Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Сторінка практичного психолога

Поради учням щодо складання Державної підсумкової атестації

Відкрити

Умій володіти собою

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.

Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

4. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки.

5. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що "рана заживає поступово".

6. Будь-яка справа починається з першого кроку! Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

7. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

8. Будь толерантною особистістю.

http://bilopillya-vpu.com.ua/index.php/psikholog-radit

Сім порад учням

Порада перша і найтяжча. Ніколи не намагайтеся отримати все і відразу. Пам'ятайте, що успіх - це насамперед праця. Не вірте красивим фільмам, де, щоб досягти успіху, досить бути вродливим чи багатим.

Порада друга - про любов. Обов'язково зміни своє відношення до людей, які тебе оточують. Хочеш, щоб тебе любили люди - полюби їх сам. Подумай, чи подобаються особисто тобі егоїстичні, нетерпимі до чужих думок люди? То чому, якщо ти саме такий, повинні любити тебе?

Порада третя - особлива. Потрібно на деякий час забути, що ти особливий, не такий як всі. Запам'ятай, що про це знає лише твоя мама і ти сам.

Порада четверта - про найдорожче. Полюби себе насамперед сам. Це не значить, що ти повинен любуватися собою в дзеркало. Просто стався з повагою до свого тіла, не отруюй його алкоголем та іншими ядами.

Порада п'ята - пріоритетна. Не розпорошуй свої сили відразу у всіх напрямках. Вибери кілька важливих для тебе справ і наполегливо вдосконалюйся саме в них. Хоча спробувати себе в нових справах ніколи не завадить. Хто зна, можливо, саме там чекає на тебе успіх, сидить собі і жде, коли ж ти його віднайдеш.

Порада шоста - навчайся! Навчайся все своє життя. Ніхто не заперечує, що ти і так багато знаєш та умієш. Добре, що ти знаєш, скільки часу тривала столітня війна (100?!), чудово, якщо ти можеш відрізнити комп'ютерний вірус від вірусу грипу, вітаю, якщо зумієш своїми руками забити звичайний цвях в цегляну стіну.

Порада сьома і остання (по списку, а не по значенню!) Отже, ти хочеш досягти успіху? То чого ж тоді чекаєш і витрачаєш свій дорогоцінний час на читання цих порад? Давай, не сиди, пора уже щось зробити своїми руками.

http://www.school121.edu.kh.ua/pro_shkolu/psihologichna_sluzhba/storinka_psihologa/poradi_psihologa_uchnyam/

Умій володіти собою

1. Пам'ятайте: найкращий спосіб боротьби з душевним неспокоєм - постійна зайнятість.

2. Щоб забути свої напасті, намагайся зробити приємне іншим. Роблячи добро іншим, робиш добро собі.

3. Не намагайся змінювати чи перевиховувати інших. Набагато корисливіше і безпечніше зайнятися самовихованням.

4. Пам'ятай: кожна людина - така ж яскрава й унікальна індивідуальність, як і ти, приймай її такою, якою вона є. Намагайся знайти в людині позитивні риси, вмій бачити її достоїнства і в стосунках з нею спробуй опиратись саме на ці якості.

5. Май мужність від щирого серця визнавати свої помилки. Уникай зазнайства і дозування.

6. Вчися володіти собою! Гнів, дратівливість, злість спотворюють людину. Егоїзм - джерело багатьох конфліктів. Виховуй в собі терпіння, пам'ятай, що "рана заживає поступово". Не через дрібниці.

7. Будь-яка справа починається з першого кроку!

8. Пам'ятай: перешкоди нам даються задля нашого розвитку.

9. Людина, має необмежені можливості самовдосконалення, причому в усіх галузях СВОЄЇ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ.

10. Будь толерантною особистістю.

http://www.school121.edu.kh.ua/pro_shkolu/psihologichna_sluzhba/storinka_psihologa/poradi_psihologa_uchnyam/

Що робити, якщо тебе булять? Рекомендації учням щодо уникнення булінгу

Булінг (від англійського bullying) - цькування, залякування, агресивне переслідування одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет. Це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки.

