Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

Виховна робота

Як розважити дітей на карантині

День рукавички

6 грудня відзначається День рукавички. Ця деталь гардеробу насправді звична для нас, але містить багато незвичних цікавинок! Тож вихователь 1-го класу Горейко Т.І вирішила провести День рукавички у класі. Діти дізналися історію виникнення рукавичок, їх значення в традиціях людства, гралися в ігри "Передай рукавичку", "Знайди пару", "Струм із рукавичок", "Впізнай на дотик", "Привітання рукавичкою", "Жуйка в рукавичках". А ще діти рукавички малювали, вирізали та створювали новорічні віночки. Ось так наш звичний атрибут гардеробу перетворив день у незвичайний та сповнений нових відкриттів.

Створюємо сучасне виховне середовище

В умовах реформування освіти перед педагогами постало питання: як організувати виховний процес у системі шкільної освіти? За Концепцією НУШ, виховання не повинно зводитись до окремих "занять із моралі", воно має здійснюватись через наскрізний досвід. А це означає, що дитина має стати активним учасником заходів, що будуть спрямовані на самостійний пошук істини та сприятимуть формуванню критичного мислення, ініціативи і творчості.

Орієнтуючись на інтерактивні методи, які за результатами SWOT-аналізу освітньої діяльності за минулий навчальний рік, визначені як пріоритетні у процесі впровадження наскрізного виховання, у роботу методичного обєднання вихователів та класних керівників внесено проведення методичних хайпів щодо ознайомлення з сучасними формами виховної роботи. Ось їх тематика на І семестр:

 • "П'ять принципів виховання по-новому"
 • "Акція чи експедиція як форми організації виховної діяльності"
 • "Проводимо батли"
 • "Кейс-технології в дії"
 • "Флешмоб в освітній діяльності"
 • "Чому освітні хайпи, а не конференції?"
 • "Квест: за і проти"
 • "Вчимося вирішувати соціальні проблеми: форум-театр"
 • "Технологія Open space".

Це тільки маленькі цеглинки у побудові ефективного виховного простору у школі. Це складний, цілеспрямований, системний і довготривалий процес, до якого мають бути залучені всі учасники освітнього процесу. А найважливіший складовий у цьому ланцюжку - особистий приклад старших, зокрема педагогів, що мають бути взірцем вихованої людини.

Вода - це життя!

Виховний захід <Вода для життя>, присвячений Всесвітньому дню води проведено 20 березня для учнів 7-8-х класів. Цей день започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році і відзначається щорічно 22 березня. "Вода - це життя" - стало провідною ідеєю заходу.

Шановні вихователі, класні керівники!

За дорученням Міністерства освіти і науки України науковці Інституту проблем виховання НАПН України розробили Програму <Нова українська школа> у поступі до цінностей, яка, на наш погляд, допоможе вчителеві, класному керівнику, вихователю, адміністрації закладів освіти осмислити сучасні виклики виховання та його головні засади, базові моральні цінності сучасного виховання.

Маємо нагоду визначити чіткі пріоритети у вихованні особистості дитини із сформованими компетентностями, які допоможуть учнівської молоді відбутися у житті як порядній, високоморальній, професійно успішній, здоровій і щасливій Людині.

Звертаємося до вас, усіх небайдужих колег - освітян, висловити свої міркування щодо даної Програми, бо вона є одним із суттєвих важелів реформування освітньої галузі, творення Нової української школи.

Детально з текстом Програми Ви можете ознайомитися за посиланням

ГОТУЄМОСЯ ДО ПЕДРАДИ <Шкільне самоврядування як базовий інститут демократії та розвитку громади>

Ініціативні групи з підготовки та організації педагогічної ради:

1. Інформаційна група з дослідження проблеми дієвості учнівського самоврядування в школі, висвітлення на шкільному сайті матеріалів з даної теми та перебігу підготовки до засідання педагогічної ради (Прасол І.В., Бабута Т.І., Мороз В.О., Коломієць І.В.)

2. Аналітична група "Діагност" з розробки діагностичного інструментарію для аналізу проблеми та його опрацювання (Пугачева О.Л., Фартушко Л.В., Фартушко Р.В., Кураксіна Н.Л.)

3. Творча група "Майстер-клас з проведення класних зборів учнівського колективу" (Рой Н.В., Горейко Т.І., Мелет Т.С., Василевська І.О., Кисіль О.О., Сидорова Т.К).

4. Творча група "Методисти" з підготовки методичних рекомендацій щодо ефективної організації учнівського самоврядування в школі (Друзенко О.В., Попова В.І., Луценко Н.В., Усевич Т.В., Кузьменко Н.Є.).

Керівник методичного об'єднання вихователів та класних керівників 5-11-х класів Клят Н.В. працює над темою <Кейс-технології як ефективний напрям розвитку творчої ініціативи та соціальної активності учнів> з елементами аналізу проведення декади учнівського самоврядування у формі кейс-днів.

Методичний флешмоб завершився - підводимо підсумки

У рамках роботи методичного об'єднання вихователів та класних керівників організовано проведення методичного флешмобу <Побачив - додай своє втілюй!>, спрямованого на обмін досвідом щодо ефективних форм та методів формування ціннісного ставлення учнів до природи, суспільства та держави. Були проведені відкриті виховні години таким чином, що в кожному наступному заході вихователь повинен використати те, що він побачив у колег, але до побаченого додати щось своє. Обговорення заходів проведено на засіданні методичного об'єднання вихователів та класних керівників.

Методичний флешмоб "Побачив - додай своє - втілюй!"

З формування ціннісного ставлення до природи та держави стартував методичний флешмоб для вихователів "Побачив - додай своє - втілюй!" з формування ціннісного ставлення до природи та держави. Завдання флешмобу - обмін досвідом у використанні ефективних форм і методів виховання. Чому флешмоб? А тому, що в кожному наступному заході вихователь повинен використати те, що він побачив у колег, але до побаченого додати щось своє.

ПЛАН

№ за/п

Зміст заходів

Термін
проведення

Учасники

Відповідальні

1

Екологічна стежина “Зупинись, людино, на мить і відчуй, як планеті болить” (5-11 кл)

01.10.2018-05.10.2018

Учні
5-11-х класів

Вихователі
5-11-х класів

2

Гра «Збережемо нашу планету»
(7 клас)

02.10.2018

Вихователі

Луценко Н.В.

3

Усний журнал «Не руйнуй гармонії земної» (8 клас)

03.10.2018

Вихователі

Фартушко Л.В.

4

Бесіда «Будь природі другом!»
(1 клас)

04.10.2018

Вихователі

Чудик Л.В.

