Прозорість та інформаційна відкритість закладу
Дитяча творчість
Безпека та здоровий спосіб життя

Рік учасників бойових дій на території інших держав


ПЛАН ЗАХОДІВ комунального закладу "Кочетоцька загальноосвітня санаторна школа-інтернат І-ІІІ ступенів" Харківської обласної ради з підготовки та проведення Року учасників бойових дій на території інших держав

+ Натиснить, щоб читати далі

Зміст заходів

Термін виконання

Відповідальний

Відкрити на сайті школи окрему сторінку, присвячену висвітленню заходів, присвячених Року учасників бойових дій на території інших держав

До 01.02.2014

Пономарьова О.Є

Оформити в шкільній бібліотеці тематичну виставку літератури, історичних документів, фотодокументів “Афганська війна. Як це було?”

До 01.02.2014

Блоха І.М., бібліотекар

Створити в кабінеті історії куточок, присвячений Року учасників бойових дій на території інших держав

До 01.02.2014

Усевич Т.В., учитель історії

Конкурс малюнків “Мій біль - Афганістан” (3-11 класи)

До 10.02.2014

Удовиченко О.М.,
керівник гуртка

Декада військово-патріотичного виховання “Герої завжди поміж нас”:
- конкурс-огляд стройової пісні “Захисникам Вітчизни присвячується...” (3-11 кл.);
- виховні години, присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав (1-11 кл)

14.02.2014-23.02.2014
21.02.2014
18.02.2014

 

Чоломбитько С.Л., учитель фізкультури

Вихователі

Засідання “круглого столу” за темою “Що таке інтернаціональний обов’язок?” (9-11 кл)

27.03.2014

Усевич Т.В., учитель історії

Бібліотечний урок. Літературні читання за книгою воїна-афганця Стовби О.І. “АІСТ” (8-10 кл.)

28.04.2014

Блоха І.М., бібліотекар

Учнівська конференція “Трагедія і подвиг афганської війни”  (7-8 кл.)

26.05.2014

Мірошниченко О.Л., вихователь

Підготовка до фотовиставки “Наші земляки — учасники бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан” (1-11 кл)

Червень-
серпень

Вихователі

Організація фотовиставки “Наші земляки — учасники бойових дій на території Демократичної Республіки Афганістан” (1-11 кл)

Вересень-жовтень

Прасол І.В., педагог-
організатор

Перегляд та обговорення документальних та художніх фільмів на “афганську” тематику “Сучасна зброя”, “Дев’ята рота”, “Груз-200” та ін. (6-11 класи)

Жовтень-
грудень

Вихователі

Написання творів, есе тощо на тему: “Події Афганістану на сучасний погляд” (5-11 кл.)

Грудень

Усевич Т.В., учитель історії

Урочиста лінійка, присвячена закриттю Року учасників бойових дій на території інших держав

Грудень

Прасол І.В., педагог-
організаторВійськово-патріотична гра "Сокіл"

Як сформувати юних патріотів України? Це питання сьогодні є коли б не найважливішим у системі виховної роботи з учнями. У нашій школі вирішено обрати однією з форм військово-патріотичного виховання гру "Сокіл". Саме беручи участь у цій грі, діти набуватимуть знання, уміння і навички, необхідні захиснику Вітчизни.

+ Натиснить, щоб читати далі

19 травня уся школа зібралася на шкільному подвір'ї. Кожен рій був особливим, мав свою назву, свій клич-девіз, свій прапор. Прозвітувавши кошовому про готовність, під звуки козацького маршу, козачата 1-4-х класів, джури 5-8-х класів та молоді козаки 9-11-х класів, направилися до місця проведення туристсько-спортивної естафети. Завзяті змагання завершилися з такими результатами:

Серед козачат 1-4-х класів

І місце - 3 клас (класний керівник Бабута Т.І.)

ІІ місце - 2-А клас (класний керівник Друзенко О.В.)

ІІІ місце - 2-Б клас (класний керівник Орініч О.В.)

Серед джур і молодих козаків 5-11-х класів

І місце - 7 клас (класний керівник Кузьменко Н.Є)

ІІ місце - 9 клас (класний керівник Кисіль О.О.)

ІІІ місце - 8 клас (класний керівник Мелет Т.С.)

