Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

УВАГА!

Шановні батьки першокласників 2019/2020 навчального року! Запрошуємо Вас на батьківські збори, які відбудуться 29.03.2019 року об 11.00.
Адміністрація

УВАГА!

Запрошуємо батьків майбутніх першокласників взяти участь у Інтернет-зборах, що проводитимуться з 1 по 31 березня 2019 року на сайті Комунального вищого навчального закладу "Харківська академія неперервної освіти" за посиланням - http://edu-post-diploma.kharkov.ua/iz/.

Даний захід відбудеться за ініціативи Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації з метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та на виконання обласної програми розвитку освіти "Новий освітній простір Харківщини" на 2019-2023 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 6 грудня 2018 року № 817-VIІ.

Учасники зборів у зручний для себе час зможуть ознайомитися з нормативним документом, що регламентує порядок прийому дітей до 1 класу, інформаційними матеріалами з питань готовності дітей до школи та порадами щодо створення умов для успішної адаптації дітей до нових умов, заповнити анкету та поставити свої запитання модераторам Інтернет-зборів.

ОГОЛОШЕННЯ

За дорученням Міністерства освіти і науки України науковці Інституту проблем виховання НАПН України розробили Програму "Нова українська школа" у поступі до цінностей, яка, на наш погляд, допоможе нам і вчителям, і батькам осмислити сучасні виклики виховання та базові моральні цінності сучасного виховання.

Звертаємося до вас усіх, небайдужих до проблем виховання, висловити свої міркування щодо даної Програми, бо вона є одним із суттєвих важелів реформування освітньої галузі, творення Нової української школи.

Детально з текстом Програми Ви можете ознайомитися за посиланням: ipv.org.ua. Програма "Нова українська школа" у поступі до цінностей Інститут проблем вихованняШановні батьки!
10.10.2018 року в школі-інтернаті було проведено поглиблений медичний огляд фахівцями Чугуївської ЦРЛ. Прохання за результатами медичного огляду звернутися до лікаря школи Волох Людмила Леонідівна

Склад батьківського комітету школи на 2018/2019 навчальний рік

Голова батьківського комітету школи - Бєлов Олексій Анатолійович

№ за/п

П.І.П. батьків

Від якого класу

1

Муригіна
 Інесса Анатоліївна

1

2

Петрішина
Олена Сергіївна

2

3

Шульженко
Надія Михайлівна

3

Толста
Юлія Сергіївна

5

Мовчан
Юлія Олександрівна

6

Рослякова
Наталія Миколаївна

5

7

Калиниченко
Андрій Валерійович

6

8

Шаповалова
Наталія Володимирівна

7

9

Валкова
Наталія Олександрівна

8

10

Кулинич
Юлія Володимирівна

9

11

Пугачева
Ольга Леонідівна

10

12

Світайло
Олександр Сергійович

11

План роботи батьківського лекторію

№ з/п

 

Зміст

Термін вико-нання

Відповідальний

Відмітка
про виконання

 

 

1-4-ті класи:

 

1

Виховання мистецтвом (1-4 класи)

Березень

Бабута Т.І.,
класний керівник

 

 

2

Емоційні розлади у дітей. Рівень розвитку дітей 4 класу по закінченню навчання в початковій школі (4 клас)

Травень

Пугачева О.Л., практичний психолог

 

 

3

 Рекомендації щодо оздоровлення та загартування під час літніх канікул

Травень

Вихователі

 

 

 

5-8-ті класи:

 

1

 Роль батьків у профілактиці проявів насилля, агресії в підлітковому середовищі (5-8 класи)

Березень

Усевич Т.В., класний керівник

 

 

2

Здорова дитина - щаслива родина. Причини розладів здоров’я сучасних дітей (5-8 класи)

Травень

Фартушко Л.В., вихователь

 

 

3

Організація змістовного дозвілля під час літніх канікул (5-8 класи)

Травень

Вихователі

 

 

 

9-11-ті класи:

 

1

Взаєморозуміння і взаємоповага.
Як уникати конфліктів з власними дітьми?

