Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя
Професія тижня

Методична скринька

Крокуємо в ногу з НУШ

23 квітня біля дверей свого класу другокласники опинилися на справжній галявині весняних квітів. А в класі на учнів чекав ще один сюрприз - безліч перших весняних квітів на фото. Кожен учень вибрав собі квітку, яка йому найбільше сподобалась. Ім'ям цієї квітки дитину називали протягом всього дня. Так емоційно і цікаво почався в 2-му класі тематичний день "Первоцвіти". Навіть в пісні <В цьому класі друзі всі>, яку зазвичай співали в ранковому колі , учні запропонували змінити слова <В цьому лісі друзі всі>.

Всі уроки в цей день були об'єднані темою <Первоцвіти>. На уроці літературного читання діти ознайомились з оповіданням В. Пархоменка "Пора підсніжників", з якого дізнались про те, де ростуть первоцвіти і які вони бувають. На українській мові учні працювали з легендою про підсніжник, в якій відшукували прийменники, виписували і визначали їх роль в реченні. На математиці складали весняний віночок за допомогою кругових прикладів. Об'єднавшись в пари, розв'язували приклади та дізнавалися назви квітів, серед яких треба було впізнати первоцвіти. Розв'язавши задачу, другокласники знайшли довжину огорожі клумби для нарциса. А квітку гіацинт, яку учні власноруч виготовили на уроці трудового навчання, вони подарують своїм мамам 12 травня, на День матері.

Уроки закінчилися, але не закінчився тематичний день. Учні - фотокори, літературознавці, народознавці, лікарі, екологи із задоволенням презентували перед класом свої проектні роботи <Залиш первоцвіти весні>. Проект викликав у дітей бажання творити, розвивати свої здібності, робити висновки, спостерігати. Діти зрозуміли важливість і необхідність охорони та збереження первоцвітів. Режисерами такого цікавого і пізнавального дня були вчитель 2-го классу Друзенко О.В. і вихователь Попова В.І.

Праця і краса

Кожен день у нас цікавий, веселий, плідний і яскравий! Саме під таким девізом з 8 по 12 квітня було проведено тиждень трудового навчання. З планом заходів учні познайомились на шкільній лінійці, на якій і відбулося відкриття тижня.

Зібрав багато глядачів майстер-клас "Зачіска за 5 хвилин", проведений ученицями 10-го класу. Дівчатка продемонстрували вміння і майстерність у створенні простих , але цікавих зачісок за короткий проміжок часу.

Учитель трудового навчання Сідорова А.М. на майстер- класі "Цумами канзаші - японська квітка з шовкових стрічок" вчила дівчат 8-9-х класів виготовляти прикраси для волосся з японських квіток.

11 квітня відбувся конкурс "Коса - дівоча краса". До визначення переможців долучилося учнівське самоврядування , а саме - Міністерсво <Творчість>. Титул "Міс Фантазія" одержала учениця 6 -гокласу Руденко Анастасія. "Міс Симпатіією" обрані учениця 5 класу Барбіна Софія та шестикласниця Калініченко Анна. Неєлова Анна і Скачкова Євгенія перемогли в номінації "Міс Скромність". Найактивнішими в цоьму конкурсі виявилися дівчата 6 -го класу.

Після акції "Чиста школа - чиста планета", яка проводилась протягом тижня за участю учнів 5-11-х класів, шкільне подвір'я та спортивний майданчик заблищали чистотою і стали більш затишними.

А підсумком тижня і доказом того, які талановиті і творчі учні навчаються в нашій школі, стала виставка найкращих робіт, які учні виготовляли на уроках трудового навчання та технологій протягом всього навчального року.

Компетентнісний підхід в освітній практиці початкової школи

Компетентнісне навчання - один із шляхів модернізації загальної середньої освіти. Саме компетентнісному підходу в освітній практиці початкової школи було присвячено засідання педагогічної ради в школі-інтернаті, яке відбулося 26 березня 2019 року.

Творча група у складі вчителів початкової школи розкрила перед педагогічним колективом такі питання:

1. Порівняльна характеристика знаннєвого та компетентнісного підходів у початковій освіті.

2. Компетентісно зорієнтовані завдання з української мови.

3. Компетентісно зорієнтовані завдання як засіб формування предметної математичної компетентності молодших школярів.

4. Пошукова-дослідницька діяльність молодших школярів.

6. Читацька та інформаційна компетентності. Інтегровані та комплексні роботи.

5.Тематичний день як одна з форм організації освітнього процесу в початковій школі.

Учителі ділилися досвідом своєї роботи з формування предметних компетентностей в учнів початкової школи. Соколова Н.І., вчитель 1-го класу, представила майстер-клас "Сучасний урок НУШ: практичні поради для формування математичної компетентності молодших школярів".

А слова доктора педагогічних наук Н. Маслової стали заключним акордом

педагогічної ради: "Завдання педагога в тому, щоб підвести до дверей, дати ключ і навчити учня користуватися цим інструментом. Ніхто, крім самого учня, не зможе ввійти у світ знання".

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 18.03.2019 № 11 "Про схвалення відбору переліку підручників для 6-го та 11-го класів на 2019/2020 навчальний рік"

Загрузити

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 01.03.2019 № 10 "Про схвалення відбору переліку підручників для 2-го класів на 2019/2020 навчальний рік"

Загрузити

Тиждень біології

Основною метою проведення тижня біології, що проходив з 28 по 22 лютого, було викликати зацікавлення навчальним предметом, виявити учнів, у яких інтерес до біології уже сформувався, і привернути увагу тих школярів, які біологію не знають і цікавляться нею мало. А ще тиждень біології може стати тією спільною справою, що згуртує школярів, допоможе розкрити їх таланти, навчить діяти дружно й організовано, допоможе встановити зв'язки між різними віковими групами.

Протягом тижня вчителем біології Даниленко Н. М. з активістами класів проводились різноманітні заходи. Так, 19 лютого участь у вікторині <На гостину до Флори та Фауни> взяли учні 6-7-х класів. У запеклій боротьбі команда 6-го класу продемонструвала більш глибокі знання з біології, ніж семикласники. 20 лютого старшокласники змагалися за перемогу в інтелектуальній грі "Що? Де? Коли?". Найерудованішим виявився 11 клас. А в "Біологічному брейн-ринзі" (22.02) перемогу здобули дев'ятикласники. У вестибюлі школи була організована фотовиставка <Мій домашній улюбленець>. Учні, у яких вдома живуть домашні тварини, надали для виставки фото зі своїми маленькими друзями. Переможці конкурсів були відмічені на шкільній лінійці нагородами та дружніми оплесками товаришів.

Атестація триває

Атестаційний період - це надзвичайно важливий етап діяльності закладу.

На початку атестаційного періоду в школі-інтернаті були створені умови для успішного проведення атестації, видані накази, розроблені та затверджені заходи з підготовки та проведення атестації. Згідно з планом роботи атестаційної комісії на 2018/2019 н.р. здійснено:
- корегування плану атестації на рік;
- проведено робочі засідання шкільної атестаційної комісії;
- організовано виступи вчителів, що атестуються, на засіданнях методичних об'єднань, семінарах, педрадах.

Також у рамках проведення атестації всі педагоги дали відкриті уроки.

Натиснить, щоб читати далі

Учитель англійської мови Хлистун Л. П. провела в 10-му класі урок на тему <Наше майбутнє в наших руках>. За допомогою різноманітних форм роботи (фронтальної, парної, групової, індивідуальної), інтерактивних видів робіт (створення та презентація інтелект-карт у групах на тему: "Як ми можемо допомогти природі"; гри "Бігуни та секретарі"), захисту проектів "Проблеми довкілля", читання та аналізу вірша "Лише тоді, коли всі річки засохнуть", перегляду та обговоренню відеороліку учні разом з вчителем ще раз переконались, що майбутнє дійсно в їхніх руках.

Дитиноцентризм як провідний мотив сьогоденного навчання передбачає особистісний підхід і у формуванні грамотності учнів. Учитель української мови і літератури Мороз В.О., вивчаючи з семиклассниками дієприслівник, представила один з ланцюгів системної попереджувальної роботи, що базується на врахуванні психологічних особливостей учнів, їх природних філологічних задатків. Блочна подача нового матеріалу допомагає сприйняти мовну тему як цілісну картину, а різноманітні види групової роботи слугують розвиткові креативності, відповідальності, уваги, умінню виділяти головне та доносити його до членів свого коллективу.

З'ясувати внутрішню будову стебла учням 6-го класу допомогли віртуальна тематична екскурсія до картинної галереї, лабораторні дослідження (робота з природним матеріалом та мікроскопами), самостійне опрацювання нового матеріалу за малюнкками та текстовим матеріалом на картках. Закріплення знань учнів відбулося за допомогою вправ "Знайди помилку", "Робота з німими малюнками" "Хто більше". А закінченням уроку і його мажорною нотою став інтегрований проект <Життя одного дерева> (робота із спилом вікового дуба). Підготувала і провела цей урок вчитель біології Даниленко Н.М.

Учитель фізики Лісак Б.І. на уроці у 8-му класі для розкриття теми <Електричне коло та його елементи> обрав фронтально-групову форму роботи. Були застосовані такі ефективні методи: пояснювально-ілюстративний, демонстраційний, проблемний і метод самостійної роботи. Восьмикласники показали розуміння навчального матеріалу та продемонстрували набуття предметних компетенцій.

Урок фізичної культури, проведений у 1-му класі Чоломбитько С.Л., був спрямований на формування в учнів здорового способу життя засобами рухливих ігор і естафет з урахуванням індивідуальних особливостей фізичного розвитку, медичних показників та підготовленості першокласників. Були створені всі умови для фізичного й психоемоційного розвитку, атмосфера довіри і взаємоповаги, що надзвичайно важливо для дітей молодшого шкільного віку.

Рой Н.В. провела інтегрований урок з математики і природознавства в 4-А класі на тему "Антарктида - найхолодніший материк. Закріплення дії ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Розв'язування задач на вивчений вид". Була обрана робота в малих групах, що сприяла реалізації комплексних цілей, формуванню навичок самоконтролю, почуття обов'язку і відповідальності. Подорожуючи до материка Антарктида, уявивши себе дослідниками, учні вправлялися в усному обчислюванні за допомогою танграму, дізналися цікаві факти про материк, виконуючи завдання математичного диктанту, виконували практичну роботу з глобусом, визначаючи площу Антарктиди. Обрані методи і прийоми роботи забезпечили протягом уроку активність четверокласників та радість відчуття успіху.

Учитель англійської мови Клят Н.В. вважає своїм головним завданням створення найсприятливіших умов для вивчення іноземної мови. Під її керівництвом учні опановують англійську через живе спілкування, веселі завдання, ігри, творчість. Так, вивчаючи з шестиклассниками тему "Ми є тим, що ми їмо", вчитель формував комунікативні компетенції учнів засобами інтерактивних технологій, серед яких:
- вправа "Yummy! / Yuk!";
- вправа "M & M`s";
- вправа "My Top-5";
- гра "Вгадай ідіому за картинкою";
- хвилинка з мистецтвом (створення малюнка у жанрі абстрактного мистецтва);
- міні-проекти "Моя фотоісторія", "Я-відеоблогер".

Створення сприятливої атмосфри на уроці допомогло учням відчувати себе впевнено та активно й із задоволенням брати участь у занятті. Соколова Н.І, вчитель початкових класів, провела відкритий урок навчання грамоти в 1-му класі.

При вивчення букви <ц> вчитель використав методи та прийоми НУШ:
- ротаційну модель "Щоденні 5" (робота зі словами, читання для когось, письмо для себе, читання для себе);
-метод для формування самостійної діяльності <Я-схема>;
- міжпредметний зв'язок "Навчання грамоти" з "Я досліджую світ";
- діяльнісний підхід - роботу в групах при вивченні способів пом'якшення приголосного звука, виконання звукового аналізу слів;
- конструктор Lego "6 цеглинок".

