Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

Організація методичної роботи

Навчаємось дистанційно: 10 клас, інформатика

Англійська онлайн

З досвіду роботи вчителя англійської мови Хлистун Л.П. Відкрити

Підсумки атестації

16 березня 2021 року відбулося засідання атестаційної комісії І рівня КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ "КОЧЕТОЦЬКА САНАТОРНА ШКОЛА" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ. Комісією атестовано 7 педагогів. З них - на відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст першої категорії" -4; на встановлення ХІІ тарифного розряду-1. Було порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня при Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії" та раніше присвоєному педагогічному званню "старший вчитель" -1 педагогу, та про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії <спеціаліст вищої категорії> та присвоєння педагогічного звання "старший вчитель" -1 педагогу. Клопотання було позитивно вирішено 18 березня атестаційною комісією ІІІ рівня.

Відбір підручників 4, 8 кл.

Відкрити

Витяг з протоколу про схвалення відбору підручників для 8 кл

Відкрити

Відкриті уроки

У межах атестації в школі 11 і 12 лютого було проведено відкриті уроки.

Урок англійської мови в 5 класі на тему "Свята та дати" провела вчитель Коломієць І.В. Відповідно до визначених цілей і завдань уроку були застосовані різноманітні методи, види і форми діяльності. Учні ознайомилися з правилом написання дат та років, повторили кількісні, порядкові числівники та місяці під час виконання інтерактивної вправи; виконували письмову роботу за допомогою власних гаджетів; вдосконалювали навички аудіювання під час відео-уроку "Thanksgiving history", підвищували свої читацькі компетентності, читаючи текст за особами. У ході уроку застосовані індивідуальна, фронтальна та групова форми роботи. Урок був змістовний, насичений, сучасний, цікавий, а головне - пізнавальний для учнів.

Учитель географії Кисіль О.О. провела в 7-ому класі урок-дослідження на тему "Найвідоміші об'єкти, занесені до Списку природної спадщини ЮНЕСКО". Учні створювали туристичні фірми, розробляли та обгрунтовували маршрути, які проходять через об'єкти Північної Америки, розраховували вартість маршрутів та їх рентабельність. А ще вчилися презентувати обрані маршрути, аргументуючи свої судження та відстоюючи власну точку зору. Злагоджена та результативна робота семикласників на уроці відбулася завдяки ефективному застосуванню методів і прийомів роботи, а саме: мозковому штурму, випереджальним завданням, дискусії в групах, виконанню тестових завдань на сервісі Google Classroom. Використання міжпредметних зв'язків з математикою, фінансовою грамотністю сприяло активізації пізнавальної діяльності учнів, розкриттю їх творчого потенціалу та формуванню нових комтетентностей.

Відбір підручників 4 кл.

Відкрити

Протокол педагогічної ради

Відкрити

Ціннісні орієнтири сучасної української школи

Відкрити

Відкрити наказ по школі "Про підготовку до засідання педагогічної ради"

Чому важливо обережно використовувати червону ручку (як і будь-який жорсткий вияв критики)?

Зошит, малюнок, будь-який авторський витвір - це продовження внутрішньої території, внутрішнього простору дитини. Тому те, що туди привноситься "ззовні" (правки, пов'язані з діями або оцінка старанності), часто сприймається не логічно, а емоційно, іноді як вторгнення на внутрішню територію - і переноситься на самовідчуття, на ставлення до себе самого.

У дітей розвивається схильність до так званої "шкільної тривожності" - страху зробити будь-яку помилку. Чим більше вчитель, батьки, сама дитина фіксуються на помилках (а не на тому, що важливо закріпити у знаннях або на тому, що вже в неї виходить), тим більшим стає страх припуститись нової помилки. У такі моменти відключається неокортекс дитини й активується рептильна частина мозку, відповідальна за реакцію на стрес (її називають "бій-біжи-замри"), - а не за сприймання нової інформації. Будь-який розвиток відбувається тільки за умови відчуття безпеки і спокою.