Березень

Мелет Т.С.,
класний керівник
Кащавцев К.К., соціальний педагог

 

 

День сім'ї у школі

До Дня сім'ї у школі пройшло родинне свято-квест <Спортвні пригоди>. Шість сімей завзято змагалися за перемогу: сім'я Ляпіних (від 1-го класу), Глотових (від 2-го класу), Ткаченків (від 3-го <Б> класу), Жарко-Скрипало (від 4-го класу), Шаповалових (від 6-го класу).

У веселій грі батьки показали свою спритність, кмітливість, наполеглдивість, любов до спорту і добрий жарт.
Спортивні сім'ї - це чудово!
Спортивні сім'ї - вищий клас!
Живіть щасливо і багато,
Любов до спорту збережіть.
Хай кожен день вам буде святом,
Життям упевнено ідіть!

Kласні батьківські збори

20 жовтня 2017 року в школі-інтернаті пройшли класні батьківські збори.

У батьківських зборах 1 класу взяла участь практичний психолог Пугачева ОЛ.. Нею були підготовлені матеріали за темою "Формування мотиваційної готовності дітей 6-7 років до навчання в школі. Рівень готовності дитини до школи та ступінь адаптації". Збори пройшли з елементами тренінгу. Працюючи в групах, батьки самостійно визначали готовність дитини до школи, а саме: психологічну, фізіологічну, емоційно-вольову, інтелектуальну, соціальну та мотиваційну. Особлива увага при обговоренні зверталася на мотиваційну готовність до школи. Батьки ознайомилися з висновками діагностування інтелектуальних можливостей їхніх дітей (рівнем розвитку уваги, пам'яті, мислення, сприйняття, дрібної моторики рук, сенсомоторних здібностей, психосоціальної зрілості та вмінням діяти за інструкцією), ступенем готовності до школи та шкільною зрілістю.

Батькам надано рекомендації щодо роботи з дітьми з підвищення рівня їхнього розвитку та роздано пам'ятки "Чого не треба робити".

Дотримання режиму та правил перебування у санаторній школі-інтернаті

З виступу заступника директора з виховної роботи Степанової О.М. на загальношкільних зборах батьків. Загрузити

Склад батьківського комітету школи на 2017/2018 навчальний рік

Голова батьківського комітету школи - Бєлов Олексій Анатолійович

Члени батьківського комітету школи:
1. Петришина Олена Сергіївнавід 1-го класу
2. Шульженко Надія Михайлівна від 2-го класу
3. Толста Юлія Сергіївна від 3-А класу
4. Фініка Сергій Михайлович від 3-Б класу
5. Марчук Тетяна Миколаївна від 4-го класу
6. Калиниченко Андрій Валерійович від 5-го класу
7. Шаповалова Наталія Володимирівна від 6-го класу
8. Валкова Наталія Олександрівна від 7-го класу
9. Стадник Тетяна Федорівна від 8-го класу
10. Мєшкова Любов Анатоліївна від 9-го класу
11. Світайло Олександр Сергійович від 10-го класу
12. Дуплінат Іван Іванович від 11-го класу

УВАГА! Шановні батьки!

20 вересня 2017 року з 09.00 відбудеться поглиблений медичний огляд учнів школи-інтернату фахівцями Чугуївської центральної районної лікарні. Запрошуємо батьків бути присутніми при проведенні медичного огляду дітей.

Гострі кути підліткового віку

Соціальним педагогом Кащавцевим К.К. проведено лекцію для батьків на тему "Гострі кути підліткового віку". Для батьків 8-10-х класів ця тема є дуже актуальною. Адже підлітковий вік дуже складний період в житті школяра і потрібно докласти багато зусиль, щоб спілкування учнів з учителями, батьками, однокласниками було не напруженим, безконфліктним. Тому Костянтин Костянтинович познайомив батьків з психологічними віковими особливостями підлітків, обговорив з батьками основні проблеми, з якими стикаються діти в підлітковому віці, допоміг батькам визначити правильні методи виховання підлітків та подолання труднощів у розв'язанні конфліктних ситуацій в сім'ї.

Для проведення лекціїї були використані мультимедійні засоби навчання, які краще донесли важливу проблему до батьків.

В результаті конструктивної бесіди мети було досягнуто. Батьки ще раз упевнились: які б проблеми - господарські, виробничі, економічні - їм не ставило життя, важливішого завдання, ніж виховати свою дитину, немає.