Поки команди змагались у естафеті, решта учнів з вихователями готувалися до презентації рою, малювали газету про гру "Сокіл" та варили разом з батьками козацькі страви. Дуже важко було працювати членам журі, куди ввійшли директор Пенкіна Н.І., заступники Степанова О.М. та Чоломбитько О.В., педагог-організатор Прасол І.В. Та все ж таки переможців треба було визначити. Ними стали:

- серед козачат 1-4-х класів

І місце - 3 клас (вихователь Караченцева Н.О.)

ІІ місце - 2-Б клас (вихователь Захарова Н.Ю.)

ІІІ місце - 1 клас (вихователь Чудик Л.В.), 2-А клас (вихователь Калтухчан О.Б.), 4 клас (вихователь Сідорова А.М.)

- серед джур і молодих козаків 5-11-х класів

І місце - 7 клас (вихователь Кураксіна Н.Л.)

ІІ місце - 6 клас (вихователь Сидорова Т.К.)

ІІІ місце - 5 клас (вихователь Болотна О.О.)

Завдяки сумлінній підготовці учнів, вихователів та батьків гра перетворилася у справжнє народне свято сили, витривалості, завзятості та дружби!Єдиний урок пам'яті "Депортація кримськотатарського народу 1944 року"

З метою збереження історичної пам'яті, громадянського виховання учнів, національного примирення 18 травня 2015 року проведено єдиний урок пам'яті для 9-11 кл. "Депортація кримськотатарського народу 1944 року - невиправданий злочин сталінізму". Урок проведений з використанням відеоматеріалів у формі дискусії. Їй передувала цікава пошукова робота учнів-десятикласників. Вони ознайомили вихованців зі спогадами очевидців та тих, хто пережив депортацію.

Пам'ятай! Учись! Шануй!

Минають роки, відлітають у вічність. 70 років минуло, відколи замовкли останні постріли Другої світової війни. У переддень знаменної дати учні 7-го класу зібралися на урок мужності "Пам'ятай! Учись! Шануй!" (вихователь Клят Н.В.), аби згадати про тих, хто кував перемогу у цій страшній війні.

Зі сльозами на очах діти розповіли про подвиги прадідів своїх, запаливши свічки, вшанували пам'ять тих, кому не судилося повернутися додому, та тих, хто не дожив до 70-річчя Перемоги.

Україна переживає зараз нелегкий час, тому у молитві діти звернулися до Господа з проханням зберегти їх державу. А на завершення вони повідали свої найзаповітніші мрії та прикріпили їх на крила голубові, щоб він поніс дитячі побажання у кожен куточок України. Проведений урок мужності не залишив байдужими ані вихованців, ані гостей заходу.

Зірка народжується в огні

Бібліотечний урок за творчістю воїна-афганця Олександра Стовби "Зірка народжується в огні" провела бібліотекар Блоха І.М. для учнів 8-9-х класів. (читати далі матеріали уроку). Загрузити у форматі PDF

"Дев'ята рота"

Протягом вересня учні 6-11 класів переглянули художній фільм "Дев'ята рота" про події Афганської війни.

У 1988 році новобранці призвані до рядів Збройних сил СРСР. У навчальній частині їх командиром стає старший прапорщик Дигало, доля якого скалічена війною. Після кількох місяців "учбовки" призовники потрапляють у вир афганської кампанії - 9 роту 345-го окремого гвардійського парашутно-десантного полку. Група Повітряно-десантних військ отримує завдання зайняти висоту і тримати її до проходження колони, яка йде по ланцюгу віддалених гарнізонів для доставки продовольства та боєприпасів у провінцію Хост. У цей час радянське керівництво вирішує вивести війська з Афганістану і відкликає колону назад. Але у метушні виведення величезних сил командування забуло про 9 роту, залишаючи їх наодинці з численним ворогом. Майже повністю склад роти гине у бою.


"Круглий стіл" на тему "Що таке інтернаціональний обов'язок?"

+ Натиснить, щоб читати далі

Учасники: учні 5-7 класів

Керівник: учитель історії Усевич Т.В.

Тези до матеріалу "круглого столу"

Чому часто воїнів-афганців називають воїнами-інтернаціоналістами? Тому, що вони виконували свій військовий обов'язок в іншій країні - Братській Республіці Афганістан щодо припинення бойових дій, що виникли через збройний переворот. Військові дії, а саме переворот, розпочалися 28 квітня 1978 року, за що й отримали назву "Квітнева революція". А все розпочалося з того, що до влади прийшов Бабрак Кармаль (лідер однієї з сторін, а інша сторона не змирилася з таким перебігом подій і закликала народ Афганістану вбити "бабрая" - зрадника) .