Створення особливої емоційної атмосфери на уроці сприяло продуктивній діяльності учнів та високій результативності. Бабута Т.І., вчитель початкових класів, представила на уроці позакласного читання "Діло майстра величає" (3 клас) систему вправ, спрямованих на формування і розвиток читацької компетентності молодших школярів. Саме над цією проблемою працює вчитель. Структура уроку мала кільцеву композицію. А вправи, різноманітні завдання, які були пропоновані учням в ігровій формі ("Шифрувальник", "Реклама уроку" "Упорядник", "Зроби вибір", "Кіт в мішку", "Крісло автора" "Так чи ні"), викликали у треьокласників зацікавленість темою і бажання активно працювати протягом уроку.


Відкритий урок "Я досліджую світ" НУШ в 1 класі з теми "Комахи"

Що може бути цікавішим та пізнавальнішим, ніж вивчати складну науку граючи? 28 січня першокласники на відкритому уроці з курсу "Я досліджую світ" НУШ продемонстрували свої вміння та знання з теми "Комахи" - із захопленням збирали модель тіла комашки, вивчали особливості її життєдіяльності, визначали шкідників та корисних комах, допитливо розглядали справжніх комашок у колекціях та під електронним мікроскопом. Розважалися та відпочивали, використовуючи кінестетичні м'ячі. Виявляється, світ комах настільки цікавий!

Вічна, як саме життя

"Вічна, як саме життя" - таку загальну назву мав Тиждень зарубіжної літератури (21.01 - 25.01), мета якого - популяризовати зарубіжну літературу як шкільний предмет, розвивати пізнавальний інтерес учнів, їхні читацькі смаки, виховувати любов до книги. Читати далі

Тиждень зарубіжної літератури (21.01-25.01) "Вічна, як саме життя"

Понеділок. День Організаційний
Лінійка-відкриття Тижня зарубіжної літератури

Вівторок. День Чудес
1. Вікторина "Казка йде у гості" (5 - 7 кл.)
2. Анкетування "Який я літературний герой?" (8 - 11 кл.)

Середа. День Мистецтва
Виставка малюнків "Мої улюблені літературні герої" (5 - 7 кл.)

Четвер. День Мудрості
1. Брейн-ринг "Література від А до Я" (5 - 8 кл)
2. Віртуальна подорож "Цей дивовижний світ бібліотек" (9-11 кл.)

П'ятниця. День Любові
1. Випуск стіннівок "Найвідоміші закохані" (9 - 11 кл.)
2. Літературна міні-вистава "Зі сторінок на сцену" (5-11 кл.)

Засідання педагогічної ради "Трансформація ідей В.О.Сухомлинського в практиці сучасної школи"

Цьогоріч світова педагогічна спільнота 28 вересня відзначила столітній ювілей В.О. Сухомлинського, великого українця і педагога , учителя з великої літери, чий новаторський внесок у розвиток освітянської сфери отримав визнання далеко за межами України. А рішенням ЮНЕСКО 2018-й проголошено роком Василя Сухомлинського. Винятковість В.О. Сухомлинського як сильної і талановитої людини, педагога зокрема - у випередженні часу. Його педагогічна спадщина - цілюще джерело педагогічних ідей, рекомендацій, знахідок і добрих порад. Ідеї, які він втілював у 60-роки в Павлиській школі, не тільки не втратили своєї актуальності, а саме сьогодні, як ніколи, набули нового, особливого звучання в умовах розбудови сучасної української школи. Тому саме темі "Трансформація ідей В.О.Сухомлинського в практиці сучасної школи" було присвячене засідання педагогічної ради, яке відбулося 29 листопада 2018 року.

На порядок денний винесені такі питання:

1. Він випередив час (Штрихи до портрета Василя Сухомлинського) (Чоломбитько О.В. заступник директора з НР)

2. Стежками любові та добра. Творчість В.О. Сухомлинського - джерело гуманної педагогіки (Мороз В.О., вчитель української мови та літератури)

3. Патріотичне виховання учнів на основі трансформації педагогічних ідей В.О. Сухомлинського ( Клят Н.В., вихователь)

4. Виховання у молодших школярів любові до книги і читання на основі педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського (Рой Н.В., вчитель початкових класів)

5. "Я ніколи в житті не належав соб". Про життя і педагогічну діяльність В.О. Сухомлинського (відеофільм).

6. Ідеї В.О.Сухомлинського в контекті НУШ (Чоломбитько О.В., заступник директора з НР)

План засідань методичної ради

Загрузити

Графік чергування

Розклад

Перспективний план проходження атестації та курсів працівників

Розклад

Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році

Відкрити папку

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 15.05.2018 № 3 "Про схвалення відбору підручників для 1-го класу на 2018/2019 навчальний рік"

Загрузити

Результати вибору підручників для 1 кл.

Загрузити

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 19.03.2018 № 2 "Про схвалення відбору підручників для 5, 10-го класів на 2018/2019 навчальний рік"

Загрузити

Результати вибору підручників для 5 кл.

Загрузити

Результати вибору підручників для 10 кл.

Загрузити

Пошук перспективних інноваційних педагогічних технологій

16 лютого в школі відбулося засідання педагогічної ради за темою: "Освітній процес як пошук перспективних інноваційних педагогічних технологій та продуктивна співпраця учасників навчально-виховного процесу".

Заступник директора по навчальній роботі Чоломбитько О.В. ознаймила педагогів з інноваційними моделями уроків "Змішане навчання" та "Перевернутий урок". Учитель інформатики Чапля Д.В. продемонстрував можливості використання соцмереж і хмарних сховищ у навчально-виховному процесі і провів практичну роботу з педагогами. А творча група педагогів (Лубенцова Р.І., Мелет Т.С., Клят Н.В., Усевич Т.В., Кузьменко Н.Є, Хлистун Л.П.) представила блок " А як у них?", де познаймила педагогічний колектив з найкращими освітніми системами зарубіжжя: Фінляндії, Естонії, Швеції, Канади, Франції, Сінгапура.

Витяг з протоколу засідання педагогічної ради від 13.02.2018 № 1 "Про схвалення переліку підручників для 5-го класу на 2018/2019 навчальний рік"

Загрузити

Чи знаєте ви географію?

З 6 по 10 листопада 2017 року в школі-інтернаті відбувся тиждень географії, протягом якого школярі брали участь у заходах, спрямованих на підвищення інтересу до вивчення географії . Розпочався тиждень вікториною "Чи знаєш ти географію?". Найкращими були відповіді учнів 10 касу.

Учні старших класів під час засідання круглого столу обговорювали питання щодо місця України в сучасному світі. Зробили акцент на перевагах географічного положення, підкреслили досягнення українців в різних галузях, участь країни у міжнародних проектах. Перемогу в конкурсі презентацій на тему "Стежками рідного краю" здобула учениця 8 класу Бардакова Олександра.

Учні 5- 6-х класів взяли участь у засіданні клубу "Природознавець", де виявили свою обізнаність у природознавчих науках, продемонстрували уміння працювати в команді, підтримувати своїх товаришів. Особливо школярам сподобалися ті питання, які вимагали проявити кмітливість та логічне мислення. А закінчився тиждень випуском листівок "Я люблю географію", переможцями якого стали учні 10 класу.

Тиждень хімії

З 20 по 24 листопада 2017 р. у школі-інтернаті пройшов тиждень хімії, за час якого учні мали можливість перевірити свої знання з предмету та поглибити їх. Не менш важливою була можливість розвитку навичків спілкування учнів при групових формах роботи.

Учні 8-9-х класів брали участь у конкурсі <Цікава хімія>, де вони змогли проявити свої знання не тільки з хімії, але й з біології, фізики та географії. У 6-7-х класах у рамках ознайомлення з хімією, як наукою, була проведена гра "В гостях у хімії". Члени команд "Протони" і "Нейтрони" виборювали перемогу у запеклій боротьбі. Не були осторонь і вболівальники, які теж брали активну участь у розв'язання цікавих хімічних завдань. Конкурс презентацій учнів 7-11-х класів "Хімія: за та проти" висвітив окремі екологічні проблеми та відповідальність кожного за стан довкілля. Підсумки тижня підведено на шкільній лінійці, а бали, одержані найактивнішими учасниками тижня, переведені у навчальні бали з хімії.

План засідань МР

Загрузити

Готуємось до участі у міжнародному оцінюванні освітніх досягнень

PISA- програма міжнародного оцінювання учнів. У 2018 році участь у цьому дослідженні вперше візьме Україна. PISА оцінює навички і знання, важливі з точку зору проблем, перед якими п'ятнадцятирічні учні постануть в їхньому дорослому житті.

PISА-тести досить відрізняються від типової шкільної роботи, пов'язаної з конкретними навчальними програмами. Педагоги нашої школи розпочали підготовку до участі у дослідженні PISА. 28. 05.2017 року відбулися засідання методичних об'єднань вчителів гуманітарного циклу, вчителів природничо-математичного циклу та вчителів початкових класів, основною метою яких було познайомити педагогів із специфікою організації та проведення дослідження PISА-2018 в Україні. Учителі ознайомилися із завданнями PISА минулих років та виконували такі завдання із вибірки дослідження для пілотного етапу. Розв'язуючи завдання, вчителі ще раз переконалися у важливості компетентісного підходу до змісту освіти і оцінювання.

Гуманна педагогіка - шлях до душі дитини

Гуманне педагогічне мислення як вічний пошук істини і як стрижень будь-якого вищого педагогічного досягнення приховує в собі можливість для постійного оновлення життя школи, для багатогранної творчої діяльності вчителя та цілих учительських колективів. Своїми основними постулатами - віра в можливості дитини, розкриття її самобутньої природи, повага й утвердження її як особистості, спрямування її на служіння добру й справедливості - гуманне педагогічне мислення запалює іскри для народження нових педагогічних систем залежно від конкретних історичних, соціальних, національних та економічних умов, сприяє виникненню особистого творчого педагогічного досвіду, "своїх власних методів і форм".

Саме цьому питанню був присвячений семінар, який відбувся 30 квітня 2017 року у Центрі Гуманної Педагогіки міста Харкова і в якому взяли участь шістнадцять вчителів і вихователів Кочетоцької школи-інтернату.

Педагог із сорокарічним стажем, член правління Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації гуманної педагогіки Надточій Т.Л. , розкриваючи тему "Гуманно-особистісний підхід в освітньому процесі", познайомила учасників семінару з науково-методичними основами гуманної педагогіки, з її принципами та вихідними педагогічними позиціями, які передують встановленню гуманних стосунків між учнем і вчителем, відповіла на питання , які хвилюють педагогів, дала поради гуманної педагогіки.

Гуманна педагогіка - явище не нове у житті людства. Адже кожен учитель за своєю суттю має бути гуманістом. Такими були В.Сухомлинський, Я.Корчак, Г. Сковорода, Я.Коменський та інші, на творчій спадщині яких і базуються ідеї гуманної педагогіки. Головна мета вчителя-гуманіста - виховання благородної людини. Вчитель має виявляти у своїй роботі терпіння, сприймати дитину такою, якою вона є, бути оптимістом, стати захисником дитинства, олюднити середовище навколо дітей.

Застосовуючи у своїй педагогічній практиці окремі прийоми педагогіки співробітництва та елементи гуманної педагогіки, учасники семінару поглибили і розширили свій теоретичний і практичний досвід та ще раз переконалися, що "зігріті учительською любов'ю душі дітей обов'язково розкриються своїми найкращими пелюстками".

План роботи педагогічного колективу на весняні канікули 2016/2017 навчального року

№з/п

Захід

Термін проведення

Відповідальний

1

Засідання педагогічної ради.
1. Портфоліо педагога як форма оцінювання його професіоналізму та результативності роботи на відповідність заявленої кваліфікаційної категорії.
2. Про виконання рішень попередніх засідань педагогічних рад.

 

27.03.2017
09-00

Директор
Пенкіна Н.І.

Педагоги, які атестуються

2

Засідання атестаційної комісії І рівня

27.03.2017
11-00

Члени атестаційної
 комісії

3

Участь у вебінарі щодо здійснення вибору електронних версій оригіналів-макетів підручників для 9 кл.