Поради батькам першокласників на зимові канікули

Зимові канікули завжди асоціюються в дітей не лише з відпочинком, а й з новорічними святами, веселощами, подарунками. У цей період багато школярів їздять на екскурсії, подорожують з батьками чи відправляються до бабусі з дідусем. Це все дуже подобається дітлахам. Але батькам, що піклуються про своїх дітей, не слід забувати про дотримання режимних моментів під час канікул. Режим має бути у всьому: в харчуванні, нічному сні, часу для відпочинку та додаткових занять в секціях та гуртках тощо.

+ Натиснить, щоб читати далі

Відсутність режиму може призвести до перевтоми дитини, і, як наслідок, дитина вийде після канікул виснаженою та байдужою до навчання. Не варто чекати ознак перевтоми, а треба правильно спланувати навчання й дозвілля школяра, виробити режим. Тоді ваша дитина з легкістю подолає всі навантаження найважчого періоду в навчальному році.

Ознайомтесь, будь ласка, з наступними рекомендаціями:

1. Обираючи додаткові заняття, зупиніться на репетиторстві з однієї дисципліни та одній спортивній секції. Цього буде достатньо, адже навчити дитину всього й одразу неможливо. Крім того, дослухайтеся до бажань школяра: якщо гурток не викликає захоплення, нічого з того не вийде. Тому одразу обирайте те, що його зацікавить.

2. Разом із дитиною одразу після зимових канікул складіть розклад на нове півріччя, візьміть з неї обіцянку дотримуватися його. Обов'язково передбачте в графіку час на відпочинок і прогулянки на свіжому повітрі, а також дозвілля, коли школяр зможе зайнятися тим, чим захоче.

3. Плануйте тиждень так, щоб субота і неділя були насправді днями відпочинку. Тому не переобтяжуйте дні, вільні від занять, корисним дозвіллям , наприклад, походами у театри, на виставки, екскурсії тощо. Адже футбол і хлопчачі забави у дворі, а також дівчачі посиденьки - не менш важливі для повноцінного розвитку вашої дитини. Спілкування з друзями - значущий елемент соціальної адаптації школяра. Тому не варто постійно акцентувати увагу на тому, що це марно витрачений час, адже дитина почуватиметься винною, бо була з друзями. Просто всього має бути в міру.

4. Чітко дотримуйтеся розкладу засинання й прокидання. Перші дня після канікул дитині буде важко вставати зранку, а ввечері вам не просто буде вмовити її піти спати раніше. Але за кілька тижнів організм звикне до графіка, тож ранкові пробудження не будуть такими болісними для дитини. Аби школяр не перевтомлювався, лікарі рекомендують десятигодинний сон.

5. Заняття за шкільною програмою - це найважливіше. Саме на них варто <кидати основні сили>. А додаткові нехай лишаються на ваш розсуд. Можливо, варто на деякий час відмовитися від репетитора, а повернутися до нього навесні.

6.Серйозно підійдіть до раціону школяра. В антистресовому меню повинно бути багато фруктів і овочів - не менш як 300 грамів на день. Як альтернативу запропонуйте свіжі соки. Не забувайте про м'ясо і рибу, які забезпечать дитину білками, стимулюватимуть роботу мозку. Альтернативою рибі можуть бути морепродукти. Також не нехтуйте молочними продуктами та цільнозерновими кашами. А ось здобну випічку варто обмежувати, аби не перевантажувати печінку. Для дітей, які занадто швидко збуджуються й погано засинають, рекомендується вживати заспокійливі чаї, які містять ромашку, м'яту, мелісу.

Дотримання цих рекомендацій сприятиме профілактиці перевтоми дитини. Тож, вона повернеться з канікул бадьорою, активною та матиме сили на здобуття нових знань.

Гарних вам свят!

http://www.school179.edu.kh.ua/storinka_psihologa/poradi_batjkam_na_zimovi_kanikuli/

Робота батьківського лекторію

Напередодні осінніх канікул розпочав свою роботу батьківський лекторій.

Батьки учнів 2-4-х класів відвідали лекцію "Проблеми трудового виховання молодших школярів", яку підготувала класний керівник 4-Б класу Орініч О.В.