Рекомендації учням щодо уникнення булінгу

 • Уникай агресора та перебувай у товаристві друзів. Постійно перебувай у товаристві приятеля, щоб не залишатися наодинці з недругом.
 • Стримуй гнів. Розхвилюватись у зв'язку зі знущанням природно, але саме цього й домагаються булери. Намагайся не реагувати плачем, не червоній і не переймайся. Це вимагає значної кількості тренувань, але це корисна навичка дати відсіч агресору.
 • Дій хоробро, іди та ігноруй агресора. Твердо й чітко скажи йому, щоб він припинив, а потім розвернися та піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість чи вдавай, що ти захоплений бесідою по мобільному телефону. Ігноруючи булера ти показуєш, що він тобі байдужий.
 • Усунь провокаційні чинники. Якщо булер вимагає від тебе грошей на обід, принось обід із собою, кажи, що батьки не дають тобі грошей. Якщо він намагається відібрати твій музичний плеєр, айфон, планшет - не бери його в школу.
 • Розкажи дорослим про знущання. Учителі, психолог, соціальний педагог, класний керівник, директор школи, батьки допоможуть припинити знущання, а в разі її систематичного характеру - звернуться до компетентних органів захисту прав дитини.
 • Поговори з кимось, кому ти довіряєш: із працівниками школи, братом, сестрою або другом. Це допоможе тобі відчути себе менш самотнім.

http://osvita-ivankiv.gov.ua/metodrob/psyhologichna-sluzhba/657-bulng-u-shklnomu-seredovisch.html

У тебе проблеми у спілкуванні?

Дотримуйся наступних принципів!

Досить часто хлопці й дівчата потрапляють у ситуації, коли їм важко зробити перший крок до знайомства, особливо, із людиною протилежної статі, перший крок до примирення. За цим стоять глибокі переживання: страх, роздратування, несподівана агресивність. Усе це може ускладнювати життя. Але при бажанні завжди можна знайти вихід.

Пам'ятай!

1. Найважливішим є саме перший крок. Тому, якщо ти хочеш познайомитися чи помиритися, йди першим назустріч людині, не чекай і не думай, що це повинна зробити вона.

2. Посміхайся! Твоя посмішка свідчить про добрі наміри.

3. Частіше називай ім'я співрозмовника. Для кожного звук власного імені найсолодший і найважливіший звук людської мови.

4. Проявляй щиру зацікавленість.

5. Інтонацією, виразом обличчя, позою покажи зацікавленість.

6. Намагайся знайти цікаву тему для розмови. Розмова "ні про що", про футбол, погоду, фільм теж може дати хороший результат. Важливо те, що контакт уже відбувся.

7. Налаштовуйся на людину, уважно слухай її. Слухати набагато важче, аніж говорити самому. Уважно спостерігай за іншими, намагайся якомога глибше зрозуміти повідомлення (те, про що говорить інший), запам'ятовуй почуте, перед тим як дати відповідь.

8. Слова не обов 'язково найважливіші елементи повідомлень. Ми спілкуємося навіть тоді, коли мовчимо.

9. Будь відкритим, випромінюй тепло, і воно повернеться до тебе.

http://sh-pansion.ucoz.ua/board/poradi_psikhologa/uchnjam/4

10 речей, які треба знати дітям, аби бути в безпеці. Для молодших школярів

Для дітей, які вже більш самостійні й можуть залишатись удома або гуляти з дозволу батьків, Світлана Ройз рекомендує такі правила:

1. Якщо дитина вдома сама, а до приміщення намагається проникнути зловмисник, слід зателефонувати батькам, і лише після цього набрати поліцію - 102. За цей час батьки зможуть попередити сусідів телефоном, й дитині допоможуть.

2. Якщо в квартирі починається пожежа або витікає газ, треба швидко вийти з квартири та подзвонити 102 або 104 (служба газу). Самій гасити пожежу не можна в жодному разі!

3. Якщо дорослий просить про допомогу, треба відповідати категоричною відмовою й відразу йти.