Дитині важливо отримувати досвід, тому помилятися - МОЖНА! Ці знання сприяють розвитку особистості та розширенню меж її потенціалу. Залежно від психотипу діти по-різному поводяться: одна дитина може боятися припуститись помилки - і це призведе до невротичної напруги; інша з часом, щоб уникнути надмірної напруги, - припинить звертати увагу на помилки.

Те, на що звертається більше уваги, активніше проявляється і несвідомо використовується. Часто діти несвідомо починають привертати до себе увагу саме "неуспішністю".

Кожній дитині (і дорослому) під час засвоєння нового важливо мати опору, ресурс, від якого можна відштовхуватися. Ця опора - успіх, дещо вже засвоєне, те, що вже виходить.

Червоний колір сприймається як сигнал світлофору "СТОП", як обмеження і вияв авторитарності. Дитині часто складно перейти до нової дії після того, як вона побачить у зошиті червоне обмеження - оцінку. Продуктивніше використовувати два кольори ручки - червоний і зелений. Зеленим підкреслювати або виділяти те, що зроблено ідеально, червоним те, на що треба звернути увагу. Важливо, щоб зелених позначок було приблизно вдвічі більше, ніж червоних.

Діти дуже адаптивні, вони звикають до будь-якої запропонованої системи. Багато поколінь школярів виросло і стало професіоналами. Питання в тому, наскільки вони залишились у контакті зі своїм потенціалом, наскільки радісними і підтримуючими залишились їхні шкільні спогади. Шкільний час - це велика частина життя дитини, наскільки високою є її самооцінка, наскільки вона сприймає себе успішною та щасливою.

https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/pochatkova-shkola/poradi-psihologa/poradi-dityachogo-psihologa-svitlani-rojz

English Week (12.10.2020-16.10.2020)

ДАТА ПРОВЕДЕННЯ

ЗМІСТ, ЧАС І МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДУ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

ПОНЕДІЛОК
12.10.20

1. Відкриття тижня. Ознайомлення з планом заходів (індивідуально з 5-11класами)
2. Кросворд дня «Fruit and vegetables» (здати до 15.00, кабінет № 30)

Коломієць І.В.

 

Коломієць І.В.

ВІВТОРОК
13.10.20

1. Кросворд дня «Nature»  (здати до 15.00, кабінет № 30)

Коломієць І.В.

ЧЕТВЕР
15.10.20

1. Кросворд дня «Furniture»  (здати до 15.00, кабінет № 30)
 2. Гра-квест “English is fun”(6-8 класи ,
15.30-16.30,  кабінет № 30)

Коломієць І.В.

 

Коломієць І.В.

П`ЯТНИЦЯ
16.10.20

1. Відео-презентація «Amazing English» (8 клас, 8.00, кабінет історії).
2. Виставка листівок “COVID-19. Keep yourself and others safe”(9-11 класи, 10.30)
3. Закриття тижня. Нагородження учнів.

Клят Н.В.

 

Коломієць І.В.

 

Коломієць І.В.

Наказ від 03.09.2020 № 52 "Про здійснення контролю за станом освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році"

Читати

Графік проведення предметних тижнів

Читати

План засідань методичної ради

Читати

COVID-19 - новий виклик для всього світу

Саме за такою темою 1 вересня був проведений перший урок, спрямований на формування нової культури поведінки, навчання та перебування у закладах загальної середньої освіти з урахуванням епідеміологічної ситуації, спричиненої коронавірусом. Учнів ознайомили з новими правилами поведінки під час навчання в умовах карантину, правилами респіраторної гігієни та алгоритмом дій.

Корисна праця у нагоді. Виготовлення ватно-марлевої пов'язки

Вчитель трудового навчання та технологій Сідорова А.М. запропонувала учням школи провести акцію (дистанційно) "Корисна праця у нагоді. Виготовлення ватно-марлевої пов'язки", мета якої - навчити виготовляти засоби індивідуального захисту та виховувати почуття відповідальності за себе та членів своєї родини.

