Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Цікава психологія

Психологічні ефекти, що перешкоджають вашому успіху

Є кілька дивовижних психологічних ефектів, яким піддається абсолютно кожен.

Ефект Рінгельмана

Пам'ятаєте стару притчу, чи то анекдот про воду у винній бочці? Зараз нагадаємо. Якось в одному селі проходило велике свято. Селяни домовилися: на площі встановлять велику бочку, в яку кожен учасник майбутнього бенкету виллє відро вина. Але коли почалося застілля і присутні розлили по келихах вміст бочки, виявилося, що всередині була звичайна водиця. Просто один житель вирішив наступне: "Якщо в бочку вина я виллю відро води, ніхто цього не помітить". Він не міг навіть припускати, що така ж ідея прийде в голову кожному селянинові, який проживає в селі.

Власне, ефект, 90 років тому виявлений психологом Максиміліаном Рінгельманом, пояснює події в цій притчі. У 1927-му вчений провів серію цікавих експериментів, в рамках яких просив добровольців піднімати різноманітні тяжкості, а потім фіксував максимальну вагу яку кожна людина піднімала. Пізніше піддослідних змішали в групи по два, чотири і вісім чоловік і знову просили підняти щось важке - але вже спільними зусиллями.

Очікування були логічними: коли один випробуваний, умовно, піднімав 100 кг, то дві людини повинні були б подужати 200, а то і більше - адже крилате уявлення про те, що "гуртом і бандита легше бити" (в тому сенсі, що командна робота надає можливість досягати набагато більших результатів), існувало вже тоді. Але Рінгельмана чекало розчарування. Як з'ясувалося, двоє людей піднімали лише 90% від суми їх індивідуальних показників - тобто на двох могли здолати лише 180 кг замість очікуваних 200. А якщо за справу бралися восьмеро, то результат знижувався ще більш вражаючим - піддослідні освоювали тільки 50% від еталонної ваги, тобто вісім чоловік могли впоратися лише з 400 кг (так що на кожного припадало лише 50 кг).

Як показали подальші дослідження, працюючи поодинці - тобто покладаючись тільки на себе, люди показують високі результати. А ось включившись в групу, ми підсвідомо прагнемо економити сили - і в результаті "халтуримо".

Висновок: якщо хочеш досягти успіху, покладайся насамперед на себе. Дій усвідомлено, без оглядки і надії на людей які вас оточують. Так Ви зможете досягти більшого. А при потребі або психологічній кризі, можна відвідати професійного психолога і вивчити уважніше його рекомендації.

Далі буде.

https://www.lazy-and-rich.biz.ua/psihologiya/psyhologichni-efekty-shho-pereshkodzhayut-vashomu-uspihu/

Правило "20 хвилин" змінить ваше життя на краще

Ви коли-небудь чули про правило "20 хвилин", яке за короткий термін може змінити ваше життя на краще? Ще ні? Ну тоді запасіться блокнотом та ручкою, щоб законспектувати важливі ідеї для подальшого використання в житті. Читати далі

7 правил психології, які варто знати

1. Правило Дзеркала. Навколишні мене люди - мої дзеркала. Вони відображають особливості моєї власної особистості, часто вже не усвідомлювані мною. Наприклад, якщо хтось мені хамить, значить, я так хочу, я це дозволяю. Якщо хтось знову і знову обманює мене, значить, у мене є схильність до того, щоб повірити будь-кому. Так що ображатися нема на кого.

2. Правило Вибору. Я усвідомлюю, що все, що відбувається в моєму житті є результат мого власного вибору. І якщо сьогодні я спілкуюся з нудною людиною, чи означає, що і я такий же нудний і занудливий людина? Немає поганих і злих людей - є нещасні. Якщо я розгрібаю їх проблеми, значить, мені це подобається. Так що, нема до кого пред`явити претензії. Я сам причина всього, що відбувається зі мною. Автори і творці своєї долі - ми самі.

3. Правило Похибки. Я погоджуся з тим, що можу помилятися. Не завжди моя думка або мої вчинки інші люди повинні вважати правильними. Реальний світ не тільки чорне і біле, є ще світло-сіре і темно-біле. Я не ІДЕАЛ, я просто хороша людина і маю право на помилку. Головне - зуміти визнати її і вчасно виправити.

4. Правило Відповідності. Я маю рівно те і стільки ж, чому я відповідаю, чого заслуговую, чи не більше, не менше, чи стосується це відносин з людьми, роботи або грошей. Якщо я не можу любити людину на повну котушку, смішно вимагати, щоб ця людина ТАК любив мене. Так що всі мої претензії безглузді. І разом з тим, коли я вирішую змінитися - змінюються і оточуючі мене люди (в кращу сторону).

5. Правило Залежності. Мені ніхто нічого не винен. Я ж зможу безкорисливо допомогти всім, кому можу. І мені це в радість. Щоб стати добрим, треба стати сильним. Щоб стати сильним, треба повірити в те, що я все можу. А я вірю! Але треба і вміти говорити "НІ!"

