

Рекомендуємо впроваджувати такі форми організації превентивного виховання:

 • гурткові, клубні та факультативні заняття;
 • анкетування, тестування;
 • облік учнів, схильних до правопорушень, куріння, вживання алкогольних та наркотичних речовин;
 • тематичні лекції, колективні та індивідуальні бесіди;
 • дні, тижні здоров'я та профілактики шкідливих звичок;
 • шкільні спартакіади, естафети, спортивні та туристичні змагання;
 • колективні творчі справи;
 • екскурсії та походи по рідному краю;
 • години спілкування на свіжому повітрі;
 • психологічні тренінги;
 • диспути, дискусії, круглі столи;
 • служба довіри;
 • профілактичні консультації;
 • перегляд та обговорення кінофільмів;
 • співпраця з батьками (з проблеми формування культури здоров'я учнів), підвищення їх педагогічної культури шляхом організації лекцій, круглих столів, бесід, консультацій, розробки пам'яток тощо.

Завданням кожного педагога є створення такого навколишнього середовища, яке сприяло б зміцненню здоров'я.

metodbr.at.ua/DOC/dorovuy_sposib.doc?


Насилля в сім'ї, як соціальна проблема

+ Натиснить, щоб читати далі

Проблема насильства в сім'ї існує давно і в усіх країнах. Вона відбиває дисгармонію і перекоси, породжувані стосунками у суспільстві. Домашнє насильство часто буває прихованим. Не лише кривдник, але й жертва нерідко докладають усіх зусиль, щоб не &виносити сміття з хати&, або через сором, або через страх, або й через безпорадність, відчуття неможливості змінити будь-що на краще, а інколи - просто через незнання. Гострота цієї проблеми свідчить про соціально нездорову моральну атмосферу. Ми вже звикли бачити різні види насильства в засобах масової інформації, на телебаченні та в кіно.

Проблема насильства у сім'ї заявляє про себе на повний голос. Дослідження, які проводилися в Україні підтверджують надзвичайну гостроту проблеми і поширення різних форм насильства у наших родинах.

Насильство в родині також є одним із чинників, що підштовхують до скоєння правопорушень. А головне - діти, які спостерігають насильство у власному домі, переносять цей негативний досвід у власне життя, відтворюючи саме насильницьку модель поведінки у своїх сім'ях і суспільстві загалом.

Достовірність статистики про реальні прояви насильства у родині немає, оскільки це явище є найчастіше приховуваною формою насильства.

За інформацією МВС України, лише минулого року було поставлено на облік понад 50 тис. осіб, які вдавалися до насильства у родині.

У сучасного людства є тяжкий гріх - це обездолені діти. Про це багато пишуть та говорять, дехто намагається їм допомагати. Але кількість дітей, які потрапили в біду, не зменшується, а навпаки, збільшується. І сьогодні діти всього світу потребують захисту.

Щоденно в Україні підлітки скоюють 104 правопорушення, серед яких вбивства, пограбування, насилля, побої.

На жаль в Україні сьогодні таке явище, як насильство в сім'ї та кривдництво дітей, не завжди стоять у центрі уваги громадськості.

http://nasillavsimie.blogspot.com/


ПРАВА, ОБЯЗАННОСТИ И ОТВЕТСТВЕННОСТЬ РОДИТЕЛЕЙ

Руководящим принципом, закрепленным в международном праве и внутреннем законодательстве, является положение, что ребенок должен расти на попечительстве и под ответственностью своих родителей в атмосфере любви, моральной и материальной обеспеченности.

+ Натиснить, щоб читати далі

Права родителей

Родители имеют право, несут обязанности и ответственность за воспитание и развитие ребенка. Согласно семейному кодексу это называется родительскими правами. Родительские права прекращаются по достижении детьми возраста 18 лет (совершеннолетия), а также при вступлении несовершеннолетнего в брак и в других установленных законом случаях приобретения детьми полной дееспособности до достижения совершеннолетия.