5

Акція «Привітай  захисника України!» (1-4 класи)

08.10.2018-12.10.2018

Учні
1-4 -х класів

Вихователі
1-4-х класів

6

Акція «Напиши лист-вітання захиснику України!» (5-11 класи)

08.10.2018-12.10.2018

Учні
5-11-х класів

Вихователі
5-11-х класів

7

Бесіда з елементами гри «З любов’ю до України»  (2 клас)

09.10.2018

Вихователі

Попова В.І.

8

Урок мужності «Подвиг – свідок мужності» (6 клас)

10.10.2018

Вихователі

Клят Н.В.

9

Усний журнал «Ваш світлий подвиг незабутній» (10 клас)

 

Вихователі

Сидорова Т.К.

10

Засідання методичних об’єднань класних керівників та вихователів 1-4-х та 5-11-х класів:
1. Підсумки проведення методичного флешмобу.  
(Степанова О.М.)
2. Обмін досвідом щодо використання форм і методів формування ціннісного ставлення до природи та держави
(Керівники МО)

  15.10.2018

Вихователі
1-4-х та
5-11-х класів

Керівники МО вихователів

Педагогічна рада: "Ефективна діяльність органів учнівського самоврядування"

Розпочинаємо підготовку до засідання педагогічної ради "Ефективна діяльність органів учнівського самоврядування - важлива умова розвитку творчої ініціативи учнів, формування їх громадянської культури", яке відбудеться 15 березня 2018 року

Відповідальна за підготовку засідання педагогічної ради у формі колективної творчої справи - Степанова О.М., заступник директора по виховній роботі.

Ініціативні групи з підготовки та організації педагогічної ради:
1. Творча група "Майстер-клас з проведення класних зборів учнівського колективу" ( Бабута Т.І., Караченцева Н.О., Клят Н.В., Кузьменко Н.Є., Кураксіна Н.Л.).
2. Аналітична група "Психологи>" з розробки діагностичного інструментарію для аналізу проблеми та його опрацювання (Пугачева О.Л., Болотна О.О., Ткаченко І.В., Усевич Т.В., Луценко Н.В.)
3. Інформаційна група з дослідження проблеми дієвості учнівського самоврядування в школі, висвітлення на шкільному сайті матеріалів з даної теми та перебігу підготовки до засідання педагогічної ради (Прасол І.В., Соколова Н.І., Чудик Л.В., Кисіль О.О., Сидорова Т.К., Рой Н.В., Горейко Т.І.)
4. Творча група "Методисти>" з підготовки методичних рекомендацій щодо ефективної організації учнівського самоврядування в школі (Лубенцова Р.І., Фартушко Л.В., Мелет Т.С., Мороз В.О., Друзенко О.В., Попова В.І.).

Відбулося засідання ініціативної групи "Психологи"

Відбулося перше засідання ініціативної групи "Психологи" з розробки діагностичного інструментарію для аналізу проблеми дієвості учнівського самоврядування в школі-інтернаті. Учасниками групи були обрані питання, які, на їх думку, зможуть суттєво виявити позитивні та негативні сторони із зазначеного питання.

Методична декада "Виховуємо патріотів"

До Дня захисника України серед вихователів та класних керівників пройде методична декада "Виховуємо патріотів". До уваги план проведення декади.

План проведення методичної декади "Виховуємо патріотів" з 09.10.2017 до 20.10.2017

№ за/п

Зміст заходів

Термін
проведення

Присутні

Відповідальні

1

Відкриті уроки мужності на формування почуття патріотизму, шанування героїв України:

 • Бесіда «Тримайся, моя рідна Україно, борися, люба, за життя своє» (2 кл)
 • Година спілкування «Українці за кордоном»        (8 клас)
 • Усний журнал «Хто і коли жив в Україні»  (5 клас)

 

 

09.10.2017
16.15

12.10.2017
14.10
18.10.2017
16.10

 

 

Вихователі
3б, 4 класів

Вихователі
6, 7, 9, 10 кл.
Вихователі
6, 8 класів

 

 

Караченцева Н.О.

Фартушко Р.В.

 

Клят Н.В.

2

Методичний флешмоб «Реалізуємо виховні можливості самопідготовки - формуємо ціннісне ставлення до суспільства і держави»

Протягом декади

Усі бажаючі вихователі
1-4-х та
5-11-х класів

Степанова О.М.

 

3

Презентація заняття гуртка образотворчого мистецтва з теми «Люблю тебе, мій рідний краю!»

13.10.2017
14.30

Вихователі
1-4-х класів

Удовиченко О.М.

4

Конференція «Моя Батьківщина — Україна»  (І етап Всеукраїнської експедиції учнівської молоді)

17.10.2017
15.00

Відпові-дальні за наказом

Степанова О.М.

 

5

Квест «Вперед, за скарбами гетьмана» (5-11 класи)

19.10.2017

 

Вихователі
5-11-х класів

Прасол І.В.
Усевич Т.В.
Луценко Н.В.

6

Засідання методичних об’єднань класних керівників та вихователів 1-4-х та 5-11-х класів з порядком денним:
1. Підсумки проведення методичного тижня
(Степанова О.М.)
2. Аналіз відкритих виховних заходів (Степанова О.М.)
3. Обмін досвідом щодо використання форм і методів формування ціннісного ставлення до держави (Керівники МО)

  23.10.2017

Вихователі
1-4-х та
5-11-х класів

Степанова О.М.

Пріоритетні завдання виховної роботи на 2017/2018 навчальний рік

(з виступу заступника директора з виховної роботи Степанової О.М. на серпневій педраді)

У контексті подій, що відбуваються останнім часом на Україні, 2017/2018 навчальний рік є особливим з точки зору ведення виховної роботи.

Загрузити

Здоров'я - найцінніший скарб

Вихованці 7 кл. продовжили марафон проектів "Здоров'я - найцінніший скарб", що стартував у 2016/2017 н.р. Семикласники презентували присутнім результати своєї діяльності з теми "Здоровий спосіб життя". Тема є дуже актуальною для дітей цього віку. Тож, сподіваємось, що знання, отримані у ході проекту учнями 7-го кл., зростуть добрими плодами.

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

№ за/п

Зміст заходів

Термін проведення

Відповідаль-
ний

Місце проведення

1

Робота гуртків для дітей, що мешкають у с. Кочеток

 • «Іграшка-сувенір»
 • вокальний «Соловейко»
 • «Юний художник»
 •  «Ляльковий театр»
 • хортинг

 

За графіком

 

Керівники гуртків

 

2

Екскурсія учнів 8 класу до Харківського історичного музею

28.03.2017

Кисіль О.О., Сидорова Т.В.

м.Харків

3

Поїздка учнів 1 класу до Харківського театру для дітей і юнацтва

29.03.2017

Бабута Т.І., Караченцева Н.О.