6. Правило Присутності. Я живу тут і зараз. Минулого немає, тому що кожну наступну секунду настає справжнє. Майбутнього немає, тому що його ще немає. Прихильність до минулого призводить до депресії, занепокоєння майбутнім породжує тривогу. Поки я живу справжнім, я СПРАВЖНІЙ. Є привід порадіти.

7. Правило оптимізму. Поки ми лаємо життя, вона проходить повз. Очі бачать, ноги ходять, вуха чують, серце працює, Душа радіє. Мій фітнес - сонячне літо, луг і річка. Поки я рухаюся, поки вітер обвіває шкіру - я живу. Коли я дивлюся телевізор, лежачи на дивані, або спілкуюся з френдами в інеті - я не в цьому, а в потойбічному світ

https://zdorfaq.ru/rizne/33875-7-pravil-psihologii-jaki-varto-znati.html

Цікаві факти.

1. Дослідження показало, що якщо поділитися своїми цілями з іншими, шанси на їх досягнення знижуються, тому що людина втрачає мотивацію.

2. Розум людини здатний "переписувати" монотонну, нудну мову співрозмовника, щоб інформація здавалася цікавою і краще сприймалася.

3. Сучасна психологія визнає існування більш 400 різних фобій і страхів.

4. Дуже часто музичний твір стає улюбленим, тому що воно пов'язане і асоціюється з певним емоційним подією в житті людини.

5. Світосприйняття людини може змінюватися під впливом улюбленої музики.

6. Дослідження показало, що трата грошей на інших приносить людині більше задоволення, ніж трата грошей на себе.

7. Наукове дослідження показало, що ключ до щастя це використання грошей на отримання цікавого досвіду і подорожі, а не на придбання товарів.

8. Вчені прийшли до висновку, що фобії можуть бути спогадами, які передаються з покоління в покоління за допомогою ДНК.

9. Сучасні психологи активно обговорюють потребу додавання феномена Інтернет-залежності в список психічних розладів людини.

10. Кожен 5 житель Франції у своєму житті страждав на депресію. Такий показник є найвищим у світі.

11. Вчені виявили ген, який є причиною негативного світосприйняття людини.

12. Психологічні тести показують, що більшість людей будуть йти разом з групою і не суперечити думку групи, навіть якщо вони вважають, що група не права.

13.Люди з високим рівнем тестостерону отримують насолоду від гніву інших.

14. Люди прагнуть принизити інших, коли не впевнені в собі. Випробовувані, яким сказали, що вони погано пройшли тест на IQ, висловлювали більше національних і релігійних упереджень, ніж ті, кому повідомили про високі результати.

15. При цьому люди щиро впевнені, що їх негативну думку про інших щиро і не має ніякого зв'язку з їх нижчим думкою про себе. Приниження інших допомагає відновленню самооцінки.

16. На поведінку людей впливають тілесні відчуття. Наприклад, є стійка асоціація між відчуттям важкості і "важливістю", "серйозністю", "вагомістю". Люди оцінювали людину як більш серйозного і стабільного, якщо його резюме подавалося у важкій папці, і навпаки.

17. Точно так само, відчуття жорсткості і твердості робить людей негнучкими. Сидячі на жорстких стільцях були більш непоступливі в переговорах. Відчуття шорсткою поверхні викликає в людях відчуття складнощі у відносинах між людьми, а холод тісно пов'язаний з почуттям самотності.

18. Люди схильні робити аморальні вчинки чи не виконувати чиєсь прохання про допомогу, якщо для цього не треба прикладати зусиль або не доведеться відмовляти людині безпосередньо.

19. Однак, більше людей ведуть себе "як положено", якщо вони повинні прийняти моральне рішення на очах у когось. У прямій прохання про допомогу, про пожертвування або про збір підписів відмовляють рідше.

20.Брехня вимагає великих ментальних зусиль. Людині одночасно доводиться утримувати в голові брехня - щоб її говорити, і правду - щоб її приховувати. У результаті він вимовляє більш прості речення і гірше справляється з завданнями на кмітливість.

21. Коли за людьми спостерігають, вони ведуть себе краще. Причому ілюзія спостереження працює теж. Досить було повісити фотографії очей в їдальні самообслуговування, щоб більша кількість людей стало прибирати за собою посуд.

22. При цьому поведінка впливає на мораль (так-так). Люди, які збрехали, обдурили когось або вчинили другий аморальний вчинок, після цього по-іншому оцінюють, що є добре і що погано.

23. Приваблива чесна зовнішність може легко ввести в оману. Люди схильні більш довіряти зовнішності, ніж щирості. Навіть професіонали вважали чесними людей, що брешуть зі щирими манерами у 86% випадків.

24. Зовнішність відіграє величезну роль навіть у голосуванні і виборі політиків. Виборці роблять висновок про компетентність політиків по зрілості особи і фізичної привабливості. Зрозуміло, не усвідомлено.

25. Більш успішних і багатих вважають більш розумними, мудрими і т.д., і навпаки. І часто люди схильні думати, що ті, хто домігся успіху, і ті, на чию долю випали страждання, заслуговували це.