27.03.2017
14.00

Заступник директора по НР
Чоломбитько О.В.

4

Засідання шкільних методичних об’єднань

28.03.2017
09-00

Керівники  ШМО

5

Участь  в акції  за чисте довкілля “Зелена весна”

29.03.2017

Заступник директора по ГР Редька В.М.

6

 Участь педагогів  у виїзному семінарі “Гуманно- особистісний підхід  в освітньому процесі” (ХОО “Центр гуманної педагогіки”

30.03.2017
10-00- 13-00

Заступник директора по НР
Чоломбитько О.В.

7

День відкритих дверей

31.03.2017
11-00

Директор школи Пенкіна Н.І.

Декада української мови та літератури

З 6 по 15 березня 2017 року в школі-інтернаті проведено Декаду української мови та літератури.

+ Натиснить, щоб читати далі

Метою всіх заходів, проведених у рамках декади, є заохочення школярів до вивчення української мови, стимулювання пізнавальної діяльності дітей, збагачення їхнього словникового запасу, розвиток творчих здібностей, естетичних смаків, мовлення і мислення учнів, виховання інтересу до народних традицій, поваги та любові до української мови, до розуміння її краси.

Відкриття декади розпочалося урочистою загальношкільною лінійкою. Учитель української мови та літератури Мелет Т.С. ознайомила учнів і педагогів з планом проведення декади. Ведучі лінійки розповіли про значення мови в житті народу, а учасники сценівки в жартівливій формі довели присутнім, які неприємні ситуації можуть чекати на тих, хто погано знає рідну мову.

7 березня відбувся мовознавчий турнір "Барви рідного слова" у 6-му класі. Учні із захопленням виконували запропоновані завдання, виявляли творчий підхід до вирішення лінгвістичних загадок. Із невеликим відривом перемогла команда "Юніори" (капітан команди - Фініка А.).

Конкурс "Кращий ілюстратор народної казки та художніх творів" був найпопулярнішим серед учнів 5-7-х класів. Журі важко було визначити переможців. Кращих художників відзначено грамотами: Тонкошкур Ю., Валкову Ю., - учнів 6-го класу, Змієвську І., Ільдіярову Д., Соколова А., Єршову А., Тітаренко А., Любунець А., Стадник А. - учнів 7-го класу.

9 березня учні 10 класу разом з вчителем провели прес-конференцію "Цікаві факти з життя і творчості Т. Шевченка". Учасники конференції поринули у віртуальну подорож по місцях, пов'язаних із життям та творчістю великого Кобзаря, більш широко познайомилися із художньою та літературною спадщиною Т. Шевченка. Також учням 9-10-х класів було запропоновано перегляд та обговорення кінофільму Ю. Макарова "Мій Шевченко".

У конкурсі кросвордів за творчістю Т. Шевченка І місце серед учнів 5-7-х класів отримали учениці 7-го класу Клят Д. та Чепенко Д.

Вихованці 7-10-х класів змогли глибше відчути красу слова та розкрити свої здібності у конкурсі на краще складання віршів про мову "Поетична пристань", який проходив 14 березня. Переможцями поетичних баталій стали учениці 7-го класу Ковалик А., Любунець А., Безбатько Є.

Декада закінчилася Днем української вишиванки. Педагогічний колектив та учні школи із задоволенням підтримали запропоновану акцію.

Урочисте закриття Декади української мови та літератури відбулося на загальношкільній лінійці. Активних учасників заходів і переможців конкурсів нагороджено подяками.

Засідання педагогічної ради

У листопаді 2016 року серед педагогів стартував проект "Педагогічні умови стимулювання та мотивації пізвальної активності учнів під час самостійної навчальної роботи". Чому саме цю тему було обрано?

Усі ми добре розуміємо, що якість нашої роботи залежить від того, яку мету ми перед собою ставимо, які причини змушують нас виконувати певну роботу. Це - мотив нашої діяльності. За ним завжди стоїть потреба в чомусь. Мотивація - надто важливий компонент будь-якої людської діяльності, зокрема навчання. Є мотив - є й бажання виконувати й доводити до завершення цю діяльність. Без належної мотивації не працюватиме жодна педагогічна технологія. Тож не тільки вчитель, а й учні мають розуміти, навіщо і для чого вони займаються певними видами діяльності та яку користь від цієї діяльності вони матимуть.

Проблема мотивації навчальної діяльності учнів існує. Мотивація, її формування й корекція лежатаь в основі шкільних успіхів та негараздів. Запитання "Навіщо ти вчишся?" часто заганяє в глухий кут. Дитина прагне уникнути відповіді, тому що не знає її або не може чітко сформулювати.

Чому одні учні охоче йдуть до школи, а інші відмовляються вчитися й прогулюють уроки? Чому хтось успішно вписується в шкільний соціум, а в когось суцільні проблеми? Низька успішність, шкільна дезадаптація, недостатній рівень культури, що безпосередньо впливає на поведінку і спілкування учня, - далеко не повний перелік труднощів, з якими ми стикаємось щоденно. Однією з проблем, що заслуговує особливої уваги, є відсутність інтересу до навчання. Хвилює те, що з кожним роком ця проблема стає все більш актуальною, діти без задоволення ходять до школи, і як результат - значно знижується загальний рівень навчальних досягнень учнів та їх загального розвитку.

Саме тому ця проблема була обрана предметом дослідження у нашому проекті.

Пропонуємо презентацію засідання педагогічної ради.

Загрузити презентацію

Декада образотворчого мистецтва та художньої культури

Вчителем Удовиченко О.М. проведено декаду образотворчого мистецтва та художньої культури (08.02-17.02), мета якої - привернути увагу школярів до образотворчого мистецтва, викликати у них бажання займатися мистецтвом, розуміти його.

На виставці дитячих робіт "Захоплююча творчість" експонувались роботи учнів у різних техніках (живопис, витинанка, флористика).

Під час заняття у творчій майстерні "Чудові узори з паперу" учні 5-8-х класів глибше познайомились з мистецтвом витинанки, вдосконалили свої навички вирізання узорів з паперу, із захопленням виконали колективну композицію.

Для учнів 8-10-х класів відбулось засідання секції мистецтвознавства "Малі слобожанські читання> за темою: "Перлини національної культурної спадщини України в архітектурі та скульптурі". Цікаві теми доповідей привернули увагу слухачів до творчості харківського архітектора О. М. Бекетова, скульпторів М. Г. Манізера і М. Г. Микешина тощо. Такі заходи формують в учнів потребу вивчати та зберігати національну культурну спадщину України і рідного краю.

А вихованці 5-7-х класів були запрошені до Художнього салону "Таємнича сила краси", на якому діти дізналися про вплив краси на життя людей, про те, як людина приходить у світ краси і де її можна знайти. Із захопленням діти слухали розповідь Чугуївського художника В. З. Захарова про його творчій шлях і твори мистецтва. Особливо цікавила дітей лісова скульптура, якою багато років займається художник. Після закінчення заходу юні художники отримали подарунки з автографом художника В. З. Захарова.

Психолого-педагогічний семінар-тренінг

Класне керівництво завжди було нелегкою справою, і бути класним керівником дуже серйозно і відповідально.

23.01.2017 у школі-інтернаті проведено психолого-педагогічний семінар-тренінг на тему "Класний керівник як координатор діяльності учасників навчально-виховного процессу"

На семінарі розглянуто основні питання класного керівництва, а саме:

 • основні функції класного керівника;
 • методи роботи класного керівника;
 • основні складові роботи класного керівника;
 • робота з батьками - невід'ємна частина роботи класного керівника.

У процессі проведення семінару-тренінгу учасники взяли участь у розробці методів для практичної роботи класного керівника у школі, поділилися досвідом своєї роботи з теми "Найцікавіший класний час".

Відкритий урок зарубіжної літератури у 5 кл

У рамках проведення атестації вчитель І категорії Лубенцова Р.І. 28 листопада 2016 року провела відкритий урок зарубіжної літератури у 5 класі. Тема уроку-роздуму - "Дорогою добра" (за казкою О. Уайльда "Зоряний хлопчик").

П'ятикласники вчилися поглибленій роботі над текстом. Сприйняття та усвідомлення змісту прочитаного здійснювалось за допомогою аналітичної бесіди. Слід відзначити, що впродовж усього уроку Раїса Іванівна застосовувала методи роботи, які сприяли розвитку не лише навчальних, а й творчих та пізнавальних умінь учнів: рольову гру, гру "Чарівна монета", проблемні питання, творчу роботу "Бажання". Текстовий матеріал опрацьвано у поєднанні з аудіо і відеофайлами.

Кожен вид роботи закінчувався висновками, що є важливим критерієм роботи з учнями цієї вікової категорії.

Режисура уроку була чітко продуманим і спланованим процесом, що дало змогу досягти виконання триєдиної мети та вплинути на емоційно-чуттєву сферу учнів.

Вдалий підбір завдань, психологічна взаємодія з дітьми, логічність, інтегрованість - все це допомогло не лише контролювати процес навчання, а й достукатися до кожного дитячого серця, зворушити в їхніх душах почуття милосердя, жалю, здатність відчувати та відгукуватися на чужий біль, відповідати за свої вчинки.

Урок не залишив байдужими і присутніх членів атесаційної комісії. Всі відмітили високий рівень його проведення.

План засідань методичної ради школи-інтернату у 2016/ 2017 навчальному році

Загрузити

ФОРМА КАРТКИ ТВОРЧОЇ АКТИВНОСТІ ПЕДАГОГА

Загрузити

Перший урок: Присвячено 25-тій річниці Незалежності України

Традиційно новий 2016/2017 навчальний рік розпочався Першим уроком. У 2016 році Україна відзначає 25-ту річницю Незалежності, тому і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті. Класними керівниками початкових класів проведено урок на тему "Це наше і це твоє", для учів 5-10 класів обрано урок на тему "Щоб у серці жила Батьківщина: до 25-річчя Незалежності України". На уроки були запрошені батьки. Форми проведення уроків були різні, але на всіх них приділялася увага історії українського державотворення, розвитку та зміцненнюя держави, історії державних символів України. Зі старшокласникам велася розмова про сьогодення і перспективи розвитку України. Впродовж уроків звучали вірші, пісні про Україну та її славетних героїв, що сприяло урочистому і піднесеному настрою дітей і дорослих.

Валіза ідей

Протягом квітня у школі-інтернаті пройшов фестиваль педагогічної майстерності <Валіза ідей>. Заключним у рамках цього фестиваля був урок природознавства у 4 класі за темою <Ліси - важлива екосистема планети. Охорона і збереження лісів> (підготовка до захисту навчального проекту). Урок провела вчитель вищої категорії, старший учитель Бабута Тамара Іванівна. На уроці були присутніми адміністрація школи, члени методичного об'єднання вчителів початкових класів та всі бажаючі вчителі. Учитель продемонстрував формування в учнів знань і вмінь дослідницького характеру, що сприяло розвитку їх творчої активності, почуття відповідальності кожного за збереження природи, національного багатства та основи життя на Землі. Підсумком уроку стало створення живого екологічного кола, яке викликало емоційне переживання і піднесення не тільки в учнів, а й у присутніх.

Фестиваль педагогічної майстерності "Валіза ідей"

В школі-інтернаті триває фестиваль педагогічної майстерності <Валіза ідей>. На цьому тижні (11.04-15.04) вчителями проведено три відкритих уроки. У 9 класі вчителем фізики Лісаком Б.І. проведено урок-конференцію "Радіація: добро чи зло". На основах здоров'я у 6 класі вчитель Усевич Т.В. на уроці-тренінгу навчала учнів адекватній самооцінці. 12 квітня, у День космонавтики, першокласники на уроці навчання грамоти ознайомилися з першим українським космонавтом Леонідом Каденюком та за допомогою різноманітних вправ удосконалювали навички читання (вчитель Болотна О.О.). Жоден шестикласник не залишився байдужим на уроці зарубіжної літератури з позакласного читання за оповіданням Р.Бредбері "Усе літо в один день", де піднімалися дуже актуальні проблеми толерантного ставлення до іншої людини, співчуття, милосердя, здатності відчувавти біль та радість інших людей (вчитель Лубенцова Р.І.).

