Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

3 речі про коронавірус, які потрібно знати батькам

Три основні речі, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину та шкільний колектив Вашої дитини від хвороби.

ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини

ЩО РОБИТИ:

  • залишати дитину вдома до отримання результатів тесту, якщо вдома хтось хворіє;
  • пояснювати дитині, що маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина;
  • просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується

ДРУГЕ. Симптоми інфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. У складних випадках інфекція може викликати пневмонію.

ЩО РОБИТИ:

у разі підвищеної температури або наявності зазначених симптомів дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.

ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?

  • мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
  • під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
  • не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними

Батькам про безпечну поведінку їх дітей на дорозі

Безпечній поведінці на дорозі треба вчити. Але завчені, як вірші, правила не вбережуть дитину від біди. Тому поряд з вивченням Правил дорожнього руху треба діяти особистим прикладом. Батьки учнів другого класу долучились до проєкту "Батьки за безпечний рух!", щоб попередити і зберегти життя маленьких пішоходів.

Склад батьківської ради школи на 2020/2021 навчальний рік

№ за/п

П.І.П. батьків

Від якого класу

Примітки

 1

Синьов
Антон Михайлович

1

0987200472

2

Татарова
Ганна Сергіївна

2

0636148782

3

Умріхіна
Яна Іванівна

3

0500836712

4

Петрішина
Олена Сергіївна

4

0664075840

5

Шульженко
Надія Михайлівна

5

0508341785

6

Ткаченко
Інна Василівна

6

0989620014

7

Багрич
Наталія Володимирівна

7

0993713004

8

Калиниченко
Андрій Валерійович

8

0993723903

9

Шаповалова
Наталія Володимирівна

9

0990700771

10

Валкова
Наталія Олександрівна

10

0938934022

11

Любунець
Віталіна Анатоліївна

11

0634599415
0990967856

Як батькам допомогти дітям вчитися під час карантину - що кажуть дослідження

Дослідження показують, що розмови за сімейним столом та спільні читання можуть допомогти дітям добре вчитися. Про це пише у своїй статті очільниця відділу дошкільної та шкільної освіти, управління освіти та навичок ОЕСР (організація, яка робить міжнародне дослідження якості освіти PISA) Юрі Белфалі. "Батьки можуть виділити час для створення моменту, який сприятиме сімейному діалогові, запитати свою дитину, як вона почуває себе і що саме вона зараз вивчає, або запропонувати заходи/активності, які покращуватимуть засвоєння інформації", - зазначає Белфалі. Вона наводить дослідження PISA 2015, яке показало, що учні матимуть на 22-39% більше шансів посуватися щасливішими, якщо їхні батьки:
. щодня або майже щодня збираються за обіднім столом;
. проводять час за спільними розмовами;
. обговорюють день, що минув;
. помічають, що нового було в їхньої дитини в школі.

Дослідження PISA також встановили, що за такої залученості та підтримки батьків, учні показують кращі результати в науці, навіть враховуючи соціально-економічний статус родини. Окрім того, Міжнародне Дослідження раннього навчання та благополуччя дітей (The International Early Learning and Child Well-being Study) встановило, що молодші діти показують кращі результати, якщо батьки залучені до їхнього навчання. Так, п'ятирічні діти в Естонії, Англії та США мають кращі результати в навчанні та соціально-емоційний розвиток, коли батьки:
. читають їм майже щодня (і вдома є багато книг);
. ведуть розмови з ними;
. залучають до різних активностей;
. беруть активну участь у заходах, які відбуваються у садочках.

"Звичайно, не всі ці заходи можна реалізувати в домашніх умовах. Однак, батьки можуть бути творчими, пропонуючи вдома ігрові навчальні заняття або виготовляючи власними руками книги, які потім читати разом з дітьми. Навіть якщо батьки не можуть присвятити весь свій час навчанню дитини, години, проведені разом з дитиною, можуть вплинути на її навчання, розвиток та благополуччя", - наголошує Белфалі.

ЮНІСЕФ склав 5 коротких порад батькам, як зберегти позитивний емоційний стан дітей під час карантину. Ось вони:

1. Говоріть про поведінку, яку ви хочете бачити. Використовуйте позитивний тон і слова, коли говорите з дитиною. Наприклад: "Будь ласка, прибери свої речі". Замість: "Не роби безлад".