м.Харків

4

Екскурсія учнів 2-А класу до картинної галереї Меморіального комплексу ім.І.Рєпіна

29.03.2017

Горейко Т.І.,
Рой Н.В.

м.Чугуїв

5

Поїздка учнів 6 класу до кінотеатру «IMAX» розважального центру «Дафі»

29.03.2017

Фартушко Л.В.

м.Харків

6

Поїздка учнів 7 класу до розважального центру «Дафі»

29.03.2017

Коломієць І.В., Фартушко Р.В.

м.Харків

7

Участь театрального колективу «Сюрприз» в обласному конкурсі театрального мистецтва «Тимур»

31.03.2017

Прасол І.В., Бабута Т.І.

м.Харків

8

Екскурсія  учнів 2-Б та 4-Б класів до ДПРЧ-50 міста Чугуєва

31.03.2017

Ткаченко І.В.,
Болотна О.О.

м.Чугуїв

9

Екскурсія учнів 3 класу до Харківської фабрики «Бісквіт- шоколад»

01.04.2017

Чудик Л.В., Соколова Н.І.

м.Харків

10

Розважальна поїздка  учнів 5 класу до парку ім. Горького

01.04.2017

Усевич Т.В.,  Луценко Н.В.

м.Харків

11

Поїздка учнів 4-А класу до навчального центру «ЛандауЦентр» ХНУ ім. Каразіна (інтерактивне заняття «Мікроби як люди»)

02.04.2017

Друзенко О.В.

м.Харків

12

Проведення загальношкільних змагань з настільного тенісу (8-10-ті класи)

Протягом канікул

Чоломбитько С.Л.

Спортивна зала школи-інтернату

Народні символи України

Проектна діяльність - одна з найперспективніших складових освітнього процесу, адже вона створює умови для творчого саморозвитку та самореалізації учнів, формує всі необхідні життєві компетенції.

Протягом місяця працювали учні 2-Б класу над проектом <Народні символи України> під керівництвом вихователя Ткаченко І.В. Клас був поділений на групи, які вивчали народні обереги - хліб, рушник і віночок.

22.02.2017 відбулося звітне свято другокласників, де вони підвели підсумки роботи над проектом: розказали багато цікавого про обереги, підготували інсценівки, приказки, вірші, загадки. Митці виробили своїми руками віночки та намалювали малюнки.

Готуючись до звіту, діти відвідали хлібозавод "Кулиничі", разом з батьками підготували добірку візерунків для вишивання рушників.

Такі заходи прищеплюють дітям любов і повагу до свого народу, його традицій та символів.

З досвіду проведення самопідготовок

Самопідготовка - форма самостійної навчальної діяльності, яка передбачає виконання певних завдань, закріплення умінь і навичок, набутих на уроках. Зробити цей процес неодноманітним і цікавим - важливе завдання, яке ставить перед собою вихователь 4-А класу Клят Надія Вікторівна у своїй роботі.

Вона практикує самопідготовку у формі сюжетно-рольової гри. Так, протягом листопада-грудня учні 4-А класу стали учасниками кастингу на зйомки фільму "Знання - це сила". Кожна самопідготовка це черговий тур кастингу. У кінці грудня проведено збори класу, де підвилися підсумки конкурсу, визначено і нагороджено переможців.

Така форма роботи дуже подобається вихованцям. Коли діти розуміють, що самопідготовка - не лише для навчання, але і цікавий конкурс, то і домашнє завдання вони виконують із більшим задоволенням, швидше і якісніше. Підвищення якості підготовки учнів до уроків засвідчує і класний керівник Друзенко Ольга В'ячеславівна. Ігрова форма роботи має і великий виховний вплив, оскільки розвиває у дітей самодисципліну, самоорганізованість, відповідальність, командний дух.

Фестиваль проектів відкрито!

У цьому навчальному році методичне об'єднання вихователів розпочало роботу над темою "Синтез мистецтв як важливий чинник у формуванні морально-духовної, життєво компетентної особистості, що успішно самореалізується у соціумі як громадянин, шляхом використання методів педагогічного проектування у виховному процесі".

На жовтневому засіданні заступник директора з виховної роботи Степанова О.М. коротко ознайомила присутніх з темами проектів, які були визначені вихователями та дітьми у 2016/2017 навчальному році, а керівник методичного об'єднання Клят Н.В. нагадала вихователям основні моменти впровадження проектних технологій у виховний процес школи-інтернату. Вона ж і відкрила фестиваль проектів цього року.

У теплій і доброзичливій атмосфері відбулося засідання у фітовітальні, на яке учні 4-А класу разом із вихователем запросили педагогів закладу. За чашкою ароматного травяного чаю говорили про лікарські рослини в житті українців. Саме таку тему має проект, над яким протягом двох останніх місяців працювали діти під керівництвом Надії Вікторівни.

Лікарські рослини охоплюють різні сфери людського життя, тому і вивчали їх учні всебічно. Групи "науковців", "фітотерапевтів", "дослідників", "митців" і "господинь" ознайомили присутніх із результатами своєї роботи у фітопроекті.

Духмяний запах трав, наповнений енергією і силою сонця, теплий ароматний чай і приємна музика стали завершальним акордом цього чудового проекту.

ПЛАН ЗАХОДІВ з нагоди Дня Святого Миколая, Новорічних та Різдвяних свят

+ Натиснить, щоб читати далі

 

№ за/п

Зміст заходів

Термін проведення

Місце проведення

Відповідаль-
ний

1

Конкурс-виставка чобітків «Чобітків у нас до края, ми чекаєм Миколая» (1-10 кл.)

12.12.2016-20.01.2017

Вестибюль школи

Прасол І.В., педагог-
організатор

2

Виставка малюнків «Щоб у кожній хаті всі були багаті! Щоб у кожнім домі всі жили в любові!» (1-4 кл.)

12.12.2016-20.01.2017

Вестибюль школи

Прасол І.В., педагог-
організатор,
Удовиченко О.М., керівник гуртка

3

Конкурс-виставка на кращу новорічну прикрасу “Дивні кульки на ялині — і рожеві, й жовті, й сині” (1-10 кл.)

15.12.2016-13.01.2017

Вестибюль школи

Педагог-організатор
Вихователі

4

Виставка-конкурс серед кружківців студії образотворчого мистецтва “Різдвяна писанка” та участь кращих робіт в обласному етапі

До 15.12.2016

Кабінет естетики

Керівник гуртка образотворчого мистецтва

5

Новорічно-різдвяна виставка-конкурс “Новорічна композиція” та участь кращих робіт в обласному етапі (1-11 кл.)

 

До 15.12.2016

 

Вестибюль

Педагог-організатор
Вихователі

6

Конкурс-виставка плакатів “Новий рік приніс вітання і казкові побажання” (5-10 кл.)