А вчители, що були присутніми на відкритих уроках, збагатилися новими методичними знахідками своїх колег.

Фестиваль педагогічної майстерності "Валіза ідей"

Традиційно у квітні проходить фестиваль педагогічної майстерності "Валіза ідей". Мета цього заходу - удосконаленні навчально-виховного процесу, ,підвищення педагогічної майстерності вчителів, поширення і пропаганда ефективного педагогічного досвіду, поштовх до пошуку цікавих педагогічних знахідок. 6 квітня вчителем І категорії Соколовою Н.І. (2 клас) та вчителем вищої категорії Друзенко О.В. (3-А клас) проведені відкриті уроки літературного читання. Педагоги продемонстрували власні ефективні педагогічні прийоми, володіння інформаційними технологіями, результативність. Члени методичного об'єднання вчителів початкових класів дали високу оцінку проведеним урокам.

Чергова атестація педагогічних працівників

11 березня 2016 року відбулася атестація чотирьох педагогічних працівників школи- інтернату: Кисіль О.О., вчителя географії, Коломієць І.В., вчителя англійської мови, Горейко Т.І., вихователя, Кащавцева К.К., соціального педагога. Результати атестації такі:

- присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії" - 3 педагога;

- порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня при Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії" та відповідність раніше присвоєного звання "старший учитель" - 1 педагог.

Вітаємо з успішною атестацією! Зичимо особистих творчих злетів, успішної реалізації поставлених завдань, здійснення мрій і сподівань!

Відкритий урок з географії "Світовий океан і його частини"

26 лютого 2016 року вчителем географії Кисіль О.О. проведено відкритий урок у 6-ому класі на тему "Світовий океан і його частини" в рамках атестації педагогічних працівників. На відкритому уроці були присутні члени атестаційної комісії, які відзначили високий рівень проведеного уроку.

Адаптація учнів до навчання

16.01.2016 року відбувся психолого - педагогічний консиліум за темою: "Адаптація учнів 5 класу до навчання в середній школі". Були запрошені вчителі, які викладають у 5 класі, вихователь 5 класу, вчитель та вихователь 4 класу. Основна мета консиліуму - ознайомити учасників навчально виховного процесу з алгоритмом самовдосконалення й корекції якості знань і рис особистості учня, ознаками дезадаптації, причинами виникнення проблем дезадаптації.

Практичний психолог Пугачева О.Л. ознайомила присутніх з висновками діагностики, яка проводилася протягом жовтня-листопада 2015 року за наступними методиками:

1. Опитувальник "Ставлення до навчальних предметів";

2. Методика "Двор" (В Киричука);

3. Анкета Н. Лусканової "Визначення рівня шкільної мотивації";

4. Опитувальник "Ваші здібності";

5. Методика Філіпса діагностування рівня шкільної тривожності;

6. Методика Айзенка "Визначення типів темпераменту".

Поділилася своїми спостереженнями за класом новопризначений класний керівник Лубенцова Р.І.

Заступник директора по навчальній роботі Чоломбитько О.В. надала методичні поради вчителям початкової школи та основної школи з питання наступності між двома ланками. Також учасники консиліуму були ознайомлені з розробкою системи корекційно - педагогічного супроводу п'тикласників.

Психолого-педагогічний консиліум

20 листопада 2015 року у школі- інтернаті відбулося засідання психолого- педагогічного консиліуму за темою "Визначення готовності дітей 1-х класів до школи та їх адаптація". В ньому взяли участь заступники директора по навчальній та виховній роботі Чоломбитько О.В., Степанова О.М., практичний психолог школи Пугачева О.Л., вчителі і вихователі 1-х класів.

На консиліумі розлянуто такі основні поняття: готовність до школи, шкільна зрілість, працездатність, фаза входження в роботу, фаза оптимальної стійкої працездатності, фаза стомлення тощо.

Практичний психолог Пугачева О.Л., проінформувала присутніх про результати обстеження учнів 1-х класів за такими складовими: увага, пам'ять, мислення, сприйняття, психо-соціальна зрілість, сенсомоторні здібності, дрібна моторика рук, вміння діяти за інструкцією. Були надані рекомендації вчителям та вихователям 1-х класів для подальшої роботи з дітьми в їх адаптаційний період.

Про наслідки перебування директорів професійно-технічних навчальних закладів

28 жовтня 2015 року о 13.00 на базі Кочетоцької санаторної школи-інтернату відбулася нарада директорів професійно-технічних навчальних закладів Харківської області. У нараді прийняли участь: Бабічев Анатолій Валерійович, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації; Ігнатьєв Володимир Васильович, заступник директора Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації - начальник управління освіти і науки; Байназарова Олена Олександрівна, заступник начальника управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації. Учасники наради ознайомилися з матеріально-технічною базою школи-інтернату, умовами утримання вихованців. Були розглянуті питання за планом проведення наради.

Мнемотехніка

Одним із важливих принципів сучасної освіти є оптимізація навчання через застосування новітніх освітніх психолого-педагогічних технологій і, зокрема, мнемотехніки як одного з найефективніших методів засвоєння інформації та попередження інформаційного перенасичення.

З цією метою група вчителів початкової школи на базі Харківської академії неперервної освіти пройшла навчання за практичним курсом "Основи мнемотехніки". В рамках навчання були засвоєні теми:

 • "Історія та зміст мнемотехніки";
 • "Теоретичні основи застосування мнемотехніки в сучасній освіті";
 • "Практичне застосування мнемотехніки в системі освіти".

Педагоги отримали сертифікат учасника Міжнародного проекту "Освіта XXІ століття: зміни в контексті розвитку інформаційного суспільства".

Використання методу усної історії в шкільній практиці

Геродот свої оповіді про греко-перські війни створював на основі свідчень, які збереглися у пам'яті очевидців. Він застосовував методику, яку в сьогоднішній історіографії називають усною історією (oral history). Читати далі

Підвищуємо професійний рівень

+ Натиснить, щоб читати далі

29 квітня відбулося засідання педагогічної ради на тему "Роль потенціалу уроку в підвищенні рівня якості навчання і виховання в умовах гуманізації навчально-виховного процесу".

Мета: проаналізувати об'єктивні, суб'єктивні умови, складові аспекти ефективності сучасного уроку; акцентувати увагу на провідній ролі вчителя у плануванні та проведенні уроку; розглянути шляхи підвищення ефективності уроку в школі.

Педрада пройшла у формі семінару з елементами ділової гри за таким планом:

1. Робота творчих груп вчителів: "Роль учителя в підвищенні рівня якості сучасного урокуquot; ; "Чинники, які впливають на ефективність (неефективність уроку)quot;

2. Результати діагностики педагогів школи за анкетами: "Ієрархія мотивів трудової діяльності" та quot;Бар'єри у педагогічній діяльностіquot;.

3. Відео-опитування "Сучасний урок очима учнів".

4. Ділова гра "Модель уроку як умова створення якісного гуманного освітнього простору".

5. Відеофрагменти уроків "Форми і методи роботи, що підвищують ефективність уроку".

6. З досвіду роботи вчителя історії Усевич Т.В. "Творчі домашні завдання в парадигмі сучасного уроку".

Закінчилась педагогічна рада порадами для вчителів щодо підвищення ефективності уроку:

 • На помилках учаться. Помилки навіть потрібні для навчального процесу. Діти не мають боятися припуститися помилки.
 • Давайте дітям можливість максимально виявити свою ініціативу. Учіть учнів самостійно думати і працювати.
 • Творче ставлення до роботи й навчання - запорука ефективного уроку.
 • Не у всіх дітей вистачає терпіння та наполегливості поступово переходити від простого до складного. Не дозволяйте учням не вірити у свої сили.
 • Якщо ваш голос виказує ваше роздратування, розчарування та зневіру, діти запам'ятають саме ці емоції, а не мудрість, яку ви намагалися до них донести.
 • Кожен учень по-своєму сприймає матеріал. Зважайте на це.
 • Найкращий той діалог, у процесі якого діти відгукуються не на слова, а на думки.
 • Добрій пам"яті передує пильна увага.
 • Думки учня набагато продуктивніші за думки вчителя.
 • Чогось навчить можна тільки практикою.
 • Створюйте проблемні ситуації на уроках. Там, де немає вибору, немає мислення.

Атестація педпрацівників

26 березня 2015 року в школі-інтернаті відбулась атестація педагогічних працівників. Матеріали досвіду роботи педагогів розглядалися на засіданні методичної ради 20 березня 2015 року. Педагоги представили свій досвід у формі творчих звітів, презентацій, портфоліо.

В рамках атестації- 2015 вчителем математики Кузьменко Н.Є. проведений відкртий урок в 5 класі.

Урок проведено в цікавій формі - урок-подорож.

Загрузити розробку

Загрузити презентацію

Науково-методичні основи самостійної роботи учнів з підручником на уроках історії

Доповідь учителя історії Усевич Т.В. на засіданні методичного об'єднання вчителів гуманітарного циклу. Загрузити

Курси підвищення кваліфікації педагогів у 2015 році:

№ з/п

ПІП

Предмет, посада

1.

Степанова О.М.

Заступник  по ВР (українська мова та література)

2.

Василевська І.О.

Учитель української мови та  літератури

3.

Караченцева Н.О.

Вихователь

4.

Кураксіна Н.Л.

Вихователь

5.

Мірошніченко О.Л.

Вихователь

6

Кащавцев К.К

Соціальний педагог

Атестуються у 2015 році:

№ з/п

ПІП

 Навчальний предмет

Категорія, звання

Курси підвищення кваліфікації

1

Кузьменко Н.Є.

  Учитель математики

спеціаліст

ХНУ ім. Каразіна, 2011 

2

Лозовик О.Д.

  Учитель музики

ІХ розряд

2012

3

Сидорова Т.К.

  Вихователь

І

2012

4

Кураксіна Н.Л.

Вихователь

ІХ розряд

Заплановано на 2015

5

Захарова Н.Ю.

Вихователь

спеціаліст

2014

6

Блоха І.М.

Завідуюча бібліотекою

спеціаліст

2012

Використання мультимедійних презентацій на уроках

(з досвіду роботи вчителя початкових класів Рой Н.В). Читати у форматі PDF

Самостійна робота учнів на уроках хімії

З досвіду роботи вчителя хімії Даниленко Н.М. Читати у форматі PDF

Структура 2014/2015 навчального року

Відповідно до статті 16 Закону України "Про загальну середню освіту" структуру навчального року встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з місцевими органами управління освітою. Рекомендуємо навчальні заняття організувати за семестровою системою: І семестр - з 1 вересня до 26 (27 для шкіл, які працюють за шестиденним робочим тижнем) грудня, ІІ семестр - з 12 січня до 29 (30) травня. Канікули рекомендуємо провести в такі терміни: осінні з 27 жовтня до 2 листопада, зимові з 29 грудня до 11 січня, весняні з 23 до 29 березня.

Як передбачено статтею 34 Закону України "Про загальну середню освіту", навчальний рік закінчується проведенням державної підсумкової атестації випускників початкової (12 - 21 травня), основної (1 - 8 червня) і старшої (22 - 28 травня) школи.

У 2014/2015 навчальному році передбачається проведення державної підсумкової атестації для учнів початкової школи у вигляді підсумкових контрольних робіт з трьох предметів: читання, української мови та математики.

Державну підсумкову атестацію для учнів основної та старшої школи передбачається провести у письмовій формі з трьох предметів: української мови, математики або історії та з предмета за вибором учнів (11 клас) чи школи (9 клас) за завданнями, розробленими загальноосвітніми навчальними закладами.

Вручення документів про освіту рекомендуємо провести для випускників 9-х класів 10 - 11 червня, 11-х класів - 30 - 31 травня.