Родители имеют право:

-на обеспечение со стороны государства общедоступности и бесплатности получения их детьми основного общего образования;

-выбора для своих детей (до получения ими основного общего образования) форм образования и видов образовательных учреждений, в том числе семейного образования или в негосударственных учебных заведениях;

-на прием детей для обучения в образовательные учреждения, расположенные по месту жительства;

-на ознакомление с уставом образовательного учреждения и другими документами, регламентирующими организацию образовательного процесса;

-участвовать в управлении образовательным учреждением, в котором обучаются их дети;

-на ознакомление с ходом и содержанием образовательного процесса, а также с оценками успеваемости своих детей;

-на перевод ребенка, получающего образование в семье, для продолжения образования в образовательном учреждении при положительной аттестации;

-на помощь со стороны государства в выполнении своих обязанностей по обучению и воспитанию детей;

-обеспечивать религиозное и нравственное воспитание детей в соответствии со своими убеждениями. Никому в отдельности и ни одной группе людей, взятой в целом, не следует навязывать религиозное воспитание, не совместимое с их убеждениями;

-проживающие отдельно от ребенка родители имеют право на общение, участие в воспитании, в решении вопросов получения образования и на получение информации о своем ребенке из воспитательных, образовательных и других учреждений. Родитель с которым проживает ребенок, не должен препятствовать общению ребенка с другим родителем, если такое общение не причиняет вред физическому и психическому здоровью ребенка, его нравственному воспитанию. В предоставлении родителю информации о ребенке может быть отказано только в случае наличия угрозы для жизни и здоровья ребенка;

-защищать права и законные интересы детей, выступать перед физическими и юридическими лицами, в том числе в судах, их законными представителями без оформления специальных полномочий;

-на заботу и содержание со стороны своих совершеннолетних детей, если родители не были лишены родительских прав.

Родители обязаны:

-обеспечивать и защищать права и интересы своих детей, не причинять вред физическому и психическому здоровью детей, их нравственному развитию;

-воспитывать детей, исключая пренебрежительное, жестокое, грубое, унижающее человеческое достоинство обращение, оскорбление или их эксплуатацию;

-выполнять устав образовательного учреждения;

-не допускать неоправданного вмешательства в работу воспитателей по вопросам, которые по своему характеру входят в круг профессиональных обязанностей педагога;

-обеспечивать в пределах своих способностей и финансовых возможностей условия жизни, необходимые для нормального развития ребенка;

-содержать своих несовершеннолетних детей (порядок и формы предоставления содержания детям определенного родителем самостоятельно; в случае если родители не предоставляют содержания своим несовершеннолетним детям, средства на их содержание (алименты) взыскиваются с родителей (родителя) в судебном порядке).

Ответственность родителей

За невыполнение или ненадлежащее выполнение родительских обязанностей, а также за совершение правонарушений в отношении своих детей родители несут административную, уголовную и материальную ответственность.

Родители могут быть по суду лишены родительских прав, если они:

-уклоняются от выполнения обязанностей родителей, в том числе при злостном уклонении от уплаты алиментов;

-злоупотребляют родительскими правами;

-жестоко обращаются с детьми, в том числе осуществляют психическое и физическое насилие, покушаются на половую неприкосновенность;

-совершили преступление против жизни или здоровья своих детей либо против жизни или здоровья супруга;

Лишение родительских прав не освобождает родителей от обязанностей по содержанию ребенка.

С учетом интересов ребенка суд может отобрать ребенка у родителей без лишения родительских прав (ограничение родительских прав). Такое решение возможно по обстоятельствам, от родителей не зависящим (опасные заболевания, стечение тяжелых семейных обстоятельств и др.), и в случаях, когда оставление ребенка с родителями опасно для него.

При непосредственной угрозе жизни ребенка или его здоровью орган опеки и попечительства может немедленно отобрать ребенка у родителей на основании решения органа местного самоуправления.

Родители, лишенные родительских прав или ограниченные в правах теряют права, основанные на факте родства с ребенком, а также право на льготы и государственные пособия, установленные для граждан, имеющих детей, Комиссии Служб по делам несовершеннолетних могут применить к родителям административные меры (объявить общественное порицание или предупреждение, возложить обязанность загладить причиненный вред или наложить денежный штраф в судебном порядке)

http://osvita.do.am


ТЕСТИ ДЛЯ БАТЬКІВ: Як ви розумієте своїх дітей?