До 20.12.2016

Спортивна зала

Педагог-організатор
Вихователі

7

Свято «Вітаймо Святого Чудотворця!”

19.12.2016
15.00

Актова  зала
школи-інтернату

Степанова О.М.,
заступник директора з ВР
Прасол І.В.,
педагог-організатор
Клят Н.В., вихователь

8

Новорічні ранки  «Казкові пригоди біля ялинки»  (1-6-ті класи)

22.12.2016
10 год 00 хв
11 год 30 хв
13 год.00 хв

Спортивна зала

Педагог-організатор

9

Новорічний вечір «Святковий диво-час»  (7-10-ті класи)

22.12.2016
16 год.00 хв

Спортивна зала

Педагог-організатор
Вихователь 9 кл.

10

Участь у новорічному святі КЗ «Харківський обласний Палац дитячої та юнацької творчості»

23.12.2016

м.Харків

Заступник директора по ВР Степанова О.М.

11

Поїздка учнів 4-А класу на фабрику ялинкових іграшок та 3Д-шоу «Вартові мрій»

23.12.2016-25.12.2016

м.Київ

Класний керівник 4-А класу

12

Поїздка учнів 1-го класу до театру ляльок на виставу «Пригоди Буратіно»

26.12.2016

м.Харків

Класний керівник та вихователь
1 класу

13

Поїздка учнів 10 класу до ТРЦ «Французький бульвар»

27.12.2016

м.Харків

Класний керівник та вихователь
10 класу

14

Поїздка учнів 5 класу на каток «Шато-Ледо» ТРЦ «Французький бульвар»

27.12.2016

м.Харків

Класний керівник та вихователь
5 класу

15

Поїздка учнів 9 класу до кінотеатру «IMAX»

28.12.2016

м.Харків

Класний керівник та вихователь
9 класу

16

Поїздка до хлібозаводу «Кулиничі»

03.01.2017

с.Кулиничі Харківської області

Вихователі
2-А, 2-Б,
4-Б класів

17

Святкування Різдва:  колядування

06.01.2017-
07.01.2017

сел.Кочеток

Вихователі

18

Зимові розваги учнів:
- конкурси на кращого сніговика «Більше снігу та морквинок» (1-4 кл);
- лижні прогулянки в лісі
(5-10 кл.)

Протягом зимових канікул

Шкільний майданчик

Вихователі

 

Вчитель фізичної культури

19

Інтернет-конкурс фотографій «Новорічні пригоди» для учнів 1-10 класів

24.12.2016-
08.01.2017

internat-koche
tok@yandex.ru

Класні керівники, вихователі

20

Робота гуртків для дітей, що мешкають у с. Кочеток

 

За графіком

Кабінети гурткової роботи

Керівники гуртків

ПАМ'ЯТКИ
класним керівникам та вихователям з питань організації роботи щодо відвідування школи учнями

З метою належної організації роботи щодо відвідування школи учнями, відповідно до наказу по школі від 01.09.2016 № 150-ОД " Про організацію роботи щодо обліку відвідування учнями школи - інтернату в Комунальному закладі "Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Харківської обласної ради у 2016/2017 навчальному році", на засіданні методичного об'єднання вихователів та класних керівників були розроблені пам'ятки вихователям та класним керівникам.

ПАМ'ЯТКИ
класним керівникам та вихователям з питань організації роботи щодо відвідування школи учнями

Загрузити

Творчий учитель - творчий учень

За висловом В.Сухомлинського, немає людей більш допитливих, невгамовних, більш одержимих думками про творчість, як учителі. Творчий вчитель - це творча особистість з високим ступенем мотивів та творчих умінь, що сприяють успішній творчій педагогічний діяльності, і яка, внаслідок спеціальної професійної підготовки і постійного самовдосконалення, набуває знань, умінь і навичок педагогічної праці. Для педагога творча діяльність є життєвою потребою, у ній розкривається його індивідуальність.

Кожен вихователь нашої школи-інтернату обрав свій шлях до творчості: хтось не може себе уявити без рукоділля, хтось упроваджує у виховний процес тренінгові технології, хтось активно залучає дітей до художньої самодіяльності, а хтось творчо підходить до кожного свого педагогічного кроку! Щоб познайомитися з родзинками творчості наших педагогів, була організовано виставка "Творчий учитель - творчий педагог".

Слід відзначити оригінальність ідей вихователів Ткаченко І.В., Чудик Л.В., Клят Н.В., Захарової Н.Ю., Караченцевої Н.О., Кураксіної Н.Л. та класного керівника Соколової Н.І.

Евакуація населення - захист від небезпеки!

Евакуація- один із методів захисту людей від небезпеки. Мета евакуації - забезпечення безпеки кожної людини. З цією метою 7 квітня 2016 року проведено практичне заняття щодо відпрацювання плану евакуації учнів на випадок пожежі.

В одиннадцять годин у школі пролунав сигнал оповіщення небезпеки. Учні разом з вчителями покинули будівлю школи і вишикувалися на майданчику. Евакуація тривала три хвилини. Кожен вчитель доповів про чисельність "евакуйованих" учнів. Інженер з техніки безпеки Захарова Л.В. підвела підсумки евакуації, відмітивши швидкість, злагодженість і правильність поведінки дорослих і учнів під час евакуації.

Практичний семінар-тренінг "Формування в учнів умінь і навичок безпеки власної життєдіяльності - важлива складова роботи педагога"

Девіз засідання педагогічної ради:

"Життя - це те, що люди більше всього прагнуть зберегти, але менше всього бережуть" (Жан де Лабрюйєр)

Основне право людини - це право на життя. Захист цього права - найважливіший пріоритет цивілізації.

Тому пріоритетне завдання школи - збереження життя і здоров'я учнів під час навчально-виховного процесу.

Саме це нагальне питання й було обговорене на засіданні педагогічної ради, яке пройшло у формі семінару-тренінгу. Загрузити слайди

Державна символіка як джерело виховання патріота України

ержавна символіка як джерело виховання патріота України (Із виступу вихователя Горейко Т.І. на засіданні педагогічної ради "Національно-патріотичне виховання учнів у процесі навчально-пізнавальної та виховної роботи"). Виступ

Впровадження елементів тренінгових технологій у виховний процес

Під такою назвою відбулася ділова гра, яку підготували соціальний педагог Кащавцев К.К. та практичний психолог Пугачева О.Л. для методичного об'єднання вихователів і класних керівників. Саме тренінги посідають чільне місце серед інтеактивних методів виховання, що дозволяють педагогу формувати в учнів правову, інформаційну, комунікативу, екологічну культури, творчу активність, уміння аналізувати, проектувати свою діяльність і передбачати наслідки. Це ті життєво важливі педагогічні завдання, що складають якість освіти сьогодні. Загрузити слайди

Обов'язки чергового класного керівника по школі

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Забезпечувати організацію чергування учнів по школі з 8.00 год. до 14.00 год. - Відповідно до графіка чергування

2. Розподіляти обов'язки чергових між учнями класу. - Напередодні тижня чергування

3. Слідкувати за наявністю бейджиків у чергових учнів. - Щодня

4. Забезпечувати дотримання учнями правил перебування у школі-інтернаті перед початком занять та під час перерв. - Щодня

5. Фіксувати у журналі чергування всі порушення правил поведінки учнями, правил безпеки життєдіяльності, вимог санітарно-гігієнічного стану, випадки псування майна. - Щодня

6. Інформувати чергового адміністратора про випадки порушення правил перебування учнів у школі-інтернаті після закінчення чергування або у разі необхідності оперативного вирішення питань, пов'язаних з належним функціонуванням школи.