4. Якщо біля вас собака, слід зберігати спокій і не провокувати агресію. Можна відвернути увагу за допомогою предмета - кепки чи парасольки, наприклад. Не слід дивитися тварині в очі, натомість, поступово віддалятися, не повертаючись спиною до собаки.

5. Не заходити в ліфт із незнайомцем. Якщо він наполягає, сказати, що чекаєш на батьків, які зараз підійдуть.

6. Якщо дитина бачить, що її хтось переслідує, треба зайти до людного місця - наприклад, крамниці або перукарні - й зателефонувати батькам.

7. Якщо незнайомець схопив дитину й не відпускає, треба кричати, битися, бити по машинах, які стоять поруч - можливо, запрацює сигналізація.

8. Якщо опинився на вулиці під час грози, потрібно зайти в укриття - крамницю або під'їзд. Слід триматись подалі від водойм, металевих веж, високих дерев і машин.

9. Якщо в інтернеті хтось погрожує тобі чи твоїм батькам, потрібно негайно повідомити про це батьків.

10. Якщо дитина сама, і в неї щось болить, потрібно зателефонувати батькам, але в жодному разі не приймати ліки з домашньої аптечки на власний розсуд.

http://tvoemisto.tv/news/10_rechey_yaki_treba_znaty_dityam_aby_buty_v_bezpetsi_porady_psyhologa_89176.html

Поради учням, у яких занижена самооцінка

1. Старайся занадто не демонструвати свою значимість. Внутрішня впевненість у собі не потребує <голосних> зовнішніх проявів. Якщо внутрішньо не відповідаєш тому образу, який намагаєшся демонструвати, ти будеш виглядати просто кумедно, і оточуючі люди одразу підсвідомо це зрозуміють. Самооцінка є лише показником того, як ти оцінюєш свої сили для досягнення тієї чи іншої мети. Люди оцінять цю якість без твоїх "натяків".

2. Пробач себе за всі невдачі та промахи та прийми себе таким яким ти є. Давня істина - полюби себе, а коли сам себе полюбиш тебе полюблять і всі інші. Винеси зі своїх невдач уроки і забудь про це.

3. Будь у гармонії зі своїми думками. Ти повинен усвідомити, що у кожної людини, і у тебе є свій внутрішній світ. Твій внутрішній світ, без сумнівів, відрізняється від внутрішнього світу інших людей, тому що кожна людина індивідуальна. Чітко усвідом, що ти особистість і заслуговуєш на повагу та увагу оточуючих.

4. Постарайся звертати менше уваги на коментарі та поради сторонніх людей( звісно, крім тих кому довіряєш) та не залеж від думки оточуючих. Дуже часто ця думка суб'єктивна та неправильна, тому навіщо звертати на неї увагу?

5. Якщо тобі щось не зрозуміло не бійся запитати. Краще один раз здатися дурнем ніж весь час картати себе за те, що не знаєш відповіді. Не соромся висловити свою думку та свою точку зору. Пам'ятай твоє життя в твоїх руках, інші не можуть керувати твоїми діями!

6. Ніколи не виправдовуйся. Чим більше ти виправдовуєшся тим більше відчуваєш невпевненість у собі. Якщо виникла така потреба, спокійно та впевнено поясни свій вчинок.

7. Досить бути завжди чимось незадоволеним. Більше оптимізму! Колекціонуй свої успіхи! Заведи окремий зошит і записуй туди все, що вважаєш своїм досягненням.

8. Перестань порівнювати себе з іншими, це рідко допомагає для підвищення самооцінки. Порівнюй тільки себе сьогоднішнього з собою вчорашнім.

9. Запишись до тренажерного залу чи басейну чи якоїсь спортивної секції, краще з якогось єдиноборства. У сильному тілі - сильний дух.

10. Не відмовляй собі у спілкуванні. Спілкуйся, знайомся, заводь нових друзів. Будь комунікабельним!

І під кінець - головне дій! Постав собі якусь ціль! Дій рішуче і не озирайся назад, іди вперед!

http://skarbnichka-psikhologa.webnode.com.ua/news/rekomendatsiji-dlya-spetsialistiv-psikhologichnoji-sluzhbi-vchiteliv-ta-batkiv/

Як спілкуватися з батьками?