+ Натиснить, щоб читати далі

Дайте відповідь "так", "ні" або "не знаю" на такі запитання:

 1. На деякі вчинки дитини ви часто реагуєте "вибухом", а потім шкодуєте про це.
 2. Деколи ви користуєтеся допомогою або порадою інших осіб, коли не знаєте, коли не знаєте, як реагувати на поведінку вашої дитини.
 3. Ваша інтуїція і досвід - кращі порадники у вихованні дитини.
 4. Деколи вам трапляється довіряти дитині секрет, який би нікому іншому не розказали.
 5. Вас ображає негативна думка інших людей про вашу дитину?
 6. Вам траплялося просити у дитини вибачення за свою поведінку?
 7. Чи вважаєте ви, що дитина не повинна мати секретів від своїх батьків?
 8. Помічаєте ви між своїм характером і характером дитини різницю, яка іноді приємно дивує вас?
 9. Ви надто сильно переживаєте неприємності або невдачі вашої дитини.
 10. Чи можете утриматися від купівлі цікавої іграшки для дитини (навіть якщо у вас є гроші) тому, що знаєте: дома їх є багато?
 11. .Ви знаєте, що до певного віку кращий виховний аргумент для дитини - фізичне покарання (пасок).
 12. Ваша дитина саме така, про яку ви мрієте.
 13. Ваша дитина завдає більше турбот, аніж радощів.
 14. Чи здається вам, що ваша дитина навчає вас по-новому думати, поводитися?
 15. Чи бувають у вас прикрощі з вашою дитиною?

Нарахуйте по 10 балів за кожну відповідь "так" на запитання: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 і за кожну відповідь <ні> на запитання: 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15. За кожну відповідь "не знаю" - по 5 балів.

100-150 балів. У вас великі здібності до правильного розуміння своєї дитини. Ваші судження і погляди - добрі союзники у розв'язанні виховних проблем. Якщо й на практиці ваша поведінка відкрита, терпляча, вас можна визнати за приклад для наслідування. Можливо, до ідеалу бракує лише одного штриха. Ним може стати думка вашої дитини. Спробуйте її з'ясувати.

50-99 балів. Ви на вірному шляху до розуміння дитини. Свої тимчасові труднощі у вихованні ви маєте розв'язати, починаючи з себе. І не намагайтеся виправдатися браком часу або характером дитини. Є проблеми, на які ви маєте реальний вплив, а тому спробуйте це використати. Розуміти - це не завжди приймати. Не лише дитину, а й власну особистість.

0-49 балів. Здається, можна більше співчувати вашій дитині, ніж вам, оскільки її батько не є добрим другом і провідником на шляху здобуття життєвого досвіду. Але ще не все втрачено. Якщо ви хочете щось зробити для своєї дитини, то спробуйте. Можливо, вам допоможуть у цьому поради інших. Буде нелегко, але щасливе життя дитини того варте.

https://sites.google.com/site/krivyjrogkzsh27/socialno-psihologicna-sluzba/testi-ta-poradi-dla-batkiv


Про стан виконання Комплексної програми профілактики правопорушень в школі-інтернаті у 2012/2013 навчальному році.

Для вирішення проблеми запобігання скоєння неповнолітніми правопорушень в школі-інтернаті була створена дієва система правовиховної роботи.

Натиснить, щоб читати далі

Ведеться щоденний облік і контроль за відвідуванням учнями школи. Щомісяця ці дані аналізуються заступником директора по ВР Степановою О.М. , вживаються відповідні заходи.

Учням 1-11 класів в щоденниках виставляється класним керівником оцінка з поведінки, ведеться моніторинг рівня вихованості.

Проводяться бесіди на правову тематику, тижні правових знань, місячники з правовиховної роботи.

Для досягнення належного результату в роботі з підлітками педагогічний колектив школи залучає до виховного процесу батьків (батьківські збори, лекторії), громадські організації (ССД, Центри сім'ї та молоді), органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи (ВКМСД). Така співпраця забезпечує стійкість і стабільність навчально-виховного процесу, сприяє усуненню психолого-педагогічних порушень соціальної адаптації неповнолітніх:

- За планом роботи батьківського лекторію соціальним педагогом Кащавцевим К.К. і практичним психологом Пугачевою О.Л. протягом року в рамках батьківського лекторію проведено заходи: заняття: "Падіння моралі. Наслідки", "Сім'я в період демократизації суспільства та демократія в сім'ї."; батьківська конференція: "Здорова родина - здорова дитина" (питання наркоманії, СНІДу, паління та вживання алкоголю.), "Правова відповідальність неповнолітніх у вживанні наркотиків".