Класний керівник 6-го класу Лубенцова Р.І. свою лекцію на тему "Спілкування в сім'ї" для батьків учнів 6-8-х класів побудувала від протилежного, наприклад: "Якщо ви хочете, щоб ваша дитина виросла грубіяном, то робіть так".

Соціальний педагог Кащавцев К.К. у лекції "Усвідомлене та відповідальне батьківство" звернувся до батьків учнів 9-10-х класів з проблемою наркоманії, алкоголізму та паління.

Загальні збори батьків

Першого вересня традиційно відбулися загальні збори батьків. Цього року до порядку денного були внесені такі питання:

1. Про підсумки 2015/2016 навчального року та задачі на 2016/2017 навчальний рік у світі вимог реформування середньої освіти (Пенкіна Н.І., директор школи)

2. Про режим перебування вихованців у школі- інтернаті (Волох Л.Л., лікар)

3. Про організаційні засади навчання у 2016/2017 навчальному році (Чоломбитько О.В., заступник з НР)

4. Про вимоги щодо перебування дітей у школі-інтернаті (Степанова О.М., заступник з ВР)

5. Про функції практичного психолога в рамках школи-інтернату (Пугачева О.Л., практичний психолог)

6. Про затвердження складу батьківського комітету школи (Степанова О.М., заступник з ВР)

СКЛАД БАТЬКІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ у 2016/2017 навчальному році

1. Кормілець Олена Вікторівна, 1 кл.

2. Толста Юлія Сергіївна, 2-А кл.

3. Маслиган Олександр Іванович, 2-Б кл.

4. Марчук Тетяна Миколаївна, 3 кл.

5. Калиниченко Андрій Валерійович, 4-А кл.

6. Іваненко Інна Анатоліївна, 4-Б кл.

7. Дмитрієва Марина Володимирівна, 5 кл.

8. Валкова Наталія Олександрівна, 6 кл.

9. Стадник Тетяна Федорівна, 7 кл.

10. Голуб Ірина Євгеніївна, 8 кл.

11. Світайло Олександр Сергійович, 9 кл.

12. Дерека Віктор Іванович, 10 кл.

Медогляд

Шановні батьки!

14 вересня з 09.00 до 14.00 в приміщенні медичного блоку школи-інтернату відбудеться поглиблений медичний огляд вихованців фахівцями Чугуївської районної лікарні (невролог, окуліст, отоларинголог, стоматолог-ортодонт, ортопед, хірург, гастроентеролог, гінеколог, кардіолог)

На виконання постанови Кабінету Міністрів України №1318-00 від 08.12.2009 "Про затвердження Порядку здійснення медичного обслуговування загальноосвітніх навчальних закладів", наказу Міністерство охорони здоров'я України від 16.08.10 №682 "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів" медичний огляд дітей повинен відбуватися у присутності батьків.

Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до сімейних цінностей

Лекторій для батьків на таку тему підготувала класний керівник 6-го класу Коломієць І.В. Розпочала свій виступ Інна Володимирівна словами М.Стельмаховича: "Традиції родинного виховання складалися упродовж багатьох століть і зміцнювалися в ході історичного розвитку людства. З давніх-давен українці розглядали сім'ю і рід як святиню, а виховання дітей - як святий обов'язок батьків: завдяки вихованню в родині народ продовжував себе в своїх дітях, генезував свій національний дух, характер, менталітет, традиційну родинно-побутову культуру".

Склад батьківського комітету у 2015/2016 навчальному році

Голова батьківського комітету школи - Бєлов Олексій Анатолійович

Члени батьківського комітету школи:

1. Толста Юлія Сергіївна від 1-А класу
2. Маслиган Олександр Іванович від 1-Б класу
3. Єршова Олена Григорівна від 2 класу
4. Калиниченко Андрій Валерійович від 3-А класу
5. Іваненко Інна Анатоліївна від 3-Б класу
6. Шаповалова Наталія Володимирівна від 4 класу
7. Валкова Наталія Олександрівна від 5 класу
8. Кожушкова Марина Василівна від 6 класу
9. Голуб Ірина Євгеніївна від 7 класу
10. Світайло Олександр Сергійович від 8 класу
11. Бєлов Олексій Анатолійович від 9 класу
12. Кремльова Ірина Миколаївна від 11 класу

Пам'ятка батькам школярів про читання дітей в сім'ї

+ Натиснить, щоб читати далі

Давайте хороший приклад вашій дитині, показуючи, як вам подобається читати. Нехай вона бачить вас за читанням.