26. Щасливіше не той, у кого грошей багато, а той, у кого більше, ніж у сусіда. Частково на цьому грунтується і незадоволеність великими грошима. Люди постійно порівнюють себе з сусідами. Розбагатівши, вони починають обертатися в нових колах, де у людей грошей ще більше і підніматися над оточуючими нелегко.

27. Гнів підсилює в людях бажання володіння. Люди докладають більше зусиль до отримання об'єкта, який асоціюється у них з сердитими особами. Раніше це вважалося тільки властивістю позитивних емоцій.

28. Чим складніше рішення, яке необхідно прийняти, тим більше люди схильні залишати все, як є. Якщо в магазині занадто великий вибір і люди не можуть відразу визначити, який з товарів краще - вони підуть без покупки.

29. Коли люди відчувають, що не контролюють, що відбувається, вони схильні бачити неіснуючі закономірності в незв'язаних між собою картинках і вірити в теорії змови.

30. Люди жалкують про швидко прийнятих рішеннях, навіть якщо результати їх влаштовують. При цьому важливо не фактичний час, відведений на рішення. Важливо, чи почуває людина, що часу було достатньо.

31. Не всі ризики сприймаються однаково. Одна і та ж людина може безстрашно стрибати з парашутом, але боятися заперечити начальнику. Або дресирувати тигрів, але соромитися познайомитися з симпатичною жінкою.

32. У нудьги є світла сторона. Нудьгуючі люди нерідко шукають можливість зробити добрі справи, оскільки розваги їм набридли і не привносять сенс в їхнє життя.

33. Ми часто закохуємося в людей, схожих на наших батьків, з якими у нас залишилися невирішені проблеми дитинства. Самі того не підозрюючи, ми прагнемо вирішити ці проблеми в зрілому віці.

34. Навіть позитивні події, такі як закінчення університету, вступ у шлюб або нова робота, можуть призвести до депресії.

35. Прямі батьківські розмови про шкоду куріння менш ефективні, ніж всі думають. Як правило, підлітки, початківці курити, мають друзів, які самі наслідують дорослих курців, позитивно відгукуються про відчуття при курінні і пропонують сигарети.

https://psihol.jimdo.com/психологічні-цікавинки/цікаві-факти-психології/

Цінність часу

Уявіть, що у вас є банківський рахунок, на який щоранку виплачують $86 400. Але цей баланс не переноситься на наступний день. Тобто, кожного вечора банк забирає з вашого ранку все те, що ви не змогли витратити за день. Що б ви робили? Використовували б кожен цент, правда? Кожен з нас має такий банк. І це - ЧАС. Кожного ранку ви отримуєте 86 400 секунд. Кожної ночі, час, який ви не використали для певних цілей, вичерпується як втрачений. Він не переноситься на наступний день. Перевищити баланс не можна, тож кожного ранку для вас відкривається новий рахунок. А кожної ночі все невикористане згоряє. читати далі

7 звичок, що крадуть ваше щастя

Звичка - друга натура. І вона має на нас настільки сильний вплив, що задає тон всьому нашому життю. Усього кілька звичок - і життя стає або простішим, або набагато складнішим. І ось 7 звичок, які зазвичай ведуть до відчуття нещастя - позбудьтеся їх і ви відчуєте потрійний прилив сил та енергії: читати далі

10 ознак розумної людини.

Звичайно, всі хочуть бути найрозумнішими. Однак, вічне життєве правило говорить, що обов'язково знайдеться хтось кращий, хтось винахідливіший чи креативніший. Але не розчаровуйтесь завчасно. Це всього лиш означає, що вам є в кого повчитись і до чого прагнути.

То як визначити, чи людина справді розумна? Ось головні ознаки:
1. Вона не говорить так багато, як ви, тому що порозумнішала завдяки вмінню слухати.
2. Вона знає багато такого, що не стосується її спеціалізації. Це перевага широкого світогляду, коли людину цікавить, що роблять інші.
3. Вона "жонглює" домівкою, роботою і особистими інтересами з чудернацькою спритністю і ніколи не схиляється до застарілого поняття "Баланс життя і роботи". І коли вона "жонглює", їй якимось чином вдається на всі 100% віддатися тій справі, якою вона займається, на всіх фронтах. Хоча ви розумієте, що такі люди здійснюють певні кроки "за лаштунками", так би мовити, аби їх життя було абсолютно спокійним і збалансованим.
4. Вона, ймовірно, використовує соціальні медіа. Не завжди, але, ймовірно. І це не тільки ще один шанс прислухатись до інших. Вона використовує соціальні медіа, щоби поповнити свій мозок новими знаннями, з якими могла би не зіткнутись у повсякденному житті.
5. Навіть якщо справи йдуть зовсім погано, вона буде посміхатися. Розумні люди ніколи не падають у відчай, тому що їх мізки надають їм альтернативи швидше, аніж щось погане може трапитися.
6. Вона здогадується, що, зазвичай, є найрозумнішою людиною в компанії, але не витрачає свій час, акцентуючи на цьому увагу. Натомість, вона приймає це як особистий виклик, щоби перевірити, чи зможе зробити всіх інших найрозумнішими також.
7. Якщо вона - менеджер, то зробить все можливе, щоби її працівники розумнішали, ставали більш спорідненими і більш популярними у команді, ніж вона сама. Вона не боїться, тому що знає, що розум синергетичний.
8. Вона має приховані навички, про які ніхто не здогадується, поки вони не стають потрібними. Їй не потрібно демонструвати повністю всі свої можливості, щоби довести, що вона краща, ніж всі інші.
9. Вона може мати або не мати дорогу престижну освіту. І ви ніколи про це не дізнаєтеся, спілкуючись з нею, доки до ваших рук не потрапить її резюме.
10. Вона ніколи, ні за яких обставин, не змусить вас відчувати себе дурним, навіть якщо це буде легко. Розумні люди навчилися на гіркому досвіді: коли ви когось принижуєте, цим самим псуєте собі авторитет.