2. Все залежить від подачі. Зриваючись на крик до своєї дитини, ви самі роздратовуєтесь і збільшуєте в неї рівень тривоги і стресу. Більше називайте дитину по імені. Говоріть у спокійній манері.

3. Будьте реалістами. Чи може дитина робити те, про що ви її просите. Дитині дуже важко зберігати спокій/бути спокійною протягом цілого дня, але, можливо, їй вдасться посидіти спокійно упродовж 15 хвилин, поки ви розмовляєте по телефону.

4. Хваліть дитину, коли вона поводиться добре. Постарайтеся відзначати все, що ваша дитина зробила добре. Можливо вона цього не показує, але ви ще обов'язково це побачите. Дитина переконається, що ви помічаєте це і піклуєтесь про неї.

5. Допоможіть підліткам залишатися на зв'язку. Підліткам особливо важливо спілкуватися з друзями. Допоможіть своїй дитині бути в контакті через соціальні мережі, або надайте інші для безпечної дистанції способи. Це те, що ви можете робити також разом!

"Нова українська школа": https://bit.ly/3aEU0Fp

Пам'ятка для батьків: "Діти. Інтернет. Мобільний зв'язок" (витяг)

Читати

Базові моральні цінності сучасного виховання в сім'ї

Загрузити

Гострі кути підліткового віку

Соціальним педагогом Кащавцевим К.К. проведено лекцію для батьків на тему "Гострі кути підліткового віку". Для батьків 8-10-х класів ця тема є дуже актуальною. Адже підлітковий вік дуже складний період в житті школяра і потрібно докласти багато зусиль, щоб спілкування учнів з учителями, батьками, однокласниками було не напруженим, безконфліктним. Тому Костянтин Костянтинович познайомив батьків з психологічними віковими особливостями підлітків, обговорив з батьками основні проблеми, з якими стикаються діти в підлітковому віці, допоміг батькам визначити правильні методи виховання підлітків та подолання труднощів у розв'язанні конфліктних ситуацій в сім'ї.

Для проведення лекціїї були використані мультимедійні засоби навчання, які краще донесли важливу проблему до батьків.

В результаті конструктивної бесіди мети було досягнуто. Батьки ще раз упевнились: які б проблеми - господарські, виробничі, економічні - їм не ставило життя, важливішого завдання, ніж виховати свою дитину, немає.

Поради батькам першокласників на зимові канікули

Зимові канікули завжди асоціюються в дітей не лише з відпочинком, а й з новорічними святами, веселощами, подарунками. У цей період багато школярів їздять на екскурсії, подорожують з батьками чи відправляються до бабусі з дідусем. Це все дуже подобається дітлахам. Але батькам, що піклуються про своїх дітей, не слід забувати про дотримання режимних моментів під час канікул. Режим має бути у всьому: в харчуванні, нічному сні, часу для відпочинку та додаткових занять в секціях та гуртках тощо.

+ Натиснить, щоб читати далі

Відсутність режиму може призвести до перевтоми дитини, і, як наслідок, дитина вийде після канікул виснаженою та байдужою до навчання. Не варто чекати ознак перевтоми, а треба правильно спланувати навчання й дозвілля школяра, виробити режим. Тоді ваша дитина з легкістю подолає всі навантаження найважчого періоду в навчальному році.

Ознайомтесь, будь ласка, з наступними рекомендаціями:

1. Обираючи додаткові заняття, зупиніться на репетиторстві з однієї дисципліни та одній спортивній секції. Цього буде достатньо, адже навчити дитину всього й одразу неможливо. Крім того, дослухайтеся до бажань школяра: якщо гурток не викликає захоплення, нічого з того не вийде. Тому одразу обирайте те, що його зацікавить.

2. Разом із дитиною одразу після зимових канікул складіть розклад на нове півріччя, візьміть з неї обіцянку дотримуватися його. Обов'язково передбачте в графіку час на відпочинок і прогулянки на свіжому повітрі, а також дозвілля, коли школяр зможе зайнятися тим, чим захоче.