Акція тривала два тижні (13.04 - 27.04.), в якій взяли участь учні 6-11-х класів. Найактивнішими виявилися шестикласники та семикласники, які творчо і креативно поставилися до виконання завдання. Головне призначення пов'язки - захист від інфекцій, але її більш приємно надівати, коли вона естетично виглядає. Накращі маски виробили Шевердін Д., Бібік А., Голуб А., Курілко С., Походенко В., Руденко А., Неєлова А., учні 7 класу, та шестикласники Барбіна С. Сумароков М., Мелет Д., Панченко Д.

Карантин закінчиться, а навички, набуті учнями для захисту власного здоров'я, стануть в нагоді і в подальшому.

Дистанційна форма навчання в дії

Із запровадженням дистанційної форми навчання учнів школи за допомогою сервісів "Google Classroom" та ZOOM з метою надання методичної допомоги вчителям щодо організації освітнього процесу в умовах карантину в нашій школі кожної п'ятниці заступником директора з навчальної роботи Чоломбитько О.В. проводяться відеоконференції. Мета таких відео конференцій - обмін досвідом та допомога педагогам у вирішенні проблем, які виникають при запровадженні формату дистанційного навчання.

На відеоконференції, яка відбулася 3 квітня, обговорено результати дистанційного навчання учнів за тиждень. Кожен вчитель-предметник підготував звіт про роботу протягом тижня, зазначив проблеми, з якими зіткнувся. Класні керівники доповіли про роботу з батьками та учнями щодо надання допомоги їм у вивченні нового навчального матеріалу.

Учитель інформатики Чапля Д.В. продемонстрував учасникам конференції, як він проводить відеоконференції з учнями, поділився досвідом роботи з google формами тестів, надав практичні рекомендації щодо організації дистанційного освітнього процесу та поради, як зробити цей процес більш продуктивним.

Робота вихователів під час карантину проводиться за такими напрямами:

  • самоосвіта;
  • розміщення інформації в соціальній мережі Viber та її обговорення з дітьми і батьками;
  • дистанційна робота в Google Classroom;
  • онлайн-зустрічі з учнями на платформі Zoom;
  • індивідуальна та групова робота з батьками в соціальній мережі Viber та через мобільний зв'язок.

У 2019/2020 навчальному році у школі активно впроваджувалася система самоаналізу та самооцінювання в рамках побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Заступниками директора були розроблені протоколи самоаналізу та самооцінювання освітньої діяльності педагогів відповідно до вимог Нової української школи. Тож, саме під час карантину у рамках самоосвіти вихователі вивчали та заповнювали пробні протоколи самоаналізу виховного заходу, самопідготовки та протоколи самооцінювання якості формування ключових компетентностей у процесі наскрізного виховання. Крім цього, їм було запропоновано самостійно визначити шляхи удосконалення своєї діяльності та обрати тематичні курси підвищення кваліфікації з відповідної теми.

Цікаво та ефективно спілкуються вихователі зі своїми вихованцями у соціальній мережі Viber, розміщуючи у групах повчальну та розвиваючу інформацію і закликаючи дітей до обговорення. Це відео з веселими фізичними вправами, відео з виготовлення різних поробок та аплікацій, онлайн-кросворди, вікторини, посилання на перегляди фільмів та мультфільмів тощо. Ті, хто облюбували освітню платформу Google Classroom, заохочують учнів до проведення дистанційних марафонів, флешмобів, рухів та інших заходів. А як весело, емоційно і цікаво проходять зустрічі на платформі Zoom, коли вихователь одночасно підключає до конференц-кімнати весь клас. Як раді бачити діти один одного і ділитися своїми новинами і враженнями.І, звичайно ж, вихователі постійно на зв'язку з батьками. Це й індивідуальні бесіди через мобільний зв'язок, і обговорення у групах та ознайомлення батьків з актуальною інформацією чере Viber.

Та найголовніше і найцінніше, що чують педагоги від своїх учнів: "Швидше б до школи."