- Для вихованців школи-інтернату працюють клуби "Право і закон" та <Право і порядок>, проведено тиждень права до Дня прав людини "Знай свої права, виконуй свої обов'язки", круглий стіл "Взаємовідносини батьків і дітей", тренінги з учнями 5-11 класів щодо профілактики ризикованої поведінки та професійного самовизначення; соціальним педагогом Кащавцевим К.К. впроваджується спецкурс <Профілактика ризикованої поведінки> для учнів 9-11 кл., практичним психологом Пугачевою О.Л. проводиться програма <Рівний-рівному>.

Всі учні школи охоплені заняттями в гуртках ,які працюють при школі-інтернаті. У класах учні мають постійні і тимчасові громадські доручення.

Постійно використовується наглядна агітація з правової пропаганди. У школі є тематичні стенди: "Державна символіка України", "Права дитини", "Безпека дорожнього руху-це життя", "Права та обов'язки учнів".

Проводиться планомірна робота з батьками, працюють батьківські лекторії.

В школі створено і діє за графіком консультаційний пункт з питань соціального захисту для учнів та батьків (соціальний педагог Кащавцев К.К.)

Впроваджується в дію програма ПРООН ЮНЕЙДО "Сприяння просвітницькій роботі "Рівний-рівному" серед молоді України щодо здорового способу життя" (практичний психолог Пугачева О.Л.) та ЮНІСЕФ "Навчання на засадах розвитку життєвих навичок" за проектом "Школа проти СНІДу" (соціальний педагог Кащавцев К.К.)

Питання профілактики правопорушень серед неповнолітніх, формування здорового способу життя розглядають на загальношкільних батьківських зборах, нарадах при директорові та заступникові директора з виховної роботи, засіданнях ради профілактики злочинів та правопорушень.

Соціально-психологічна служба в школі забезпечує здійснення загальнодержавної програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН "Про права дитини", дітей-інвалідів (відповідно до плану ГУОН); "Протидія расової та етнічної дискримінації та ксенофобії".

Створено електроний банк даних дітей пільгової категорії (27 учнів), заведено індивідуальні картки на кожного з них.

Ефективне виховання без покарання

Покарання дітей часті у багатьох родинах. Чому покарання не працюють? Покарання викликає у дітей страх. Від страху дитина може перестати погано поводитися. Але це лише поверхневий ефект. Застосування покарання викликає лють, образу, бажання помститися. Ці почуття не сприяють успіху виховання, хіба, що ви хочете виховати у неї саме їх. Уважно спостерігаючи за поведінкою дитини після покарання, ви помітите, що вона намагатиметься знайти способи, щоб звести рахунки зі своїми кривдниками. Дитя може дражнити молодших братів, сестер або домашніх тварин, отримувати погані оцінки в школі, псувати свої або ваші речі, тікати з дому й забувати про свої домашні обов'язки. Цей перелік негативних реакцій на покарання можна продовжувати ще довго.

Читати далі

Караючи, ви підмінюєте внутрішній контроль дитини за своєю поведінкою необхідністю контролю з боку інших людей. Дитя стає залежним від дорослого, одна присутність якого може викликати в ньому страх. Покарання не робить ніякого впливу на розвиток навички відповідати за свої вчинки. Навпроти, караючи, ви встановлюєте такі норми поведінки, при яких винні діти намагаються вийти сухими з води. А це в жодному разі не сприяє удосконалюванню їх власних моральних принципів. Коли ви караєте, дитя стає або надто поступливим, або занадто впертим, а найчастіше й мстивим. Він зосереджується на тім, щоб звести рахунки з тим, хто його покарав, і не думає про наслідки своєї поганої поведінки, про те, який урок необхідно винести для себе.

Прямою протилежністю поведінки, контрольованої впливовою особою, є самоконтроль, заснований на ціннісних орієнтаціях самого малюка. Дитина учиться відповідати за свої вчинки сама і поводиться так, як вважає за необхідне.

Покарання також несе в собі й інші побічні ефекти. Це заниження почуття власного достоїнства, або поводження, продиктоване почуттям страху; це змішане почуття образи, нанесеної вам людиною, на любов якого ви розраховували; це зміцнення віри в те, що діяти з позиції сили - єдиний спосіб домогтися того, чого хочеш. Крім того, покарання робить дитино недовірливою і спонукує приховувати свої помилки.

Іншими побічним ефектом покарання можуть бути:

 • Нерішучість, невпевненість у собі.
 • Психосоматичні захворювання (зниження імунітету, порушення травлення, роботи серця) теж часто є наслідком стресу, викликаного покаранням.

Покарання і погрози вчать дитину не попадатися, роблять її метикуватою.