У підлітковому віці виникає проблема, як спілкуватися з батьками, щоб уникати конфліктів, щоб між вами не виникало нерозуміння і дратівливого почуття, що вас увесь час дістають питаннями і втручаються у ваше особисте життя. Щоб зберегти почуття відкритості, необхідно постійно спілкуватися один з одним, тобто просто розмовляти про щоденні події у вашому житті, при чому розповідати про них досить детально, якщо ви хочете уникнути настирних і тримати нитку оповідання у своїх руках. Природно, що кожна людина має право на свої маленькі секрети, тому те, про що ви не хочете поширюватися, краще не розповідати взагалі. Причина, настирливості батьків, що здається нам, не в їх шкідливому характері, а занепокоєному за своїх дітей.Читати далі

Як порозумітися з вчителем: 5 важливих заповідей

Щоб якнайкраще зарекомендувати себе в очах вчителя, дотримуйся наступних правил:

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Не відволікайся на уроці. Неприпустимо розмовляти з сусідом по парті або читати журнал в той час, коли вчителька пояснює нову тему. Вона може розцінити таку поведінку як неповагу. І складна тема ризикує залишитися для тебе незбагненною. Пам'ятай, що ти ходиш в школу не розважатися, а отримувати знання. Твоє серйозне ставлення до навчання переконає вчительку, що ти не легковажний дитина, а відповідальний учень, який прагне до знань.

2. Не потрібно боятися зайвий раз звернутися за допомогою до вчителя, якщо ти щось не зрозумів(а) з її пояснень. Але спочатку спробуй розібратися сам(а), адже запам'ятати власне відкриття набагато простіше, ніж слова вчителя. якщо ти не зрозумів(а) тему в цілому, можливо, розібратися в ній тобі допоможуть практичні вправи. Почитай ще раз правило і спробуй сам(а) виконати завдання. Можеш саме на цьому етапі вдатися до допомоги вчительки. На конкретному прикладі новий матеріал стане зрозуміліше. Не варто вимагати, щоб вона займалася виключно з тобою на уроці, адже ти не один(одна) у класі, краще підійти до вчительки після уроку і попроси пояснити те, що тобі незрозуміло. Нема чого боятися зайвий раз звернутися до нього за допомогою. Твій інтерес до навчання і твої хороші оцінки є для викладача найкращою нагородою - це означає, що його зусилля вкласти в учнів знання не пропали даром.

3. Не обманюй довіру вчителя. Раз обдуривши вчительку, ти ризикуєш надовго зіпсувати з нею стосунки. Ще буває, що деякі хлопці, не вивчивши урок, вигадують у виправдання своєї ліні різні поважні причини. Не варто зловживати добротою улюбленої вчительки: обман рано чи пізно розкриється, і довіра буде втрачено. І навіть якщо потім ти будеш говорити правду, тобі не повірять.

4. Поводься так, як годиться в школі. Не зривай занять і не біжи з уроків. Вчителька може розцінити це як оголошення війни, і тоді тримайся!Деякі погані вчинки учнів викладачка може прийняти на свій рахунок. Це ускладнить твою шкільне життя.

5. Зрозумій, що вчитель - теж людина. Іноді тобі слід згадати, що вчителька - теж чия-небудь мама чи бабуся, і в її житті теж може бути багато труднощів і проблем. І хоча вона терпляча і сильна, не варто приносити їй зайві неприємності. Не поводься на уроках так, як ніби спеціально відчуваєш її терпіння. Постався з розумінням до її важкої роботи. Своєю неналежною поведінкою ти ризикуєш викликати гнів і невдоволення вчительки, яка в даний момент і без твого втручання відчуває себе не дуже добре. У деяких випадках дуже важливо не нариватися на грубість і розуміти вчительку як близьку людину.

www.vasyscheve.edu.kh.ua/galerei_ta_dokumenti/rekomendacii_psihologa_dlya_uchniv_yak_porozumitisya_z_vchitelem_5_vazhlivih_zapovidej/

Деякі питання адаптації учнів 5-х класів до навчання: Як краще побудувати взаємини з однокласниками?