Систематично відвідуйте бібліотеку. Покажіть дитині, як працює бібліотека і де можна знайти улюблені книги. Дозволяйте дітям самостійно вибирати книги.

Визначте певний час і місце для читання. Зробіть хорошою традицією читання перед сном.

Не бійтеся хвалити дитину, якщо бачите її зацікавленість книгами.

Вивчайте інтереси своєї дитини, вибирайте книги, що відповідають її розумовим здібностям.

Стежте, щоб ваша дитина була уважнішою, не пропускала нічого, не поспішала, не заглядала зразу в кінець книги.

Старайтеся, щоб читання було різноманітним: детективи, пригоди, про дружбу та кохання, фантастика, науково - пізнавальна література тощо. Пам'ятайте про поезію!

Обов'язково розмовляйте з дітьми про прочитане. Пропонуйте розказати прочитане мамі, татові, бабусі, дідусеві. Коли дитина переказує, обережно спрямовуйте її увагу на головне, допоможіть пригадати якусь цікаву деталь. Бесіда про прочитане має бути довірливою, приємною і для батьків, і для дітей.

Привчаючи школяра до уважного читання, учіть його користуватися передмовою, післямовою, коментарями в книзі, робити записи про прочитане. Діти можуть вести читацький щоденник.

Практикуйте сімейне читання. Книги, прочитані разом у сімейному колі, назавжди залишають у серці дитини атмосферу затишку, довіри, захищеності, спільності інтересів. Отже, читайте разом!

Привчайте дітей дотримуватись правил гігієни читання. Поясніть дітям, що не можна читати при слабкому освітленні, що лампа повинна бути з лівого боку і світло має падати тільки на книгу, що при читанні необхідно давати відпочивати очам.


Роль сім'ї у вихованні креативної особистості

Творчий розвиток дитини неможливий без позитивного впливу на цей процес з боку батьків та школи. Пол Торренс зазначає, що оскільки не виявлено спадкоємності індивідуальних відмінностей в креативності, тому основну увагу необхідно звертати на фактори зовнішнього середовища, що можуть чинити як позитивний, так і негативний вплив на розвиток здібностей. На його думку, для виявлення і розвитку творчих здібностей дитини важлива підтримка оточення і, в першу чергу, батьків та інших дорослих. Сім'я здатна як розвинути, так і знищити творчий потенціал дитини.

Нещодавно це питання розглядалося на засіданні педагогічної ради школи "Створення умов для розвиткутворчого потенціалу особистості учня".

Пропонуємо батькам фрагмент виступу класного керівника 6 класу Редько Н.В.щодо ролі сім'ї у розвитку творчих здібностей дітей.

Загрузити

Домашнє завдання - проблема?

Як часто ввечері в сім'ях можна почути запитання: "Ти зробив уроки?" Нерідко домашні завдання стають темою батьківських зборів, візиту батьків до школи. Деякі батьки скаржаться, що їхні діти роблять уроки по 3-4 години, а деякі обурюються, що задають мало або домашнє завдання - чистої води формалізм: воно лише завантажує учня, але нічого корисного не дає. Для чого ж потрібні домашні завдання і як створити під час їх виконання таку атмосферу, щоб вони несли в собі освітню цінність?

Саме на ці питання спробувла дати відповідь вихователь Сидорова Т.К. під час лекції для батьків учнів 5-6-х класів.

Новогодняя мастерская: идеи декора для детей и их родителей

Какой может быть Новый год без праздничного декора? Мы подобрали простые советы по изготовлению декоративных элементов своими руками, которые вы могли бы сделать вместе с ребенком. Читать далее

Что нельзя есть и пить при простуде?

+ Натиснить, щоб читати далі

Оказывается , не меньшую роль, чем лекарства, в лечении и даже профилактике простуд играет правильная диета. Точнее- исключение из рациона ряда продуктов.