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти

Відкрити

Про схвалення відбору переліку підручників для 7-го класу на 2020/2021 навчальний рік

Відкрити папку

Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу

Відкрити

Дистанційна освіта

Компанія EdPro та Mozaik Education відкрили повний доступ до програми mozaBook Читати

Онлайн-курси з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання Читати

Сайти, де можна читати або завантажити книги безкоштовно та легально Читати

Сервіси дистанційного навчання для вчителів Читати

Як задати "домашку" на карантин, щоб її зробили

Більшість учнів сприймають карантин як чергові канікули. Як же привернути їхню увагу до навчання? У виграшній ситуації опинилися вчителі, які ще до закриття шкіл використовували онлайн-навчання, не завалювали <домашкою> та роздавали креативні завдання. "Освіторія" розпитала найкращих вчителів України, фіналістів премії Global Teacher Prize Ukraine різних років, як вони організовують освітній процес під час дистанційного навчання. Читати

Перелік підручників для З-го класу на 2020/2021 навчальний рік

Протокол Читати

Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 3 класуЧитати

Незвичайна подорож

Онлайн-курси з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання

В 6 класі вчителем математики Кузьменко Н.Є. був проведений відкритий урок на тему <Додавання раціональних чисел>. Шестикласники подорожували визначними місцямии України, вправляючись під час подорожі в додаванні раціональних чисел. Працюючи над досягненням мети за допомогою різноманітних методів, вчитель формував в учнів математичну та ключові компетентності. Закріплюючи знання та вміння додавати раціональні числа, учні вчилися застосовувати набуті навички при розв'язуванні задач практичного змісту, розвивали вміння грамотно висловлюватися, чітко, лаконічно та зрозуміло формувати думку, доречно та коректно вживати в мовленні математичну термінологію. А також набували навичок безпечного користування інтернетом, застосовуючи онлайн-сервіси в освітньому процесі.

Педрада

Відбулося засідання педагогічної ради з формування цінностей через наскрізний процес виховання в умовах НУШ. Сьогодні стан духовної культури і моралі суспільства як у цілому світі, так і в Україні, викликає занепокоєння. Корозія усталених духовних цінностей виросла до масштабів глобальної соціальної проблеми. Останні десятиріччя ми спостерігаємо й кризу моральності серед дітей і молоді. Проблема моральності стала предметом обговорення на черговій педагогічній раді. Учасники засідання, виконуючи нескладні завдання, прийшли до висновку, що школа може впливати на формування загальнолюдських цінностей дитини тільки через насркізний процес виховання, де центральним компонентом є приклад педагога.

У рамках атестації

У рамках атестації 31 січня 2020 року вчителем інформатики проведено відкритий урок у 9-ому класі на тему <Поняття комп'ютерної графіки. Кодування графічних даних. Розкриття колірної моделі>. Використовуючи різноманітні методи роботи, Данило Вікторович сформував у дев'ятикласників поняття комп'ютерної, растрової та векторної графіки. У ході уроку вчителем реалізовано компетентнісний підхід: в учнів розвивались дослідницькі навички, логічне мислення, самоорганізація навчальної діяльності, застосовувались засоби ІКТ для розв'язування соціально й індивідуально значимих задач. Учитель здійснив самоаналіз уроку, а члени атестаційної комісії висловили особисту думку з приводу проведеного уроку.

Перспективний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників на 2020 рік

Загрузити

Семінар-практикум "Робота з електронним журналом"

21 грудня відбувся семінар-практикум "Робота з електронним журналом". Проводив семінар вчитель інформатики Чапля Д.В. Мета заходу - навчити педагогів користуватись порталом "Нові знання", на якому буде створено класний журнал 5-го класу. Чому тільки одного класу? Тому що педагоги школи прийняли рішення - опанувати ведення електронного журналу і попрактикуватися на одному класі.

Сайт "Нові Знання" є однією зі складових всеукраїнського проекту "КУРС: Освіта". Його користувачі - це керівники загальноосвітніх навчальних закладів України (директори шкіл, їх заступники), вчителі, учні, батьки школярів. Данило Вікторович, який взяв на себе функції куратора ЗЗСО, покроково пояснив, як користуватися порталом, продемонстрував можливості сайту і познайомив з особливостями роботи з електронним журналом. Журнал для класу створюється по кожному предмету. Доступ до нього мають вчителі-предметники, класний керівник, вихователь класу та завуч.