 • Поводься природно, про людину говорять її вчинки, тільки вони можуть скласти тобі імідж.
 • Не чекай загальної любові, однокласники спочатку будуть придивлятися до тебе, а потім уже полюблять чи навпаки. Це залежить від тебе.
 • Частіше усміхайся, непривітних людей ніхто не любить.
 • Якщо ти чогось не знаєш, не соромся, спитай про це друзів.
 • Знайди з друзями спільні інтереси, обміняйся контактами.
 • Якщо комусь із твоїх друзів сумно, обережно розпитай, що сталося, запропонуй допомогу. Іноді від звичайної уваги стає краще.
 • Про ставлення до себе можна судити з того, як часто до тебе звертаються за допомогою, за порадою, діляться секретом.
 • Пям'ятай відомий загальний принцип: "Бажаєш бути розумним, навчись розумно питати, уважно слухати, спокійно відповідати і припинити говорити, коли вже нічого сказати".

http://279.kiev.ua/index.php/korysne/porady-psykholoha/uchniam-5-klasu

Години психолога

05.09.2016 року практичним психологом школи-інтернату проведена година психолога в 6-ому класі за темою <Наш клас - найдружніший>. Мета заходу: сприяти кращому знайомству учнів класу, створенню позитивного психологічного клімату в класному колективі. Під час роботи з дітьми проводилися вправи: "Розкажи про себе" та "Серце класу", тестування "Чи добрий ти друг", а також бесіда "Як знайти справжніх друзів".

06.09.2016 року у 3-ому класі проведена година психолога за темою: "Що є добре, що є погане". Мета: навчити учнів аналізувати свої вчинки, шукати позитивні аспекти у класних негативних емоційних ситуаціях, аналізувати у свідомості учнів цінність високих моральних рис, стимулювати дієве ставлення до власного мовлення. Під час заходу проведені бесіда "Розпочни із себе", вправи "Закінчіть речення", "Емоція" та "Намалюй свій настрій".

За підсумком занять учні зробили цікаві висновки.

Вправа для розвитку уваги, зосередженості, переключення та об'єму уваги, сприймання

Загрузити

Арт-терапия для детей и взрослых

Раскрашивая готовые рисунки, мы можем уменьшить стресс, уснуть, стать креативнее. Книги по арт-терапии и просто узоры для творчества и вдохновения стали исключительно популярны . Вслед за мандалами в ход пошли фантастические звери, цветочные и геометрические орнаменты. Читать далее. Загрузить раскраски

Поради психолога учням по підготовці до ЗНО

Іспити, як і більшість явищ життя, - явище перехідне. Коли вони закінчуються, з'являється відчуття свободи, забуваються сльози, нервування, повертається спокійний сон. Але ж можна скласти іспит і з меншими втратами для власного здоров'я, отримати добрі оцінки й чекати наступного іспиту без страху та безсонних ночей. Читати далі

Як зробити життя цікавіше?

Буває, що ми втомлюємося від одноманітності, помічаємо, що життя схоже на біг по замкнутому колу "робота-навчання-дім". Ось тоді ми і замислюємося - як би все це змінити? Як внести розмаїтість? Як зробити життя яскравішим і цікавішим?

Це в наших руках! В основі цікавого і насиченого життя лежать наступні принципи:

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Наявність мети та її досягнення.

Наявність мети змушує нас робити безліч кроків до її досягнення. Ми мріємо, здійснюємо свої бажання, шукаємо нові шляхи і способи домогтися свого. І поки ми до прагнемо до мети, наша життя повне подіями і враженнями.

2. Наявність хобі, захоплень.

Захопленість людини не буває нудною, хобі займає вільний час і дарує масу позитивних емоцій. Захоплення можуть бути і активні, і досить спокійні, але в будь-якому випадку, вони вносять різноманітність у наше життя і дарують задоволення.

3. Життєва активність.