АЛКОГОЛЬ

Спиртное значительно снижает иммунитет и не даёт организму адекватно и своевременно реагировать на инфекцию. Кроме того, алкоголь блокирует почечную фильтрацию, способствую накоплению в теле бацилл или вирусов, и сужает сосуды, вызывая или усиливая головную боль. Наконец, спиртное полностью нейтрализует действие любых антибиотиков и противовирусных препаратов, что делает лечение бессмысленным. А при высокой температуре, когда организм и без того теряет много жидкости, алкоголь, вызывая обезвоживание, может привести к тяжёлым последствиям.

ГАЗИРОВКА И СОКИ

Любые газированные напитки ( даже минеральная вода) выводят из организма важные вещества ( в том числе, кальций), нарушают пищеварение и работу почек, что затрудняет борьбу с инфекцией. Соки из картонных пакетов снижают иммунитет из-за наличия кадмия, который применяется в технологии их упаковки.

Натуральные свежевыжатые соки не противопоказаны, но употреблять их нужно только в разбавленном виде и в ограниченном количестве. Большое количество эфиров, содержащихся во фрешах, неполезны для пищеварительной и мочевыводящей систем.

ФАСТФУД

Высококалорийная и легкоусвояемая пища (гамбургеры, сэндвичи, картофель фри и т. д.) сильно нагружает организм, и без того при простуде работающий <на износ>. К тому же эта пища лишена витаминов, которые так необходимы болеющему организму.

ОРЕХИ

Обилие жиров в орехах отрицательно сказывается на работе печени и поджелудочной железы. Это, в свою очередь, влияет на сопротивляемость организма: при <перегруженных системах> болезнь развивается практически беспрепятственно.

МОЛОКО И МОЛОЧНЫЕ ПРОДУКТЫ

У немалого количества людей молоко усваивается очень трудно ( это связано с дефицитом в организме лактозы). В таких случаях молоко провоцирует гнилостные процессы, усиливающие тяжесть состояния и продлевающие болезнь.

Жирные молочные продукты способствуют образованию слизи, что усиливает насморк и выделение мокроты.

ФРУКТЫ

Зимой и весной в свежих фруктах (особенно в грушах и яблоках) витаминов практически нет, поэтому польза от них минимальная. А большое количество растительной клетчатки даже вредно, т. е. серьёзно замедляет процессы пищеварения, а значит - и темпы борьбы с простудой.

"ПРОСТУДНАЯ ДИЕТА"

Питаться следует любой пищей (в небольшом количестве), которая сравнительно легко усваивается, обработана термически. Отварные или паровые мясо и рыба, супы, каши, отварные овощи и большое количество тёплой жидкости ( например, морса или чая с лимоном облегчает и ускоряет процесс выздоровления.

Используемый материал: Журнал "Здоровье", 2009 г.

Склад батьківського комітету у 2014/2015 навчальному році

Голова батьківського комітету школи - Бєлов Олексій Анатолійович


Члени батьківського комітету школи:

1. Єршова Олена Григорівна від 1 класу

2. Калиниченко Андрій Валерійович від 2-А класу

3. Іваненко Інна Анатоліївна від 2-Б класу

4. Шаповалова Наталія Володимирівна від 3 класу

5. Валкова Наталія Олександрівна від 4 класу

6. Соколова надія Ігорівна від 5 класу

7. Голуб Ірина Євгеніївна від 6 класу

8. Світайло Олександр Сергійович від 7 класу

9. Болотний Руслан Олексійович від 9 класу

10. Воробйова Олена вікторівна від 10 класу

11. Гриценко Людмила іванівна від 11 класу


Батьківський лекторій для батьків учнів 9-11 класу "Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей"

Загрузити у форматі PDF

Права і обов'язки батьків

+ Натиснить, щоб читати далі

Сімейний Кодекс України

Ст. 141 Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі.

Ст. 150 Батьки зобов'язані:

1. Виховувати дитину в дусі поваги до прав інших людей, любові до свого народу;

2. Піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;

3. Забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти; .

4. Поважати дитину. Забороняється будь-яка експлуатація дитини батьками, фізичні покарання та покарання, які принижують гідність дитини.

Ст. 152 Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю.