Причиною застосування методу є те, що батьки просто не знають, що є ефективніші методи. Часто батьки такі заклопотані, що не можуть приділяти достатньої уваги дитині: стежити за її поведінкою,вчасно відволікати від небажаних занять, терпляче пояснювати, що можна робити, а що ні і чому.

Взагалі - то завжди, коли дитина "погано" поводиться,для цього є конкретні і дуже вагомі причини. Існує лише чотири мотиви, за яких діти "погано" поводяться:

 1. Привернення уваги - "мені потрібна твоя особлива увага".
 2. Вплив - "ти мені нічого не зробиш".
 3. Помста - "шкодити у відповідь на образу".
 4. Уникнення невдачі - "не буду і намагатися - все одно не вийде".

На навмисну поведінку дитини, яка хоче привернути увагу, інколи корисно взагалі не звертати увагу, щоб не закріплювати її. Але подумайте, як знайти час для того, щоб приділити дитині увагу - вона має потребу у цьому. Що ж до поведінки владнолюбця , найкраще, що може зробити дорослий - демонструвати свою впертість, позбавлену агресії. При цьому варто подумати, як дитині проявити себе позитивно: дати їй право вибору, допомогти відчути себе у чомусь компетентною. Важливо правильно зреагувати у випадку, якщо мотив поведінки - помста. Природна реакція батьків - довести свою правоту й наполягти на своєму - не працює. Треба знайти в собі силу і мудрість зробити перший крок до примирення. А тій дитині, що не уникає невдач, потрібна підтримка. Не робіть усе замість неї, а хваліть навіть за незначний прогрес у вміннях, навичках, досягненнях.

http://teacher.at.ua/publ/11-3-2

https://sites.google.com/

Стан реалізації загальнодержавної програми Національній план дій щодо реалізації конвенції ООН про права дитини у 2012 році

Мета Програми:

 • об'єднати в єдину систему зусилля держави щодо захисту прав дітей;
 • забезпечити оптимальне функціонування цілісної системи захисту прав дітей в районі відповідно до вимог Конвенції ООН про права дитини.

Основні завдання Програми:

 • створення безпечного та сприятливого середовища для розвитку дитини, збереження її здоров'я та життя;
 • обмежити поширення серед дітей ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та наркоманії;
 • реалізація права кожної дитини на оздоровлення та відпочинок шляхом запровадження комплексу спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану здоров'я дітей, організацію їх змістовного відпочинку;
 • створення належних умов для збереження та зміцнення фізичного здоров'я дітей, формування здорового способу життя;
 • створення рівних умов для доступу кожної дитини до високоякісної освіти (дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної і вищої) для забезпечення розвитку особистості, суспільства і держави;
 • розвиток творчого потенціалу дітей, організація їх естетичного та патріотичного виховання;
 • створення умов для утвердження в суспільстві сімейних цінностей, матеріального забезпечення сімей з дітьми, забезпечення їх морального здоров'я, виховання відповідального батьківства та запобігання соціальному сирітству;
 • організація результативної роботи щодо запобігання соціальному сирітству, реабілітації бездоглядних та безпритульних дітей, розвитку сімейних форм виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, бездоглядних та безпритульних, схильних до бродяжництва;
 • створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім'ї;
 • профілактика правопорушень з боку дітей, значне зменшення кількості злочинів, вчинених дітьми.

Головні принципи Програми:

 • діяльність у правовому полі;
 • комплексне вивчення проблем;
 • гласність

Вся робота щодо реалізації загальнодержавної програми <Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини> велась відповідно до розробленого Плану заходів від 12.01.2012 року.

Виконання Програми у школі дасть змогу:

 • підвищити рівень правової культури молодих громадян, зокрема в питаннях поваги до прав і свобод людини, відповідальності за власне життя;
 • активізувати процес формування у дітей здорового способу життя, забезпечення їх широкого залучення до фізичної культури і спорту;
 • створити сприятливі умови для формування свідомого ставлення дитини до збереження здоров'я, боротьби із шкідливими звичками;
 • створити систему надання дітям психологічних, соціально-педагогічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних та інших послуг;
 • збільшити чисельність молоді, що бере участь у діяльності дитячих і молодіжних громадських організацій;
 • забезпечення поширення соціальної реклами та широкого висвітлення в засобах масової інформації питань соціально-правового захисту дітей, дотримання положень Конвенції ООН про права дитини.