Майбутні користувачі порталу з'ясували, як за два кліка можна виставити оцінки, відзначити відсутніх, написати зауваження до оцінок і пропусків, залишити коментарі до уроків, внести домашні завдання. По кожному предмету вираховується кількість пропусків і середня відмітка за семестр. На підставі даних, внесених вчителями до журналів, для кожного учня формується його електронний щоденник, у якому відображено все, що вчителі внесли до журналу (відмітки, пропуски, коментарі тощо). Батьки учня мають доступ до всіх даних тільки своєї дитини.

Сервіс "Нові знання" також призначений для обробки і надання в зручному електронному вигляді інформації про успішність учнів. Учасники семінару переконались в перевагах ведення електронного журналу. Пілотний проект "Ведення електронного журналу 5-го класу" буде стартувати з початку ІІ семестру.

Вітаємо першопроходця сертифікації!

21 листопада 2019 року оголошено результати участі у пілотній сертифікації вчителів початкової школи. Серед них є і вчителька нашої школи Соколова Надія Ігорівна. Девіз Надії Ігорівни - не боятися нового, а зустрічати його з широко відкритими очима і змінюватися разом з учнями! Вона це підтвердила, успішно пройшовши три етапи сертифікаціїі. Вітаємо нашого першопроходця!

До Дня української писемності та мови

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності - унікальна подія в житті української спільноти. Така акція традиційно відбувається до Дня української писемності та мови. Шанувальники української мови нашої школи вже 5 років поспіль долучаються до написання диктанту національної єдності з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури молоді.

Цьогоріч нас було 43. Сподіваємось, що з кожним роком до акції будуть долучатися нові люди, які прагнуть краще знати рідну мову, берегти та розвивати її для прийдешніх поколінь.

Графік проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів


з/п

Дата

Предмет

1

03.10.2019

Математика

2

07.10.2019

Географія

3

08.10.2019

Російська мова та література

4

09.10.2019

Правознавство

5

10.10.2019

Історія

6

11.10.2019

Біологія

7

15.10.2019

Українська мова та література

  1.  8

16.10.2019

Іноземна мова: англійська

  1.  9

17.10.2019

Фізика

  1.  10

21.10.2019

Хімія

  1.  11

23.10.2019

Інформаційні технології

Графік проведення предметних тижнів

Предметний  тиждень

Термін проведення

Відповідальні

1.

Тиждень фізичної культури

16.09.2019 - 20.09.2019

Чоломбитько С.Л., вчителі початкових класів: Друзенко О.В., Рой Н.В.

2.

Тиждень історії

21.10.2019 - 25.10.2019

Усевич Т.В.

3.

Тиждень української писемності

04.11.2019 - 08.11.2019

Мелет Т.С., Мороз В.О., Степанова О.М.

4.

Тиждень учня початкової школи

25.11.2019 - 29.11.2019

Учителі початкових класів

5.

Тиждень музичного мистецтва

27.01.2020 - 31.01.2020

Лозовик О.Д.

6.

 Тиждень права

17.02.2020 - 22.02.2020

Усевич Т. В.

7.

Тиждень книги

20.04.2020-24.04.2020

Блоха І.М.

План засідань методичної ради

№з/п

Зміст роботи

Термін проведен-
ня

Відповідальний

Відмітка про виконання

І вересень

1.

 Про організаціяю методичної роботи з педагогічним колективом у 2019/2020 навчальному році та затвердження плану роботи методичної ради на 2019/2020 навчальний рік  у світі реалізації завдань нової української школи

 

Заступник директора
 з НР

Протокол

2.

Про погодження  планів роботи методичних об’єднань школи

 

Керівники ШМО

 

3.

 Про затвердження графіка предметних  тижнів на 2019/2020 навчальний рік

 

Заступник директора
 з НР

 

4.

Про підвищення кваліфкації педагогів у 2019/2020 навчальному  роі

 

Заступник директора
 з  НР

 

6.

Про навчальні програми, підручники і навчально-методичні посібники, рекомендовані для використання у 2019/2020 н.р.

 

Заступник директора
 з  НР

 

ІІ жовтень

1.

Про підготовку до уроку на засадах компетентнісного підходу. (З досвіду роботи)

 

Соколова Н.І.