Ст. -157 Питання виховання дітей вирішуються спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі у вихованні, то порядок визначається органом опіки та піклування. У випадку, якщо батьки не підкоряються рішенню органу опіки, то кожен з батьків має право звернутися в суд для вирішення суперечки.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ:

Кодекс про адміністративні правопорушення

Ст. 184 ч. 1 Ухиляння батьків від виконання обов'язків по забезпеченню необхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей - попередження або штраф (1-3 неоподатковувані мінімуми). ст. 184 ч.2 Ті ж дії, скоєні повторно протягом року, після накладання покарання -штраф (від 2-4 неоподатковуваних мінімумів).

Ст. 184 ч. З Якщо неповнолітній скоїв адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, на батьків накладається штраф (3-5 неоподатковуваних мінімумів громадян).

Ст. 184 ч. 4 Скоєння неповнолітнім дій, що передбачені Кримінальним Кодексом, якщо він не досяг віку кримінальної відповідальності тягне за собою накладання штрафу на батьків (10-20 неоподатковуваних мінімумів). Всі штрафні санкції накладаються тільки в судовому порядку і сплачуються в банківських установах.Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства (ст. 155 Сімейного Кодексу).

Батьки не можуть відмовитися від своїх прав та обов'язків, вони можуть втратити їх у судовому порядку.

Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов'язків по вихованню дітей,не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва (ст. 164 Сімейного Кодексу). Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення батьківських прав (спи 47 Закону України <Про загальну середню освіту>).

У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя і здоров'я дитини, орган опіки та піклування (виконком) або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини у її батьків (ст. 170 Сімейного Кодексу), Злісне невиконання батьками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального Кодексу України). Але допускається поновлення у батьківських правах (спи 169 Сімейного Кодексу України), якщо батьки змінили поведінку, і поновлення в правах є в інтересах дітей.

Лекція для батьків "Трудова участь дітей у житті родини"

28 березня 2014 року вихователем Сідоровою А.М. проведена лекція для батьків учнів 1-4 класів "Трудова участь дітей у житті родини".

Пропонуємо стислий виклад лекції у вигляді презентації для тих батьків, які не мали можливості відвідати лекторій.

Батьківські збори

Шановні батьки!

В рамках декади "Людина починається з сім'ї" 21.03.2014 та 28.03.2014 будуть проведені батьківські збори у 1-10 класах.

А батьків учнів 1-4 та 7-8 класів ми запрошуємо відвідати батьківський лекторій:

Класи        

Дата проведення        

Тема лекції       

Час проведення        

Відповідальний

7

21.03.2014

“Особливості дитячої та підліткової агресивності”

17 год. 00 хв.        

Практичний психолог
Пугачева О.Л.

1-4

28.03.2014

“Трудова участь дітей у житті родини”    

17 год. 00 хв.        

Вихователь 3 класу
Сідорова А.М.

8

28.03.2014

“Особливості дитячої та підліткової агресивності”     

17 год. 30 хв.        

Практичний психолог
Пугачева О.Л.Наркомания

Наркомания - это употребление человеком наркотических веществ, от которых он впадает в зависимость и испытывает непреодолимое влечение к наркотикам.

+ Натиснить, щоб читати далі

Наркотики - вещества, действующие на человеческий организм в виде наркотического опьянения и обладающие характерными побочными эффектами. Они вызывают привыкание, как психологическое, так и физическое. В перерывах между их приемами, у наркомана возникает болезненное состояние, так называемая, ломка.

Наркотики позволяют человеку получить временную иллюзию удовольствия.

Наркотическая эйфория - непродолжительная, она длится от одной до пяти минут, а в остальное время, в течение от 1 до 3 часов, наступает период расслабления, который постепенно переходит в состояние дремоты, сна и бреда.

Признаки наркомании:

У человека, принимающего наркотики, проявляются резкие перепады настроения, происходит изменение ритма сна, ухудшается аппетит

Наркомания, как заболевание, характеризуется расстройством психики и сильной тягой к приему наркотических веществ.

У наркомана - нестабильное артериальное давление, появляется нарушение работы желудочно-кишечного тракта.