Активній і діяльній людині жити завжди цікаво. Вона багато всього бажає і робить, а на горизонті завжди видніються нові проекти і нереалізовані мрії. Не сидіть без діла, не витрачайте час на телевізор, а займайтеся корисними та цікавими справами.

4. Зміни та різноманіття.

Одноманітність і монотонність здатна навіяти нудьгу на будь-яку людини. Міняйте оточення та спосіб життя. Постійно шукайте щось нове і незвичайне. Застосуйте творчий підхід до всіх справ. Зробіть щось не так, як звичайно.

5. Розвиток і самовдосконалення.

Постійне навчання і робота над собою захоплює і не дає зупинитися на місці. Освіта, придбання нових умінь і навичок робить життя динамічніше й цікавіше.

6. Розваги.

Ніколи не забувайте про відпочинок і розваги. Проводите вільний час активно й весело, тоді навіть нетривалий відпочинок дасть нові сили та енергію. Дозволяйте собі розслабитися після напруженого дня. І пам'ятайте: кращий відпочинок - зміна діяльності.

7. Відносини.

Без наших коханих, рідних і друзів нам жилося б самотньо й сумно. Ніколи не забуваєте про спілкування! Налагоджуйте нові відносини, згадайте старих друзів, зустрічайтеся, базікайте по телефону.

8. Почуття і емоції.

Будь-яке заняття буде цікавим і незабутнім, якщо робити його "з душею", з яскравими позитивними емоціями. Робіть справи з повною віддачею і намагайтеся підтримувати гарний настрій.

Нехай кожен ваш день буде не схожий на попередній! Нехай кожна хвилина тішить і приносить щось нове і яскраве в наше життя!

http://itstechnology.ru/page/jak-zrobiti-zhittja-cikavishe


Как нарисовать 3D-рисунок

Как развить свой талант

Чтобы достичь успеха, надо развивать свои природные способности. Психолог Сара Нейш (Sarah Neish) убеждена, что талантом наделен каждый из нас, просто не все знают, как его обнаружить и развить. Вот несколько рекомендаций по развитию творческого потенциала. Читать далее

Як потрібно поводитися з друзями

+ Натиснить, щоб читати далі

Всі люди настільки різні, що іноді диву даєшся. Часом дивишся на когось і думаєш, як можна з цією людиною спілкуватися? Але ж спілкуються. Важко знайти людину, у якої б зовсім не було друзів, ну або хоча б одного друга ...

Як потрібно поводитися з друзями, щоб одного дня не зрозуміти, що друзів ви всіх розгубили? Перш за все, треба бути щирим. Не можна дружити за щось. Це не дружба, це партнерство - ти мені, а я за це тебе ...

Дружба передбачає безкорисливе спілкування. Нам просто подобаються люди, з якими ми дружимо, ми готові з ними відзначати свята, ділити будні, допомагати в неприємні хвилини. Причому це не наш борг, ми просто повинні цього хотіти. Саме це і є справжня дружба. Ми можемо не бачитися роками, але коли ми поруч, ми щасливі ...

Як же потрібно поводитися з друзями, щоб і їм з нами було добре, і нам з ними приємно? Даруйте друзям гарний настрій. Не треба їм розповідати про всі ваших негараздах. У кожного з нас бувають такі хвилини, коли хочеться вити на місяць. По можливості не переносите свої неприємності на друзів. Зрозуміло, що друг пізнається в біді . Але не варто всі свої <біди> перекладати на плечі одного. Він живе в тому ж самому світі, в якому живете ви, і в нього також бувають неприємності.

Якщо раптом так трапиться, що другу потрібно ваша допомога, зробіть все можливе, щоб відкласти свої справи і допомогти.

Дружба - це не просто підтримка в будь-яку хвилину, це ще і здатність чути не лише себе, але й друга. Коли щиро товаришуєш, то, не питаючи в одного, в чому справа, сам розумієш, коли йому погано. Ти не чекаєш прохання від одного, ти сам її пропонуєш. Ти не шукаєш причину, як відмовити, а шукаєш можливість, як допомогти. Я вважаю, що саме так потрібно поводитися з друзями.