3. Плануйте тиждень так, щоб субота і неділя були насправді днями відпочинку. Тому не переобтяжуйте дні, вільні від занять, корисним дозвіллям , наприклад, походами у театри, на виставки, екскурсії тощо. Адже футбол і хлопчачі забави у дворі, а також дівчачі посиденьки - не менш важливі для повноцінного розвитку вашої дитини. Спілкування з друзями - значущий елемент соціальної адаптації школяра. Тому не варто постійно акцентувати увагу на тому, що це марно витрачений час, адже дитина почуватиметься винною, бо була з друзями. Просто всього має бути в міру.

4. Чітко дотримуйтеся розкладу засинання й прокидання. Перші дня після канікул дитині буде важко вставати зранку, а ввечері вам не просто буде вмовити її піти спати раніше. Але за кілька тижнів організм звикне до графіка, тож ранкові пробудження не будуть такими болісними для дитини. Аби школяр не перевтомлювався, лікарі рекомендують десятигодинний сон.

5. Заняття за шкільною програмою - це найважливіше. Саме на них варто <кидати основні сили>. А додаткові нехай лишаються на ваш розсуд. Можливо, варто на деякий час відмовитися від репетитора, а повернутися до нього навесні.

6.Серйозно підійдіть до раціону школяра. В антистресовому меню повинно бути багато фруктів і овочів - не менш як 300 грамів на день. Як альтернативу запропонуйте свіжі соки. Не забувайте про м'ясо і рибу, які забезпечать дитину білками, стимулюватимуть роботу мозку. Альтернативою рибі можуть бути морепродукти. Також не нехтуйте молочними продуктами та цільнозерновими кашами. А ось здобну випічку варто обмежувати, аби не перевантажувати печінку. Для дітей, які занадто швидко збуджуються й погано засинають, рекомендується вживати заспокійливі чаї, які містять ромашку, м'яту, мелісу.

Дотримання цих рекомендацій сприятиме профілактиці перевтоми дитини. Тож, вона повернеться з канікул бадьорою, активною та матиме сили на здобуття нових знань.

Гарних вам свят!

http://www.school179.edu.kh.ua/storinka_psihologa/poradi_batjkam_na_zimovi_kanikuli/

Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до сімейних цінностей

Лекторій для батьків на таку тему підготувала класний керівник 6-го класу Коломієць І.В. Розпочала свій виступ Інна Володимирівна словами М.Стельмаховича: "Традиції родинного виховання складалися упродовж багатьох століть і зміцнювалися в ході історичного розвитку людства. З давніх-давен українці розглядали сім'ю і рід як святиню, а виховання дітей - як святий обов'язок батьків: завдяки вихованню в родині народ продовжував себе в своїх дітях, генезував свій національний дух, характер, менталітет, традиційну родинно-побутову культуру".

Пам'ятка батькам школярів про читання дітей в сім'ї

+ Натиснить, щоб читати далі

Давайте хороший приклад вашій дитині, показуючи, як вам подобається читати. Нехай вона бачить вас за читанням.

Систематично відвідуйте бібліотеку. Покажіть дитині, як працює бібліотека і де можна знайти улюблені книги. Дозволяйте дітям самостійно вибирати книги.

Визначте певний час і місце для читання. Зробіть хорошою традицією читання перед сном.

Не бійтеся хвалити дитину, якщо бачите її зацікавленість книгами.

Вивчайте інтереси своєї дитини, вибирайте книги, що відповідають її розумовим здібностям.

Стежте, щоб ваша дитина була уважнішою, не пропускала нічого, не поспішала, не заглядала зразу в кінець книги.

Старайтеся, щоб читання було різноманітним: детективи, пригоди, про дружбу та кохання, фантастика, науково - пізнавальна література тощо. Пам'ятайте про поезію!

Обов'язково розмовляйте з дітьми про прочитане. Пропонуйте розказати прочитане мамі, татові, бабусі, дідусеві. Коли дитина переказує, обережно спрямовуйте її увагу на головне, допоможіть пригадати якусь цікаву деталь. Бесіда про прочитане має бути довірливою, приємною і для батьків, і для дітей.

Привчаючи школяра до уважного читання, учіть його користуватися передмовою, післямовою, коментарями в книзі, робити записи про прочитане. Діти можуть вести читацький щоденник.

Практикуйте сімейне читання. Книги, прочитані разом у сімейному колі, назавжди залишають у серці дитини атмосферу затишку, довіри, захищеності, спільності інтересів. Отже, читайте разом!