Зрачки у человека, принимающего наркотики, - неестественно узкие или, наоборот, значительно расширены, с болезненным блеском. Взгляд - туманный. Кожа лица - бледная, с землистым оттенком, волосы и ногти становятся ломкими.

Неприятный запах изо рта говорит о том, наркоман подсел на анашу. Постоянный кашель или ринит вызывается приемом героина.

Появляется неаккуратность и неопрятность в одежде, тяга к черному цвету.

Наркомания среди подростков.

Увеличивается наркомания среди подростков в основном из числа детей, проживающих в неблагополучных семьях.

Подростковая наркомания - это страшное социальное явление, при котором ломается жизнь молодого, неокрепшего организма.

При наличии несформировавшейся психики, подростки легко принимают наркотики, не зная или не задумываясь о последствиях, которые их ожидают в ближайшем будущем. Находясь под воздействием наркотиков, они не понимают, что наркомания губит их жизни. Подрастающее поколение, поддаваясь огромному желанию выделиться среди своих сверстников, встает на путь наркомании, что в большинстве случаев приводит к совершению преступлений.

Наркомания порождает подростковую преступность, что является большой проблемой для всего общества .Подростковая наркомания уверенно входит в жизнь молодежи, калеча их морально и физически.

Вылечить подростка-наркомана - очень сложно потому, что ему нравится находиться в наркотическом опьянении, когда перед ним исчезают все проблемы, не требуется быть сильным и отвечать за свои поступки. Поэтому такой подросток не желает жить по-другому и всячески избегает лечения.

Ссылка: http://www.neboleem.net/narkomaniya.php

Батьківські збори

29.01.2014 року відбулися спільні із випускниками батьківські збори.

Розглянуті питання:

  1. Про ЗНО-2014, реєстрацію випускників школи-інтернату; Заступник директора по НР Чоломбитько О.В.
  2. Про поточну успішність учнів 11 класу, підготовку до ЗНО-2014; Класний керівник 11 кл. Лубенцова Р.І.
  3. Про закінчення 2013/2014 навчального року учнями 11 класу; Заступник директора по НР Чоломбитько О.В.
  4. Про організацію урочистостей, присвячених врученню атестатів (випускний вечір). Заступник директора по ВР Степанова О.М., класний керівник 11 кл. Лубенцова Р.І.


Лекція для батьків учнів 1-4 класів

Відповідно до плану роботи батьківського лекторію на 2013/2014 навчальний рік, 13 грудня 2013 року класним керівником 4 класу Соколовою Н.І. проведена лекція для батьків учнів 1-4 класів на тему: "Телевізор і комп'ютер у житті дитини". Пропонуємо стислий виклад лекції у вигляді презентації для батьків, які не мали можливості відвідати лекторій. Перейти

Как научить плавать ребенка

Сейчас лето - пора отпусков и пляжей и, конечно же, раздолье для детей! Придя на пляж, можно увидеть, как плескаются в воде и совсем малыши, и детишки постарше, которые уже не просто разбрасывают брызги, а умеют плавать. Что же делает в этот момент Ваш ребенок? Если он робко жмется к Вам и не решается подойти к воде, боязливо озираясь вокруг - значит, нужно срочно приступить к обучению его плаванию. Ведь, наверное, не стоит Вам объяснять, как полезно плавание для здоровья и позвоночника человека. С помощью плавания развиваются легкие, укрепляются мышцы спины и брюшного пресса, укрепляются мышцы рук, да и вообще все тело становится гибким. С помощью чего можно научить ребенка плавать, и с какого возраста это лучше делать?

Загрузити у форматі PDF

Проведення фізкультхвилинок у з кл., класний керівник Соколова Н.І.Поради батькам

1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання.

2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.

3. Споживання на добу до 8 склянок рідини позитивно впливає на організм, зокрема, покращується робота нирок, вони краще протидіють урологічним інфекціям. При цьому корисно пити звичайну воду, натуральні соки. Вживання кави не підвищує працездатності, підсилює стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.

4. Звертайте увагу на посуд, з якого їдять ваші діти. Краще, аби він був золотавий. Цей колір заспокоює нервову систему, концентрує увагу, поліпшує настрій і пам'ять.

5. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте розв'язувати їх. Займіть позицію "друга" для своїх синів і дочок.