http://www.uamodna.com

Тест на личную жизнь

Еще одна модификация цветовых тестов. Выберите цвет, который вам больше всего нравится в настоящий момент и читайте расшифровку ниже. Читать далее

Интересные факторы о психологии человека.

Всем нам известно, что психологию можно отнести к одной из самых интересных наук. Если Вам все же хочется узнать больше, то интересные факты о психологии Вам помогут.

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Мозговая деятельность продолжается даже тогда, когда мы отдыхаем. В этот момент происходит фильтрация того, что действительно нужно отложить в памяти, а что убрать <про запас>. Проснувшись утром вы никогда не забудете то, что действительно важно для вас, но и не вспомните того, на чем остановили свое внимание вчера.

2. Человек чувствует себя более успешным и счастливым только тогда, когда его мозг чем-то занят. Более того, серое вещество не интересует монотонная работа - речь идет как раз о постоянной суете концентрации и переключения с одной работы на другую. Только в такие моменты человек чувствует себя счастливым..

3. Исследователи доказали, что если в юности человек умел отказываться от того, чего сильно хотел, жизненные испытания даются проще и с минимальными потерями.

4. Для того, чтобы к чему-то привыкнуть необходимо не более 2-х месяцев, а точнее - 66 дней. Именно такой период понадобится человеку для того, чтобы сформировать и довести до автоматизма любое действие. Например, если вы хотите перейти на правильное питание, то вам может понадобиться чуть меньше - примерно 55 дней. А вот к спорту придется привыкать дольше - до 75 дней..

5. Если вы думаете, что можете иметь неограниченное количество друзей, вы глубоко ошибаетесь. Оказывается, что человек за всю свою жизнь может дружить до 150 раз.

6. Лучшим средством от забот, тревожности и стресса является чтение. Это занятие оказывает более быстрый эффект на организм. Удивительно, но этот способ намного лучше приема алкоголя, намного эффективнее прогулки, чаепития или прослушивания музыки.

7. Согласно наблюдениям экспертов, люди с голубыми глазами могут влюбиться всего за несколько минут, а люди с карими глазами могут одновременно любить двоих. Чтобы влюбиться зеленоглазым, необходимо много времени, иногда на это уходят годы. Люди со всеми цветами могут влюбиться всего за час.

8. Нет для человека лучшего слова, чем его имя. Первое, что нужно запоминать при знакомстве - имя. НЕ должность, не профессию, а имя. Это основное правило установления хороших отношений.

9. Чтобы быстро заснуть надо лечь на спину, вытянуться и расслабить все тело. Закрыть глаза и под закрытыми веками закатить зрачки вверх. Это нормальное состояние глаз во время сна. Приняв это положение, человек засыпает быстро, легко и глубоко.

10. Если человек пытается что-то вспомнить, но при этом продолжает смотреть вам в глаза, будьте уверены, вас обманывают.

11. Согласно психологам, все мы любим мечтать. Исследователи утверждают, что люди, которые любят мечтать, как правило, более изобретательны и лучше решают различные проблемы.

12. Вы можете запомнить только 3-4 элемента одновременно. Существует правило <магического числа 7 плюс-минус 2>, согласно которому человек не может хранить больше 5-9 блоков информации одновременно. Большая часть информации в кратковременной памяти хранится 20-30 секунд, после чего мы ее быстро забываем, только если не повторяем снова и снова.

13. Продолжительность визуального контакта зависит от расстояния между собеседниками. Чем больше расстояние, тем более длительные контакты глаз возможны между ними. Поэтому общение будет более эффективным, если партнеры сидят по разные стороны стола - в этом случае увеличение расстояния между ними будет компенсироваться увеличением длительности контакта глаз.

14. 90% всех заболеваний несут в себе психологический характер, а окончательно вылеченым человек может быть только при восстановлении своего душевного равновесия.

Источник: 56 интересных фактов о психологии человека | SelfHacker


Факты из психологии, которые помогут лучше понять себя и окружающих

Дружба, зародившаяся в период между 16 и 28 годами, обычно бывает наиболее крепкой и продолжительной.