Протокол

2.

Про підсумки  проведення І етапу  Всеукраїнських учнівських олімпіад із  навчальних предметів і участь у ІІ етапі

 

Заступник директора
з НР

 

3.

Про особливості  ЗНО 2019 року. Визначення учнями 11 класу навчальних предметів для складання ЗНО (за вибором) та  організацію підготовки  учнів до ЗНО

 

Заступник директора  з НР

 

ІІІ січень

1.

Про хід атестації. Вивчення системи роботи педагогів, які  атестуються.

 

Заступники директора з НР, з  ВР

Протокол

2.

Про створення умов для формування креативного мислення учнів через впровадження інноваційних технологій  в освітній  процес.

 

Усевич Т.В., голова МО гуманітарного циклу

 

3.

Про виконання вчителями навчальних планів і програм  за І семестр 2019/2020 н.р.

 

Заступник директора  з НР

 

ІV березень

1.

Про роботу  додаткових індивідуальних занять  з навчальних предметів

 

Учителі

 

2.

Про хід підготовки учнів  9, 11-х класів до  до ДПА та 11-го класу до ЗНО

 

Учителі- предметники

 

3.

 Про результативність участі учнів в олімпіадах, конкурсах: позитивні зрушення та проблеми.

 

Заступники директора
з НР, з ВР

 

V травень

1.

Аналіз роботи методичної  ради  школи за 2019/2020 навчальний рік та завдання  на 2020/2021 навчальний рік. 

 

Заступник директора з НР

Протокол

2.

Про підсумки проведення атестації  педагогів та проходження педагогічними працівниками  курсів підвищення кваліфікації у  2019/2020 навчальному році

 

Заступник директора
 з НР

 

3.

Про підсумки проведення предметних тижнів

 

Заступник директора з НР

 

Адаптація п'ятикласників - запорука їх успішного навчання в школі

Однією з шкільних проблем є проблема переходу учнів із початкової школи до основної. Правильно організована робота з адаптації пятикласників - запорука успішного навчання дітей у школі. Саме цьому питанню був присвячений психолого-педагогічний консиліум, який відбувся в санаторній школі 10 жовтня 2019 року. Педагогічний консиліум дає можливість звернути увагу вчителів на проблеми розвитку особистості учнів, допомагає налагодити стосунки з дітьми.

Із вступним словом виступила заступник директора з навчальної роботи Чоломбитько О.В. З характеристикою класного колективу присутніх познайомили класні керівники минулого року Рой Н.В. і Болотна О.О. Поділилася своїми враженнями і спостереженнями Кузьменко Н.Є., класний керівник 5-го класу. Психологічний портрет класу представила практичний психолог Пугачева О.Л. Закінчився консиліум обміном досвіду між вчителями-предметниками "Вчитель-учні. Перші кроки до порозуміння". Ними вироблені рекомендації для всіх учасників освітнього процесу з проблемних питань адаптації.

Крокуємо в ногу з НУШ

23 квітня біля дверей свого класу другокласники опинилися на справжній галявині весняних квітів. А в класі на учнів чекав ще один сюрприз - безліч перших весняних квітів на фото. Кожен учень вибрав собі квітку, яка йому найбільше сподобалась. Ім'ям цієї квітки дитину називали протягом всього дня. Так емоційно і цікаво почався в 2-му класі тематичний день "Первоцвіти". Навіть в пісні "В цьому класі друзі всі", яку зазвичай співали в ранковому колі , учні запропонували змінити слова <В цьому лісі друзі всі>.

Всі уроки в цей день були об'єднані темою "Первоцвіти". На уроці літературного читання діти ознайомились з оповіданням В. Пархоменка "Пора підсніжників", з якого дізнались про те, де ростуть первоцвіти і які вони бувають. На українській мові учні працювали з легендою про підсніжник, в якій відшукували прийменники, виписували і визначали їх роль в реченні. На математиці складали весняний віночок за допомогою кругових прикладів. Об'єднавшись в пари, розв'язували приклади та дізнавалися назви квітів, серед яких треба було впізнати первоцвіти. Розв'язавши задачу, другокласники знайшли довжину огорожі клумби для нарциса. А квітку гіацинт, яку учні власноруч виготовили на уроці трудового навчання, вони подарують своїм мамам 12 травня, на День матері.