Ти підняв голос на одного? А хотів би, щоб таким же тоном друг говорив з тобою? Ні? Так чому собі дозволяєш це? Якщо кожен з друзів хоч на хвилиночку задумається про це, то дружба триватиме вічно!

Тепер тільки так: ділюся посмішкою, надаю підтримку, довіряю у всьому, допомагаю, чим можу, а якщо не можу, то роблю все від мене залежне, щоб зуміти ... Я сам не чекаю від друзів допомоги, вони мені потрібні не для цього. Я просто хочу дружити. Але! Якщо вже так станеться, що допомога буде потрібно, я дуже сподіваюся, що вона прийде! А якщо ні, то це "гра в одні ворота" і гріш ціна такій дружбі!

http://lifetips.org.ua/2115-yak-potrbno-povoditisya-z-druzyami.html

Скільки треба спати в підлітковому віці?

+ Натиснить, щоб читати далі

Дослідники встановили, що підліткам, як і дітям потрібно спати трохи більше ніж дорослим. Так, нормою для підлітків є 9 годин повноцінного сну, тоді як 8 годин - це критичний мінімум. Зокрема, в ході дослідження було встановлено, що недосипання завдає шкоди не тільки фізичному здоров'ю підлітків, а й психічному, викликаючи схильність до проявів агресії, вживання наркотиків та раннього статевого життя.

Крім того, при недосипанні у підлітків погіршується успішність у навчанні, їм важко спілкуватися з оточуючими. Результати інших досліджень свідчать про те, що з часом в людей, які хронічно не висипаються, починаються проблеми із надмірною вагою, а також виникають ризики розвитку важких захворювань.

Більшість школярів і студентів сплять менше 8 годин на добу. Однак, в більшості випадків, переконані науковці, причина більш банальна - комп'ютер.

І це не просто пристрасть до комп'ютерних ігор, які забирають час. Спеціалісти стверджують, що випромінювання екрана здатне викликати безсоння, порушуючи природні біоритми. Зокрема, це стосується синього світла від комп'ютера. Тому вчені пропонують при роботі за комп'ютером вдягати жовті окуляри, які блокують сині хвилі. В такому випадку, навіть після цілого вечора, проведеного перед монітором, безсоння не дошкулятиме вам.

http://poglyad.com/stories/story-3014


Десять правил самоорганізації уваги

+ Натиснить, щоб читати далі
 • Заздалегідь плануйте свій час так, щоб ніщо не відволікало вас ( дзвінки, відвідування та ін.).
 • Перш ніж розпочати роботу, організуйте своє робоче місце.
 • Максимально мобілізуйте свою волю, намагайтеся відключитися від того, що займало вас раніше.
 • Коли приступаєте до вивчення нової теми, спочатку освіжіть попередній матеріал чи ліквідуйте вади.
 • Якщо сторонні думки заважають зосередитися, займіться конспектуванням. У силу своєї неперервності цей процес робить неможливим часті та тривалі відключення уваги. Майже аналогічний ефект має читання уголос.
 • Читайте та осмислюйте те, що прочитали.
 • Зміна видів діяльності запобігає виникненню монотонності психічного стану, тобто сприяє збереженню стійкої уваги.
 • Контролюйте, стримуйте мимовільне переключення уваги на сторонні об'єкти (голоси, телефонні дзвінки, грюкання дверима та ін.)
 • Якщо у процесі читання ви несвідомо відключились, примусьте себе повернутися до місця відключення та перечитайте.
 • Не забувайте про освітлення, температуру, регулярні перерви.

http://domanivkarnvk.at.ua/stuff/poradi_psikhologa/poradi_psikhologa_uchnjam/1-1-0-11


Корисні поради "Школи етики"