Народ Афганістану розділився на дві частини: одна з них пішла проти нової влади, а інша її підтримувала - і розпочалася громадянська війна. Через сім місяців після початку бойових дій керівництво Республіки Афганістан звернулося до Радянського Союзу з проханням надати допомогу щодо придушення партизанського руху на території країни.

На той час на чолі держави знаходився Л.І.Брежнєв, а командувачем військами був Д.Ф.Устінов. На одному з засідань Політбюро було прийнято рішення про перетин деякими частинами 40-ї армії кордонів Братської Республіки Афганістан.

Перетин границі першими здійснили солдати 9-ї роти ПДВ, які перетнули р.Амудар'ю та зайняли декілька важливих місць. Це відбулося 25 грудня 1979 року в 15.00, але опору з боку партизан солдати 40-ї армії зовсім не отримували. Командувач ПДВ (на той час) Сухоруков отримав наказ зайняти 3 основні позиції: №1 - аеродром Кабул; №2 - аеродром Баграм; №3 - аеродром Кандагар.

Попередньо було заплановано ввід військ на 25 днів і для цього вводилося близько 1000 солдатів, але як показав час, кількість військових з кожним місяцем збільшувалася, а бойові дії розтягнулися на 9 років 1 місяць 21 день.

За цей період на землі Афганістану загинуло близько 11 тисяч радянських солдатів, безслідно зникло понад 3 тисячі солдатів, а зазнали травм різного ступеня - близько 30 тисяч. Загальна кількість людей, що пройшло через цю війну - близько 3 млн. Це були люди з різних куточків Радянського Союзу, з різними долями та професіями, але не всі повернулися додому живими та неушкодженими; дехто повертався до рідної домівки в цинковій домовині, що називали "груз 200". Серед тих. хто потрапив у цю війну були й українці.

Про ту війну складено багато різних пісень, але найпершу з них склав військовий кореспондент газети "Правда" Віктор Верстаков, і присвячена вона дев'ятій роті Вітебської повітрянно-десантної дивізії, що штурмували Палац Аміна (основна споруда керівництва Республіки Афганістан):

Ещё на границе и дальше границы
Стоят в ожидании наши полки.
А там, на подходе к афганской столице
Девятая рота примкнула штыки.
Девятая рота сдала партбилеты,
Из памяти вычеркнула имена.
Ведь если затянется бой до рассвета,
То не было роты, приснилась она.
Войну мы порой называли "работа",
А все же она называлась войной.
Идет по Кабулу девятая рота,
И нет никого у неё за спиной.
Пускай, коротка её бронеколонна,
Последней ходившая в мирном строю, -
Девятая рота сбивает заслоны
В безвестном декабрьском первом бою.
Прости же, девятая рота, отставших,
Такая уж служба, такой был приказ.
Но завтра зачислят на должности павших
В девятую роту кого-то из нас.
Войну мы подчас называем "работа",
А все же она остается войной.
Идет по столице девятая рота,
И нет никого у нее за спиной.

Закінчилася афганська війна, а точніше було б сказати - присутність Радянських військ в Республіці Афганістан. Останній солдат Радянської армії перетнув кордон Афганістану 15 лютого 1989 року. Але й до сьогоднішнього дня ті, хто пройшов крізь афганську війну, з болем в серці згадують своїх товаришів, що загинули у цій війні.

У наш час створені товариства ветеранів-афганців. На згадку про загиблих воїнів-афганців майже у всіх містах країни встановлено пам'ятники, меморіали та пам'ятні дошки.


Последний рубеж. История боя, ставшего легендой пограничных войск

500 пограничников и 150 служебных собак сошлись в рукопашной с полком гитлеровцев.Читати далі

Фильм "Великая война"

Фильм "Великая война" рассказывает о главных событиях и сражениях Великой Отечественной войны. Уникальность проекта в широком использовании компьютерной графики в сочетании с кинохроникой военных лет. Благодаря новейшим технологиям зритель, даже неискушенный в вопросах истории, привычный к современному киноязыку, получает возможность, с одной стороны, разобраться в подробностях событий, с другой, - в полной мере ощутить масштабность и драматизм великой войны.

Цикл сделан с использованием 3D-анимации, которая в сочетании с кинохроникой позволит воспроизвести масштабность происходивших событий и их драматизм, дать необходимые пояснения, понятные даже неискушенному в вопросах военной истории зрителю. Применение постановочной реконструкции в сочетании со средствами компьютерной графики позволяют восстановить те события, которые не могла зафиксировать кинохроника.