7. Передавати чергування черговому вихователю по школі о 14.00 год. - Щодня

8. Звітувати на шкільній лінійці про результати чергування. - Щопонеділка

Обов'язки чергового вихователя по школі

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Забезпечувати організацію чергування учнів по школі з 14.00 год. до 19.30 год. Відповідно до графіка чергування

2. Забезпечувати дотримання учнями правил перебування у школі-інтернаті під час відпочинку, прогулянки та самопідготовки.

3. Фіксувати у журналі чергування всі порушення правил поведінки учнями, правил безпеки життєдіяльності, вимог санітарно-гігієнічного стану, випадки псування майна. - Щодня

4. Інформувати чергового адміністратора про випадки порушення правил перебування учнів у школі-інтернаті після закінчення чергування або у разі необхідності оперативного вирішення питань, пов'язаних з належним функціонуванням школи.

5. Перевіряти санітарний стан навчальних кабінетів після проведення самопідготовки, виставляти оцінки в журнал чергування. - Щодня

6. Організовувати випуск газети про результати чергування. - Щопонеділка

7. Узагальнювати кількісний склад відсутніх у 1-11 класах в журналі обліку відвідування школи-інтернату учнями, перевіряти наявність указаної причини відсутності. - Щодня, до 9 год. 00 хв.

Обов'язки чергового класного керівника по їдальні

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Забезпечувати дотримання правил поведінки учнів у їдальні під час ІІ-го сніданку.

2. Фіксувати у журналі чергування всі порушення санітарно-гігієнічних вимог та правил поведінки учнями в їдальні під час ІІ-го сніданку. - Щодня

Обов'язки чергового вихователя по їдальні

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Забезпечувати дотримання правил поведінки учнів у їдальні під час І-го сніданку, обіду, полуденка та вечері.

2. Фіксувати у журналі чергування всі порушення санітарно-гігієнічних вимог та правил поведінки учнями в їдальні під час прийому їжі. - Щодня

3. Перевіряти санітарний стан у залі їдальні після обіду та вечері. - Щодня

4. Своєчасно надавати додаткові відомості про харчування до їдальні, враховуючи скориговані дані вихователів, проводити корекцію даних щодо постановки на харчування. - Постійно до 9.00, 15.00, 20.00

Обов'язки чергового вчителя на поверсі

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Розпочинати чергування о 8 год. 00 хв.

2. Виконувати розпорядження чергового адміністратора та чергового класного керівника.

3. Забезпечувати порядок та дотримання правил поведінки учнями на закріпленому поверсі.

4. Контролювати режим провітрювання у навчальних кабінетах під час перерв.

5. Контролювати наявність в учнів змінного взуття та шкільної форми, фіксувати спізнення учнів на уроки.

6. Фіксувати у журналі чергування всі порушення правил поведінки учнями, правил безпеки життєдіяльності, вимог санітарно-гігієнічного стану, випадки псування майна.

Обов'язки чергового вчителя на подвір'ї

+ Натиснить, щоб читати далі

1. Здійснювати чергування на спортивному майданчику шкільного подвір'я під час великих перерв 10.00 -10.30, 13.40-14.10.

2. Забезпечувати дотримання правил безпечної поведінки учнів під час відпочинку на спортивному майданчику.

АРХІВ

Архів 2014-2015 н.р. Натиснить, щоб читати далі

Бережи здоров'я змолоду

До Всесвітнього дня здоров'я у школі організовно тиждень "Бережи здоров'я змолоду". Пройшли засідання у клубах "Чомучки" та "Інтелектуал", де діти згадали правила здорового способу життя, завершилися змагання з настільного тенісу, відбулися зустрічі учнів з медичними працівниками. Вихователі підготували позакласні заходи на здоров'язбережувальну тематику, які пройшли у рамках методичного тижня з обміну досвідом. Після відвідування заходів було організовано їх обговорення за круглим столом. Кожен вихователь підготував самоаналіз і аналіз заходів колег за відповідною формою, де визначив рівень та відсоткові прояви показників якості проведення виховних годин.

За словами В.А. Сухомлинського, сильним, досвідченим стає той педагог, який уміє аналізувати свою працю. Тому сучасному педагогу дуже важливо оволодіти навичками самоаналізу, як інструментом самовдосконалення. Самоаналіз дає можливість формувати системне бачення у вчителя, допомагає краще осмислити власну роботу та правильно відрегулювати свою педагогічну діяльність.

Відвідування та оцінювання вихователями заходів своїх колег завжди налагоджує взаємини співпраці між ними та каталізує творчий потенціал колективу.

Засідання педагогічної ради
Розвиток творчої компетентності школярів - актуальне соціальне замовлення

Історія і навіть повсякденний досвід дає нам безліч прикладів того, що кожна людина мислить по-своєму. Завжди знаходяться люди, що мислять інакше, ніж інші, уміють глянути на дійсність під іншим кутом зору. Нестандартність, творчість мислення лежить в основі майже усіх винаходів, наукових відкриттів, вона за всіх часів приводила до народження ідей, що рухають людство вперед. Але що таке творчість? Чому більша частина людей задовольняється звичайними для свого часу й оточення рішеннями, а інші пропонують зовсім нові, незвичайні ідеї?

На сучасному етапі становлення і розвитку держави перед школою постає складне і відповідальне завдання - формування людини нового типу, інтелектуальної, творчої, ініціативної й активної, самостійної, гармонійно розвиненої, свідомої особистості з громадянською позицією, готової до конкретного вибору свого місця у житті. Тому розвиток творчих здібностей має бути невід'ємною умовою змісту навчально-виховного процесу, серцевиною якого є особистість учня.

Основою для реалізації творчості є креативність - творчі здібності.

Практичним психологом представлено результати діагностування на предмет креативності учасників навчально-виховного процесу.