Чем выше у человека интеллект, тем быстрее он думает и тем более неразборчивый у него почерк.

На самом деле не эмоции влияют на нашу манеру общения, а наоборот, то, как мы говорим, влияет на наше расположение духа.

Люди, у которых сильно развито чувство вины, очень хорошо различают эмоции других.

Малообщительные люди обладают искусством рассказывать о себе совсем немного, но делать это так, чтобы вы думали, что хорошо их знаете.

Когда человек слушает музыку на высоких частотах, он становится более спокойным, счастливым и расслабленным.

Если мысли не дают уснуть ночью, запишите их. От этого голова станет более ясной и вас начнет клонить ко сну.

Смс с пожеланиями доброго утра и приятных снов активируют участок мозга, отвечающий за счастье.

Если вы будете делать вещи, которые вас пугают, вы станете более счастливым.

Люди, которые постоянно пытаются сделать счастливыми других, в конце концов часто остаются в одиночестве.

Чем мы счастливее, тем меньше времени на сон нам нужно.

У людей с высоким интеллектом меньше друзей, чем у среднестатистического человека. Чем умнее, тем избирательнее.

Люди, которые говорят на двух языках, могут неосознанно менять личность, когда переходят с одного языка на другой.

Путешествовать полезно для умственного здоровья, а также это снижает риск сердечного приступа и депрессии.

Люди выглядят намного привлекательнее, когда с энтузиазмом рассказывают о том, что им действительно интересно.

Источник: http://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/25-faktov-iz-psihologii-kotorye-pomogut-luchshe-ponyat-sebya-i-okruzhayuschih-1174960/

Смена фамилии: традиции, психология, нумерология

В наше время менять фамилию после свадьбы спешат далеко не все дамы. Кому-то не хочется переделывать огромное количество документов, кто-то уже стал известен под своей собственной фамилией и не хочет <начинать все заново> под фамилией мужа. А кто-то считает свою девичью фамилию более благозвучной. А ведь раньше, выйдя замуж, женщина автоматически получала фамилию супруга. И это даже не обсуждалось. Читать далее

Интересные факты из психологии общения

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Наблюдения психологов показывают, что при личных контактах собеседники не способны смотреть друг на друга постоянно, а лишь не более 60% общего времени. Однако время зрительного контакта может выходить за эти пределы в двух случаях: у влюбленных и у агрессивно настроенных людей. Поэтому если малознакомый человек долго и пристально смотрит на вас, чаще всего это говорит о скрытой агрессии.

2. Длительность визуального контакта зависит от расстояния между собеседниками. Чем больше расстояние, тем более длительные контакты глаз возможны между ними. Поэтому общение будет более эффективным, если партнеры сидят по разные стороны стола - в этом случае увеличение расстояния между ними будет компенсироваться увеличением длительности контакта глаз.

3. Женщины дольше смотрят на тех, кто им симпатичен, а мужчины - на тех, кто симпатизирует им. Как показывают наблюдения, женщины чаще мужчин используют прямой взгляд, а потому они менее склонны воспринимать пристальный взгляд как угрозу. Даже наоборот, женщина считает прямой взгляд выражением интереса и желания установить контакт. Хотя отнюдь не все прямые взгляды мужчин женщины воспринимают благосклонно, многое зависит и от самого человека.

4. Не следует думать, что прямой взгляд является признаком честности и открытости. Умеющий врать человек может фиксировать взгляд на глазах собеседника, а также контролировать свои руки, не позволяя им приближаться к лицу. Однако если врун не настолько тренированный, например ребенок, то обман можно легко узнать: руки его так и тянутся к лицу, загораживают рот и нос, а глаза бегают по сторонам.

5. Сужение и расширение зрачков не подчиняется сознанию, а поэтому их реакция очень четко показывает заинтересованность партнера в вас. Расширение зрачков показывает усиление интереса к вам, о враждебности расскажет их сужение. Однако подобные явления необходимо наблюдать в динамике, потому что размер зрачка зависит также от освещенности. При ярком солнце зрачки у человека узкие, в темном помещении зрачки расширяются.

6. Теория нейролингвистического программирования утверждает, что по движению глаз собеседника можно узнать, какие именно образы сейчас в сознании человека и чем он занят в данный момент: придумывает или вспоминает.

7. Если партнер смотрит налево вверх или просто вверх, скорее всего он погружен в зрительные воспоминания. Такой взгляд можно наблюдать у человека, отвечающего на вопрос "как выглядит сторублевая банкнота".

8. Взгляд по направлению направо вверх выдает зрительное конструирование. Человек пытается представить то, что он никогда не видел. Например, попробуйте представить вашего близкого друга в скафандре космонавта.

9. Взгляд налево в сторону говорит о слуховых воспоминаниях. Например, вспомните звуки рояля. Если взгляд направлен направо в сторону - это признак слухового конструирования. Например, представьте, как разговаривают инопланетяне.

10. Взгляд налево вниз - внутренний разговор с собой.

11. Взгляд направо вниз или просто вниз выдает кинестетические представления. Например, эмоциональные и осязательные. Именно туда направлен ваш взгляд, когда вы вспоминаете свои ощущения от мягкой теплой кровати, в которой лежали.