Привчайте дітей дотримуватись правил гігієни читання. Поясніть дітям, що не можна читати при слабкому освітленні, що лампа повинна бути з лівого боку і світло має падати тільки на книгу, що при читанні необхідно давати відпочивати очам.


Роль сім'ї у вихованні креативної особистості

Творчий розвиток дитини неможливий без позитивного впливу на цей процес з боку батьків та школи. Пол Торренс зазначає, що оскільки не виявлено спадкоємності індивідуальних відмінностей в креативності, тому основну увагу необхідно звертати на фактори зовнішнього середовища, що можуть чинити як позитивний, так і негативний вплив на розвиток здібностей. На його думку, для виявлення і розвитку творчих здібностей дитини важлива підтримка оточення і, в першу чергу, батьків та інших дорослих. Сім'я здатна як розвинути, так і знищити творчий потенціал дитини.

Нещодавно це питання розглядалося на засіданні педагогічної ради школи "Створення умов для розвиткутворчого потенціалу особистості учня".

Пропонуємо батькам фрагмент виступу класного керівника 6 класу Редько Н.В.щодо ролі сім'ї у розвитку творчих здібностей дітей.

Загрузити

Домашнє завдання - проблема?

Як часто ввечері в сім'ях можна почути запитання: "Ти зробив уроки?" Нерідко домашні завдання стають темою батьківських зборів, візиту батьків до школи. Деякі батьки скаржаться, що їхні діти роблять уроки по 3-4 години, а деякі обурюються, що задають мало або домашнє завдання - чистої води формалізм: воно лише завантажує учня, але нічого корисного не дає. Для чого ж потрібні домашні завдання і як створити під час їх виконання таку атмосферу, щоб вони несли в собі освітню цінність?

Саме на ці питання спробувла дати відповідь вихователь Сидорова Т.К. під час лекції для батьків учнів 5-6-х класів.

Новогодняя мастерская: идеи декора для детей и их родителей

Какой может быть Новый год без праздничного декора? Мы подобрали простые советы по изготовлению декоративных элементов своими руками, которые вы могли бы сделать вместе с ребенком. Читать далее

Что нельзя есть и пить при простуде?

+ Натиснить, щоб читати далі

Оказывается , не меньшую роль, чем лекарства, в лечении и даже профилактике простуд играет правильная диета. Точнее- исключение из рациона ряда продуктов.

АЛКОГОЛЬ

Спиртное значительно снижает иммунитет и не даёт организму адекватно и своевременно реагировать на инфекцию. Кроме того, алкоголь блокирует почечную фильтрацию, способствую накоплению в теле бацилл или вирусов, и сужает сосуды, вызывая или усиливая головную боль. Наконец, спиртное полностью нейтрализует действие любых антибиотиков и противовирусных препаратов, что делает лечение бессмысленным. А при высокой температуре, когда организм и без того теряет много жидкости, алкоголь, вызывая обезвоживание, может привести к тяжёлым последствиям.

ГАЗИРОВКА И СОКИ

Любые газированные напитки ( даже минеральная вода) выводят из организма важные вещества ( в том числе, кальций), нарушают пищеварение и работу почек, что затрудняет борьбу с инфекцией. Соки из картонных пакетов снижают иммунитет из-за наличия кадмия, который применяется в технологии их упаковки.

Натуральные свежевыжатые соки не противопоказаны, но употреблять их нужно только в разбавленном виде и в ограниченном количестве. Большое количество эфиров, содержащихся во фрешах, неполезны для пищеварительной и мочевыводящей систем.

ФАСТФУД

Высококалорийная и легкоусвояемая пища (гамбургеры, сэндвичи, картофель фри и т. д.) сильно нагружает организм, и без того при простуде работающий <на износ>. К тому же эта пища лишена витаминов, которые так необходимы болеющему организму.

ОРЕХИ

Обилие жиров в орехах отрицательно сказывается на работе печени и поджелудочной железы. Это, в свою очередь, влияет на сопротивляемость организма: при <перегруженных системах> болезнь развивается практически беспрепятственно.

МОЛОКО И МОЛОЧНЫЕ ПРОДУКТЫ

У немалого количества людей молоко усваивается очень трудно ( это связано с дефицитом в организме лактозы). В таких случаях молоко провоцирует гнилостные процессы, усиливающие тяжесть состояния и продлевающие болезнь.