Загрузити: Розвиток творчого потенціалу всіх суб'єктів навчально-виховного процесу - необхідна умова позитивного виховного простору

Загрузити: Творчість учителя - передумова формування творчих здібностей учнів

Підсумки виховної роботи за І семестр 2014/2015 н.р. (довідка)

Загрузити

ПЛАН
підготовки до засідання педагогічної ради "Розвиток творчої компетентності школярів - актуальне соціальне замовлення"

№ за/п

Зміст
 роботи

Термін викона-
ння

Відповідаль-
ний

Підпис
про ознайомлення

Відміт-ка про викона-ння

1

Підготувати доповідь на тему «Розвиток творчої компетентності школярів — акуальне соціальне замовлення» та план проведення педагогічної ради у формі “семінару-тренінгу”

До
26.01.
2015

Степанова О.М., заступник по ВР

 

 

2

Провести анкетування батьків учнів 1-4-х та 5-8-х класів з метою з’ясування їх впливу на розвиток у дітей творчих здібностей; підготувати аналітичні довідки з даного питання

Листопад- грудень 2014

Сидорова Т.К.,
 вихователь
Редько Н.В.,
Коломієць І.В.,
 класні керівники

 

 

3

Провести діагностику вихователів і вчителів щодо рівня їх творчості; підготувати аналітичні довідки з даного питання

Листопад- грудень
2014

Кураксіна Н.Л., вихователь
Кузьменко Н.Є.,
класний керівник
Пугачева О.Л., практичний психолог

 

 

4

Підготувати виступ з елементами тренінгу за темою «Розвиток творчого потенціалу всіх суб’єктів навчально-виховного  процесу — необхідна умова позитивного виховного простору»

До
26.01.
2015

Пугачева О.Л., практичний психолог

 

 

5

Оформити динамічну виставку літератури «Розвиваємо здібності учнів»

Грудень-січень

Блоха І.М., бібліотекар

 

 

6

Підготувати виступи за темою «Життєтворчість як здатність забезпечити  можливість облаштувати власне життя, творити колективні та міжособистісні взаємини» (з власного досвіду)

До
23.01.
2015

Удовиченко О.М.
Юсупова О.В.,
Лозовик   О.Д.,
 керівники  гуртків

 

 

Упровадження здоров'язберігаючих технологій у виховний процесс

Серед життєвих цінностей сучасної людини перше місце посідає цінність життя і здоров'я. Тому у сучасній школі виникла необхідність інтегрування і втілення в практику принципово нових педагогічних ідей та технологій, у центрі яких особистість дитини з її основними потребами, інтересами, життєвими цінностями. І найголовнішою цінністю, яку має плекати школа, є здоров'я дитини, його формування й підтримка на різних етапах навчання дитини в школі.

Саме це нагальне питання нещодавно було розглянуто на педагогічній раді школи-інтернату.

Вихователь Захарова Н.Ю. поділилася з колегами досвідом роботи з виховання ціннісного ставлення учнів до свого здоров'я.

Виступ | Презентація

Обов'язки чергових учителів та вихователів по школі

Наказ по школі від 09.09.2014 № 175

"Про організацію чергування по школі"

Обов'язки чергових учителів та вихователів по школі

Черговий класний керівник по школі:

1. Забезпечує організацію чергування учнів по школі з 8 год. 00 хв. до 14 год. 00 хв. відповідно до графіка чергування.

2. Розподіляє обов'язки чергових між учнями класу напередодні тижня чергування.

3. Слідкує за наявністю бейджиків у чергових учнів.

4. Забезпечує дотримання учнями правил перебування у школі-інтернаті перед початком занять та під час перерв.

5. Фіксує у журналі чергування всі порушення правил поведінки учнями, правил безпеки життєдіяльності, вимог санітарно-гігієнічного стану, випадки псування майна.

6. Інформує чергового адміністратора про випадки порушення правил перебування учнів у школі-інтернаті після закінчення чергування або у разі необхідності оперативного вирішення питань, пов'язаних з належним функціонуванням школи.

7. Звітує на шкільній лінійці про результати чергування.


Черговий вихователь по школі:

1. Забезпечує організацію чергування учнів по школі з 14 год. 00 хв. до 19 год. 30 хв. відповідно до графіка чергування

2. Забезпечує дотримання учнями правил перебування у школі-інтернаті під час відпочинку, прогулянки та самопідготовки.

3. Фіксує у журналі чергування всі порушення правил поведінки учнями, правил безпеки життєдіяльності, вимог санітарно-гігієнічного стану, випадки псування майна.

4. Інформує чергового адміністратора про випадки порушення правил перебування учнів у школі-інтернаті після закінчення чергування або у разі необхідності оперативного вирішення питань, пов'язаних з належним функціонуванням школи.

5. Перевіряє санітарний стан навчальних кабінетів після проведення самопідготовки, виставляти оцінки в журнал чергування.

6. Організовує випуск газети про результати чергування.

7. Узагальнює щодня до 9 год. 00 хв. кількісний склад відсутніх у 1-11 класах в журналі обліку відвідування школи-інтернату учнями, перевіряти наявність указаної причини відсутності.


Черговий класний керівник по їдальні:

1. Забезпечує дотримання правил поведінки учнів у їдальні під час ІІ-го сніданку.

2. Фіксує у журналі чергування всі порушення санітарно-гігієнічних вимог та правил поведінки учнями в їдальні під час ІІ-го сніданку.


Черговий вихователь по їдальні:

1. Забезпечує дотримання правил поведінки учнів у їдальні під час І-го сніданку, обіду, полуденка та вечері.

2. Фіксує у журналі чергування всі порушення санітарно-гігієнічних вимог та правил поведінки учнями в їдальні під час прийому їжі.

3. Перевіряє санітарний стан у залі їдальні після вечері.

4. Своєчасно надає додаткові відомості про харчування до їдальні (до 9.00, 15.00, 20.00), враховуючи скориговані дані вихователів, проводити корекцію даних щодо постановки на харчування.


Черговий учитель на поверсі:

1. Розпочинати чергування о 8 год. 00 хв.

2. Виконує розпорядження чергового адміністратора та чергового класного керівника.

3. Забезпечує порядок та дотримання правил поведінки учнями на закріпленому поверсі.

4. Контролює режим провітрювання у навчальних кабінетах під час перерв.

5. Контролює наявність в учнів змінного взуття та шкільної форми, фіксує спізнення учнів на уроки.

6. Фіксує у журналі чергування всі порушення правил поведінки учнями, правил безпеки

життєдіяльності, вимог санітарно-гігієнічного стану, випадки псування майна.


Черговий учитель на шкільному подвір'ї:

1. Здійснює чергування на спортивному майданчику шкільного подвір'я під час великих перерв 10.00 -10.30, 13.40-14.10.