Рішення про доцільність проведення навчальної практики та навчальних екскурсій загальноосвітні навчальні заклади приймають самостійно.

Структура 2014/2015 навчального року

Оценка качества информации в Интернете

Оценка качества информации в Интернете Учебный материал.
Смотреть больше презентаций от olenabashun

ЯК РОЗВИВАТИ ТВОРЧІ ЗДІБНОСТІ ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ
Рекомендації педагогам

+ Натиснить, щоб читати далі

1.Виробляй у дітей терпиме ставлення до нових понять, думок.

2.Не вимагай запам'ятовування схем, таблиць, формул, одностороннього рішення, де є багато варіативних способів.

3.Культивуй творчу атмосферу - учні повинні знати, що творчі пропозиції, думки клас зустрічає з визнанням, приймає їх, використовує.

4.Учи дітей цінувати власні та чужі думки. Важливо фіксувати їх у блокноті.

5.Інколи ровесники ставляться до здібних дітей агресивно, про це необхідно попередити. Найкращим засобом є пояснення подібному, що така ситуація типова.

6.Пропонуй цікаві факти, випадки, технічні та наукові ідеї.

7.Стимулюй і підтримуй ініціативу учнів, самостійність. Пропонуй проекти, які можуть захоплювати.

8. Створюй проблемні ситуації, що вимагають альтернативи, прогнозування, уяву.

9.Створюй у школі періоди творчої активності, адже багато геніальних рішень з'являється в такий момент.

10.Допомагай оволодівати технічними засобами для записів.

11.Розвивай критичне сприйняття дійсності.

12.Учи доводити справи до логічного завершення.

13.Впливай особистим прикладом.

14.Під чає занять чітко контролюй досягнуті результати та давай завдання підвищеної складності, створюй ситуації самоаналізу, самооцінки, самопізнання.

15.Залучай до роботи з розробки і впровадження власних творчих задумів та ініціатив, створюй ситуації вільного вибору й відповідальності за обране рішення.

16. Використовуй творчу діяльність вихованців при проведенні різних видів масових заходів, відкритих та семінарських занять, свят.

17. Під час опрацювання програмного матеріалу залучай до творчої пошукової роботи з використанням випереджувальних завдань, створюй розвивальні ситуації;

18. Активно залучай до участі в районних, обласних, всеукраїнських конкурсах, змаганнях, виставках.

19.Відзначай досягнення вихованців, підтримуй і стимулюй активність, ініціативу, пошук.

20.Пам'ятай, що учень - "...це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, що треба запалити" (К. Ушинський).Примірний комплекс вправ фізкультурних хвилинок (ФХ)

+ Натиснить, щоб читати далі

Шкільні заняття, які поєднують в собі психічне, статичне, динамічне навантаження на окремі органи і системи, і на весь організм в цілому, потребують проведення на уроках ФХ для зняття локального стомлення і ФХ загального впливу.

ФХ загального впливу комплектуються з вправ для різних груп м'язів з урахуванням їх напруження в процесі діяльності.

ФХ для покращення мозкового кровообігу

1.Вихідне положення (в.п)-сидячі на стільці ,
1-2-відвести голову назад і плавно нахилити назад ,
3-4 - нахилити вперед, плечі не піднімати.
Повторити 4-6 разів. Темп повільний.

2? В.П. - сидячи, руки на поясі,
1- поворот голови вправо,

2 -в.п.,
3-поворот голови вліво,

4- в.п. Повторити 6-8 разів. Темп повільний.

3? В.П. -стоячи або сидячи, руки на поясі,
1 -махом ліву руку занести через праве плече, голову повернути наліво,

2 -в.п.,
3 -4 теж правою рукою.
Повторити 4-6 разів. Темп повільний.

ФХ для зняття стомлення з плечового поясу та рук

1.В.П. -стоячі або сидячі, руки на поясі,
1 -праву руку вперед, ліву вгору,
2 -змінити положення рук. Повторити 3-4 рази, потім розслаблено опустити вниз и потрясти кистями, голову нахилити вперед. Темп середній.

2.В.П.- стоячи або сидячи, кисть тильним боком на поясі,
1-2 - звести лікті вперед, голову нахилити вперед,
3-4 - лікті назад, прогнутися. Повторити 6-8 разів, потім руки вниз і потрясти розслаблено. Темп повільний.

3.В.П.- сидячи, руки вгору,
1 -зжати кисті в кулак,
2- розжати кисті.
Повторити 6-8 разів, потім руки розслаблено опустити вниз і потрясти кистями. Темп середній.

ФХ для зняття стомлення з тулуба

1? В.П.- стійка ноги нарізно, руки за голову,
1- різко повернути таз направо,
2- різко повернути таз наліво. Під час поворотів плечовий пояс оставити нерухомим. Повторити 6-8 разів. Темп середній.

2? В.П.-стійка ноги нарізно, руки за голову,
1-3 - кругові рухи тазом в один бік,
4-6 - теж у інший бік,
7-8- руки вниз і розслаблено потрясти кистями. Повторити 4-6 разів. Темп середній.

3? В.П.-стійка ноги нарізно,
1-2 - нахил вперед, права рука сковзає вздовж ноги вниз, ліва, згинаючись, вздовж тіла вгору,
3-4 - в.п,
5-8 - теж в інший бік. Повторити 6-8 разів. Темп середній.

Комплекс вправ ФХ для молодших школярів з елементами письма

В.П.- сидячи, руки підняти вгору,
1- стиснути кисті в кулак,
2- розтиснути кисті,
Повторити 6-8 разів, потім руки розслаблено опустити вниз і потрясти кистями. Темп середній.

Комплекс вправ гімнастики для очей

1? Швидко покліпати очима, закрити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.

2? Міцно зажмурити очі (рахуючи до 3), відкрити очі та подивитися вдалечінь, рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.

3? Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вліво і вправо, вгору, вниз вказівного пальця витянутої руки. Повторити 4-5 разів.

4? Подивитися на вкзівний палецб витянутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4- 5 разів.

5? У середньому темпі проробити 3-4 кругових рухів очима в правий бік, стільки ж у лівий бік. Розслабивши очні м'язи, подивитися вдалечінь - на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

Як ставитися до обдарованої дитини: Поради вчителю

1. Учитель не повинен вихваляти найкращого учня. Не потрібно вирізняти обдаровану дитину за індивідуальні здобуті, краще заохотити спільні занятга з іншими дітьми.

2. Учителеві не варто приділяти багато уваги навчанню з елементами змагання. Обдарована данина частіше від і нших ставатиме переможцем, що може викликати неприязнь до неї інших учнів.

3. Учитель не повинен робити з обдарованої дитини "вундеркінда". Недоречне акцентування на її винятковості породжує роздратованість, ревнощі друзів, однокласників. Інша крайність - навмисне прилюдне приниження унікальних здібностей - звичайно, неприпустима.

4. Учителеві слід пам'ятати, що в більшості випадків обдаровані діти погано сприймають суворо регламентовані заняття, що повторюються.АРХІВ

Архів 2013-2014 н.р. Натиснить, щоб читати далі

Шкільний захід "Разом проти корупції"

30 квітня 2014 року проведено шкільний захід "Разом проти корупції", присвячений боротьбі з корупцією. Мета заходу: з'ясувати причини корупції, навчити дітей приймати вірні рішення при наявності корупційних дій.

Учні 9,10,11кл. висловлювали активну громадську позицію з даної проблеми, творчо підійшли до визначення методів боротьби проти корупції під назвою "Що можу зробити Я?". Цікавою для дітей стала презентація про історію виникнення корупції .


Засідання методичного об'єднання гуманітарного циклу

10.04.2014 року відбулося засідання методичного об'єднання гуманітарного циклу. На порядку денному висвітлювалися такі питання:

1.Підготовка до ЗНО у випускному класі.

2. Ступінь роботи завідуючими кабінетами щодо посилення та збереження матеріально-технічної та методичної бази навчальних кабінетів pа 2013/2014 навчальний рік.

3. Компетентнісно- зорієнтоване навчання на уроках літератури: завдання і проблеми.

4. Функціонування типів пам'яті на усіх етапах розвитку школяра на уроках англійської мови.

5. Якість уроків - запорука успішного навчання.

Вчителями української мови та літератури Мелет Т.С. та англійської мови Коломієць І.В. підготовлені цікаві та методично корисні доповіді. Інна Володимирівна висвітлила важливість формування різних типів пам'яті у підлітковому віці при вивченні англійської мови. Мелет Т.С. розповіла, що одним із способів формування ключових компетентностей є компетентнісно зорієнтовані завдання, складання яких є достатньо трудомістким процесом і потребує від учителя знань особливостей КЗЗ. Вона поділилася досвідом складання та використання таких завдань, навела приклади.

Вчителі, які викладають гуманітарні предмети, приділяють достатню увагу підготовці одинадцятикласників до ЗНО: проводять пробні тестування, аналізуючи результати учнів та вказуючи їм на технічні та предметні помилки,проводять індивідуальні консультації. Вчитель української мови та літератури Василевська І.О. в кінці кожного уроку виділяє 10-15 хвилин на розгляд тих питань, які виносяться на ЗНО, а готувати учнів розпочинає вже в 10 класі. Вчитель історії Усевич Т.В. ознайомлює старшокласників з архітектурними пам'ятками та видатними постатями,які можуть зустрічатися під час проведення ЗНО.

Організація роботи кабінетів вчителів визначається Положенням про навчальні кабінети загальноосвітніх закладів (наказ МОНУ від 20.07.04 №601). Вчителі працюють згідно річного та перспективного плану: поповнюють методичну базу розробками тестових завдань різних рівнів, тематичних контрольних робіт, олімпіадних завдань, учнівськими презентаціями та презентаціями самого вчителя. Всі матеріали систематизовано та оформлено. Кабінети англійської мови та історії оснащені мультимедійним устаткуванням, яке активно використовують у своїй роботі вчителі, використовуючи базу Інтернет-ресурсів для підготовки і проведення уроків.

За круглим столом вчителями обговорювалося питання якості уроків, яке в умовах сучасності хвилює всіх. Будь-який урок має великий потенціал для вирішення нових завдань. Але вирішуються ці завдання часто тими засобами, які не можуть призвести до позитивного результату.

Одне з найважливіших умов ефективності і якості навчального процесу - виховання пізнавального інтересу у школярів. Пізнавальний інтерес - це глибокий внутрішній мотив, який заснований на властивій людині вродженій пізнавальній потребі. Наявність інтересу є однією з головних умов успішного навчального процесу й свідченням його правильної організації. Відсутність інтересу у школярів є показником серйозних недоліків в організації навчання.

Урок є складним педагогічним об'єктом.

Навчальна праця, як і всяка інша, цікава тоді, коли вона різноманітна. Необхідне розуміння значимості, важливості вивчення даного предмета. Чим більше новий матеріал зв'язаний із засвоєними раніше знаннями, тим цікавіший для школярів. Навчання повинно бути важким, але посильним. Чим частіше перевіряються і оцінюються роботи учня, тим цікавіше йому працювати. Яскравість, емоційність викладу навчального матеріалу, схвильованість самого вчителя з величезною силою впливають на школяра, на його ставлення до предмета.

У кожного вчителя свої методичні засоби, прийоми, які дозволяють успішно проводити уроки. При підготовці і плануванні уроку він здійснює цілий комплекс дій, вирішує психологічні, дидактичні, методичні завдання. Обов'язково враховуються особливості класу: рівень успішності, відношення до предмета, темп роботи, підготовленість учнів, дисципліна, індивідуальні особливості.

Результат ефективності якісної діяльності на уроці залежить від професіоналізму вчителя, а саме:

 • Знання предмета
 • Культури спілкування
 • Любові до дітей.

Звичайно ж хочеться, щоб урок був цікавим, бо цікавий урок - це активізація інтелектуальних і вольових процесів, іх взаємопроникнення і взаємодія один на одного.

Створення педагогічних ситуацій на уроці, які дозволяють кожному учневі проявляти ініціативу, самостійність, вибірковість у способах роботи, надання можливості для природного самовираження учнів.