Куточок бойових дій

На вшанування пам'яті про події Афганської війни в кабінеті історії учнями 9 класу обладнано куточок &Афганістан... те, що болить&.

Знову пам'ять ожива
Вогнем пекучих ран.
Ніколи не забути нам
Тебе, Афганістан...


Курс молодого бійця

21 лютого 2014 року до Дня Захисника Вітчизни між учнями 5 та 6 класів проведені спортивні змагання "Курс молодого бійця". Діти із задоволенням приймали участь у всіх конкурсах і естафетах. Учасників підтримували їх уболювальники з плакатами.

Після підведення підсувмків, учасники змагань отримали солодкі призи.


"Афганістан - болить в душі моїй"

До 25 річчя виводу радянських військ з Афганістану 11 лютого 2014 року для учнів 4-5 класів було проведено зустріч з воїнами-інтернаціоналістами "Афганістан - болить в душі моїй". Гостями цієї зустрічі були воїни афганці:

  • Драннік Олександр Іванович;
  • Корнейко Дмитро Миколайович;
  • Степанов Володимир Олексійович;
  • Гризлов Юрій Борисович;
  • Лисяк Олександр Іванович.

Через розповіді про події під час афганської війни, фотографії з місць подій, пісні під гітару воїни-афганці змогли передати біль тієї війни, емоційний накал, почуття обов'язку перед Батьківщиною.

Афганська війна. Як це було?

+ Натиснить, щоб читати далі
27 квітня 1978р. у Кабулі військові, члени ліворадикальної організації Народно-демократичної партії

Афганістану здійснили переворот. Нова влада оголосила курс на соціалізм. Кабульський уряд не визнали племінні й етнічні вожді, яким в Афганістані належить реальна влада на місцях, Вони стали формувати збройні загони "маджахедів" (борців за віру). У країні спалахнула громадська війна. Рішення про введення радянських військ до Афганістану було ухвалене 12 грудня 1979 року на засіданні Політбюро ЦК КПРС. Радянський уряд стурбували події квітня 1979 року в Кабулі. Через рік після "квітневої революції" одночасно в усіх провінціях Афганістану почалося повстання проти комуністичного режиму. Падіння Кабула і прихід до влади ісламських фундаменталістів могли спровокувати безладдя серед мусульманського населення радянських центрально-азіатських республік. Афганська армія чинила завзятий опір. Їй допомагали гори, складний рельєф місцевості, які займають велику частину Афганістану. Отже, будь-яка наземна операція проходила з неймовірними труднощами. Афганська війна тривала з 25 грудня 1978 до 15 лютого 1989 року, тобто майже 10 років. У ній загинуло 2572 українців. Із 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч становили громадяни України, причому за післявоєнний час від хвороб та від наслідків бойових поранень померло в два рази більше українських ветеранів Афганістану, аніж у роки афганської війни. Усі вони виконували військовий обов'язок. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із 620 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наш співвітчизник, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник. 15 лютого 2014 року виповнюється 25-та річниця виведення радянських військ з Афганістану. Щорічно напередодні цієї дати ми віддаємо данину пам'яті та поваги воїнам, які загинули, виконуючи свої військові обов'язки. Біля їхніх могил лунають промови, звучать клятви, молитви. Майже в кожному українському місті встановлені їм пам'ятники, пам'ятні знаки, у храмах служать по них панахиди.

Кабул далекий и безжизненная степь
Пропахли дымом от разрывав горьким.
Ты многих не увидишь сыновей,
Спасающих другой народ от горя.

Мы, Родина, покинули тебя,
Нам совесть путь-дорогу указала.
Иди и выполняй святой приказ,
Чтоб Родина спокойно засыпала.

Спокойно спите, матери, отцы,
Невесты, жены, сердцу дорогие.
Храним мы свято честь родной страны.
Мы верные сыны твои, Отчизна

Из песни, которую пели советские солдаты в Афганистане


Про проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав

Указ Президента України Перейти


Про затвердження плану заходів з підготовки і проведення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав

Розпорядження КМУ від 11 грудня 2013 р. № 1004-р Перейти


Про утворення регіонального Організаційного комітету з підготовки і проведення в Харківській області Року учасників бойових дій на території інших держав

Розпорядження ХОДА від 22 жовтня 2013 р. № 424 Перейти


План заходів з підготовки та відзначення у 2014 році в Україні Року учасників бойових дій на території інших держав

Перейти