2. Забезпечує дотримання правил безпечної поведінки учнів під час відпочинку на спортивному майданчику.

Розробив:
заступник директора по ВР Степанова О.М.


Лист МОН від 25.07.2014 № 1/9-376

Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2014/2015 навчальному році. Читати далі


Архів 2013-2014 н.р. Натиснить, щоб читати далі

Години спілкування "Я - українець"

Сьогодні, як ніколи, актуальне питання виховання в учнів патріотизму, гордості за країну, у якій вони проживають. Саме з цією метою, використовуючи рекомендації КВНЗ "ХАНО", протягом тижня у школі пройшли виховні години у 1-11 класах. Особливу увагу вихователі приділили питанню формування національної свідомості учнів, що є осягненням себе представником українського народу, носієм його мови, культури, знавцем минулого й сучасного. Пропонуємо деякі розробки виховних заходів.

Загрузити методичний документ у форматі PDF | Загрузити слайди у форматі PDF

Гра - конкурс "Я - українець і цим пишаюсь"

Загрузити у форматі PDF

Засідання педагогічної ради у формі колективного мислення з елементами тренінгу на тему: "Формування загальнолюдських цінностей учнів як засобу їх життєвої компетентності"

Читати у форматі PDF

Курс молодого бійця

21 лютого 2014 року до Дня Захисника Вітчизни між учнями 5 та 6 класів проведені спортивні змагання "Курс молодого бійця". Діти із задоволенням приймали участь у всіх конкурсах і естафетах. Учасників підтримували їх уболювальники з плакатами.

Після підведення підсувмків, учасники змагань отримали солодкі призи.


Труду ми славу оспівуємо

12 лютого для учнів початкової школи проведено свято "Труду ми славу оспівуємо", яке підготували учні 2 класу. Цей захід пройшов урочисто, але і захоплююче - весело. Діти вирушили в подорож по "Країні професій". Змагаючись, вони дізналися багато цікавого, були активними, уважними.

Екскурсія "Професії моїх батьків"

5-го лютого 6 клас здійснив екскурсію по рідному селищу Кочеток, завітавши на підприємства, де працюють батьки деяких учнів.

Екскурсія "Професії моїх батьків" почалася зі станції технічного обслуговування автомобілів, на якому працює батько Цивуніна Богдана. Він розповів про свою роботу, а головне, довів, що від її якості залежить життя людей.

Мама Вертіховської Даші працює продавцем у міському магазині. Учні побачили як зберігаються продукти харчування, які вимоги до обслуговування покупців та інше.

В нашому селищі є багатоповерхові будинки, які опалюються централізовано. Виявилося, що котельні селища використовують не тільки природний газ, а й пресовану солому.


Доведённые до отчаяния

Константин Ольховой объясняет, что может побудить ребёнка взять оружие, рассказывает о том, как прогнозировать и предупреждать подобные ситуации. Перейти

Літературна вітальня "Т.Шевченко- борець за волю України"

29 січня 2014 року 6-й клас відвідав літературну вітальню "Т.Шевченко- борець за волю України".

В інсценізації вірша "Мені тринадцятий минало" учні Цивунін Богдан та Сохраніч Ірина яскраво, емоційно відобразили дітей кріпаків та донесли до нас їх ніжні, людські відносини.

Учні почули пісні у виконанні сучасних співаків на вірші Т.Г.Шевченка. Більше 150 років його творам,а вони й надалі набувають все більшої актуальності.


Виховна година на тему "Доброта -це коло, всередині якого є краса" в 5 кл

17 грудня 2013 року в рамках тижня морального виховання "Співчуття - перший крок до людяності" вихователем Сидоровою Т.К. з учнями 5 класу проведено відкритий виховний захід "Добро - це коло, в середині якого є краса". Використані цікава ігрова форма, інтерактивні методи та мультимедійна презентація. Під час заходу діти аналізували життєві ситуації морального змісту, які вчили їх правильній поведінців в різних життєвих ситуація та спонукали до добрих справ, доброзичливості, чемності.


Виховна година за темою "Та земля мила, де мати народила" в 1-Б кл

16 грудня 2013 в 6 класі відбулася виховна година на тему "Що таке дружба?"

Метою заходу - розширити знання дітей про взаємини людей та дружбу; розвивати мовлення і мислення учнів; виховувати доброзичливість. Як виявилося, тема дружби дуже хвилює шестикласників. Учні відзначили, що у дружбі найголовніше - довіра та вірність. Для того, щоб дружба була довгою та міцною, потрібно самому робити певний внесок для цього. Висновок зробили самі діти: щоб мати друзів, треба самому вміти бути другом.


Котики-муркотики

Вже не перший рік у школі працєю гурток "Іграшка-сувенір" під керівництвом Юсупової Ольги Володимирівни. З великим задоволенням його відвідуть понад 40 учнів. На заняттях діти не тільки знайомляться з матеріалами, інструментами, що їх обробляють, технікою виготовлення іграшок, а й розвивають творчу уяву, фантазію, художній смак. На заняттях завжди панує атмосфера доброзичливості і товариськості. У ІІ семестрі результатом плідної дружної діяльності гуртківців стала виставка "Котики-муркотики", ініціаторами якої стали самі діти. Думаємо, що ці роботи нікого не залишать байдужими.

Урок-диспут "Здоровый способ жизни или жизнь в своё удовольствие"

Задачи:

 • сформировать навыки здорового образа жизни;
 • сформировать представление об иммунитете и факторах, укрепляющих его;
 • развивать умение поддерживать и сохранять собственное здоровье.

Читати далі у форматі PDF


Архів 2011-2013 н.р. Натиснить, щоб читати далі

Створення виховного простору для формування в учнів ціннісного ставлення до себе

"Створити дітям умови для успіху, збудити в їхніх серцях почуття власної гідності - це перша заповідь виховання. У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони нічого не варті", - говорив В. Сухомлинський. Ці слова великого педагога стали девізом засідання педагогічної ради школи-інтернату на тему: "Створення виховного простору для формування в учнів ціннісного ставлення до себе", як на сучасному етапі становлення держави є дуже актуальною.

Загрузити у форматі PDF

Вплив соціального середовища на розвиток у дітей ціннісного ставлення свого "Я"

Загрузити у форматі PDF


Правильна профорієнтація - запорука успішної соціалізації

Правильна профорієнтація - запорука успішної соціалізації - під такою назвою пройшов у школі тиждень, що сприяв професійній орієнтації учнів. Кульмінаційною стала зустріч дітей з представниками районного центру зайнятості населення, професійних ліцеїв м. Чугуєва, Чугуєво-Бабчанського лісного коледжу, соціальних служб Чугуївського району, відділу кримінальної міліції у справах дітей Чугуївського РВ ГУМВС України. Під час зустрічі учні мали можливість пройти комп'ютерне тестування, почерпнути цінну інформацію про сучасний ринок праці в Україні, з'ясувати важливі питання майбутньої професії в індивідуальній бесіді з фахівцями.