+ Натиснить, щоб читати далі
 • Усе, що хочеш пам'ятати - уявляй!
 • Май на увазі: усе, що ти побачив, відчув, почув, - уже запам'яталось.
 • Легко пригадується тільки те, що уявив.
 • Не думай словами думай образами.
 • Не картай себе за невдачі, а роби з них висновки.
 • Фантазуй!
 • Хвали себе навіть за незначні успіхи.
 • Не заучуй уроків, а уявляй що-небудь цікаве, що допоможе пригадати потрібну інформацію ( наприклад, "мавпа Буф - губні приголосні").
 • Не бійся забувати, якщо уявив.
 • Прокидайся із задоволенням, уявляючи майбутні успіхи.
 • Не повторюй того, що вивчаєш, понад 4-5 разів поспіль, краще зроби це через 1-3 години.

http://domanivkarnvk.at.ua/stuff/poradi_psikhologa/poradi_psikhologa_uchnjam/1-1-0-11

Що треба робити підлітку, аби не палити

+ Натиснить, щоб читати далі

Перше: .необхідно знати всю правду про тютюн і куріння і наш проект допоможе в цьому.

Друге: потрібно знати, що, не дивлячись на рекламу, фільми і серіали, в яких улюблені герої можуть палити, більшість підлітків, молодих людей, дорослих і спортсменів не палять.

Третє: займися фізичними вправами або улюбленим видом спорту, або спортивними танцями. Від цього потрійна користь: користь для здоров'я; прекрасно проведеш вільний час; ти знайдеш друзів, з якими у тебе будуть спільні інтереси, наприклад, спорт.

Четверте: потрібно знайомитися з новими людьми і знаходити нових друзів, але при цьому слід залишатися вільним і незалежним від їх тиску. Не обов'язково палити "за компанію" лише тому, що твої друзі або інші люди палять. Оскільки палити тобі або не палити - це твій вибір, а не твоїх друзів. Не вони вирішують за тебе, а ти сам повинен вирішувати. Не палити - не означає бути слабким, не зовсім дорослим або "білою вороною". Якщо твій друг пропонує тобі закурити, а ти не хочеш, ти не повинен погоджуватися. Завжди можна і потрібно відмовлятися. Не палити - означає зробити вибір на користь здоров'я. Справжні друзі повинні це розуміти і поважати твій вибір.

П'яте: не витрачай гроші на "дим". Краще збережи їх і витрать на що-небудь цікаве, наприклад, на модний одяг, нову комп'ютерну гру або на черговий похід в інтернет-клуб, або на дискотеку.

Шосте: не опинись в клітці під назвою "тютюн". Куріння - це клітка, куди легко попасти, але важко вибратися. І вже не ти, а сигарета керує тобою. Пам'ятай, що нікотин є в будь-яких сигаретах, сигарах і він викликає залежність. Будь вільним від тютюну. Розпоряджайся своїм життям сам і не дозволяй сигареті розпоряджатися ним.

Сьоме: якщо ти вже почав час від часу палити або робиш це постійно, настав час кидати палити. У цьому подвійна користь: величезна користь для здоров'я і ти зберігаєш багато грошей. До того ж, якщо ти не палиш, то у тебе красивий, здоровий вигляд; від тебе і від твого волосся, одягу і з рота приємно пахне; у тебе білі зуби і сяюча посмішка. Завжди роби вибір на користь здоров'я!

http://school9.org.ua/students-m/tips-psychologist-m.html

Про стан виконання Комплексної програми профілактики правопорушень в школі-інтернаті у 2012/2013 навчальному році

Для вирішення проблеми запобігання скоєння неповнолітніми правопорушень в школі-інтернаті була створена дієва система правовиховної роботи.

Ведеться щоденний облік і контроль за відвідуванням учнями школи. Щомісяця ці дані аналізуються заступником директора по ВР Степановою О.М. , вживаються відповідні заходи. Читати далі у форматі PDF

Як поводитися під час ЗНО: Пам'ятка випускникові. Перейти


Вебсайти в допомогу:

school9.org.ua/students-m/tips-psychologist-m.html

teacher.at.ua/publ/24

azov-school14.do.am/index/uchenikam/0-13

erudit-gim.at.ua/index/0-90

school56.edu.kh.ua/psihologo-soceealjna_sluzhba_shkoli/poradi_psihologa_uchnyam/