Учню необхідно допомогти навчатися, тобто сформувати навчальну діяльність, а далі залишається лише дозволити йому добувати знання самому.

На уроках для підвищення їх ефективності та якості необхідно застосовувати різні види робіт і різнорівневі завдання для слабких, середніх та сильних учнів. При індивідуальній роботі - пропонувати дітям картки: рівні - базовий, підвищеної складності, творчий. Аналогічні завдання пропонуються учням й на інших уроках. При цьому є можливість просування одних і відставання інших, а учень має можливість поступово переходити від менш важких завдань до більш складних. Завдяки такому підходу активізується розумова діяльність учнів і підтримується їх інтерес до знань. З метою забезпечення умов для обовязкового здобуття освіти створено матеріально технічну базу, що дає кожному вчителю предметнику мати окремий кабінет і обладнання в ньому, організовувати навчально-виховний процес у відповідності до санітарно-гігієнічних норм, правил техніки безпеки з метою запобігання травматизму та збереження життя і здоров'я учасників навчально-виховного процесу. Отже,підготовка і проведення уроку завжди вимагає від учителя творчого підходу,активного прояву його знань,умінь та професійного досвіду праці.


Вернісаж відкритих уроків

Відповідно до плану роботи школи на 2013/2014 навчальний рік в рамках методичного об'єднання вчителів і вихователів початкових класів з 26.03. по 28.03.2014 року проведено вернісаж відкритих уроків на тему &Шляхи вдосконалення техніки читання молодших школярів&. Проводячи уроки, вчителі демонстрували методи, прийоми, форми роботи з учнями щодо вироблення в них навичок швидкочитання, ділилися досвідом своєї роботи з членами методичного об'єднання з цього питання.


Cемінар-практикум для вчителів початкових класів

24 березня 2014 року проведено семінар-практикум для вчителів початкових класів за темою: "Методика розв'язання задач різних типів"


Міжнародний математичний конкурс - гра "Кенгуру"

Поряд із традиційними математичними олімпіадами в останні роки стають популярними математичні конкурси, які відрізняються від олімпіад і змістом, і умовами проведення. Нетрадиційність, цікавий сюжет завдань роблять ці конкурси масовими. Одним із таких нетрадиційних змагань є математичний конкурс "Кенгуру". Міжнародний математичний конкурс - гра "Кенгуру" проводиться в Україні з 1997 року.

20 березня 2014 року у школі - інтернаті пройшов математичний конкурс "Кенгуру". У ньому взяли участь учні 2 - 9 класів (53 учня).

Це чудова можливість виявити здібності до математики та розвинути таланти кожного школяра. Участь у грі вже є перемогою над собою, це бажання більше знати, більше вміти, це безліч можливостей проявити себе, позмагатись, виділитись серед інших. Велика роль "Кенгуру" і у вихованні почуття колективізму, відповідальності, згуртованості.


Творчий звіт педагога, який атестується (Лісак Б.І.)

Відкрити у форматі PDF

Атестація педагогічних працівників

17 березня 2014 року відбулася атестація педагогічних працівників школи- інтернату.

Атестувалося тринадцять вчителів та вихователів закладу. Результати атестації такі:

 • відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст І категорії" - 2 педагога;
 • відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст ІІ категорії" - 1 педагог;
 • присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії" - 3педагога;
 • присвоєно кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії" - 2 педагога;
 • відповідає раніше встановленому ІХ тарифному розряду- 1 педагог;
 • порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня при Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації
 • про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії" - 3 педагога;
 • порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня при Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації про відповідність раніше присвоєному педагогічному званню "старший учитель"- 1 педагог;
 • порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня при Департаменті науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації проприсвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" - 1 педагог.
 • Вітаємо з успішною атестацією! Зичимо творчих злетів, здійснення мрій і сподівань!  21 лютого - Міжнародний день рідної мови

  Із тисяч мов, які існують на планеті, найдорожчою для кожного є його рідна мова. В ній - історична доля, духовна могутність та національна суть. З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови 21 лютого 2014 року вчителями української мови та літератури Василевською І.О. та Мелет Т.С. з учнями 5-10 класів проведено цікаві заходи, присвячені рідній українській мові: подорож Королівством Граматики, конкурс "Виправ помилки", презентація проекту "Моя рідна мова".

  Вчителі 1-х класів провели конкурс виразного читання віршів. А вчителями 2-3-х класів підготовлений та проведений урок - гра "Мова моя - найдивніше диво".


  Урок-свято "День народження букви Е"

  17 лютого в 1-Б класі проведено урок-свято "День народження букви Е" (нестандартний урок букварного періоду).

  На уроці діти підбирали рими за малюнками, розгадували ребуси, кросворди, зустрілися з казковими героями, подивилися невеличку лялькову виставу. Наприкінці дня народження буква Е пригостила дітей цукерками.

  Урок-свято був цікавім, веселим і пізнавальним для учнів.

  Цікаві факти про Е та Ё

  Декада трудового навчання

  З 10.02. по 19.02.2014 проведена декада трудового навчання. Відповідно плану декади:

  10.02.2014 членами міністерства "Право і порядок" проведена акція "Потурбуємось про шкільні меблі". Перевірено навчальні кабінети учнів 5-9 класів, виявлено несправні меблі. Учні отримали завдання усунути несправності. Під час повторної перевірки кабінети були у належному стані. Свою роботу міністерство проводило у формі звіту на загальношкільних лінійках.

  12.02.2014 у 8 класі проведений майстер-клас на тему: "Виготовлення виробів оздоблення одягу. Цумами канзаші - японська квітка з шовкових стрічок".

  17.02.2014 організована виставка стіннівок за різними тематичними напрямками.

  Усний журнал "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття"

  Мета: виховувати в учнів любов і шану до геніального сина України, розвивати інтерес до життя і творчості народного поета.

  Читати далі


  Відкритий урок біології

  12 лютого 2014 року вчителем біології Даниленко Н.М. в 11 класі проведено відкритий урок на тему "Екологічні фактори та їх вплив на живі організми". Урок проведено в рамках атестації, тому присутніми на ньому були члени атестаційної комісії.


  Відкритий урок фізики

  05 лютого 2014 року вчителем фізики Лісаком Б.І. в 11 класі проведено відкритий урок на тему "Винайдення радіо. Перший радіоприймач". Урок проведено в рамках атестації, тому присутніми на ньому були члени атестаційної комісії.


  30 січня 2014 року відбулося засідання педагогічної ради.

  Порядок денний:

  1. Використання тестових технологій як інструменту навчання. Заступник директора по НР

  2. Про дотримання норм санітарно-гігієнічного режиму та режиму перебування дітей у санаторній школі- інтернаті. Лікар

  3. Про стан виховної роботи в І семестрі 2013/2014 навчального року. Заступник директора по ВР

  4. Про стан роботи щодо попередження правопорушень та злочинності з вихованцями школи-інтернату. Соціальний педагог

  5. Про виконання рішень попередніх засідань педагогічних рад. Директор школи


  Семінар-тренінг "Роль особистості вчителя у формуванні творчого працездатного учнівського колективу"

  23 січня 2014 року заступником директора по навчальній роботі Чоломбитько О.В. проведено семінар-тренінг "Роль особистості вчителя у формуванні творчого працездатного учнівського колективу". Мета заходу: шляхом створення творчого колективного учительського проекту з'ясувати, яким має бути учитель у сучасній школі; надати допомогу педагогам із питання формування творчого працездатного учнівського колективу; визначити елементи педагогічної майстерності сучасного вчителя; ознайомити педагогів з основними критеріями оцінювання їхньої роботи.

  Під час семінару-тренінгу педагоги виконували групові вправи, ознайомилися з інформаційними повідомленнями "Елементи педагогічної майстерності вчителя як організатора учнівського колективу" та "Основні критерії оцінювання роботи педагога". Підсумком семінару став учительський проект "Сучасний учитель та практичні стратегії партнерської взаємодії учителя й учнівського колективу"


  Моніторинг якості навчальних досягнень учнів КЗ "Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа- інтернат І- ІІІ ступенів" Харківської обласної ради за І семестр 2013/2014 навчального року

  П.І.Б.
   вчителя, предмет

  5

  6

  7

  8

  9

  10

  11

  Загальний %

  Освітні галузі

  Кузьменко Н.Є., математика, алгебра, геометрія

  68

  67

   

   

   

   

   

  67,5

   

  Природничо-математичний напрям
  якість –61 %

  Гуманітарний напрям
  якість – 62%

  Технології
  якість – 99%

  Здоров’я і фізична культура
  якість – 78%

  Мистецтво
  якість –89%

   

   

   

   

  30

  41

  42

  29

  36

  36

   

   

  35

  47

  42

  43

  27

  39

  Лісак Б.І., фізика, інформ., астрономія

   

   

  45

  71

  92

  43

  82

  67

  92

  100

  100

  100

  92

  100

  100

  98

   

   

   

   

   

   

  100

  100

  Недавня В.В., географія, Харківщинознавство , економіка, екологія

  76

  86/74

  30

  65

  58

  43

   

  62

   

   

   

  65

  75

   

   

  70

   

   

   

   

   

   

  54

  54

   

   

   

   

   

   

  82

  82

  Даниленко Н.М., біологія, хімія

   

   

  40

  59

  67

  43

  54

  53

   

   

  35

  53

  50

  43

  36

  43

  Мелет Т.С., основи здоров'я

   

   

  65

  82

  92

   

   

  79,6

  Пенкіна Н.І., основи здоров'я, етика

  68

  86,6

   

   

   

   

   

  77,3

  56

  73,2

   

   

   

   

   

  64,6

  Василевська І.О. укр. мова, укр. література

  60

   

   

  53

   

   

  45

  53

  84

   

   

  82

   

   

  55

  73

  Степанова О.М., укр.мова, укр.література

  67

   

   

   

   

   

   

  67

  93

   

   

   

   

   

   

  93

  Мелет Т.С., укр. мова, укр.література, світ.літер., рос.мова

   

   

  65

   

  57

  43

   

  55

   

   

  55

   

  66

  43

   

  54,6

   

   

   

  45

   

   

   

  45

   

   

   

  50

   

   

   

  50

  Чоломбитько О.В.,світ.літер., рос.мова

   

  87

   

   

  58,3

   

   

  72,6

   

  60

   

   

  66,7

   

   

  63

  Лубенцова Р.І., cвіт.літер., рос.мова

  60

   

   

  82

   

  43

  91

  69

  40

   

   

  53

   

  43

  82

  54,5

  Усевич Т.В., історія України, правознавство, всесвітня історія, Людина і світ, Визначні постаті України

  88

   

  45

  65

  83

  43

  73

  66

   

   

   

   

  83

  57

   

  70

   

  80

  40

  82

  83

  43

  54,5

  64

   

   

   

   

   

   

  82

  82

   

   

   

   

   

  57

   

  57

  Коломієць І.В., англ..мова

   

  67

  45

  53

  66

  29

  73

  56

  Редько Н.В., англ..мова

  44

   

   

   

   

   

   

  44

  Лозовик О.Д., музика

  100

  100

  85

  100

   

   

   

  96,2

   Сідорова А.М., труд.навч.

  100

  100

  100

  100

  92

  100

  100

  99,5

  Редько Н.В., образ.мист.

  96

  100

  70

   

   

   

   

  88,6

  Ревуцький О.В., худ. культура

   

   

   

   

  92

  57

  100

  83

  Відкритий урок вчителя початкових класів Соколової Н.І.