12. Для левшей картина полностью противоположна.

13. Умение непринужденно и незаметно наблюдать за глазами собеседника, а также анализировать результаты окажут вам неоценимую помощь, как в ежедневных разговорах, так и в случае важной деловой беседы.

http://www.psihologic.ru/page/interesnye-fakty-iz-psihologii

Що означають малюнки?

Мова піде не про красиві і усвідомлювані малюнки, а про зображення, які ми неусвідомлено виводимо на папері. Розмовляючи по телефону або слухаючи співрозмовника, ми мимоволі виводимо різні кола або цифри. Виявляється, що кожен створює свої символи, які несуть таємний сенс. Давайте дізнаємося, що означають малюнки і про що нам слід замислитися.

+ Натиснить, щоб читати далі

Цифри

Якщо аркуш паперу перетворився на таблицю множення, це означає, що ваші думки зайняті матеріальними питаннями. Тут може бути два варіанти, або роздуми пов'язані з планами щодо покращення фінансової складової або мета розрахуватися з наявними боргами.


Сонце

Якщо сторінки блокнота прикрашають сонячні промені - це абсолютно не означає райдужний настрій. Навпаки ви дуже потребуєте в теплі, увазі і ніжності. Кращий варіант в такій ситуації - це зустрітися з надійними і вірними друзями. На душі стане відразу легше, а настрій покращитися.


Геометрія

Ромби, квадрати та інші фігури означають твердість характеру, вміння ставити цілі і досягати їх. Такі люди рішучі, прямі у висловлюваннях і часто займають керівні посади. При цьому симетричність - це ознака акуратності і ощадливості, а гострі форми повинні насторожити. За ними криється агресія і зайва напруженість.


Хрестики

Прямі або фігурні, з прикрасами або без них означають одне, ви відчуваєте по відношенню до кого-небудь провину. Єдиний варіант позбутися таких елементів в малюванні - це поспілкуватися з цією людиною і попросити вибачення.


Лінії

Спіральки та інші закруглені прямі видають замкнутість і скритну людину. Вам притаманне байдуже ставлення до всіх. При цьому така людина не любить, коли лізуть в її справи. Можливо, вона відчуває особисту кризу, тому може в будь-яку хвилину вибухнути.


Зірки

Видають в особистості оптиміста і людину, яка бажає, щоб на неї звернули увагу. При зіткненні з проблемами, не пасує, а йде вперед і успішно їх долає.


Дерев

Деревця з тонким стовбуром і гілками говорить про те, що людина засмучена. Шикарна крона і товстий стовбур свідчать про ваш життєрадісний і піднесений настрій.


Серця

Означає це тільки одне, ви переповнені найщирішими почуттями. Але, обстановка або ситуація не дозволяє поділитися цим з оточуючими. При цьому, чим більші сердечка, тим відчутніша ця різниця між зовнішнім виглядом і внутрішнім станом. Такий дисбаланс дуже некомфортний, тому краще знизити контроль і навчитися бути більш розкутим.


Квіти

Рослинність на папері говорить про добру вдачу людини. Вона чуйна, готова допомагати іншим, але відрізняється сильною емоційністю. Якщо намальовані квіти у вазі, це означає, що художнику необхідне енергетичне підживлення.


Виявляється, знаючи, що означають малюнки можна вирішити безліч внутрішніх проблем. Примітно, що в основному їх створюють люди у віці від 18 до 34 років. До 65 років тільки половина людей роблять такі символи. Тому користуйтеся тим часом, коли таємні знаки подають вам сигнали, і вчасно на них реагуйте.

http://tut-cikavo.com/psykholohiia/328-shcho-oznachayut-malyunki


Цікаві факти в психології

+ Натиснить, щоб читати далі

1 . Ті, хто спить 6-7 годин, менше схильні до ризику передчасної смерті, ніж ті, хто спить по 8 годин. Але у сплячих менше 5 годин ночами в три рази частіше виникають психічні проблеми, ніж у тих, хто спить по 8-9 годин.

2. Немає для людини кращого звуку, ніж його вимовлене ім'я. Перше, що треба запам'ятовувати при знайомстві - ім'я. Не посаду, не професію, а ім'я. Це основне правило налагодження хороших відносин.

3. Щоб швидко заснути треба лягти на спину, витягнутися, розслабити все тіло. Закрити очі і під закритими повіками закотити зіниці наверх. Це нормальний стан очей під час сну. Прийнявши це положення, людина засинає швидко, легко і глибоко. Якщо вірити Віктору Суворову, цією методикою десятиліттями навчають співробітників ГРУ.

4. Психологи визначили, що жінці достатньо всього 45 секунд для того, щоб оцінити незнайомого чоловіка. З них 10 секунд вона будує загальне враження про фігуру, 8 секунд оцінює очі, 7 секунд дивиться на волосся, 10 секунд на губи і підборіддя, 5 секунд - на плечі. А останні 5 дивиться на обручку - якщо вона є.