Жирные молочные продукты способствуют образованию слизи, что усиливает насморк и выделение мокроты.

ФРУКТЫ

Зимой и весной в свежих фруктах (особенно в грушах и яблоках) витаминов практически нет, поэтому польза от них минимальная. А большое количество растительной клетчатки даже вредно, т. е. серьёзно замедляет процессы пищеварения, а значит - и темпы борьбы с простудой.

"ПРОСТУДНАЯ ДИЕТА"

Питаться следует любой пищей (в небольшом количестве), которая сравнительно легко усваивается, обработана термически. Отварные или паровые мясо и рыба, супы, каши, отварные овощи и большое количество тёплой жидкости ( например, морса или чая с лимоном облегчает и ускоряет процесс выздоровления.

Используемый материал: Журнал "Здоровье", 2009 г.

Батьківський лекторій для батьків учнів 9-11 класу "Запобігання торгівлі людьми та експлуатації дітей"

Загрузити у форматі PDF

Права і обов'язки батьків

+ Натиснить, щоб читати далі

Сімейний Кодекс України

Ст. 141 Батько і мати мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебувають вони у шлюбі.

Ст. 150 Батьки зобов'язані:

1. Виховувати дитину в дусі поваги до прав інших людей, любові до свого народу;

2. Піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток;

3. Забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти; .

4. Поважати дитину. Забороняється будь-яка експлуатація дитини батьками, фізичні покарання та покарання, які принижують гідність дитини.

Ст. 152 Право дитини на належне батьківське виховання забезпечується системою державного контролю.

Ст. -157 Питання виховання дітей вирішуються спільно. Той з батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов'язаний брати участь у її вихованні і має право на особисте спілкування, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Якщо батьки не можуть дійти згоди щодо участі у вихованні, то порядок визначається органом опіки та піклування. У випадку, якщо батьки не підкоряються рішенню органу опіки, то кожен з батьків має право звернутися в суд для вирішення суперечки.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ БАТЬКІВ ЗА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ:

Кодекс про адміністративні правопорушення

Ст. 184 ч. 1 Ухиляння батьків від виконання обов'язків по забезпеченню необхідних умов життя, навчання і виховання неповнолітніх дітей - попередження або штраф (1-3 неоподатковувані мінімуми). ст. 184 ч.2 Ті ж дії, скоєні повторно протягом року, після накладання покарання -штраф (від 2-4 неоподатковуваних мінімумів).

Ст. 184 ч. З Якщо неповнолітній скоїв адміністративне правопорушення у віці від 14 до 16 років, на батьків накладається штраф (3-5 неоподатковуваних мінімумів громадян).

Ст. 184 ч. 4 Скоєння неповнолітнім дій, що передбачені Кримінальним Кодексом, якщо він не досяг віку кримінальної відповідальності тягне за собою накладання штрафу на батьків (10-20 неоподатковуваних мінімумів). Всі штрафні санкції накладаються тільки в судовому порядку і сплачуються в банківських установах.Відмова батьків від дитини є неправозгідною, суперечить моральним засадам суспільства (ст. 155 Сімейного Кодексу).

Батьки не можуть відмовитися від своїх прав та обов'язків, вони можуть втратити їх у судовому порядку.

Батьки можуть бути позбавлені батьківських прав, якщо буде встановлено, що вони ухиляються від виконання батьківських обов'язків по вихованню дітей,не забрали дитину з пологового будинку, жорстоко поводяться з дітьми, є хронічними алкоголіками чи наркоманами, вдаються до експлуатації дитини, примушують до жебракування та бродяжництва (ст. 164 Сімейного Кодексу). Злісне ухилення батьків від виконання обов'язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення батьківських прав (спи 47 Закону України <Про загальну середню освіту>).

У виняткових випадках, при безпосередній загрозі для життя і здоров'я дитини, орган опіки та піклування (виконком) або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини у її батьків (ст. 170 Сімейного Кодексу), Злісне невиконання батьками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк (ст. 166 Кримінального Кодексу України). Але допускається поновлення у батьківських правах (спи 169 Сімейного Кодексу України), якщо батьки змінили поведінку, і поновлення в правах є в інтересах дітей.