  05 грудня 2013 року в рамках проведення атестації педагогів школи у 2014 році вчителем 4 класу Соколовою Н.І. проведено відкритий урок з української мови "Прикметники-синоніми. Прикметники- антоніми. Прикметники в прямому і переносному значенні". Слайди. План-конспект


  Психолого- педагогічного консиліуму "Вікові особливості дітей 5 класу. Адаптація до нових умов навчання"

  Відповідно до плану роботи школи- інтернату на 2013/2014 навчальний рік 05.12.2013 відбулося засідання психолого- педагогічного консиліуму <Вікові особливості дітей 5 класу. Адаптація до нових умов навчання>. Практичний психолог Пугачева О.Л. познайомила присутніх з результатами обстеження кожного учня, який здійснювався в період з вересня по листопад. Присутні обмінялася думками, власними спостереженнями щодо особливостей адаптаційного періоду кожного п'ятикласника, поділилися досвідом роботи. Практичний психолог Пугачева О.Л. надала рекомендації присутнім щодо роботи з учнями в цей складний для них період і звернула увагу на здібності та нахили вихованців, виявлені під час обстеження.

  Психолого-педагогічний косиліум

  План роботи комунального закладу Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа- інтернат І-ІІІ ступенів Харківської обласної ради на 2013/2014 навчальний рік

  Читати у PDF форматі


  Робочий навчальний план комунального закладу "Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Харківської обласної ради на 2013/2014 навчальний рік

  Читати у PDF форматі


  Використання відеоінформаційних засобів навчання при проведенні уроків

  Навчальні кабінети нашої школи на 80% забезпечені мультимедійним обладнанням: проекторами, комп'ютерами, екранами. Тому вчителі активно впроваджують в навчально-виховний процес можливості ІКТ, постійно шукаючи нові методи та прийоми для мотивації учнів до навчання. Водночас упровадження сучасних інформаційних технологій сприяє оптимізації використання навчального часу на уроці.

  01.11.2013 на методичному об'єднанні гуманітарного циклу розглядалося питання про методи використання відеоінформаційних матеріалів на уроках. Водночас використання в навчально-виховному процесі відеоінформаційних матеріалів, різноманітних за своєю тематикою, жанром, режисерськими прийомами, країною та датою виробництва передбачає розробку методик з метою навчання учнів розсудливо переглядати та критично аналізувати зорові джерела інформації.

  Педагогічною метою використання відеоінформації у даному випадку має виступати насамперед розвиток особистості учня, підготовка його до самостійної продуктивної діяльності в умовах інформаційного суспільства, що передбачає (крім передачі інформації і закладених у ній знань ) інтелектуальний розвиток(конструктивне,алгоритмічне мислення); креативний розвиток (творче мислення) за рахунок зменшення частки репродуктивної діяльності; розвиток комунікативних здібностей на основі виконання спільних проектів; професійний розвиток (формування вміння узагальнювати і робити висновки); розвиток навичок дослідницької діяльності; формування інформаційної культури,умінь здійснювати обробку аудіовізуальної інформації.

  Для досягнення цієї мети існує декілька методик. Так, для аналізу будь-якого кіно- чи відеофільму можна скористатися "Анкетою аналізу фільму":

  Пам'ятка "Анкета аналізу фільму"

  1. Назва фільму ________________________________________
  2. Дата виробництва ____________________________________
  3. Хто продукував? _____________________________________
  4. Який період (добу) висвітлює фільм? ___________________
  5. Головна ідея фільму,яка відповідає темі курсу ___________
  6. Яке дослідження використане у фільмі для підтвердження ідеї?
   • 1)______________________________________________________
   • 2)______________________________________________________
   • 3)______________________________________________________
  7. Які центральні особи виступають у фільмі (якщо вони є)? ___
  8. Якими додатковими засобами розкриває режисер фільму свою
  9. ідею? __________________________________________________
  10. Якби ви були режисером,щоб Ви ще використали, аби підкреслити головну ідею фільму?_____________________________________

  Пам'ятка <Правила аналізу документального фільму>

  1. Яка подія спонукала автора до зйомок цього фільму?
  2. Визначте головну ідею фільму, коротко запишіть її своїми словами.
  3. Підберіть основні аргументи,які підтримують цю ідею,коротко запишіть їх.
  4. Чи достатньо фактів подає автор для підтримки своєї ідеї (цитує очевидців,наводить статистичні дані,вказує джерела інформації)?
  5. Висвітлення цієї події,на вашу думку, правдиве,збалансоване чи упереджене?
  6. Чи наведено різні погляди погляди на висвітлення питання,що розглядається?

  Однією з цікавих методик використання відеоматеріалів у процесі вивчення історії може бути методика навчання учнів розрізняти,чи наведена інформація є фактом,чи тільки поглядом (точкою зору). Окрім того, демонструючи фільми виробництва різних країн та різних років,які б висвітлювали одну й ту саму історичну подію,учням необхідно продемонструвати , як на підставі однакових фактів за допомогою такого прийому,як пропаганда,формувалися протилежні, антагоністичні точки зору.

  Окрім названих методик,важливим методом вивчення предмету,наприклад історії, є використання учнями відеоджерел для ефективного пошуку та відокремлення основної інформації з тієї чи іншої теми,підготовки виконання домашнього завдання з теми, створення проектів із застосуванням відеоінформаційних матеріалів.

  Працювати учнів з відео джерелами потрібно навчати. Розпочати слід з того,що переглянувши разом з ними документальний фільм або публіцистичну передачу, обговорити побачене.


  Архів 2012-2013 н.р. Натиснить, щоб читати далі

  Загальні методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу в п'ятих класах загальноосвітніх навчальних закладів

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1392 "Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти" у 2013/2014 навчальному році 5 класи загальноосвітніх навчальних закладів перейдуть на навчання за новими програмами для учнів 5-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів, з якими можна ознайомитися на сайті Міністерства освіти і науки України за адресою: www.mon.gov.ua.

  Для учнів 6-11-х класів чинними залишаються рекомендації, що містяться у листі Міністерства від 01.06.2012 року №1/9-426 "Щодо інструктивно-методичних рекомендацій із базових дисциплін" (Інформаційний збірник та коментарі Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №17-22, 2012 р.). Загрузити у форматі PDF.

  Психолого - педагогічний консиліум "Готовність учнів 4 класу до навчання в школі ІІ ступеню"

  25 квітня в школі- інтернаті відбувся психолого - педагогічний консиліум "Готовність учнів 4 класу до навчання в школі ІІ ступеню". В ньому взяли участь заступник директора по навчальній роботі Чоломбитько О.В., класний керівник 4 класу Друзенко О.В., практичний психолог Пугачева О.Л., вчителі- предметники, які будуть викладати навчальні предмети в 5 класі в наступному навчальному році.

  Класний керівник дала характеристику класу в цілому і кожному учневі окремо, вказала сильні і слабкі сторони вихованців. Корисним для вчителів був виступ практичного психолога Пугачевої О.Л., яка поділилася своїми спостереженнями за учнями 4 класу та надала практичні рекомендації щодо адаптаційної роботи з дітьми, які переходять з початкової до середньої навчальної ланки. Такі консиліуми є традиційними в нашій школі.

  Consortium

  Розвиваємо критичне мислення: прийоми роботи з текстом ( з досвіду роботи вчителя історії КЗ 'Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа- інтернат І-ІІІ ступенів' Харківської обласної ради Усевич Т.В.

  Загрузити у форматі PDF


  Засідання атестаційної комісії І рівня

  26 березня в школі- інтернаті відбулося засідання атестаційної комісії І рівня. За рішенням атестаційної комісії двом педагогам було підтверджено кваліфікаційну категорію "спеціаліст І категорії". Порушено клопотання перед атестаційною комісією ІІІ рівня про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії "спеціаліст вищої категорії" -двом педагогам, про присвоєння кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" - одному вчителю.  Елементи впровадження мультимедійних технологій при вивченні біології

  (З досвіду роботи Даниленко Н.М., вчителя біології)

  Темою самоосвіти, над якою я працюю вже третій рік, є "Впровадження мультимедійних технологій на уроках біології та хімії". Переваги уроку з використанням комп'ютерних технологій над традиційним відчулися не одразу. Для учнів, без сумніву, уроки стали цікавішими одразу, завдяки використанню яскравої наочності, відеороліків, презентацій. Але що стосується підготовки до уроків, то це займало набагато більше часу і зусиль, доки я не створила певну інформаційну базу. Читати далі у PDF форматі

  З досвіду роботи вчителя початкових класів Друзенко Ольги В'ячеславівни Педагогічне кредо:

  Кожній дитині - світло знань,
  кожній дитині - світло любові.
  Віри в сили свої без вагань -
  як запоруку щасливої долі...

  Тема над якою я працюю: "Здоров'язберігаючі технології та шляхи її реалізації в початковій школі."

  Здоров'я - безцінне надбання не тільки кожної людини, але і всього суспільства. Останнім часом очевидніше стає катастрофічне погіршення здоров'я учнів. Поряд з несприятливими соціальними і екологічними факторами в якості причини визнається і негативний вплив школи на здоров'я дітей.


  Численні дослідження останніх років показують, що близько 25 - 30% дітей, що приходять в 1-і класи, мають ті або інші розлади здоров'я. Адже "шкільний фактор" - це найбільш значимий за силою впливу і за тривалістю фактор, що впливає на здоров'я дітей. В даний час більш ранній початок систематичного навчання, значна інтенсифікація навчального процесу, призвели до збільшення навчального навантаження на функціональні можливості організму дітей. За період навчання в школі кількість здорових дітей зменшується в 4 рази, кількість короткозорих дітей збільшується з 1 класу до випускних з 3,9% до 12,3%, з нервово- психічні розлади - з 5,6% до 16,4%, порушеннями постави з 1,9% до 16,8%. Одна з найчастіших патологій у школярів - порушення гостроти зору. Охорона зору школяра повинна бути направлена не тільки на попередження короткозорості, але і на стримування її прогресування.

  Таким чином, перед нами стоїть завдання збереження і зміцнення здоров'я учнів після вступу до школи, коли зростає і психологічне, і фізичне навантаження на дитячий організм.

  Підготовка до здорового способу життя дитини на основі здоров'язберігаючих технологій має стати пріоритетним напрямком у діяльності педагога, який працює з дітьми молодшого шкільного віку.

  Основна мета здоров'язберігаючих технологій - збереження і зміцнення здоров'я учнів. Звідси виникають основні завдання, які я ставлю у своїй роботі на перше місце:

  • забезпечення школяру можливості збереження здоров'я на період навчання в школі;
  • зниження рівня захворюваності учнів;
  • збереження працездатності на уроках;
  • формування в учнів знань, умінь та навичок щодо здорового способу життя;
  • формування системи спортивно-оздоровчої роботи.

  Я, як учитель початкових класів, поставила перед собою завдання - створити здоров'єзберігаюче середовище на всі 4 роки навчання дітей на першій ступені. Працюючи над завданням створення здоров'єзберігаючого середовища, я прийшла до необхідності:

  1. збільшення рухової активності дітей як на уроках так і в позаурочний час;
  2. проведення фізкультпауз для профілактики порушень зору;
  3. проведення дихальних або коригуючих вправ;
  4. проведення вправ для зовнішніх та внутрішніх м'язів;
  5. працювати у режимі зміни динамічної пози, використовуючи канторку;
  6. забезпечити емоційне благополуччя дитини в школі;
  7. використовувати , по можливості , на уроках хоровий спів;
  8. впроваджувати у навчально-виховний процес здоров'язберігаючу технологію за методикою В.Ф.Базарного.

  Класна кімната підготовлена для впровадження здоров'язберігаючої технології за методикою В.Ф. Базарного


  Кожна парта та стілець може змінювати висоту, враховуючи індивідуальний розвиток кожної дитини. Робоча поверхня парти розташована під нахилом 15-17o, що є оптимальним кутом нахилу.


  Канторки , які враховують індивідуальний зріст кожного учня.

  Комплекси фізкультпауз для профілактики порушень зору.

  Зразкові комплекти.

  А.Загальна схема проведення

  1. Дихальні або коригуючі вправи;
  2. Вправи, які впливають на кровообіг очей;
  3. Вправи для м'язів шиї та плечового пояса;
  4. Вправи для зовнішніх м'язів;
  5. Загально-розвиваючі та коригування вправи;
  6. Вправи для внутрішніх м'язів.