5. Знання психології робить життя складнішим, а застосування - простішим.

6. Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу вчені з Оксфордського університету визнали читання. Дивно, але цей спосіб набагато кращий від прийому алкоголю, набагато ефективніший прогулянкам, чаювання або прослуховування музики.

7. Іноді нерозділене кохання переростає в справжню одержимість і навіть загрожує психічними розладами. Такими, наприклад, як синдром Аделі. Синдром Аделі - це тривала хвороблива любовна одержимість іншою людиною, яка залишається без відповіді.

8. Проаналізувавши більше мільярда твітів, опублікованих під час великих спортивних змагань, вчені встановили, що чим "голосніші" і впевненіші заяви сперечальника, тим більше у нього шансів отримати перемогу в дискусії. Іншими словами, говоріть впевнено, навіть якщо знаєте, що неправі.

9. Якщо людина намагається щось згадати, але при цьому продовжує дивитися вам в очі, будьте впевнені - вас обманюють.

10. Жінки відчувають себе коханими, спілкуючись лицем до лиця зі своїм партнером, чоловіки, навпаки, відчувають емоційну близькість у спілкуванні, коли вони працюють, грають, або розмовляють, сидячи поруч з партнеркою.

http://cikavosti.com/tsikavi-fakti-z-psihologiyi/20 цікавих фактів про поведінку людини

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Люди з високим рівнем тестостерону отримують насолоду від гніву інших.

2. Люди прагнуть принизити інших, коли невпевнені в собі. Піддослідні, яким сказали, що вони погано пройшли тест на IQ, висловлювали більше національних і релігійних упереджень, ніж ті, кому повідомили про високі результати.

3. При цьому люди щиро впевнені, що їх негативна думка про інших щира і не має ніякого зв'язку з їх нижчою думкою про себе. Приниження інших допомагає відновленню самооцінки.

4. На поведінку людей впливають тілесні відчуття. Наприклад, є стійка асоціація між відчуттям важкості і "важливістю", "серйозністю", "вагомістю". Люди оцінювали людину як більш серйозноу і стабільноу, якщо її резюме подавалося у важкій папці, і навпаки.

5. Точно так само відчуття жорсткості і твердості робить людей негнучкими. Сидячі на жорстких стільцях люди були більш непоступливі в переговорах. Відчуття жорткої поверхні викликає в людях відчуття складності у відносинах між людьми, а холод тісно пов'язаний з почуттям самотності.

6. Люди схильні робити аморальні вчинки чи не виконувати чиєсь прохання про допомогу, якщо для цього не треба прикладати зусиль або не доведеться відмовляти людині безпосередньо.

7. Однак більше людей ведуть себе <як годиться>, якщо вони мають прийняти моральне рішення на очах у когось. У прямому проханні про допомогу, про пожертву або про збір підписів відмовляють рідше.

8. Брехня вимагає великих ментальних зусиль. Людині одночасно доводиться утримувати в голові брехню - щоб її говорити, і правду - щоб її приховувати. У результаті вона вимовляє простіші пропозиції і гірше справляється з завданнями на кмітливість.

9. Коли за людьми спостерігають, вони ведуть себе краще. Причому ілюзія спостереження працює теж. Досить було повісити фотографії очей в їдальні самообслуговування, щоб більша кількість людей стало прибирати за собою посуд.

10. При цьому поведінка впливає на мораль (так-так). Люди, збрехавши, що обдурили когось або вчинили інший аморальний вчинок, після цього по-іншому оцінюють, що є добре і що погано.

11. Приваблива зовнішність може легко ввести в оману. Люди схильні більш довіряти зовнішності, ніж щирості. Навіть професіонали вважали чесними брехунів з хорошими манерами в 86% випадків.

12. Зовнішність відіграє величезну роль навіть у голосуванні і виборі політиків. Виборці роблять висновок про компетентність політиків з виразу обличчя і фізичної привабливості. Зрозуміло, неусвідомлено.

13. Більш успішних і багатих вважають більш розумними, мудрими і т.д., і навпаки. І часто люди схильні думати, що ті, хто домігся успіху, і ті, на чию долю випали страждання, заслуговували це.

14. Щасливішим не той, у кого грошей багато, а той, у кого більше, ніж у сусіда. Частково на цьому грунтується і незадоволеність великими грошима. Люди постійно порівнюють себе з сусідами. Розбагатівши, вони починають обертатися в нових колах, де у людей грошей ще більше, і підніматися над оточуючими нелегко.

15. Гнів посилює в людях бажання володіння. Люди докладають більше зусиль для отримання об'єкта, який асоціюється у них з сердитими особами. Раніше це вважалося тільки властивістю позитивних емоцій.

16. Чим складніше рішення, яке необхідно прийняти, тим більше люди схильні залишати все, як є. Якщо в магазині занадто великий вибір і люди не можуть відразу визначити, який з товарів кращий, вони підуть без покупки.

17. Коли люди відчувають, що не контролюють те, що відбувається, вони схильні бачити неіснуючі закономірності в незв'язаних між собою картинках і вірити в теорії змови.