Наркомания

Наркомания - это употребление человеком наркотических веществ, от которых он впадает в зависимость и испытывает непреодолимое влечение к наркотикам.

+ Натиснить, щоб читати далі

Наркотики - вещества, действующие на человеческий организм в виде наркотического опьянения и обладающие характерными побочными эффектами. Они вызывают привыкание, как психологическое, так и физическое. В перерывах между их приемами, у наркомана возникает болезненное состояние, так называемая, ломка.

Наркотики позволяют человеку получить временную иллюзию удовольствия.

Наркотическая эйфория - непродолжительная, она длится от одной до пяти минут, а в остальное время, в течение от 1 до 3 часов, наступает период расслабления, который постепенно переходит в состояние дремоты, сна и бреда.

Признаки наркомании:

У человека, принимающего наркотики, проявляются резкие перепады настроения, происходит изменение ритма сна, ухудшается аппетит

Наркомания, как заболевание, характеризуется расстройством психики и сильной тягой к приему наркотических веществ.

У наркомана - нестабильное артериальное давление, появляется нарушение работы желудочно-кишечного тракта.

Зрачки у человека, принимающего наркотики, - неестественно узкие или, наоборот, значительно расширены, с болезненным блеском. Взгляд - туманный. Кожа лица - бледная, с землистым оттенком, волосы и ногти становятся ломкими.

Неприятный запах изо рта говорит о том, наркоман подсел на анашу. Постоянный кашель или ринит вызывается приемом героина.

Появляется неаккуратность и неопрятность в одежде, тяга к черному цвету.

Наркомания среди подростков.

Увеличивается наркомания среди подростков в основном из числа детей, проживающих в неблагополучных семьях.

Подростковая наркомания - это страшное социальное явление, при котором ломается жизнь молодого, неокрепшего организма.

При наличии несформировавшейся психики, подростки легко принимают наркотики, не зная или не задумываясь о последствиях, которые их ожидают в ближайшем будущем. Находясь под воздействием наркотиков, они не понимают, что наркомания губит их жизни. Подрастающее поколение, поддаваясь огромному желанию выделиться среди своих сверстников, встает на путь наркомании, что в большинстве случаев приводит к совершению преступлений.

Наркомания порождает подростковую преступность, что является большой проблемой для всего общества .Подростковая наркомания уверенно входит в жизнь молодежи, калеча их морально и физически.

Вылечить подростка-наркомана - очень сложно потому, что ему нравится находиться в наркотическом опьянении, когда перед ним исчезают все проблемы, не требуется быть сильным и отвечать за свои поступки. Поэтому такой подросток не желает жить по-другому и всячески избегает лечения.

Ссылка: http://www.neboleem.net/narkomaniya.php

Как научить плавать ребенка

Сейчас лето - пора отпусков и пляжей и, конечно же, раздолье для детей! Придя на пляж, можно увидеть, как плескаются в воде и совсем малыши, и детишки постарше, которые уже не просто разбрасывают брызги, а умеют плавать. Что же делает в этот момент Ваш ребенок? Если он робко жмется к Вам и не решается подойти к воде, боязливо озираясь вокруг - значит, нужно срочно приступить к обучению его плаванию. Ведь, наверное, не стоит Вам объяснять, как полезно плавание для здоровья и позвоночника человека. С помощью плавания развиваются легкие, укрепляются мышцы спины и брюшного пресса, укрепляются мышцы рук, да и вообще все тело становится гибким. С помощью чего можно научить ребенка плавать, и с какого возраста это лучше делать?

Загрузити у форматі PDF

Проведення фізкультхвилинок у з кл., класний керівник Соколова Н.І.Поради батькам

1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання.

2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.

3. Споживання на добу до 8 склянок рідини позитивно впливає на організм, зокрема, покращується робота нирок, вони краще протидіють урологічним інфекціям. При цьому корисно пити звичайну воду, натуральні соки. Вживання кави не підвищує працездатності, підсилює стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.

4. Звертайте увагу на посуд, з якого їдять ваші діти. Краще, аби він був золотавий. Цей колір заспокоює нервову систему, концентрує увагу, поліпшує настрій і пам'ять.

5. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте розв'язувати їх. Займіть позицію "друга" для своїх синів і дочок.