Уроки закінчилися, але не закінчився тематичний день. Учні - фотокори, літературознавці, народознавці, лікарі, екологи із задоволенням презентували перед класом свої проектні роботи "Залиш первоцвіти весні". Проект викликав у дітей бажання творити, розвивати свої здібності, робити висновки, спостерігати. Діти зрозуміли важливість і необхідність охорони та збереження первоцвітів. Режисерами такого цікавого і пізнавального дня були вчитель 2-го классу Друзенко О.В. і вихователь Попова В.І.

Праця і краса

Кожен день у нас цікавий, веселий, плідний і яскравий! Саме під таким девізом з 8 по 12 квітня було проведено тиждень трудового навчання. З планом заходів учні познайомились на шкільній лінійці, на якій і відбулося відкриття тижня.

Зібрав багато глядачів майстер-клас "Зачіска за 5 хвилин", проведений ученицями 10-го класу. Дівчатка продемонстрували вміння і майстерність у створенні простих , але цікавих зачісок за короткий проміжок часу.

Учитель трудового навчання Сідорова А.М. на майстер- класі "Цумами канзаші - японська квітка з шовкових стрічок" вчила дівчат 8-9-х класів виготовляти прикраси для волосся з японських квіток.

11 квітня відбувся конкурс "Коса - дівоча краса". До визначення переможців долучилося учнівське самоврядування , а саме - Міністерсво <Творчість>. Титул "Міс Фантазія" одержала учениця 6 -гокласу Руденко Анастасія. "Міс Симпатіією" обрані учениця 5 класу Барбіна Софія та шестикласниця Калініченко Анна. Неєлова Анна і Скачкова Євгенія перемогли в номінації "Міс Скромність". Найактивнішими в цоьму конкурсі виявилися дівчата 6 -го класу.

Після акції "Чиста школа - чиста планета", яка проводилась протягом тижня за участю учнів 5-11-х класів, шкільне подвір'я та спортивний майданчик заблищали чистотою і стали більш затишними.

А підсумком тижня і доказом того, які талановиті і творчі учні навчаються в нашій школі, стала виставка найкращих робіт, які учні виготовляли на уроках трудового навчання та технологій протягом всього навчального року.

Компетентнісний підхід в освітній практиці початкової школи

Компетентнісне навчання - один із шляхів модернізації загальної середньої освіти. Саме компетентнісному підходу в освітній практиці початкової школи було присвячено засідання педагогічної ради в школі-інтернаті, яке відбулося 26 березня 2019 року.

Творча група у складі вчителів початкової школи розкрила перед педагогічним колективом такі питання:

1. Порівняльна характеристика знаннєвого та компетентнісного підходів у початковій освіті.

2. Компетентісно зорієнтовані завдання з української мови.

3. Компетентісно зорієнтовані завдання як засіб формування предметної математичної компетентності молодших школярів.

4. Пошукова-дослідницька діяльність молодших школярів.

6. Читацька та інформаційна компетентності. Інтегровані та комплексні роботи.

5.Тематичний день як одна з форм організації освітнього процесу в початковій школі.

Учителі ділилися досвідом своєї роботи з формування предметних компетентностей в учнів початкової школи. Соколова Н.І., вчитель 1-го класу, представила майстер-клас "Сучасний урок НУШ: практичні поради для формування математичної компетентності молодших школярів".

А слова доктора педагогічних наук Н. Маслової стали заключним акордом

педагогічної ради: "Завдання педагога в тому, щоб підвести до дверей, дати ключ і навчити учня користуватися цим інструментом. Ніхто, крім самого учня, не зможе ввійти у світ знання".

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 18.03.2019 № 11 "Про схвалення відбору переліку підручників для 6-го та 11-го класів на 2019/2020 навчальний рік"

Загрузити

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 01.03.2019 № 10 "Про схвалення відбору переліку підручників для 2-го класів на 2019/2020 навчальний рік"

Загрузити