18. Люди жалкують про швидко прийняті рішення, навіть якщо результати їх влаштовують. При цьому важливий не фактичний час, відведений на рішення. Важливо, чи відчуває людина, що часу було достатньо.

19. Не всі ризики сприймаються однаково. Одна і та ж людина може безстрашно стрибати з парашутом, але боятися заперечити начальнику. Або дресирувати тигрів, але соромитися познайомитися з симпатичною жінкою.

20. У нудьги є світла сторона. Нудьгуючі люди нерідко шукають можливість зробити добрі справи, оскільки розваги їм набридли і не привносять сенс у їх життя.

http://pinu.com.ua/novyny/suspilstvo/14-07-13/psihologiya-20-cikavih-faktiv-pro-povedinku-lyudini-0

Головні страхи людини

+ Натиснить, щоб читати далі

Страх здатися боягузом

Чисто чоловічий страх , який іноді відчувають молоді люди у яких , як не дивно , є якесь вроджене почуття відповідальності за інших людей. Саме ці люди несуть в собі справжній стрижень управлінця та володіють вродженою харизмою. Дуже багато жінок також його випробовують . Тому, такий страх навіть допомагає, як чоловікам, так і жінкам бути на коні в певні хвилини, і в той же час не дає розслабитися, коли це необхідно.

Вермінофобія (страх бактерій і мікроорганізмів)

Напевно ви зустрічали або чули в своєму житті про людей , які миють руки десятки разів на день , роблять прибирання будинку щодня по кілька разів , не можуть торкатися до багатьох нешкідливих предметів і все тому, що бояться заразитися яким-небудь &небезпечним& вірусом.Таким страхом страждають , як правило, люди з високим логічним інтелектом. Часто це талановиті інженери , економісти , юристи. Наприклад, відомий американський винахідник , режисер і мільйонер Говард Хьюз страждав від цієї фобії. Надалі, така фобія переходить в обсесивно-компульсивний розлад, який ще більше робить людину затворником власних страхів.

Страх бути отруєним

Цей страх є самостійним і часто взагалі ніяк не корелює з іншими фобіями . А все тому , що ним страждають , як правило , люди з інтуїтивним типом мислення. А таких за різними підрахунками не більше 5 % від усього населення земної кулі. Наприклад , такий страх був у Сталіна . Так чи інакше, цей страх є часто неусвідомленим і виявляється він , за всіма спостереженнями тільки у людей з високим рівнем інтуїтивного типу мислення .

Стах збожеволіти

Досить специфічний страх і стійкий , але відчувають його тільки ті , хто мислить абстрактними поняттями. Часто це люди , які намагаються пізнати духовний світ , пізнати Всесвіт , вивчають релігії , філософію , фізику. Це люди , здатні народити геніальну ідею , навіть якщо вона здасться трохи божевільною .

Багато поетів , класичні та рок музиканти відчували страх божевілля, але при цьому намагалися дослідити себе і Всесвіт через різні наркотики і психоделіки , типу ЛСД , шавлії .

Страх павуків , щурів , тарганів , змій , літаків , монстрів , демонів , дзеркал , вимкненого монітора комп'ютера , високих каблуків

Всі ці страхи об'єднані одним пунктом з причини того , що корінь цих страхів один - нерозвиненість образного типу мислення у тих, хто володіє вродженим образним інтелектом. Такими страхами і фобіями володіють саме люди з вродженим образним мисленням. Це , так звані , чуттєві натури : актори , художники , моделі і т.п. Тобто ті , хто мислить образами та емоціями.

Социофобія (страх публічних виступів) , агорафобія ( страх відкритих просторів)</p>

Так чи інакше , ми всі боїмося різною мірою проявляти свої почуття й емоції на очах у інших. Однак , для деяких такий страх стає нав'язливим і переходить у фобію . І страждають цими страхами , в основному люди з образним і системним типами мислення. Якщо перші - це природжені творчі натури для яких бути в центрі уваги - потрібна річ , але тільки в наслідок певних особливостей сприйняття з'являється цей страх сцени або відкритих просторів , то для других , це скоріше страх бути некомпетентним , смішним , дурним.

Страх смерті ( акрофобія , гематофобія і т.п.)

Притаманний тривожно-недовірливим людям з образним типом мислення. Саме такі люди є головними носіями страху смерті та інших подібних фобій : страх закритих просторів , страх крові , страх висоти , страх мерців , страх болю , страх згвалтування та інші .

Страх самотності

Навіть люди, які страждають аутизмом , який характеризується повною замкнутістю і асоціальною поведінкою можуть у глибині душі відчувати страх повної самотності. В основі цього страху лежить те , що кожна людина прагне бути щасливою. Але оскільки люди перш за все &соціальні тварини&, то ми можемо відчути себе щасливими тільки перебуваючи і реалізуючись в соціумі. Бути незрозумілим , невизнаним , кинутим , відкинутим , - така дійсність швидше лякає , ніж дозволяє отримати насолоду.

http://tut-cikavo.com/psykholohiia/281-top-10-golovnikh-strakhiv-lyudini