Профорієнтаційна робота в школі (методичні рекомендації класному керівнику, вчителю-предметнику, бібліотекарю, соціальному педагогу, шкільному психологу, медичним працівникам)

Цілі і завдання профорієнтаційної роботи.

Сучасна економічна і політична обстановка змушує пред'являти все більш високі вимоги до індивідуальних психофізіологічних особливостей людини. Ринкові відносини кардинально міняють характер і цілі праці: зростає його інтенсивність, посилюється напруженість, потрібен високий професіоналізм, витривалість і відповідальність.

У зв'язку з цим величезну увагу необхідно приділяти проведенню цілеспрямованої профорієнтаційної роботи серед молоді та школярів, яка повинна спиратися на глибоке знання всієї системи основних чинників, що визначають формування професійних намірів особистості та шляхи її реалізації.

Профорієнтація - це науково обгрунтована система соціально-економічних, психолого-педагогічних, медико-біологічних і виробничо-технічних заходів з надання молоді особистісно-орієнтованої допомоги у виявленні та розвитку здібностей і схильностей, професійних і пізнавальних інтересів у виборі професії, а також формування потреби і готовності до праці в умовах ринку, багатоукладності форм власності та підприємництва. Вона реалізується через навчально-виховний процес, позаурочну і позашкільну роботу з учнями. Читати далі (формат: PDF).


Екскурсія є важливою формою навчально-виховної роботи в шкільній освіті.

Вони мають велике пізнавальне й виховне значення, розширюють, поглиблюють та узагальнюють знання учнів. Завдяки екскурсіям учні накопичують великий запас фактів, які не тільки конкретизують наявні знання, а й самі є джерелом нових знань.

Екскурсії дають великі можливості для зближення навчання з життям. У ході їх учні знайомляться з довкіллям, при цьому, спостерігаючи природні об'єкти і явища, порівнюють їх, виділяють істотні риси й ознаки, установлюють між ними зв'язки. Крім цього, екскурсії сприяють вихованню любові до рідного краю, є важливою ланкою в підготовці учнів до життя, майбутньої практичної діяльності. Вивчення своєї місцевості під час екскурсій сприяє вихованню патріотизму.

Саме тому у нашій школі велика увага приділяється екскурсійній діяльності.

01.11.2012 року засідання методичного об'єднання вихователів та класних керівників було присвячене темі "Залучення учнів до екскурсійних поїздок як засіб ознайомлення з історичними, культурними та природними об'єктами рідного краю". За круглим столом вихователі обмінялися досвідом щодо ефективності та доцільності організації екскурсій для учнів та коротко доповіли про виховне значення проведених ними екскурсійних заходів у 2011-2012 роках.
Тиждень патріотичного виховання

З 15 по 25 лютого у школі-інтернаті пройшов тиждень патріотичного виховання Ми - українці. Відкрили його учні 7 класу тематичною лінійкою Ти вічний біль, Афганістане.

Цікаві, захоплюючі та тривожні були зустрічі учнів 3-10 класів з учасниками Афганської війни.

Найменші вихованці закладу, учні 1-2 класів, взяли активну участь у конкурсі малюнків Державні символи України. Дуже хочеться відзначити участь батьків, які допомагали своїм діткам надати до конкурсу змістовні, виконані з любов'ю малюнки. Тому визначити переможців було дуже важко: серед них - колективна робота учнів 2 класу під керівництвом вихователя Чудик Л.В., малюнки учнів 2 класу Мосенцева М., Ткаченка М., Чепенко Д., Адамяна А., Ковалик А., Кулинича Р., Олещенко А. та учнів 1 класу Валкової Ю., Москаленка М., Дульцевої С.

А з яким ентузіазмом готувались діти 3-10 класів до конкурсу-огляду стройової пісні Захисникам Вітчизни присвячуємо., куди були запрошені військовослужбовці різних родів військ. Відкрив конкурс своїм виступом ветеран військової служби - майор Котенко О.П. Журі оцінювало загони за такими критеріями: здача рапорту, виконання пісні, марширування, форма. Кращими виявилися учні 4, 10 класів, які посіли І місце. За ними майже на одному рівні виступили учні 3, 5 та 9 класів. А третє місце вибороли вихованці 6, 8 класів. Такий захід виховує у дітей згуртованість, бойовий дух, прагнення до перемоги, а головне - шану та повагу до захисників нашої Вітчизни!Гармонізація родинного та шкільного виховання у формуванні системи ціннісного ставлення особистості до себе, соціального та природного довкілля

У 2011/2012 навчальному році педагогічний колектив працює над темою:
Гармонізація родинного та шкільного виховання у формуванні системи ціннісного ставлення особистості до себе, соціального та природного довкілля.

Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснюється в ряді пріоритетних напрямків відповідно до Програми Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України.

Моніторинг рівня вихованості

З метою визначення рівня вихованості учнів, його динаміки було організовано проведення моніторингу рівня вихованості учнів 2-11 класів за розробленою діагностичною програмою дослідження формування вихованості. Ця програма передбачала використання таких компонентів системи оцінок вихованості: ставлення до навчання, ставлення до праці, ставлення до суспільної діяльності, ставлення до товаришів, ставлення до себе, ставлення до природи, ставлення до мистецтва.

Класні керівники, вихователі, актив класу щомісяця оцінюють рівень вихованості учнів за визначеними критеріями. Наприкінці кожного семестру визначається загальний бал вихованості кожного учня та середній рівень вихованості за класами.

Місце Клас Середній бал Вихователь Класний керівник
1 3 4,6 Караченцева Н.О. Бабута Т.І.
2 5 4,2 Калтухчан О.Б. Логвиненко В.Ф.
3 6 4,1 Воропаєва Т.Є. Редько Н.В.
  7 4,1 Сидорова Т.К. Недавня В.В.
4 2 4,0 Татарінова Н.В. Друзенко О.В.
5 4 3,9 Горейко Т.І. Рой Н.В.
  9 3,9 Фартушко Л.В. Коломієць І.В.
6 8 3,8 Єльникова Т.О. Лубенцова Р.І.
  11 3,8 Сідорова А.М. Сідорова А.М.

Загальна динаміка рівня вихованості у 2010/2011 н.р. (%)

У школі працює дитяча організація учнів 1-4 класів Першоцвіт. Учні 5-10 класів є громадянами шкільної республіки Гармонія, в якій педагоги-наставники виховують в учнів ініціативність, самодисципліну, активність, відповідальність та організаторські здібності.