  Б. Комплекс 1 (за Базарному): вихідне положення сидячи або стоячи.

  • зробити глибокий вдих, потім, нахиляючись вперед до поверхні парти, видих (повторити 5 разів);
  • міцно зажмурим, очі, потім відкрити ( 4 рази);
  • руки на пояс, повертаючи голову в бік, дивитися поперемінно на правий і лівий лікоть (4 - 5 разів);
  • дивитися спочатку на дошку 2-3 секунд, потім на кінчик пальця перед собою 3-5 секунд (5-6 разів);
  • руки витягнути вперед і, дивлячись на кінчики пальців, піднімати і опускати (5 - 6 разів);
  • тримаючи вказівний палець правої руки перед собою, проводити рукою зліва направо (4 - 5 разів) ("маятник").

  Комплекс 2 (по Аветисову): вихідне положення стоячи.

  • руки позаду, пальці в замок, на рахунок 1-2 зігнутися, відвівши голову назад - вдих,
  • повернутися у вихідне положення- видих (4 - 6 разів);
  • часте моргання протягом 10 секунд;
  • поклавши руки на плечі, робити кругові рухи плечима в одну й іншої сторони (6-8 разів);
  • тримаючи голову прямо, дивитися вгору-вниз (5 - 6 разів);
  • присідання (10-12 разів);
  • дивитися на палець, розташований на відстані 20 - 25 см від очей.

  Комплекс 3: вихідне положення стоячи.

  • відвести зігнуті в ліктях руки назад - вдих, обійняти себе - видих (8-10 разів);
  • заплющити очі (8 - 10 разів);
  • вправи для плечового поясу (6 - 8 разів);
  • кругові рухи очима в одну й іншу сторону (10-15 разів);
  • ноги нарізно, нахили тулуба в ліву і праву сторони (4 - 6 разів);
  • дивитися на вказівний палець перед собою 4 5 секунд, потім закрити долонею лівої руки ліве око і дивитися правим оком, далі - знову двома очима і теж - лівим оком.

  Комплекс 4: вихідне положення стоячи.

  • кисті рук покласти на плечі, відвести лікті назад - вдих, вперед - видих (6-10 разів);
  • часті моргання протягом 10 секунд;
  • на рахунок 1 - 2 розігнутися, голову назад - вдих, на рахунок 3-4 нахилитися вперед -видих (6 - 8 разів);
  • тримаючи голову прямо, простежити поглядом: вгору -вправо - вниз - вліво, вгору - вниз вліво - - вправо;
  • кисті на потилицю, повороти тулуба в сторони (4-6 разів);
  • закрити ліве око, переводити погляд правого ока здаля розташований перед собою палець - 10 секунд, то з іншим оком.

  Фізпаузи для профілактики порушення зору.

  Гімнастика для очей.

  I сидячи. Міцно заплющте очі на 3-5 см. Потім відкрити на 3-5 сек (6-8) разів.

  II сидячи. Швидко моргати протягом 1-2 хв.

  III стоячи. Дивитися перед собою 2-3 сек. Поставити палець руки по середній лінії особи на відстані 25-30 см від очей. Перевести погляд на кінчик пальця і дивитися на нього 3-5 сек. Опустити руки (10-12 разів)

  IV стоячи. Закрити повіки, масажувати їх за допомогою кругових рухів пальця (верхнє віко від носа до зовнішнього краю ока, нижнє віко від зовнішнього краю до носа, потім навпаки) 1хв.

  V стоячи. Поставити палець правої руки по середній лінії на відстані 25-30 см від очі. Дивитися двома очима на кінчик пальця 3-5 сек, прибрати долоню, дивитися двома очима на кінчик пальця 3-5 сек.

  VI стоячи. Голова нерухома. Відвести напівзігнуту праву руку в бік, повільно пересувати палець справа наліво і стежити, потім зліва направо (10-12 разів).

  VII сидячи. Трьома пальцями кожної руки натиснути на верхнє віко, через 1-2 сек зняти пальці з повік (3-4 рази).

  VIII сидячи, дивитися вдалину 3-4 сек, перевести погляд на кінчик носа на 3-5 сек (6-8 разів).

  IX стоячи. Голова нерухома. Підняти напівзігнуту праву руку вгору, повільно пересувати палець зверху вниз і навпаки. Стежити очима (10-12 разів). X сидячи. Голова нерухома. Витягнути руки вперед і праворуч. Рукою на відстані 40-50 см робити повільні кругові рухи за годинниковою стрілкою і стежити за кінчиком пальця. Лівою рукою - руху проти годинникової стрілки (3-6 разів).

  XI стоячи. Голова нерухома. Очі вгору, вниз, вправо, вліво (6-8 разів).

  XII сидячи. Голова нерухома. Підняти очі догори, зробити ними кругові рухи за і проти годинникової стрілки (3-6 разів).

  XIII стоячи. Ноги на ширині плечей, опустити голову, подивитися на носок лівої ноги, підняти голову, подивитися у правий верхній кут кімнати, те ж саме вправо - вниз.

  XIV Витягнути руки вперед на ширині плечей і на рівні очей. Подивитися у правий верхній кут кімнати. Перевести погляд на кінчик пальців лівої руки, подивитися у верхній лівий кут, перевести погляд на кінчик пальця правої руки (3-4 рази).

  Організація роботи з педагогічними працівниками щодо підвищення педагогічної майстерності у міжкурсовий період, лютий 2013 року

  Зашрузити у PDF форматі.


  Робота шкільних методичних об'єднань, лютий 2013 року

  Зміст роботи Термін проведення Відповідальний
  Підготувати та провести методичну декаду Виховуємо патріотів України 15.02.2013
  25.02.2013
  Заступник директора по ВР, керівники МО

  Здійснення контрольно-аналітичної діяльності у лютому 2013 року

  Зашрузити у PDF форматі.

  Рекомендації вчителю по роботі з обдарованою дитиною

  Яким повинен бути вчитель у роботі з обдарованими дітьми?

  • Здатним до експериментальної й творчої діяльності.
  • Професійно грамотним.
  • Інтелігентним, моральним і ерудованим.
  • Володіти сучасними педагогічними технологіями.
  • Мати позитивну Я-концепцію, бути цілеспрямованим, наполегливим, емоційно стабільним.
  • Умілим організатором навчально-виховного процесу, психологом.

  Що повинен уміти вчитель для роботи з обдарованими дітьми?

  • Збагачувати навчальні програми, тобто оновлювати й розширювати зміст навчання.
  • Працювати диференційовано, здійснювати індивідуальний підхід і консультувати учнів.
  • Стимулювати пізнавальні здібності учнів.
  • Приймати зважені психолого-педагогічні рішення.
  • Аналізувати навчально-виховну діяльність - свою та класу.
  • Добирати й готувати матеріал для колективних творчих справ.

  Пам'ятка вчителю для роботи з обдарованими дітьми:

 • Постійно працюйте над вихованням почуттів дітей , особливо обдарованих, вразливих і чутливих до всього, що стосується їхнього Я.
 • Допомагайте обдарованим дітям виробити адекватну я- концепцію і самооцінку, розвивати емпатію.
 • Забезпечуйте сприятливу емоційну сферу, адже дитина набуває емоційного досвіду в процесі взаємодії з людьми.
 • Дотримуйтесь порядку й дисципліни, обдаровані діти, як інші, повинні знати межу допустимої поведінки.
 • Скеровуйте енергію і творчість обдарованих дітей у потрібне русло, щоб їхня праця приносила користь.
 • У роботі з обдарованими дітьми використовуйте дослідницький метод, це активізує їхню роботу.
 • Розвивайте здібності дітей , широко використовуйте метод самостійного набуття знань.
 • Привчайте обдарованих дітей працювати спільно, це допоможе їм легше адаптуватися до соціальних умов.
 • Заохочуйте дітей , це стимулює їх.
 • Тісно співпрацюйте з батьками обдарованих дітей, щоб розвинути здібності кожної дитини.
 • Засідання педагогічної ради на тему Виховання та навчання успіхом

  06.12.2012 відповідно до плану роботи школи- інтернату на 2012/2013 навчальний рік відбулося засідання педагогічної ради на тему Виховання та навчання успіхом. Засідання пройшло у формі ділової гри. Актуальність педагогічної технології Створення ситуації успіху полягає в тому, що її використання сприяє:

  • підвищенню результативності уроку;
  • зростанню продуктивності уроку;
  • розкриттю творчих здібностей учнів ;
  • стимулюванню до самовдосконалення;
  • усвідомленню впевненості майбутнього фахівця у професійній компетентності;
  • внутрішньому задоволенню навчальною діяльністю.

  Працюючи в творчих групах, педагоги виконували завдання:

  • видалити зі змісту, засобів, форм і методів навчання все, що заважає кожному школяреві пережити почуття успіху;
  • озброїти учнів засобами досягнення успіху в різних шкільних ситуаціях.

  Учасники творчих груп наповнили змістом плакатНавчання і виховання успіхом. Підсумком педагогічної ради стало створення педагогами Моделі успішного випускника школи.

  Про проведення проблемного семінару Діагностичний метод, як ефективний шлях запобігання низького рівня досягнень учнів

  18 жовтня 2012 року педагоги школи взяли участь у проблемному семінарі <Діагностичний метод як ефективний шлях запобігання низького рівня навчальних досягнень учнів>. І заняття було присвячене проблемі - Діагностика причин низького рівня навчальних досягнень учнів.

  На ньому було обговорено наступні питання:

  1.Алгоритм соціального портрета класу (6,9 класи)

  2.Недоліки в педагогічній діяльності, які спричиняють відставання учнів (інформація за результатами контролю навчально-виховної роботи за минулий навчальний рік).

  Практичний психолог Пугачева О.Л., заступник директора по навчальній роботі Чоломбитько О.В. надали рекомендації вчителям - предметникам щодо роботи з учнями, які відстають в навчанні, вчителі поділилися своїм досвідом роботи з цієї проблеми.

  Закінчився семінар практичним завданням для вчителів - складанням індивідуальних планів роботи з учнями, які мають труднощі в навчанні.

  Наступне заняття відбудеться в січні 2013 року  Впровадження в навчально-виховний процес інформаційних та телекомунікаційних технологій-запорука розвитку сучасної школи (Презентація для наради діректорів вед 16 листопада 2011)

  Сучасне життя досить складно уявити без використання комп'ютерної техніки. В умовах значного зростання кількості нової інформації традиційний навчально-методичний супровід не спроможний забезпечити виконання таких освітніх завдань, як оновлення змісту освіти, забезпечення особистісно орієнтованого навчання, активізації процесу розвитку творчих здібностей, умінь та навичок учнів, застосування набутих знань для розв'язування нетрадиційних завдань. Сучасні комп'ютерні технології дають можливість учителю у процесі підготовки до уроку якісно поліпшити процес викладання матеріалу. Насамперед, актуальним є питання реалізації ідеї <педагогіки співпраці>. Об'єднання зусиль учнів і вчителів надає можливість якнайкраще розкрити індивідуальні особливості кожної дитини, зацікавити її, визначити сутність досліджуваної проблеми, досягти взаєморозуміння.

  Зміст

  Вступ

  1. Нормативні документи, що регламентують інформатизацію навчально-виховного процесу в середніх закладах освіти.
  2. Інформаційно-комунікаційні засоби в школі-інтернаті.
  3. Напрями використання комп'ютерних технологій в навчально-виховній роботі (з досвіду роботи).
  4. Напрями використання мережі INTERNET в навчально-виховній роботі (з досвіду роботи).
  5. Застосування комп'ютерів в навчанні.
  6. Структуювання матеріалу, створення мультимедіа - каталогів.
  7. Електронний підручник.
  8. Використання мультимедійних програмних засобів при проведенні лабораторних робіт.
  9. Комп'ютерне тестування учнів.
  10. Мультимедiа-тренажери.
  11. Використання мультимедійних програмних засобів у виховній роботі.
  12. Нові інформаційно-комунікаційні засоби та підходи до навчання.

  Загрузити у форматі PDF